Hurghada-Marsa Alam

Tere. Kas keegi oskab öelda palju läheb maksma takso(nn "mikrobuss") sõit Hurghadst Marsa Alami? Kas omalkäel minnes on probleeme ööbimiskoha leidmisega?

Ma küll ei oska öelda, et mis maksab taksosõit Marsa-Alamisse, kuid ööbimisega on 2 varianti. Te kas ööbite telgis:) nagu meie tegime või võtate hotelli. Seal peab aga arvestama sellega, et päris mitmes hotellis ei räägita inglise keelt. Itaalia keel põhiline. Kui hotelle saad vaadata siit:

http://www.tripadvisor.com/Hotels-g311425-Marsa_Alam_Red_Sea_and_Sinai-Hotels.html

Päikest:)

0
0

Kes käinud Marsa Alamis ehk oskab öelda mis see endast kujutab. Läheme sinna nov.algul ja hotell on Holiday Beach Resort(4*), ehk keegi teab mis see endast kujutab? Kas rand ikka rannas ja kuidas seal korallide ja kaladega on. Soov snorgeldada ja sukelduda. Kas vastab tõele, et seal ühed ilusamad korallid?

0
0

Tegelikult on ju nii, et ega Marsa-Alamit ennast Te ei nae, kuid see polegi oluline. Selle konkreetse hotelli kohta saate ka lugeda yleval antud lingilt. Mis aga meresse puutub, siis see on seal t6esti vaga vinge. Ilus on seal kohe kindlasti. Lahete 6igel ajal, sest olen kindel, et mingi 5-10a parast on see koht seal kuivalt turiste tais ja see tahendab seda, et mingit mereilu seal enam ei nae.

K6ike kaunist...

0
0

Domenico, kui oled käinud, vahest oskad öelda, kuis seal raha hankimisega lood, s.t. kas sularahaautomaate, vahetuspunkte jms leidub, või on too koht seal veel teiste kohtadega võrreldes lapsekingades. Samas võid jagada ka igast muid kogemusi hotelliga, kus ööbisid ja muud sellist. Olen käinud korra Sharmis ja Hurgadas ja seekord otsustasin võtta koha, mis vahest turistivaesem kui eelmised.

Tänud

0
0

Hotellid asuvad keset kõrbe, ühelpool meri ja teiselpool kõrb. Esimene asustatud punkt linnakke El Guaser(midagi sellist) 60km ja Marsa Alam teisele poole 65km. Rahaautomaat oli meie hotellist (Holiday Beach Resort 4*) 3km kaugusel järgmises hotellis. Taksosi ei ole, lähed kas jala või hääletad. Meie läksime jala, autosi seal kõrbes ka vähe. Tegelikult annab seal kõrbes seda 3km marssida 30 kraadise kuumuse käes. Selle hotelli ees oli siis ka mõned putkad kus müüdi nänni ja sai kaubelda aga hinnad ikka väga kallid. Hotellis on ka paar kauplust kus hinnad laes. Näiteks vesipiibutubakas 1 pakk 10 dollarit.Sellepeale nad mängivadki, et kui tahad midagi, siis lihtsalt sul pole mingit muud võimalust kui ainult hotellipood. Kui lähete häälega kuhugi linna(soovitan soojalt), siis sealt saab palju odavamalt. Marsa Alamis on 1 tänav kus poed. See El Guaser (?)nats suurem, seal mingi pank ja ka 1 rahaautomaat. Marsa Alamis pole sedagi. Ja merest. Korallid palju viletsamad kui Sharmis ja kalu ka vähem. Koguaeg oli ka tuul, ühel päeval ei lubatud üldse merre. Ja kuna pidev tuul, siis ka teistel päevadel merest väljatulek väikse riskiga, laine lihtsalt lööb su vastu treppe, meil kõigil jalad purud. Mina ei soovita küll neid kõrbehotelle, oled seal nagu vang. Meie hotell oli 200km Hurgadast. Aga on ka hotelle mis 400km ja kõik on Marsa Alami nime all. Lennukis sõidad juba 5 tundi ja siis veel bussiga meie 3 tundi. Tohutult väsitav. Ja ekskursioonidele pane kohe need tunnid juurde, nats kohapeal ja krabinal jälle bussi ja sõitma. Domenico, ma ei saa aru mis mereilust sa räägid, kas olid Egiptuses esimest korda või töötad TEZ toursis? Sharmis ja mujal sama meri ainult koralle ja kalu rohkem. Ilusaid koralle näed Hurgadas, Marsa Alamis kui lähed laevaga merele ja meie laevuke läks sadamast mis Marsa Alamist veel 105km edasi. Nendes kõrbehotellides on büroode esindajad kohalikud ja nende ainuke mure on sulle ekskursioone pähe määrida. Mittemingit infi koha, arstiabi jne kohta nad ei andud. Igaljuhul mina ei soovita mitte kellegile neid kõrbehotelle, aga see ainult minu arvamus. NB! kuskil mingeid telkijaid ma küll ei näinud ega kujuta seda ettegi sest seal ümberringi ainult ju kõrb. Kuskohalt sa vett saad, süüa, tualett jne. Kuhugi võõra hotelli teriitooriumile sind ei lasta, igalpool valve ja aiad ringi. Meie grupist olid mõned Fantasias mis veel edasi ja kui lahkusid hotelli territooriumilt et lihtsalt jalutada siis saatis sind hotelli turva. Seal kõrbes ei näinud me isegi beduiini külasi.

0
0

to: triin11

No mina ei tea kus Teid viidi, kuid meie küll kurta ei saa. See lahesopp kus meie olime seal käisid ka sukeldujad ja ma saan aru, et kõik olid rahul. Aga see selleks.

Kas Te arvate, et terve sealne kant on telkijatest ülerahvastatud?:))) Seal on teise turist nägemisegagi raskusi. Piirkond kus Teie olite, pole midagi imestada, et jalad katki, reeglina käivad seal ju ainult surfarid. Ujumas ei käi seal keegi.

to: msn.com

Jah, see koht on ikka väga väga lapsekingades, seega kui sinna minna peab nii sula kui kõik muu vajalik olema juba kaasas:) Seal on tõesti ainult üks pangaautomaat, seega raha hankimisega läheb kitsaks. Turistivaesem on ta kohe kindlasti. Mingit ööelu seal pole. Selles mõttes, et kui tahta kuskile klubisse minna, siis neid lihtsalt pole, ongi ainult hotellid ja kõrb ja üsna tormine meri.

Meie nagu ma juba ütlesin ei ööbinud hotellis, vaid magamiskottidega telgis, otse rannas 10m ja süüa tegime ise. Vesi oli kaasas. Meil igatahes oli elu vingeim puhkus, kohe tõeline puhkus, sest seal veedetud aja jooksul nägime vb. 10 inimest, sukeldujad ja kohalikud kalamehed:) Hea rahulik.

Seega, kui otsid vaikust ja rahu on see kant ok, kui melu, siis hoia sellest väga kaugele.

0
0

Väga hea siis, tundub, et tuleb järjekordne mõnus puhkus.

Veelkord, tänud.

0
0

Lisan siis veel 3 "komponenti", et mida seal on suhteliselt palju: surfareid, sukeldujaid ja rõhukambreid:)))

0
0

On keegi ka lähiajal seal kandis käinud? Kas on midagi muutunud ja äkki mõni soovitus ka juurde lisada. Meilt küll otse lende ei lähe kuid rootsist ja mujalt küll.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased