Iisraeli reis sept - okt 2007

Pakun vaadata Iisraeli pilte http://pilt.delfi.ee/user/21403/ Muide, see paik on nii võimas, et sinna võibki käima jääda. Minu esimene reis on tegelikult alles sissejuhatus tõelisele kiindumusele. Imestan aina rohkem, kuidas küll maailma turismimagnet nr.1 Eestis praktiliselt avastamata on... Sinna saab korraldada igat sorti reise : alates söögi-joogireist, lõpetades kultuurireisiga, rääkimata suusa- või jalgrattaretkest.

Et siis kelle jaoks see maailma turismimagnet nr.1 on? Ise olen käinud ainult ~30 riigis, kuid juba nende seas ei kuulu Iisrael minu edetableis ette otsa, aga eks inimesi on erinevaid... Muidu oli tore meenutada kohti, kus ka ise viibinud.

0
0

just sellest ma tagasihoidlikult mainingi, et eestlastel seisavad suuremad avastused veel ees, võib-olla ka paljudel eelarvamustest vabanemine samuti

0
0

piltide järgi võib israel vist avastamata jäädagi minu poolt..kuidagi kuiva tunde jätsid pildid Israelist...muidugi mind väsitasid ära kümned pildid kõrbest,maadlevatest sõduritest ja sõiduteest.Kui huvitab selle maa kultuur,siis eks muidugi tasub minna. Ise ka käinud ligikaudu 20 -s riigis ja 10 sse tahaks veel lähitulevikus minna aga Israel sinna sisse ei mahu. Aga tore ülevaade muidu, saab esmamulje kätte:)

0
0

Ilusad pildid ja huvitav riik. Loodan isegi sinna veel tagasi minna. Need, kelle jaoks õhtumaise kultuuri lätted ja ajalugu midagi ei paku, ei hakka ilmselt kunagi hindama selle paiga tähtsust ja võlu.

0
0

Kas mõne viite ka saaks, kust pärineb info, et tegemist on "maailma turismimagnetiga number 1"?
Sealkandis on palju teisigi huvitavaid kohti ja miks peaks just Iisrael olema number 1? Või miks peaks Liibanon olema number 1? Või Süüria? Äkki võrdled, mille poolest Iisrael on suurem turismimagnet kui Süüria? Muide, kas arvamus, et paljudel on eelarvamus, ei ole iseenesest paras eelarvamus?

0
0

info põhineb analüüsil: riik, mille pindala moodustab 62% Eesti pindalast, pakub järgmisi fakte:

  1. on maailma poliitika kuumimaid kohti, samas on turistil seal ohutum kui Eestis
  2. ajalooline ja kultuuriline taust algab tsivilisatsiooni koidikust ja kerib tänapäeaval edasi, maa on tiine ajalootähistest, kultuurimälestistest ja tuleviku-ootusest
  3. saab olla maailma madalaimas maismaa kohas ja seal Surnumeres uppumata vees püsti olla, rääkimata lamamisest
  4. võib saada erakordseid kulinaarseid kogemusi
  5. ainumas koht, kus peamistel religioonidel on kõva sõna öelda
  6. näed, kuidas riik on lõhestatud ja samas toimib
  7. võib olla ei ole huvitav vaadata maadlevaid sõdureid, kuid väeosa külastada saavad ainult valitud - selles on nende kaadrite erakordsus minu jaoks
  8. näed maailma suurimat erosiooni tagajärjel tekkinud kraatrit (Ramon`i kraater Negevi kõrbes)
  9. leiad, et kõrb ja poolkõrb pakuvad ülimat esteetilist naudingut
  10. totaalne vaheldus lääne klantsitud ja manduvale ühiskonnale
  11. riigi majandus ja teadus on maailma esirinnas
  12. vahekokkuvõte: pinnaühiku kohta on ikka piisavalt palju erisusi ja see tingib ka rikastavaid kontaktivõimalusi elanikkonnaga (piisab inglise ja vene keelest)
  13. võimalus osta hiiglama hulk suveniire jm vastavalt huvidele, selleks vähemalt 10 000 krooni eest lisaraha ja tühi lisakohver kaasa
  14. [keegi võib edasi jätkata]

Arvamus, et juutidesse on suhtutud eelarvamusega on pigem ajalooline tõik; miks muidu meie reisifirmade enamus ei tegele Iisraeliga? Süüria? Kindlasti põnev külastada, aga Iisrael võidab võrdluses, googelda palun ise, vabandust, aega pole.

Heameelega ei teeks siin liigreklaami oma kogemustele, nad lihtsalt on ja ma jagan omaarvates meeldivaid muljeid

0
0

Millegipärast väidab Maailma Turismiorganisatsioon, et külastajate arvu silmas pidades on maailma turismimagnet nr 1 Prantsusmaa ja kui võtta aluseks turistidelt teenitav raha, siis USA (http://unwto.org/facts/eng/pdf/highlights/highlights_07_eng_hr.pdf)

Olen ise Iisraelis käinud ja nõustun, et väääga huvitav koht on, aga kas just nr 1 maailmas???

Mis siis kui järgmisel reisil järgmine riik veel võimsama mulje jätab? Uus maailma turimimagnet nr 1 sünnibki?

0
0

võtan sammu tagasi - mitteametlikult, raatori isklikel andmetel nr 1 maailmas; ikkagi, arvan et riigi pinnaühiku kohta on turistile Iisrael siiski parim koht maailmas, IMHO [raatori nime all ei saa palju sõnumeid järjest saata, Tripi spämmifilter ei lase]

0
0

Ma soovitaks siiski vältida absoluutseid väiteid, eriti, kui need baseeruvad subjektiivsel piiratud kogemusel. Inimesed lihtsalt on väga erinevad ja ka turismimagneti mõiste võib ka varieeruda. Minu jaoks kipub turistide suur arv olema kriteeriumiks, mis viib ühe või teise koha "turismimagnetite" edetabelis kuhugi kaugele lõppu. Mina näiteks reisin hoopis sellepärast, et saaks kohalikega suheldes uusi ja erinevaid kogemusi. Igasugune muu staff on selle kõrval täiesti teisejärguline. Ja minu jaoks number 1 rahvusi pole. Ka võõrsil üsna viletsate käitumiskommetega juudid mitte. Süüria kohta pole mul guugeldada vaja. Käidud ja suheldud.

0
0

Väiteid peaks tõesti kaaluma, et vaidlemise pealt aega kokku hoida, aga nii see juba läks seekord. See-eest leidsin Veigo koduka, aitäh!

Saaks vaid rohkem reisida, mida kõigile soovingi!

0
0

Käisin ka ja olen rahul. Peamiselt olin Surnumere ääres ja nüüd mõtlen, et võiks mingil teisel teemal veel ühe reisi teha. Külastaks peamiselt linnu. Jeruusalemmas olin seekord ainult ühe päeva, selgelt vähe.

0
0

Tänud Gilad Benari vihje eest, see on mees teiselt planeedilt, fotode mõttes...

0
0

Mina olen Iisraelis ainult üks kord käinud ja lähen kindlasti tagasi. Lihtsalt selle kontsentratsiooni pärast ajaloost, kultuuriloost, religiooniloost, loodusest (mina käisin kevadel, kus kõik õitses ja lõhnas)ja sellepärast, et imetlen seda, kuidas see riik toimib, kuidas inimesed (eri rahvustest ja religioonidest) seda riiki austavad ja armastavad. Reisid sinna on põnevad, ilusad ja harivad.

Loomulikult ei ole seal eriti huvitav nendel, kes vaid rannaturismi otsivad või kes oma eelarvamustele kinnitust otsima sõidavad. Need leiavad kindlasti endale mõne muu turismimagneti. Rannahuvilised saaksid end küll Eilatis rõõmustada, muudele pahatujulistele ei oska midagi soovitada.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased