Viimased kommentaarid

Teema algatajana mainin ära, et kasutasin lõpuks https://www.firstalliedtravelinsurance.com Nad on juba üle 10a tegutsenud ja pakuvad just erinevate võimalustega (ka inimröövi) kindlustusi kriisipiirkondadele. 

Tegin selle ise just läbi ja tegelikult peaks piisama küllakutsujaks suvaline venepärane nimi koos suvalise Minski aadressi ja telefoni numbriga. Võibolla juhuslikult aegajalt helistavad mõned küllakutsujad läbi, aga kahtlen.

Käin mais ära ja eks annan sulle siis teada.

Hea uudis! Eestlased ei vaja enam küllakutset Usbekistani viisa jaoks. Riias asuva saatkonna kodulehel ei ole infot veel uuendatud.

https://www.uzdaily.com/articles-id-42595.htm

Tänud vastuste eest. vatse näide Kabulis käe kaotamisest oligi tegeleikult selles stiilis juhtum mille kohta kindlustuse võimalusi küsisin. Lähetajat ei ole ja seega uurin võimalusi ise ennast selliste asjade eest kindlustada.

Ja viisa on vaja kindlasti ette teha. Naaberriikidest mulle viisat ei antud ja jäi minemata.

Väärt info! Olen ka ise püüdnud seda infot leida ja paras peavalu. Loodetavasti muudab ka Uszbekistan lähiajal oma viisanõudeid. Kazakhstan, Tajikistan ja Kõrgestan on juba kesk Aasiasse reisimise tunduvalt lihtsamaks teinud.

Kirjutasin Sulle ka otse postkasti, aga kuna äkki kunagi kellelgi veel abiks. Mina sain 2014 lõpp viisa lennujaamast ja start oli Kuala Lumpurist, KL-s Bangladeshi saatkond ka olemas. Tasuks siiski alati http://www.iatatravelcentre.com/ lehelt viisanõuded üle vaadata ja ehk midagi vahepeal muutunud.

VM lehelt:
Välisministeeriumile edastatud andmetel vajab Eesti kodanik Kenya külastamiseks viisat, mida on võimalik taotleda Kenya saatkonnas Moskvas või Kenya saatkonnast Stockholmis. Kenya läks lõplikult üle e-viisadele ja kaotas septembris nii turistidele kui ärimeestele võimaluse viisat lennujaamas soetada. Lisainfo:http://www.immigration.go.ke/downloads/eVisa-newspaperad.pdf (PDF)
Passis peab olema vähemalt üks vaba leht ning pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel.

Kui plaan lennata Keeniasse, siis kontrolli igaksjuhuks IATA lehelt järgi http://www.iatatravelcentre.com/ Probleem ei teki mitte Nairobi lennujaamas vaid sind ei lasta ka Euroopast lennule...

Mul on nagu meeles, et alles hiljuti ei saanud kellegi teise eest viisapabereid sisse anda, sest taotlejad peavad andma Helsingis sõrmejälgi? Järgi võis jah ükskõik kes järgi minna. Aga eks uusima info saab neile saatkonda helistades.

See vist oli päris ammu? Mingist hetkest alates hakati andma Accras viisasi ainult kohalikele. Mõned aastad tagasi oli lihtsam saada Kamerunist, aga see võib olla ka juba muutunud.

Minul on jäänud minemata just viisa pärast. Taodelda tuleb Stockholmist. Nõuded:
1) 2 passipilti
2) Kohaliku elaniku ametlik küllakutse koos tema passikoopiaga.
3) Hotelli bronnering
4) Panga väljavõte

Seega paras peavalu ja ilma kohaliku tutvuseta võimatu.

Lihtsalt infoks, et minul õnnestus Nambiibiast läbi JNB lennujaama Euroopasse lennata nagu siin ka mainiti.

Muidu LAV-i viisasüsteem on ikka paras nali meile ja endal jäi külastamata.
Sambias Lusaka saatkonnas tuli oodata järjekorras viisa taotluse paberit 5-6h. Täitsin paberi ära ja siis öeldi, et siit ma viisat küll ei saa.
Malawis Lilongwe saatkonnas oldi tunduvalt sõbralikumad ja üritati vähemalt tähtsmate ninade käest erijuhust küsida, aga viisat ikka ei saanud. Soovitati Euroopasse lennata ja sealt viisa võtta ja siis tagasi lennata.
Zimbabwes Harare saatkonnas kutsuti järgmiseks päevaks veel tagasi ja siis öeldi, et kindlast ei saa ma turistiviisat Euroopa passiga. Konsul soovitas mul taodelda Zimabawe kodakontsus ja siis tagasi küsima tulla.

Ühesõnaga ei tasu loota LAV-i viisa saamisele mujalt kui Euroopast. Ei aidanud mind ka see, et reisil olin olnud poolteist aastat (nagu Tarmo Tammingul õnnestus aastad tagasi) ja Eestis meil LAV-i saatkonda ei ole...

Minu kogemus on küll mõned aastad tagasi, aga Doha lennujaamas öeldi, et kuna ise valisin endale pika vahepeatuse siis maa peale ei lastud ja muid hüvesi läbi QA ka ei saanud. Sai siis 10h lennujaamas järgmist lendu oodatud :)

Olen käinud seal umbes 30 riigis ja põhimõtteliselt nõus seniste soovitustega.
Põhja Aafrika alustamiseks lihtne (va Liibüa), aga ilmselt mitte kõige huvitavam.
Lääne Aafrikat esimeseks kogemuseks ei soovita. Küll aga Gambia ja Sierra Leone oleksid lihtsamini käidavad. Ülejäänudes probleemiks turvalisus, väga piinarikkas ühistransport ja muu asjaajamine.
Kesk Aafrika hetkel liiga ohtlik (Nigeeria, KAV, Tsaad jne)
Ida Aafrika oleks ilmselt minu esimene soovitus. Eriti Etioopia või Uganda. Etioopiasse leiaksid ilmselt ka nt läbi Milani piletid väga hea hinnaga.
Lõuna poolelt meeldis mulle Namiibia ja Zimbabwe. Namiibias kui ise autot ei rendi, siis võtab ühistranspordiga liikumine rohkem aega, aga on samas tehtav. Vahemaad küll pikad, aga teed on korras. Vaadata seal isegi liiga palju selle 2 nädala jaoks.

Selle aasta jaanuaris käisin Kuta - Ubud ja Gili saared ja kahe nädala jooksul ainult paar päeva ei sadanud. Mõnel päeval sadas terve päev. Ma ise ütleks kui kindlasti päikest otsid, siis ei ole see õige aeg sinna minemiseks.

Sain m6ned p2evad tagasi viisa piirilt Mosambiigist tulles. Sama leht muille vatse siia lisas oli ka neil ilusti v2lja prinditud.

T2nud. See teeb asja tunduvalt lihtsamaks.

Asi on ikka väga segane. Mina saan sellest teksist aru, et ainult lennates LAVi naaberriikidesse on vaja seda transiitviisat!? IATA kohaselt on viisat vaja ka naaberriikidest reisi alustades nt euroopasse. Lisaks IATA info:

Passengers transiting only are exempt from holding a visa when:
Holders of onward tickets transiting Johannesburg (JNB), Lanseria (HLA) or Durban (DUR).

Teistes rahvusvahelistes reisifoorumites jagatakse kogemusi, et kuigi lend läbi JNB ei lastud lennukile transiitviisa puudumise pärast. Lähipäevadel oleks endal vaja pilet ära osta ja ei teagi millist infot uskida. Kahjuks nt Namiibiast või Botsvaanast ei ole Euroopasse otselendude valik just lai ja odav.

Mul oli ka mõned aastad tagasi Etioopia saatkond Stockholmis viisaga kala teinud ja mind ei lastud Istanbulist Addis Ababa lennule.

Sõber käis eelmisel aastal Novembris Ushuaiast ja maksis ette broneerides 4000 USD. Samal 12 päevasel tuuril olid backpackereid, kes maksid kohapeal enne väljumist 2000 USD. Et ju siis hea õnne korral ja ise ajaliselt paindlik olles on võimalik saada ka odavamalt.

Eestlased saavad hetkel viisa Berliinist 125€ eest ja seega meile ikka korralik langus :)Oleks aeg, et LAV meile viisavabaks saaks!

Brunei on Aasia mõistes kallis sihtkoht, aga lisan veidi 2014.11 infot odavalmalt reisimiseks:

  • Kota Kinabalust (Malaysia) tulles buss 100 Malaysia Ringgit. Üllataval kombel tuleb odavam see ots teha laevadega. Iga päev kell 8:00 start ja odavam (60 MR) on kohe ette osta kahe laeva kombo Kota Kinabalu - Labuan - Muara (Brunei). Esimene ots 3h ja teine 1h. Kota Kinabalul sadama maks 3,6 MR ja Labuanis 5 MR.
  • Odavaim koht ööbimiseks endiselt Pusat Belia dorm 10 Brunei Dollarit. Hetkel on siiski kogu hotell broneeritud 3 kuuks ja tasub alati nendega ette kontakteeruda. http://www.bruneiyouth.org.bn/ Mujal ööbides võib 1 B$ eest kasutada nende meeldivat basseini.
  • Õnneks on nüüd ka dormi võimalus KH Soon Resthousil ja hinnaks 18 B$. Järgmine odavam hostel 30 B$ öö.
  • Rahavahetused Bandar Seri Begawanis igal nurgal ja käibel on ka Singapuri $.
  • Interneti h =1 B$, aga ühendused kehvad.
  • Oma 4 päeva jooksul ei näinud ühtegi taksot, aga pealinnast kõik kohad jalutuskäigu kaugusel. Paaditaksosi eraldi pikemaks ajaks rentida ei ole vaja ja veepeal asuvatesse küladesse pääseb minutitega.
  • Peamise promenaadi lähedal asub Tamu Kianggeh turg, kus kohalikud söögid kõik 1 B$.
  • Bussiliiklus väga segane ja hõre. Busse kasutavad peamiselt võõrtöölised, sest pea igas Brunei perel on mitu autot. Riik aitab kaasa auto ostule ja kütus on väga odav. Bussijaamas on küll liinidel sihtkohad kirjas, kuid reaalselt bussid neid teid ei pruugi sõita.
  • Lennujaama sõidab ˇkesklinnastˇ buss nr 23 ja maksab 1 B$.
  • Kohalike sõnul on turistide arv sellest aastast järsult vähenenud ja paljud turistidele suunatud ärid hakkavad vaikselt sulgema. Millegipärast kardavad turistid nüüd kehtivaid islamiseadusi millest Trip.ee ka varem kirjutas http://trip.ee/content/brunei/bruneis-j%C3%B5ustusid-%C5%A1ariaadiseadused.html

Minu Brunei ja teised reisipildid www.martmyrkel.planet.ee