India ruupiad

Küsimus hiljuti Indias käinutele: kas Indias on kasulikum vahetada USA dollareid või EUR-i?

Tänud vastamast,
Kärt

Dollari kurss on kõikuv ja indud on kanged petjad, Parem on vahetada ikka eurosid. Aga ärge vahetage lennujaamas ega hottelis, vaid vahetada tänavatel rahavahetuspunktides või pankades. Küsige kas on ka teenustasu või mitte ja vahetuse puhul peavad nad ka tseki andma. Hommikupoole on kurss kehva aga peale siestat kurss on soodsam. Õhtul on vahel eurukurss olnud 62 ja enam.

Vahetasin eurosid kohe Mumbai lennujaamas lennukilt tulles. Valida oli mitme teenusepakkuja vahel ja ei märganud küll, et sealne kurss mujal pakutavast väga erinev oleks olnud. Lihtsalt valisin paar odavamat ja kauplesin nendega veidi - tulemus oli tabelil märgitust erinev.
Dollarite vahetusega puutusin kokku Delhis, kus väikeste kupüüride kurss oli halvem kui suuremate kupüüride kurss. See üllatas mind, sest olin näiteks USA kohta lugenud, et seal eelistatakse pigem väiksemaid rahatähti.
Dollari kurss on kõikuvam, euro stabiilsem. Juba üksnes seetõttu eelistaksin eurosid ja võtaksin automaadist ruupiaid vajadusel juurde.