Indoneesia- Bali

Tere!

Plaanis minna Balile.Plaan minna omal käel, seega kas keegi teab, kas viisa saab piiri pealt või peaksin laskma selle Eestis kuskil reisibüroos ära teha? Otsustasime minna Saksamaale ja sealt vaadata Indoneesia reisi.Kas keegi on olnud jõulud ja aastavahetuse Balil? Kuidas seal üldse ilm on dets. lõpp ja jaanuari algul? kuskilt reisiktaloogist lugesin , et vihmaperiood sel ajal seal? kuhu seal minna ja kuhu mitte?milliseid hotelle soovitate? eelistan ikka 4 voi 5 tärni hotelle ja ranna lähedal. kas oskab keegi soovitada midagi? ja kas tõesti on sealt osta riided ja jalanõud selga-jalga, et ei tassiks ilmaasjata palju asju kaasa? olen käinud Tais, Dominikaanis ja Jamaikal aga sealt küll midagi peale suveniiride osta ei olnud! Loomulikult ei lähe ma mingile shopping reisile, vaid ikka loodust nautima jne. igatahes jagage muljeid kas keegi on veetnud aastavahetuse ja jõulud Balil? päikest!

Oh, nii palju ksüimusi korraga

Kui muid asju tahtsid osta, siis Tais oli vaja käia ostukeskustes või turgudel.

no palju küsimusi jah! Tais käisin nendel turgudel ja ostukeskustes ka!ok ma küsin siis uuesti.- kas keegi on detsembris olnud Balil, kas siis ilmad olid vihmased?

Olime Balil aastavahetusel 2006/2007. Indoneesia viisa saab piirilt, väike järjekord aga ei mingit probleemi. Vihmaperiood tähendas seda, et ühel päeval sadas hommikust õhtuni ja oli hea võimalus veeta aega massaazisalongis. Teisel päeval sadas hommikupoolikul ja ühel ööl oli vihm koos tormiga. Ülejäänud aja oli päike, soe ja mõnus. Kindlasti on ilm juhuse asi aga sealkandis ei ole vihmaperiood midagi eriti hullu. Osta võid sealt kõike nagu igalt poolt maailmast. Suveriideid, mida seal kanda müüakse igal nurgal. Kas just Sinu maitsele asju on, seda ei oska öelda. Loomulikult on kergema kohvriga parem reisida. Jalanõusid sa peale plätude seal ei vaja, võid need kaasa võtta. Ostlemise jaoks on Balil hea koht nimega Ubud, mis on kohaliku kunsti ja käsitöö keskus. Seal on eraldi külad, kus ainult maalikunstnikud, teises külas puutöömeistrid, kolmandas ehtekunstnikud. Igal ühel oma väike töökoda, kus perekond meisterdamas. Tõeliselt ilusaid asju. Aasias pole igal pool ilusat käsitööd, Bali on selles osas erand. Eriti soovitan hõbedast ehteid. Hotelle on seal ranan lähedal igale maitsele. Võta mõni reisiraamat ja sait lahti ja otsi. Kas tahad vaiksmeta randa, siis Nusa Dua, rohkem melu keskuses. Lisaks eriti eksklusiivsed saare põhjaosas. Vaatamisväärsustest vulkaanid, dzungel, riisiväljad, templid, ahvide mägi, rannad, snorgeldamine, kalurikülad. Kõike tasub vaadata. Kohalikud on väga sõbralikud ja heatahtlikud, ei tüüta sind aktiivse kaubapakkumisega ära. Toit, eriti mereannid muidugi ja kokteilid on megahead ja odavad. Ööklubid rahavst puupüsti täis, nii kohalikke kui turiste. Ainuke negatiivne oli purupurjus Austraalia turistid. Head reisi! Mina jäin tagasi igatsema

minul selline kummaline küsimus, et kas Balile saabudes saab lennujaamast taxfree oste ka teha? küsin sellepärast, et Sri Lankale minnes sai (mujal pole sellist asja küll kohanud). tahaks vahuveini tähtpäevaks osta. või kuidas on Balil selle saadavusega lood. Aasias on sissetoodud alkohol muidu päris kallis, kas seal ka?

Vahuveini Balilt ei leidnud, vaid ülikallites restoranides. Eksootilised kokteilid on odavad ja õlu, neid saab igast baarist. Kohalikus poes leidsime kohaliku viski, see oli odav. Hotellis lasime omale kokteile basseini äärde serveerida, ei mäleta et see eriti kallim eestist oleks olnud. Suuremat huvi alkoholi vastu ei olnud endal aga Balil käivad Austraalia poissmehed joomareisidel odava alkoholi pärast, nagu meil Inglismaa omad. Denpasari lennujaamas mingit tax free kohta küll ei märganud, kohalikud suveniiripoed vaid väljalende ootavate turistide jaoks.