Inimesed minge Austraaliasse!

OZ on imeilus, meie elu säravaim kogemus, mida soovitame kõigile, kellel on olemas tahtmine! Muu pole oluline. Meie, kaks tudengit rändasime 9 kuuga läbi 15 000 km ja probleeme polnud. Ootame vastukaja inimestelt, kes tahaksid Austraaliasse minna, kuid ei oska kusagilt alustada ja ka neilt kes midagi sellist teinud on.

Huvi on kõigiti olemas, peamiseks küsimuseks on soodsaima variandi leidmine. Äkki oskaksite selles suhtes nõua anda?

Tõenäolisem on siis ilmselt nt. Saksast üle Singapuri või Malaysia, mingi konkreetse Euroopa odavlennufirmaga. Kuid millisega nimelt?

Huvitaks just nimelt Melbourne, seal sugulased/töökoht ootamas. Kuidas on seal lood tööloaga. Hiljuti vist võeti vastu mingi riikidevaheline seadus, mis Austraalias töötamist noortele hõlbustab?

Kogu info on kõigiti teretulnud!

Kuidas on lood põõsa all magamise, telkimise ja lõkketegemisega seal maal?

Austraalias kohati kubiseb madudest ning maailma mürgisuse top 10 pärineb kõik sealt. päris põõsa all igal pool magada ei julgeks.

Armas Meelis, Sinu üleskutse sütitab minu meeltes jälle kord selle rohelise tule, mis lubab/käseb tegutsema hakata. Vähe sellest, et olen Sinu reisikirjad enesele südamesse, just südamesse õppinud, julgen kuulutada avameelselt, et just kõnesolev saar saabki olema minu tõotatud maa.
Siiski, siiski, hetkel veel seljakotti ei paki, sunnin end istuma äraootavas poosis. Äraootavas, sest naga Madiski, soovin, et Riigikogu ratifitseeriks sellesamuse working holiday maker´i tüüpi viisa, mis lubab Eesti noortel Austraalia pinnal ametlikult juhutöid teha (< 3 kuud). Ütlen küll enesele, et lihtne oleks turismiviisaga kohale põrutada, saarel ringi patseerida ja siis omakorda edasiliikumise finantseerimiseks veidi tööd teha, just nõnda nagu ma seda viimase 1,5 aasta jooksul Hispaanias ja Kreekas tegin, kuid oh häda-hädakest, Austraalia võimud ei armasta mitte illegaalselt tööd rabavat noort. Ega see pole nagu mõni Hispaania, kus migratsioonipolitsei mõtleb, et küll `maňana´ teen kõik, mis vaja, ja läheb teemajja uue sõõriku järele. Ja peale kauba on asjalood nõnda, et kui teed illegaalselt külg-külje kõrval samast tööd ametlikult palgal olevate vennikestega, ei pilguta tööandja silmagi, kui Sulle 1/3 täispalgast maksab. Vot nii on lood!
Aga, jah, viisa juurde tagasi tulles: välisminni konsulaarosakond vastas minu järelepärimisele selle viisatüübi jõustumise kohta, et enne 3 kuud peale allkirjastamist (20.sept. k.a.) ei saa midagi sündima. Nii, et Madis, soovitan ära oodata!

kui juba Autraaliasse tulla...siis j2rgmine saar, kuhu minna...on kindlasti Uus-Meremaa....ise j2rgmine aasta algus sinna poole teel...ja ootan p6nevusega...mis seal n2ha ja teha saab...

Austraalias põõsa all magamise kohta toksi googlesse "bushwalking". Näiteks http://www.bushwalking.org.au/ on abiks koht. Kuna Austraalia on üsna suur koht, siis on fauna ka piirkonniti väga erinev.
Elukaid on igasuguseid, alates krokudest ja madudest kuni ämblike ja raudsipelgateni.

Nüüd siis ju see aasta esimene pool on käes. Kas ja kuhu oled oma plaanides jõudnud - ootaks põnevusega tagasisidet!