trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Mähkmeid ja beebitoite on ka väiksemates poodides saada. Hispaania kohalikud mähkmed olid päris head, võrreldavad meil müüdavatega. Ka kohalikud beebitoidud olid korralikud. Meil müüdavatest leidus ka Hipp-i toodangut. Suuremates poodides (nt Spar) olid (eriti kohaliku beeitodiu) hinnad oluliselt odavamad kui meil.

EMT internetikõnede eeliseks on see, et üle interneti helistades toimib kõik samamoodi, nagu su moblal, st hinnad (tasuta firmasisesed ja perekõned jm) on samad, samuti maksad Eestisse helistamisel tavalist eestisisese kõne hinda. Ja samuti saad tasuta vastu võtta sinu mobiilinumbrile sisenevad kõned. Kasutada saad nii arvutiga kui mobiiliga (Nokia E- ja N-seeria, Android või iPhone).

Käisin 2005. Muljed on siin: http://www.hot.ee/patagoonia/torres.html. Samast leiad ka kontakti kui on täiandavaid küsimusi.

Muljeid Zanzibarist ja ka linke safarikorraldajate lehtedele leiad siit: http://www.hot.ee/aafrika2009. Ise käisin nii Kili otsas kui safaril sellise firmaga: http://www.tanzaniawildlifesafaris.com/. Kindlasti leiab ka odavamaid, aga mina jäi sellega igati rahule. Nii head totilustamist ja luksust poleks vaja olnudki.

Käisime märtsis idarannikul Jambianis ja kohtasime vaid paari turisti. Bungalotes tundus elu suht väljasurnud, jõulud ja juuni-juuli olevat seal kõrghooaeg. Muljeid ja veidi infot võid leida siit: http://www.hot.ee/aafrika2009.

Anker Hostel on ca 1 km (10 min) raudteejaamast. Samas hoones on ka samanimeline Best Westerni hotell. Ise ööbisin hosteli poolel ja ei kurda. Linade eest on Norras komme eraldi raha küsida.

Ei ole küll suurem asi rattaga matakaja (matkan pigem jalgsi ja rattaga sõidan võistlustel), aga eelmisel suvel sai sõpradega rattaga Riiga sõidetud. Aega läks küll veidi rohkem kui autoga, aga see-eest oli mahti ringi vaadata. Muljed on kirjas siin: http://www.godiscover.ee/?id=1327

Nii Nairobi NBO lennujaamas kui Namangas (Keenia-Tansaania piiril) sai viisa ilma probleemideta. Kohapeal tehti veebikaameraga pilt ja kasseeriti (minu reisi ajal veel) 50 USD-i. Veidi aega läks, aga Keeniast Tansaaniasse sõites on selliseid viisataotlejaid palju ja buss ootab kõik reisijad ära.

Kui piiril probleeme pole, siis pole tõesti mõtet Eestis paberimajandusega vaeva näha ja viisat taotlema hakata.

Sõitsin 2005.a. algul Southern Windsiga BA-st Iguacusse ja vist oli 1300-1400 EEK edasi-tagasi pilet. Aerolinas oli veidi kallim ja LAN palju kallim. Ostsin Eestist netist ca 1,5 kuud ette. Minu jaoks oli see raha väärt võidetud aega 2x20 tundi, kuigi öise bussiga sõites õnnestub näiteks majutuse arvelt kokku hoida. Usun, et bussiga saate seal sõita küll ja küll, aga kui tagumikule 20-tunnised istumised tõesti väga meeldivad, siis sõitke bussiga ja saate võidetud raha eest kohapeal rohkem ringi vaadata. Vt. ka: http://www.hot.ee/patagoonia/iguazu.html

Lõuna-Ameerika hinnatase on üldiselt soodsam. Inimesed on suht sõbralikud, aga keelebarjäär takistab veidi kohaliku elu 100%-list nautimist. Oma asjad saab siiski kesise hispaania keelega ka aetud. Loodus on täiesti teistsugune kui Austraalias. Ühist on niipalju, et päike paistab põhjast ja vesib keerleb vetsus sama pidi kui Austraalias. Austraalia loodusest olin täiesti sillas, aga Lõuna-Ameerika muljed on värskemad ja kaasas olnud fototehnika ka parem. Mõlemal paigal on omad võlud, ei oska ühte teisele eelistada.

Aerolineas Argentinasega võib ühe otsa pileteid saada alates 320 peesost. Buss sõidab sama maad 36 tundi, sel juhul on targem vahepeal paaripärvaseid peatuseid teha, sest huvitavaid paiku jääb teepeale küll. Ushuaiasse ja sealt edasi Punta Arenasesse saamise kohta leiad infot ka siit ja siit. Ushiaiast Punta Arenasesse ja Puerto Natalesesse käivad bussid mõnel päeval nädalas ja on suht täis. 2 aastat tagasi maksis Ushuaia>Punta Arenas ots 100 peesot. Bussifirmade lehelt võid ka üht-teist kasulikku leida: Tur Bus, Bus Sur ja Buses Fernandez.

Minu muljeid Argentiinast (Tulemaa, Patagoonia, Iguacu, Buenos Aires) ja mõnest Tšiili paigast võid lugeda siit. Võin meili teel rohkem infot jagada või vastata tekkinud küsimustele.

Uurisin ka erinevaid variante lõunasse saamiseks ja siis osutus kõige mõistlikumaks Aerolinas Argentinasega BA-st Ushuaiasse lennata ja sealt edasi bussidega liigelda. Bronnisin Eestis olles ca kuu aega ette ja maksin 320 peesot (ca 1350 krooni) ühe otsa pileti eest. Southern Winds vist Tulemaale ei lenda ja Aerovias DAP jällegi ei lenda Patagooniast väljapoole Santiagosse ega BA-sse. LAN Chile oli minu meelest juba oluliselt kallim. Vt. ka http://www.hot.ee/patagoonia/tierra.html.

Endale ostsin Nõmme Matkapoest Silva M4 LED lambi. Petzl Tikka-ga võrreldes pea poole odavam, kuid rohkem funktsioone, kestab sama kaua ja on kasutusmugavuselt täitsa võrreldav Petzliga. Hind ca 450 EEK. Kui vajad lampi ainult 30 minutit telgi ülespanemiseks, mitte ei reduta nädalate kaupa pimedas metsas, siis võib ka tavaliste pirnidega lamp kõne alla tulla. Aga lõpuks maksad patareid ja pirnide vahetamise eest ikkagi rohkem, kui LED lambi eest.

Paar aastat tagasi piirdusin ise Austraalia ida- ja lõunarannikuga, aga troopika asemel otsustasin Tasmaania kasuks, mis oli minu jaoks vaieldamatult parim elamus Austraaliast. Kõrbes jõudsin Alice Springsini, aga hääletamisega mul küll ei vedanud. Turistid, kes on oma pere sissepakkinud, ei võta mingil juhul järgmiseks 500-1000 km-ks võõrast peale ja enamikel rekkajuhtidel on keelatud hääletajaid peale võtta. Peale 6-tunnist päikese käes kõrbemist õnnestus siiski mingi rekkaga keset kõnnumaad saada, kust kohalik aborigeen mu peale korjas. Lääneosa jäi käimata just ajapuudusel ja toona valitses seal ka Qantase ja McAfferty'se transpordimonopol, mis ajas hinnad kõrgeks. Kui kaugele põhja siis õnnestus jõuda? Piltidelt olen näinud, et Kimberley on üks ääretult kaunis, kuid jällegi väga eraldatud piirkond. Bungle Bungle "mäed", kaunid kanjonorud ja Buchaneeri arhipelaag on kindlasti võimsad. Kas kuskil veebis ka pilte näha saab?

meil jäi oma reisist üle just 16 malaariatabletti Lariam, mis on täiesti kasutamiskõlblikud kuni jaanuarini 2004. Võtke ühendust, kel vaja! Tel. 051 67 870