trip-krainetrip-ukraine-dark
Iraanist Hiinasse

Tere.

Kuidas oleks kõige mõistlikum marsruut džiibiga Iraanist Hiinasse? Türkmenistan-Uzbekistan-Kõrgõzstan-Hiina? Või äkki mingi muu marsruut mõtekam-odavam-lihtsam-huvitavam? Kõik soovitused teretulnud. Tänan.

... marsruut on minu meelest ainuvõimalik. Altpoolt läbi Pakistani hõimualade ja siis läbi hullu liiklusega India minna oleks autoga veidi liiga ekstreem trip, ma arvan.

Hiina on selline huvitav riik, kus oma välismaise autoga (või motikaga) sisenemiseks on vaja Hiina juhilubasid (teed eksami ka) ja veel ka kohalikku saatjat-nuhki-giidi, ilma kelleta pole üldiselt võimalik maale siseneda oma sõidukiga. Viimase eest tuleb maksta päevaraha suurusjärgus 100 USD. Lisaks tuleb täpne sõidumarsruut paika panna ja kooskõlastada, üldse palju paberimajandust. Hiljemalt paar kuud ennem reisi tuleb asja ajama hakata. Kui asi endiselt huvitab siis pead otsima omale mõne Hiina reisibüroo (millisel on vastav kogemus), mis hakkab seal pool asja ajama.

On alles süsteem neil seal. Huvitav kas eksamit saab kuidagi nn. eemalt teha, saatkonnas vms.? Või vaja kõigepealt ise kohapeale eksamit minna tegema ja siis alles autoga? Ja saatja hind, kas see on mingi eraldi kvalitseeritud teenus seal, või võib saatja olla kestahes kohalik? Ja kui näiteks auto kuskil seisab, kas siis ka vaja giidile maksta?

Olen kuulnud ka seda, et Türkmenistani viisa saamine pidi väga raske olema?

Türkmenistanis sama süsteem, et kui tahad seal pikemalt olla kui paar päeva siis tuleb sebida endale ametlik giid ja reisipakett, kus on marsruut kinnitatud. Hiinas arvatavasti maksad iga päeva eest ja load saad teha kohapeal, arvatavasti esimeses ettejuhtivas linnas. Pole ise käinud aga selline mulje on jäänud. Ja Iraan -- mis maa auto sul on? Kui pole Iraanis registreeritud, siis sinna ka niisama sisse ei saa, on autole vaja Carnet de Passages garantiidokumenti (Eestist ei saa, vaja $$$$).

Ma pakun et Iraan, Türkmenistan ja eriti Hiina on arvatavasti ühed kõige keerulisemad maad üldse, kuhu oma sõidukiga minna. Mis ei tähenda seda, et see mingi ülikeeruline oleks aga lihtsalt on kõvasti kiibitsemist ja asjaajamist...

Ennem tõsiselt unistama hakkamist võiks veits tausta uurida, kaarti vaadates tundub kõik nii lihtne... :) Loe kasvõi Lonely Planeti raamatuid, seal on autoga sisenemisest ju ka kirjutatud.