Ülevaade Black Friday pakkumistest. Loe lähemalt
Israeli GPS, rendiautoga Eilatist Jerusalemma

Tere. Olen foorumist kunagi varem lugenud, et inimestel olemas GPS Israeli kaardiga. Väga paluks, et keegi, kel see olemas minuga ühendust võtaks. Sooviks nädalaks laenata. Plaanime perega minna Israeli, kuna reisiseltskond vaid naised (vanaema, mina ja mu kolm tütart), siis ilma GPSi kasutamata väga ei julge ise roolis olla, kuid tahaks rendiauto võtta ja veidi Israelis ringi sõita. Ilmselgelt pean ise roolis olema. Oleksin väga tänulik, kui keegi aidata saaks. Ootan vastuseid nii siia foorumisse, kui ka meilile (vantsumets ätt gmail.com). Suured tänud ette kõigile, kes aiadata saavad.

Vantsule Selleks, et Eilatist Jerusalemma sõita pole küll GPS-i tarvis. Läbi negevi kõrbe läheb ainult 1 maantee. Sõita on 300 km (Tallinn - Riia ots). Tee läheb mööda Surnumere äärest. Surnumere juures on nii, et Eilatist tulles jõuad kõige pealt lõunapoolse osa juurde, kus on soolakuurordid (sinna viiakse ka eestlasi). Edasi kaob meri vahepeal üldse ära ja siis algab põhjapoolne osa. Seal on mudakuurordid. Seal saab ennast selle mudaga kokku mäkerdada, kuivada ja siis hulpida. Tasuta randa saab, kui keerata järve äärde Ahhava külastuskeskuse (visitor centeri sildid on tee ääres hästi nähtavad) vastast. Jerusalemma jõudes on nii, et peale kontrollpunkti sõidad tunnelisse (suund center) ja peale tunnelit esimeselt fooridega ristmikult keerad vasakule ja sõidad täitsa otse edasi ning oledki Õlimäe ja linnamüüri juures väljas. Linnamüüriga koos mäkke tõustes oledki kohe ka lääneväravate juures, kus on kohe ka kuulus Nutumüüri plats. Kütus on odavam Eilatis. Keset Negevi on 2 tanklat, kus kütus on pea poole kallim, kui Eilatis. Kui tagasi teel on tarvis tankida, siis on mõistlik koht pöördel Surnumere äärde. Kontrollpunkte on teel 3. Üks kohe Eilatist väljasõidul, teine Surnumere ääres ja kolmas Jerusalemma sissesõidul. Enne kontrollpunkti on sildid "Slow! Barrier a head!". Siis kiirus maha. Kontrollpunktis on viisakas läbisõidul päikseprillid eest ära võtta ja vaadata kontrollpunkti poole (see asub tee keskel). Turiste tavaliselt ei peatata. Öösel sõites võib keset Negevi olla ka ootamatuid kontrollpunkte. Siis seisavad mõlemal pool teed Hummerid ja sõjavägi peatab kõik sõidukid. Näidatakse valgust autosse sisse ja sõidad edasi. Kaartidel pööra tähelepanu sellele, et osadel teedel on tähistus IDF (Israel Defence Forces). Need on teed, mis on tavaliiklusele suletud.

2
0

Suured tänud RL-ile. Mul ikka veel mõned küsimused. Kas ma sain õigesti aru, et Surnumere ääres saab auto parkida tasuta, kuid Jeruusalemmas parkimine rasuline? Kuhu teie Jeruusalemmas auto parkisite ja kui palju see maksma läks? Kas selleks peab sularaha valmis olema? Kas araabia turg Damascuse värava juures on lahti õhtuni välja või toimib see vaid (hommikupoolikul) kindalatel kellaaegadel? Kui me hommikul kell 8.00 Eilatist satrdime, jõuame keskpäevaks Surnumere äärde, oleme seal mõned tunnid ja siis umbes kella 4 õhtupoolikul Jeruusalemma sõidame, kas selline kava on OK, kas saame siis nii Nutumüüri juurde, kui ka Araabia turule? Siis saaksime õhtul 9 ajal tagasi sõitma hakata ja jõuaksime öösel tagasi Eilatisse. Või on sellisel planneringul mingeid olulisi valearvestusi? Tänud vastajale.

0
0

Vantsule Meie sõitsime Eilatist ära öösel kella 2 paiku ja olime Surnumere ääres hommikul, täpselt päikesetõusu ajal. See oli kirjeldamatu vaatepilt, kui päike ilmus Jordaania poolt üle mägede. See on praktiliselt ainus aeg, kui mere teine kallas näha on, sest kohe algab intensiivne vee auramine ja vastas kallas mattub uttu. Öösel oli ka väga mugav läbi kõrbe sõita. Kuna öö oli selge ja kuuvalge, siis olid ka Negevi vaated päris kenad. Mere ääres on jah parkimine tasuta. Tasuta platsid on aga asfalteerimata. Assfaldi peal maksad. Lõunapoolse mere ääres on tasuta rand peale hotelle (lõunapoolse mere põhjapool otsas. Põhjapoolse mere ääres on tasuta rannad seal, kus ei näita spaadesse. Jerusalemmas on parkimine tasuline ja sularaha eest. Meie seisime Läänevärava juures. Aga parkimiskohtadega on seal väga kitsas. Kuna olime seal hommikul vara, siis meie veel saime koha, aga kui hakkasime tagasi sõitma, siis oli tänav umbselt täis. Turu kohta ma ei oska vastata, sest sellel päeval, kui meie seal käisime oli juutidel araablastega mingi pahandus käsil ja politsei oli pannud araabia linnaosa kinni (kedagi ei lastud sinna sisse ega välja). Nutumüüri juurde saate kindlasti, aga seal platsil pildistada ei tohi s.t. turvamehed võivad teid sealt ära ajada. Kui pildistate, siis soovituslikult n.ö. käigu pealt s.t. ilma poseerimata. Päeval on Eilat - Jerusalemma maanteel üsna suur liiklus peal. Maantee on ise nagu meie Tartu mnt. Aga sõita pole nii hull nagu meil. Ja veel. Ära las ennast vilkuritest ehmatada. Politseil on sinised ja punased vilkurid ja kiirabil punased vilkurid. Kui nad liiguvad, siis vilkurid töötavad pidevalt. Peatamiseks tuleb Politsei sulle taha ja teeb sireeniga "pardi" häält.

1
0

Suur aitäh! Kas Nutumüüri juurde pääsemiseks tuleb maksta või saab sinna peale turvakontrolli tasuta minna?

0
0

Nutumüüri juurde minek on tasuta, aga turvakontroll on nagu lennuväljal.

0
0

Mina pildistasin Nutumüüri ääres küll ja ega ei pannud tähele sellist keelavat märki. Ajasin veel kahe ortodokse juudiga juttu, nii sinna minnes kui tulles. Kui said teada, et Eestist, siis hakkasid vene keeles rääkima. Meil ei soovitatud sõjaväelasi pildistada, võivat mälukaadist ilma jääda. Salaja sai neid ka ikka pildistatud.

0
0

kat1273-le Inimesi, kes kannavad vormi (v.a. auvahtkonnad) ei lubata mitte kusagil maailmas pildistada. Nii ka Eestis. Kui tahad neist pilt teha, siis on "rangelt soovituslik" nende käest eraldi luba küsida. Samuti ei pildistata sõjaväeosasid, lennujaamasid ja piiripunkte.

0
0

Ega keegi ei mäleta, kui palju Jeruusalemmas parkimine maksis? Tänud igakülgse info eest.

0
0

...Inimesi, kes kannavad vormi (v.a. auvahtkonnad) ei lubata mitte kusagil maailmas pildistada....

Natuke nagu piiratud pole Su maailmanägemine?? Mingi allikas peale Su oma haige fantaasia ka on?? Jah ma tean, et on riike, kus ei ole soovitav teatud asju pildistada aga ma kahtlen, kas nende kohta saab öelda enamus. Kindlasti ei saa öelda "mitte kusagil"

0
0

turvakontroll on nagu lennuväljal Ma panin fotoaparaadi lauale, lasti turvaskänneriga üle riiete ja kõik. Kotid otsitakse läbi ka suuremates kauplustes enne sisenemist. Valget inimest ikka ei kontrollita nii põhjalikult kui kohalikke. Turvalisuse pärast nähakse vaeva ja eks see ole meie kõigi jaoks hea.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased