Istanbul mai 2023 turvalisus valimiste ajal

Tere kõigile ja aitäh juba ette, kes viitsivad üldisemalt kaasa mõelda.

Planeerime mehega reisi Istanbuli ja Kapadookiasse mai teise poolde ( umbes 15.-27. mai vahele, lennupileteid veel ostetud pole). Nüüd lugesin, et nende valimised, mis pidid muidu olema suvel, on toodud maisse, esimene voor 14. mai ja teine 28.mai. Küsimus, kas sellisel ajal oleks Istanbulis enam-vähem turvaline (sama turvaline kui Hiiumaal pole seal nagunii)?Kas peaks tavapärasest enam pöörama tähelepanu ohutusele? Kas piisaks kui nt valida hotellipiirkonda hoolikalt, vältida Taksimi väljaku ja Istikla tänava piirkoda, kus meeleavaldused tavaliselt toimuvad ja mitte olla Istanbulis päris valimsipäeval ja päev pärast seda? Või pigem üldse reis ära jätta või siis Istanbul välja jätta?

Küsin seepärast, et internetis on vastuoluline info. Mõned ütlevad, et pole hullu midagi, et võibolla mõned meeleavaldused on, aga turiste need ei puuduta, kui ise igale poole ei roni. Teised jälle ütlevad, et tulemas on terrorioht, blokaadid, massirahutused jms ja ei soovita sel ajal reisida kas Türki üldse või siis vähemalt Istanbuli ja Ankarasse. Ei taha ennast ilmaasjata ohtu seada aga ei taha pikalt oodatud reisi juba mitmendat korda edasi lükata ka ülepaisutatud hirmu pärast. Käesoleval aastal mingil muul ajal ka head võimalust minna ei ole. Saan aru, et ega keegi täpselt ette ei tea ju, mis juhtuma hakkab, lihtsalt avaldage palun oma mõtteid ja arvamust.

Loomulikult minge. Istiklal on Euroopa kõige lahedam tänav üldse. Kui tulevad rahutused, siis on sul alati võimalus mingit piirkonda vältida. Külalist / turisti keegi taga meelega kiusama ei hakka.

Ma olin Istanbulis ühel talvel, kui seal olid korralikud rahutused. Pere ja lastega. Käisime Taksimil järgmisel päeval, täiesti juhuslikult. Nägime kesklinnas vaid tugevdatud politseid, see oli kõik.

Päris Taksimi kanti ma hotelli ei võtaks niikuinii. Aga mingit "pööraks rohkem tähelepanu turvalisusele" ma küll ei teeks ega oskaksi teha. Türgi on üldiselt töötav riik, sõbralik ja abivalmis rahvas, seal reisida on olnud alati tore.

Muidugi, mis päriselt juhtub, näitab aeg. Võib-olla pean kevadel oma sõnu sööma. Aga ma ise kindlasti ei põeks ja läheks kohale nagu tavaliselt.

5
1

tripp - aitäh vastuse ja selgituse eest. Endale tundub ka, et kas see asi ikka päris nii hull on. Samas ma pole mingi megakogenud reisisell (mõningane iseseisvalt reisimise kogemus Euroopas on siiski olemas) ja siis on omal raske kaugelt hinnata ja otsustada, et mis ja kuidas.

Aga kui kellelgi on veel mõtteid/seisukohti/hoiatusi, siis loen hea meelega.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased