Itaalia lühendas covid-passi kehtivust, lapse dokument aegub ja tõhustusdoosi ei tehta

Tere kõigile. Reisime perega veebruari lõpus Itaaliasse, aga nüüd tekkis ootamatult suur mure. Meil on küll kõigil kehtivad vaktsiinipassid olemas, kuid kuna Itaalia lühendas veebruari algusest siseriiklikult passide kehtivusaega 6 kuule, siis meie teismelise lapse dokument on reisi alguseks aegunud. See küll kehtib lendamiseks, kuid Itaalias kohapeal ei saa ta ei restorani ega hotelli jne. Oleme mõelnud tõhustusdoosile, kuid kahjuks Eesti ja suur osa EU'st üldse alaealistele tõhustusdoose ei tee. Oleme nüüd nõmedas lõksus. Mujal Euroopas kehtib tema tõend veel 2,5 kuud, kuid Itaalia jaoks on see aegunud. 

Kas keegi oskab ehk nõu anda, mida sellises üsna võimatuna näivas olukorras teha? 
Oleme mõelnud ka Itaaliasse jõudes seal talle booster teha, väidetavalt Itaalia seda alaealistele lubab - aga kas ka turistidele?

Ette väga tänades!

Boosterit ei tasu küll seal teha. Itaallastel läheb väga kaua aega, et teise riigi kodanikule QR kood anda.

0
0

Tere,

saate koha peal teha lapsele testi. Kiirteste saate Itaalias teha peaeaegu igas apteegis. Testi tulemuse saab kiiresti kätte ja ka sertifikaadi.

Toredat puhkust!

------

Väljavõte reeglitest:

Alates 01.02.2022 muudeti siseriiklikult digitõendite kehtivusaegu. Digitõend vaktsineerimise (tõhustusdoosita) või läbipõdemise korral kehtib 6 kuud. Digitõend tõhustusdoosi tegemise järgselt kehtib tähtajata. Kui välismaal välja antud digitõend vaktsineerimise (tõhustusdoosita) või läbipõdemise kohta on rohkem kui 6 kuud vana, peab tõendi omanik sellele lisaks esitama negatiivse testitulemuse (72h PCR või 48h antigeeni test), et pääseda allpool nimetatud  teenuseid kasutama.

  • Kuni 31.03.2022 on kehtestud piirangud, mille kohaselt teatud kohtadesse pääsemiseks on 12-aastasel või vanemal inimesel kohustuslik esitada COVID digitõend vaktsineerimise või läbipõdemise kohta – ainult negatiivsest testitulemusest ei piisa. Sobib digitõend, mis on väljastatud ühe vaktsiinidoosi alusel. Need kohad on: hotellid, restoranid (ka terrassidel ning ka siis, kui ostetakse toitu kaasa), kohvikud, pubid, ööklubid, muuseumid, kinod, teatrid, spordiareenid, kontserdisaalid, jõusaalid, veekeskused, suusakeskused ja lõbustuspargid. Lisaks on vaja esitada COVID digitõendit vaktsineerimise või läbipõdemise kohta, et siseriiklikult reisida rongi, bussi, metroo või lennukiga.
  • COVID digitõendit või negatiivset testitulemust (tehtud viimase 48h jooksul) on 12-aastasel või vanemal isikul kohustuslik näidata, et pääseda lennukisse riigist lahkumiseks.
0
0

Tere!

Saatsin EMA-le päringu selle kohta ja sain sellise vastuse:

Regarding the booster dose, EMA has received and is evaluating an application for a booster dose of Comirnaty in adolescents from 16 to 17 years of age. This evaluation is ongoing under an accelerated timetable and EMA will communicate on the outcome as soon as it is available, which is expected in the coming weeks. Unfortunately we cannot give a more precise estimate.

0
0

Meil on sama seis. 

Ilmselt teeme lapsele jooksvalt teste ja loodame, et positiivset tulemust ei anna. Kuna Itaalia teinekord muudab oma reegleid suht suvalt ja jooksvalt, siis hiljemalt enne reisi konsulteerin ka kindlustusandjaga läbi võimaliku stsenaariumi, mil laps saab positiivse tulemuse ja ei pääse plaanitud ajal tagasi koju. Tööarvuti vist tuleb ka igaks juhuks kaasa võtta :).

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased