Viimased kommentaarid

Tere,

Sheremetjevo on täiesti ok lennujaam. saad vabalt liikuda D, E  ja F terminalide vahel, mis on omavahel ühendatud. On piisavalt normaalseid söögikohti ja ka hinnad on suht soodsad. Võrreldes Helsinki Vantaa lennujaamaga on hinnad ikka väga soodsad. Jah, tõsi, kui oled suitsetaja, siis seda võimalust, et saaks suitsetada lennujaams sees, pole.

Suitsetamise ruum peaks olema olemas lounges " Moscow", mis asub  D Terminalis väravate 29-30 vahel. Kuni 4 tundi business lounge külastust maksab 3500 vene rubla.

Kohvikutes-söögikohtades on pistikud olemas.

Head ja turvalist reisi!

Tere, 

Terminalid on omavahel ühendatud ja saab minna lihtsalt transiit tsoonis ühest terminalist teise. 

Lennud on ju ühel piletil (Tallinn-Moskva  ja Moskva-Bangkok)?

Tere,

rendiauto oleks ikka mõistlik võtta.
Soovitaks külastada Vicolungo - The Style Outlets. Milaano kesklinnast umbes 1 tunni sõidu kaugusel.

Tere,


kes on lennanud Ryanairiga viimase paari nädala jooksul? Kas 10 kg käsipagas tuleb ära anda check-in lauda või korjatakse ära enne lennukisse minekut?
Priorityt ei ole ostnud. 
Lennupiletid on ostetud juuli alguses ja lend on nüüd okt alguses.
Vaadates oma Trip itinerary´t Ryanairi lehelt, et ole kusagilt näha, et 10 kg pagasit sisaldub.
Tänud!

Tere,


ka ilma viisata reisijad, kes ei saa samal päeval edasi soovitud sihtpunkti, majutatakse Aerofloti poolt hotelli. Lennujaama kõrval olevas hotellis on spets toad neile, kes ei oma viisat.
Pole tarvis muretseda.
Toredat reisi!

Tere,


lisaks Yandex Taksole on veel hea ka taxovichkof.ru. Samuti soovitan laadida alla äpp ja tellida äpi kaudu takso.
Peterhoffi on võimalik sõita ka jõelaevadega, omamoodi mõnus kogemus.
Toredat Peterburi avastamist!

Tere,


telkida saab Aadress: Dubultu prospekts 51, Jūrmala, LV-2015, Läti
Telefon: +371 67 732 350
Rand hästi lähedal ja ka jalgsi kõnnitav maa Jurmala keskusse.
Auto saab parkida telgile suht lähedale.

Tere,

Hainani saarel Sanyas käidud. Tore rannapuhkuse koht. Päevasel ajal on rannad suht tühjad, vaid välismaalased päevitavad. Hiinlased tulevad ujuma siis kui päike on loojunud:) Peab arvestama keeleprobleemiga kui ise juhuslikult mandariini keelt ei valda.
Aga siiski meile väga meeldis ja mingil ajal läheme ka tagasi.
Ilm peaks detsembris olema ok.
Ka Lõuna- Vietnamis on detsembris ilm ok. Eelmine aasta oli ilma suhtes erandlik, et sadas.  

Tere,


eelmise aasta suvel sai ööbitud Mercure Gdansk Posejdon hotellis. Soovitan! Hotell on hea tasemega, meeldiva hommikusöögiga ja täitsa tasuta saab parkida tänaval hotelli ees. Hotelli parklas oli parkimise hind vist 15 PLN ööpäev, aga meie seda ei kasutanud.
Hotellis on ka bassein ja saunad.  Hea võimalus lõõgastumiseks kui väljas sajab ja meri on suplemiseks külm.

Tere,

olen ise lennanud käsipagasiga Finnairiga kui kahe lennu vahe oli Vantaas 35 min. Tallinnast lend hilines 10 min, aga sellegi poolest ootas järgmine lend mu ära. Viidi järgmisele lennule tühja bussiga. Jõudsin ilusasti, aga järgmisel korral enam ei soovi sellist närvipinget läbi teha. Soovitan võtta pikema vahega lennud. 
Kui on ka äraantav pagas, siis pagas ei jõua kohe kindlasti samale lennule.

Tere,

päris suur väljakutse saab olema 1-2 nädalat enne reisi hea hinnaga lennupiletite ostmine.
HCMC-s võiks paar päeva ringi vaadata. Ja siis edasi juba vastavalt soovile.
Valge liiva ja helesinise veega randade valikut Vietnamis väga pole.
Kohalikud hinnad on soodsad- väljas söömine, joomine on ikka väga soodne. Sushirestorane on, aga mitte väga palju. Mui Nes jäi silma ainult 1 selline restoran.
Alko on kättesaadav ja igas poekeses müügil. Ise ei ostnud ja pdl hindasid ei vaadanud. Söögikohas sai tellitud gin&toonikut ja see maksis u 2€ kokteil. Õlu (kohalik) söögikohas maksab u 60 senti, sama hind ka poest ostes.

to KadriJ
Ei teinud mingit registreerimist ise. Võib-olla tegi seda hotell kus Saigonis ööbisime.

Tere,
kindlasti küsige Phuketis pagasi saatmist Tallinnani.
Ise tulime hiljuti Emirates lendudega Saigonist läbi Dubai Stockholmi ja oli ka kaks eraldi piletit. Stockholm-Tallinn suund SAS-ga. Natuke võttis aega check-inis, aga pagas saadi ilusasti saata Tallinnani välja.
Reisijate check-in tuli eraldi teha: kas transiittsoonis või online.

Tere Tripikad,
2017 aastal sai taas palju reisitud. Uutest kohtdest tundus üsna põnev olema Tjumen, sai oldud Shanghais kohapeal 12 päeva. Inimesed on kirjutanud, et Shanghais pole üle 2 päeva midagi teha, siis meie sellega ei nõustu. Ka 12 päeva jooksul ei jõudnud me kõike Shanghais ära vaadata, rääkimata Shanghai ümberkaudsetest linnadest.
2018 algab Lõuna-Vietnami reisiga, kevadel külastame Milaano ümbruskonda, suvel taas Poola rannikuäärt ja ka Lõuna Taanit.
Soodukad on kõik teretulnud!

Trip.ee meeskonnale kõike kaunist!

Tere,

2014 dets lendasime Siem Reap -Phnom Penh Angkor Airiga ja kõik toimis normaalselt. Lend väljus graafiku järgi, pagasi kaalu pärast probleeme polnud. Lennuk ei olnud uus, aga polnud ka midagi hullu. Lennata võib julgelt nendega.

to milord: millisel saidil netis tegite pre-approval letteri? Kui palju maksis?

Tere,
Helsingis Saatkonnas tehes maksab ühekordse sisenemisega viisa 45€ juhul kui lähed ise Saatkonda passe viima ja ka järele neile. Eesti reisibürood pakuvad ka viisateenust, hinnad kusagil 65-75€ vahel ühekordse sisenemisega viisa eest. Lennujaamas 25 USD pluss siis lisandub pre-approval letteri tasu (erinevatel saitidel erinev hind).
Kindlasti on mugavam nii, et on viisa enne valmis tehtud.
Ise oleme minemas niimoodi, et teeme viisa kohapeal HCMC lennujaamas.

Pigem vaheta Eestis suurem osa ette, teeb elu lihtsamaks. Välismaistes ja suuremates Hiina poed/supermarketid võtavad Eesti kaarti ilusasti. Kohapeale eurosid/dollareid mõtet võtta pole, vajadusel saab ka ilusasti Eesti kaardiga raha välja võtta. Bank of China ja ICBC automaatides pole SEB ja Nordea kaardiga kindlasti probleemi, ise järele proovitud. Võimalik et automaadist väljavõtt tuleb odavam kui Eestis raha vahetada, sõltub puhtalt pangakursist, näiteks väikest summat 300¥ välja võttes tuli SEB poolt teenustasuks 3€ kanti. Alipay ja WeChat pay on imeliselt mugavad asjad Hiinas, aga neist võid suu puhtaks pühkida, mõlemad nõuavad Hiina numbrit ja pangakaarti.

Kõnekaarte peaks saama ilusasti kioskitest osta (7 Eleven jne), täpsemat kahjuks ei oska öelda, ise nendega kokku ei puutunud. Küsi hotellist näiteks, peaksid kindlasti aitama ostu ja seadistamisega. Omavahel ja Eestiga suhtlemiseks kõige lihtsam Skype ja ka WhatsApp mis on blokeerimata. Kõik kohalikud kasutavad wechat’i, aga seda pole arvatavasti mõtekas ainult reisiks tõmmata. iPhone omanikel on samuti iMessage võimalik, samuti on kasulik Apple Maps, mis töötab ilma VPN’ita erinevalt Google Mapsist. Veelgi parem on hiinlaste endi Baidu maps, kuid see ainult hiina keeles saadaval. Mõnes kallimas rahvusvahelises hotelliketis on sageli automaatselt VPN wifi’l peal, seega saab ilma mingi lisata Facebookile jms ligi. Kui sellist võimalust pole, siis oleksid parimad VPN’id Expressvpn ja Astrill. Need tasulised, kuid 10$ kanti kuu ja saad mitu seadet korraga ühendada, seega terve seltskonna peale kasutada. Samuti on mõlemal olemas prooviperioodid mida saad tasuta, Expressi puhul näiteks 7 päeva täitsa tasuta. Kindlasti pidage meeles Androidi puhul VPN ja vajalikud appid enne Hiina minekut ära tõmmata, Hiinas olles Play Store’i ligi ei pääse ilma VPN’ita. iPhone puhul probleemi pole, saad ka Hiinas App Store’ile niisama ligi.

Hei tripikad,

kuna ei leidnud siit värskemat infot, siis palun teadjamate abi.
Nimelt on meil Dubais kahe lennu vahe 10 tundi öisel ajal, 23.00-09.00, ning paluksin nõuandeid, et kuidas seda aega seal lennujaamas mõnusalt veeta. Lendame Emirates-ga. Tasuta majutust nende poolt ei saa.
Kas öisel ajal oleks mõistlik hoopis Dubaiga tutvuma minna? Pole ise varem Dubais käinud.
Lennujaamas Lounges olemine oleks ka teema, aga kas keegi oskab soovitada, et milline Marhaba Loungedest oleks ok?
Tänud juba ette!

Oleme ise sõitnud nii Ho Chi Minhist Mui Nesse magamisbussiga kui ka Mui Nest Ho Chi Minhi. Sõidu aeg nii öösel kui ka päeval 6 tundi.
Mina üheks päevaks küll ei viitsiks seda pikka sõitu ette võtta. Bussid ei välju ega ka saabu õigeaegselt (vastavalt graafikule).
On ka rongiga mineku võimalus.

Tere,
ka väldin tickets.ee keskkonda ja broneerin piletid teiste vahendajate, vahel ka otse lennufirma kaudu. Ticketsil on liiga palju varjatud tasusid ja lõpuks on piletid kallimad kui teistel.

to keko: võta SAS kodulehelt www.flysas.com
Soovitan kiirustada, kampaania lõpeb täna.
Meil sai ka ostetud jaanuari algusesse, aga jah juba 21.08. Saadavus ja hinnad olid väga head!

Tere,
hetkel SAS-l väga soodsad hinnad lennuks Tallinnast Stockholmi ja tagasi.
www.flysas.com saab broneerida.

Tere,
kas on värskemat infot, et mis seisus on Torun-Gdansk tee?
Kas Ostroda- Augustow teed on paremaks tehtud või mis seisukorras on?