Viimased kommentaarid

Tere,

digilugu.ee-s genereerid covid tõendi (Green pass) ja salvestad selle tõendi oma telefoni. QR kood töötab ilusasti. Itaalias igal pool (lennujaamad, muuseumid, restoranid, baarid jne) kontrollitakse seda. Skännitakse QR kood.

Itaaliasse sisenemise ankeedis on kirjas, et istekoht lennukis tuleb märkida SOOVI korral. See ei ole kohustuslik märkida.

Head reisi ja toredat Itaalia avastamist!

Tere Triin,

laadi alla vaktsineerimise pass (Green Pass) ja ilusat puhkust Itaalais!

to Peps

Minul on samuti 1 doos 1-st ja läbipõdenuna nagu ei oleks ju tarvis teist süsti....

Probleem tekkis Nürnbergis Radissoni hotelli check-ini tehes. Vastuvõtutöötaja luges passist 1/1st ja teavitas, et ma ei oma vajalikku vaktsineeritust. Mul läks ikka väga pikalt aega, et talle selgeks teha, et niimoodi on okey Euroopas reisida.

Seega jah, probleeme võib ette tulla. Inimesed, kes passi kontrollivad, on erinevate juhenditega koolitatud.

Täna just lendasin WizzAiriga suunal Milaano Malpensa -Tallinn. Väljalend Malpensast hilines ja maandusime Tallinnas 2 h ja 33 min hiljem. Väidetavalt tehniline rike, aga mis oli tegelikult, ei tea.... Lennuk ilus, puhas ja hea teenindus. Istmete vahed kitsamad kui on  Ryanairil.  Mina eelistan Ryanairi Wizzile, minu jaoks on väga oluline ka isemevahe suurus.

Tere,

On võimalik transiidina sõita. Piiril kontrolle ei ole. Ole valmis pisteliseks kontrolliks. Näiteks Saksa toll võib auto peatada.

Hotellitoast väljudes panen ette ja tänavale jõudes võtan ära.  Kohvikusse sisenedes panen ette. Kui olen lauda istunud, võtan ära. Kauplusse sisenedes panen ette, väljudes võtan  ära.  Ei vaheta maski iga kord.

Hetkel oleme Torinos. Midagi pole siin karta. Kasuta avalikes kohtades ja kinnistes ruumides maski.  Mõnus on süüa restodes kus on ka terrassid. Ilm on imeline! 

Toredat reisi ja head puhkuse nautimist!

Itaalias alates 01 juulist enam avalikes kohtades maskikandmise kohustust pole.

To Jaanusm

Autoga tulles ei huvitanud Austrias mitte kedagi mitte miski. Autot ei peatatud, anti käega märku, et sõida edasi. Austrias lennujaamas olevate nõudmustega ei  ole kahjuks kursis.

Sõidetud tööasjus 07.06 Eestist Itaaliasse ( Milaano lähistele) autoga. Ainuke, kes meid kontrollis, oli Poola-Leedu piir. Edasi ei Poola-Saksamaa ega ka Saksamaa -Austria ning Austria- Šveitsi piiril ei soovinud meid keegi kontrollida. Kuna hetkel ka Poola avas oma piiri, siis on väga mugav Euroopas ringi tiirutada. 

Maski kanda avalikes kohtades on kohustuslik Saksamaal, Ausrias, Šveitsis ja Itaalias.

Tere,

Tervisekindlustus, mis katab ka koroonasse haigestumise välismaal, on olemas vaid Seesamil.

Aga jah, reisitõrget, mis kataks koroona pärast ärajäänud reisikulud, ei paku ükski Eestis olev kindlustusselts pandeemia ajal.

To Flynn101.

Kas olite transiitreisijana tööasjus ületamas Poola-Leedu ja Poola-Saksamaa piire? Kas Id kaardile lisaks ka muid dokumente sooviti? Kui jah, siis milliseid?

Tere,

Sheremetjevo on täiesti ok lennujaam. saad vabalt liikuda D, E  ja F terminalide vahel, mis on omavahel ühendatud. On piisavalt normaalseid söögikohti ja ka hinnad on suht soodsad. Võrreldes Helsinki Vantaa lennujaamaga on hinnad ikka väga soodsad. Jah, tõsi, kui oled suitsetaja, siis seda võimalust, et saaks suitsetada lennujaams sees, pole.

Suitsetamise ruum peaks olema olemas lounges " Moscow", mis asub  D Terminalis väravate 29-30 vahel. Kuni 4 tundi business lounge külastust maksab 3500 vene rubla.

Kohvikutes-söögikohtades on pistikud olemas.

Head ja turvalist reisi!

Tere, 

Terminalid on omavahel ühendatud ja saab minna lihtsalt transiit tsoonis ühest terminalist teise. 

Lennud on ju ühel piletil (Tallinn-Moskva  ja Moskva-Bangkok)?

Tere,rendiauto oleks ikka mõistlik võtta.Soovitaks külastada Vicolungo - The Style Outlets. Milaano kesklinnast umbes 1 tunni sõidu kaugusel.

Tere,kes on lennanud Ryanairiga viimase paari nädala jooksul? Kas 10 kg käsipagas tuleb ära anda check-in lauda või korjatakse ära enne lennukisse minekut?Priorityt ei ole ostnud. Lennupiletid on ostetud juuli alguses ja lend on nüüd okt alguses.Vaadates oma Trip itinerary´t Ryanairi lehelt, et ole kusagilt näha, et 10 kg pagasit sisaldub.Tänud!

Tere,ka ilma viisata reisijad, kes ei saa samal päeval edasi soovitud sihtpunkti, majutatakse Aerofloti poolt hotelli. Lennujaama kõrval olevas hotellis on spets toad neile, kes ei oma viisat.Pole tarvis muretseda.Toredat reisi!

Tere,lisaks Yandex Taksole on veel hea ka taxovichkof.ru. Samuti soovitan laadida alla äpp ja tellida äpi kaudu takso.Peterhoffi on võimalik sõita ka jõelaevadega, omamoodi mõnus kogemus.Toredat Peterburi avastamist!

Tere,telkida saab Aadress: Dubultu prospekts 51, Jūrmala, LV-2015, LätiTelefon: +371 67 732 350Rand hästi lähedal ja ka jalgsi kõnnitav maa Jurmala keskusse.Auto saab parkida telgile suht lähedale.

Tere,Hainani saarel Sanyas käidud. Tore rannapuhkuse koht. Päevasel ajal on rannad suht tühjad, vaid välismaalased päevitavad. Hiinlased tulevad ujuma siis kui päike on loojunud:) Peab arvestama keeleprobleemiga kui ise juhuslikult mandariini keelt ei valda.Aga siiski meile väga meeldis ja mingil ajal läheme ka tagasi.Ilm peaks detsembris olema ok.Ka Lõuna- Vietnamis on detsembris ilm ok. Eelmine aasta oli ilma suhtes erandlik, et sadas.  

Tere,eelmise aasta suvel sai ööbitud Mercure Gdansk Posejdon hotellis. Soovitan! Hotell on hea tasemega, meeldiva hommikusöögiga ja täitsa tasuta saab parkida tänaval hotelli ees. Hotelli parklas oli parkimise hind vist 15 PLN ööpäev, aga meie seda ei kasutanud.Hotellis on ka bassein ja saunad.  Hea võimalus lõõgastumiseks kui väljas sajab ja meri on suplemiseks külm.

Tere,olen ise lennanud käsipagasiga Finnairiga kui kahe lennu vahe oli Vantaas 35 min. Tallinnast lend hilines 10 min, aga sellegi poolest ootas järgmine lend mu ära. Viidi järgmisele lennule tühja bussiga. Jõudsin ilusasti, aga järgmisel korral enam ei soovi sellist närvipinget läbi teha. Soovitan võtta pikema vahega lennud. Kui on ka äraantav pagas, siis pagas ei jõua kohe kindlasti samale lennule.

Tere,

päris suur väljakutse saab olema 1-2 nädalat enne reisi hea hinnaga lennupiletite ostmine. HCMC-s võiks paar päeva ringi vaadata. Ja siis edasi juba vastavalt soovile. Valge liiva ja helesinise veega randade valikut Vietnamis väga pole. Kohalikud hinnad on soodsad- väljas söömine, joomine on ikka väga soodne. Sushirestorane on, aga mitte väga palju. Mui Nes jäi silma ainult 1 selline restoran. Alko on kättesaadav ja igas poekeses müügil. Ise ei ostnud ja pdl hindasid ei vaadanud. Söögikohas sai tellitud gin&toonikut ja see maksis u 2€ kokteil. Õlu (kohalik) söögikohas maksab u 60 senti, sama hind ka poest ostes.

to KadriJ Ei teinud mingit registreerimist ise. Võib-olla tegi seda hotell kus Saigonis ööbisime.