Jaanuaris-veebruaris Itaaliasse, Toskaana piirkonda

Tere!

Plaanis minna kahekesi elukaaslasega hooajavälisel ajal Itaaliasse, suure tõenäosusega Toskaanasse. Kuna varem pole seal kandis üldse reisinud ja eriti veel hooajavälisel ajal (jaanuar-veebruar), siis oleksin tänulik kogenumatele kasutajatele hüva nõu eest.

  1. Kas sellisel ajal on mõistlik minna? Kuumust ma niikuinii ei armasta, aga kas on mingeid muid faktoreid peale ilma, mida sellisel ajal reisides silmas pidada?

2)Kas eelistada rendiautot või ühistransporti? Kumb oleks odavam ja mugavam kui on plaanis peatuda enam-vähem ühes piirkonnas ja võib-olla natuke linnade-külade vahet liikuda, natuke piirkonda avastada. Kuna ainult ühel meist on juhiload ja Itaalia liiklus pole vist kõige meeldivam, siis esialgu eelistaks ühistransporti, kuid samas tahaks ikkagi n-ö ekspertide arvamust kuulda.

Aitäh!

Itaalias on minu arvates igal ajal "mõistlik" olla! Liikluse poolest ütleks seda, et kui Eestis oled suuteline sõitma, siis Itaalias ning vähemalt Toskaanas probleeme ei ole. Itaalias on väga mõnus autoga sõita ja alles augustis-septembris läbisin seal üle 3000 km.

Väga raske on vastata kumba kulgemise varianti eelistada, sest liiga vähe olete andnud teada oma kavatsustest. Toskaana on suur piirkond, veidi väiksem Eestist. Ühistransport on loomulikult olemas ja Firenzes maksab paberpilet 1.20, mis annab 90 minutit sõiduõigust. Loomulikult on olemas igasugused turistidele määratud "passid" jmt koos muuseumite, transpordi jne.

Loomulikult on väga tähtis kui kaua on plaan kuskil viibida. Ühes linnas olles ja ainult ümbruskonnas käimiseks ei ole vaja rendiautot.

Ma soovitaksin minna veebruaris - märtsis, kevadel on Toscana väga ilus, jaanuar on ikkagi talv, külm ja udune :) Kui tahta keskenduda peamiselt arhitektuurile ja muuseumidele, siis on ilm vähem oluline, aga ka linnaturism on nauditavam, kui nähtavus on parem ja saad välikohvikus kohvi rüübata.

Auto rentimine sõltub taas reisi eesmärgist. Kui keskenduda linnadele ja leppida selle loodusega, mida rongi aknast näeb (ja näeb omajagu), siis saab ühistranspordiga hakkama küll. Samas, nad Toscana kohalikel rongidel armastavad rohkem streikida kui mujal, ma olen tähele pannud. Lisaks, paljud väikesed kaunid linnakesed on ühistranspordiga turistile halvasti kättesaadavad. Mina pigem soovitaks ikkagi rendiautot, ei ole see liiklus nii hull midagi. Samas: kui tahta ainult paari olulisemat linna ja loodus suurt ei huvita, siis pole autot vaja.