Jaapan ja deklareeritavad asjad

Tere

Sisestan Visit Japan web lehel andmeid, et loodetavasti riiki sisenedes läheks tollis sujuvamalt. Aga ma olen segaduses.

Kas ma pean oma digikaamera deklareerima? Kas kantavad kuldesemed (kaelakee, sõrmused) peab deklareerima?

Äkki keegi oskab aidata.

Ise veel Jaapanis käinud ei ole, aga guugeldasin huvi pärast ja sain sellise vastuse:

"The Exemption section here is important for you:

Personal Effects and Professional Equipment

Clothes, toiletries, and other personal effects for your personal use, as well as portable professional equipment that will be used during your stay in Japan, are all free of duty and/or tax, if they are considered quantitatively appropriate and are not for sale.

If the thing is for personal use and not something you're going to be leaving behind in Japan (like as a gift or you're selling it), then you do not count that. Bringing in personal electronics like laptops/cameras/smartphones would not count here.

It says "quantitatively appropriate," so if you were doing something like bringing in 5 cameras and 3 laptops, then they'd probably start questioning you."

Lühidalt eesti keeles: isiklikke ehteid ja elektroonikat (sh kaamerat) ei pea deklareerima, kui Sul just ei ole plaanis neid Jaapanis müüa või kinkida.

3
0

Käisin Jaapanis kümmekond aastat tagasi ja kaasas oli rohkelt foto- ja videotehnikat. Ei deklareerinud midagi ega midagi piiril selle kohta ei küsitud ka. Ainus, mida pidin selgitama oli see, et miks ma Hiina kaudu tulin ... seega kui olete viibinud lähiajal Hiinas, siis valmistuge selgitusteks.

Jaapanis liikumiseks soovitan osta rongipassi, sest seal on imehea rongiliiklus ja sellega saab kiirelt ning mugavalt igasse Jaapani piirkonda.

Inglise keelega saab linnades hakkama, kuid külades ja väiksemates kohtades tuleb käed-jalad appi võtta.

3
0

Mul juhtus nii, et kodu poole suundudes jäi Tax Free ostud läbi kandmata. Naritas jäi see passi skanneerimise masin kohe jalgu peale turvakontrolli läbimist, aga Hanedas (esimest korda sealt lend) jäi kuidagi kahe silma vahele ja juba märkamatult olingi reisialas. Küsisin siis infost, et mis nüüd saab? Helistas kuhugi ja ütles, et ma järgmine kord oleks tähelepanelikum ja ikka käituks nii, nagu vaja. Ei pidanud kuskile tagasi minema õnneks.

Iseenesest Visit Japan Web enam vaja ei ole, aga seda täites pääseb paberitega mässamisest.

Lennukis jagavad neid immigratsion ja customs lipikuid. Immigration teeb pildi ja võtab näpujäljed ikka. Kleepsu saad ka passi.

Kui miski veel huvitab, siis võid küsida. Praegu veel värskelt meeles :)

1
0

Ei pea oma ehteid ja tehnikat deklareerima.

Tax free saad ka kohe poes korda (kas kohe ilma maksuta ost või poes eraldi lett, kus raha tagastatakse), ei pea hoidma originaalpakendites ostusid ega riigist lahkudes kuskile kirja panema.

Käinud palju, viimati sel kevadel.

1
0

Mul jah olid ostetud asjad kõik poes Tax Free letist ja maksin juba vähem. Aga viisakas oleks ikkagi teha õigesti.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased