Viimased kommentaarid

Jah, Läti jaoks on see pädev tõend.

See sõna pole ei guvernör ega ka guvernant, vaid kuberner:

https://www.eki.ee/dict/qs2018/index.cgi?C03=1&Q=kuberner

Vaktsineerimine ei muuda PCR testi positiivseks.

Söögi pakkumise kombed on pandeemiaga seoses nagunii muutunud ja "veidi huumorit tekitavad" praegu vist enam-vähem kõikides lennufirmades.

Minule väljastati kollapalaviku vaktsiini tehes kollane raamatuke aastal 2012. Lahter "passi number" on esikaanel olemas, aga jäeti targu tühjaks ja parem ongi, sest mul on see vahepeal 3-4 korda muutunud.

Selge. Ma lahkusin Eestist juba eelmisel aastal ja info oli mul vananenud. Viin parandused sisse.

See PCR testimise punkt asub fuajees ja sisse jalutada saavad kõik. Aga ma oletan, et seal siiski kontrollitakse andmebaasist järgi, kes sa oled ja kust sa tuled. Riiki sisenemisel sind ju registreeritakse ja sisestatakse süsteemi sinu andmed. Lennujaama kodulehel on veel kirjas:

"PCR testi negatiivsest tulemustest (saabuvad reisijad) teavitatakse 24-48h jooksul pärast testimist tekstisõnumi teel, positiivse tulemuse osas helistatakse. Tulemus on nähtav ka terviseinfosüsteemis digilugu.ee."

Ehk siis rahvusvahelist Synlabi sertifikaati välja printida ei saa? 

Avastasin ühe vastuolu praegu seda infot otsides. Välisministeeriumi leht üteb, et Suurbritanniast saabujad ei pea karantiini jääma:

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele#EU+Schengen

Lennujaama koduleht aga, et "Eestisse saabumiseks kehtib kohustuslik testimine Ühendkuningriigist saabujatele ning kolmandate riikide elanikele, kes saabuvad Eestisse töötamise või Eestis õppimise eesmärgil. Kõigile ülejäänud saabujatele on testimine soovitatav, kuid vabatahtlik.

Ühendkuningriigist Eestisse saabujad peavad kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist tegema koroonaviiruse PCR testi, mille tulemus on negatiivne. Juhul, kui isik ei ole teinud kuni 72 tundi enne riiki saabumist koroonaviiruse testi, peab ta viivitamata Eestisse saabumise järel selle tegema Tallinna lennujaama testimispunktis.

Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist saabujatel ei ole lubatud pärast esimese negatiivse testitulemuse selgumist täita vältimatuid töökohustusi, kuid on võimalik osaleda vältimatul perekondlikul sündmusel."

Ma saan aru, et UK´st pärineb see uus ohtlik tüvi, aga kumb reegel siis hetkel kehtib?

Tallinna Lennujaama reeglites ei ole kõnnikeppide kohta otseselt midagi öeldud, aga nenditakse, et keelatud esemete nimekiri ei ole lõplik ja asi sõltub ka turvakontrolli läbiviija ohuhinnangust. Ise olen näiteks näinud, kuidas Dubais ümberistumise ajal konfiskeeriti  turvakontrollis tennisereket, millega eelnevale lennule oli inimene lubatud. Aga kindlasti esineb hulgaliselt ka "läbilipsamisi".

Üsna kindlasti nendega turvakontrollist läbi ei lasta jah. Kas sihtkohast ei oleks mõistlik osta (juhul, kui seal vastavad kauplused avatud on muidugi)? Vaatasin netist, et kõnnikeppide hinnad algavad nii umbes ca 13 eurost.

Tunnistan ausalt, et peale Michel Houellebecqi raamatu "Platvorm" lugemist ostsin piletid Taisse. Reaalsus oli küll mõnevõrra teistsugune, aga pettuma ei pidanud.

Viktor54, huvi pärast küsin, ärge pahaks pange- mis aastakümnetesse noorusaeg jääb? Arvasin siiani, et esperanto oli Eestis trendikas 1930. aastatel. Siis korraldati kursuseid vahel isegi üksikutes metsakülades.

Hindadest saab mõningase ülevaate siit:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Seychelles

Ise käisin 2015, sellest ajast on kindlasti mõndagi muutunud ja seepärast ma midagi soovitada või arvata ei julge.

@jd

Mul oli broneeritud hotelli leidmisega sama probleem Colombias Santa Martas. Õnneks küll päevasel ajal. Hotelli aadressil oli tühermaa ja buldooser mööbeldas ringi. Ükski kohalik sellist hotelli ei teadnud. Helistasin siis ja tuli välja, et hotell on naaberlinnas sama nimega tänaval:D Administraator väitis, et booking.com muutis linna nime ilma nende teadmata. Õnneks laheneski nii lihtsalt, sõitsin taksoga kohe sinna.

Endal on vist kõige hullem juhtum selline, et mind tõsteti Balil koos kaaslasega kojulennult maha, kuna kaaslane magas lennukis ning ei ärganud kuidagi üles. Mina olin täiesti kaine ja adekvaatne. Kartsin, et viiakse veel politseisse, aga löödi lihtsalt "cancelled departure" templid passidesse ja öeldi, et minge kuhu tahate. Kaaslane endiselt magas. Tõstsin ta siis taksosse ja sõitsime ühte luksusvillade rajooni. Hakkasin seal majutuse suhtes kaupa tegema, admin vaatas taksosse ja ütles: "Kaks päeva miinimum ja raha ette". Arve oli 2 päeva eest 5 miljonit, ühest ATMist nii palju vähemalt minu kaardiga sel hetkel välja võtta ei saanud. Jooksin siis mööda automaate, poole tunni pärast olid teksade taskud raharulle täis. Siis jäi admin rahule ja aitas kaaslase villasse tassida. Paari tunni pärast juhtus meil päriselus see anekdoot, kus kaks vene ohvitseri ärkavad kainestusmajas ja üks küsib teise käest, et "kus linnas me oleme?" Ainult et meil oli linna asemel riik..

Küsiks kogenud kaasfoorumlastelt värskemat infot Synlabi testimise kohta. Et kui on näiteks vajalik negatiivne covidi test 48h ennem lendu, siis kui kiirelt selle inglisekeelse tõendi tegelikult kätte saab? Kas nädalavahetustel läheb kauem aega?

Sa ei pea Eestisse saabumisel testi tegema, see ei ole kohustuslik. Ja isegi kui oleks nõue jääda 14. päevaks karantiini (ma ausalt ei tea, kas Soomest saabujatel on see või pole praegu), siis see kehtib sel juhul, kui viibid Eestis vähemalt 14 päeva või kauem. Kui oled reaalselt kaks-kolm päeva, siis annad aadressi, kus Sa peatud, ja oledki need kaks-kolm päeva seal. Asukohast tohib ajutiselt lahkuda hädavajalikeks käikudeks (toidupoodi, apteeki). Aga kui pead riigist lahkuma, siis PPA Sind kinni pidama ei hakka. Nagu ise ka välja tõid:

 "Juhul kui inimesele on määratud liikumisvabaduse piirang, kuid ta peab Eestist lahkuma, ei pea ta selleks taotlema PPA-lt eriluba." 

Nii praegu ongi. Kevadel oli juhus, kus keegi härra saabus välismaalt, andis allkirja karantiini kohta, ja kolm päeva hiljem üritas lennujaama kaudu Eestist Saksamaale lahkuda. Sellest tuli suur jama ja teda minu teada riigist välja ei lastud ja sai vist karistadagi, sest 14 päeva karantiinis ei olnud täis. Aga seda ei nõuta enam.

Oslost tulekut on lihtne tõestada- Sul on pardakaart Oslo-Helsingi lennult. Näitad seda ja peaks korras olema. Iseasi, kui mõni ametnik tõlgendab lennujaamas ümberistumist riigis viibimisena- seda on siin varem väidetud, et on juhuseid olnud. 

Seal paberite täitmise juures on mitu ametnikku, osad jagavad ankeete, mida samas laudade taga istudes täidetakse, teised korjavad kokku ja suunavad reisijad passikontrolli järjekorra poole. Neile peadki kohe alguses ütlema, et sorry, tulen tegelikult Oslost ja minul ei ole vaja ankeeti täita, karantiinis olla ega teste teha. Seda paberit allkirjastades Sa annad nõusoleku jääda karantiini või tegema kaks testi.

Loomulikult mitte midagi ei olnud, ma ei pidanud hotelli fuajees Aasia päritolu turistide vahel trügima, lennukeid ei olnud ja minu pagas ei jäänud ülekaalu tõttu Londonisse, sest Eestis karantiinis istuvate tarkpeade arvates ei ole see nii. Punkt, aamen.

@Veigo

Ma ei vaata netist, millised terminalid on kinni või kui tihe on graafik flightradari järgi. Ma räägin seda, mida ise äsja nägin ja kogesin. Kui kolleegiga hotellist välja poodi läksime, ei olnud maanduvate ja tõusvate lennukite müra tõttu pool aega võimalik juttugi ajada. Ja enamus olid reisilennukid,mitte cargo.

Kas ma saan õigesti aru, et hiinlastele anti reisimiseks nüüd vaba voli jälle? Kusagilt nagu lugesin mingit uudisnuppu. Eile tulin ise töölähetusest Inglismaalt ja Heathrow-Frankfurt lend oli tuugalt nunnusid pilusilmi täis. Kuna neil oli kaasas umbes miljon kohvrit ja lennuk oli seetõttu ülekaalus, siis jäeti osade reisijate, sh minu, pagas Londonisse maha. Nad olid muidu väga tublid, enamus kandsid kaitseülikondi, - maske ja -prille. Üks kinkis mulle ka maski, see oli väga kena temast. Aga mis eesmärgil ja kuhu nad lendasid, ma ei hakanud küsima. Nad ei olnud UK alamad arvatavasti, sest paljud ei osanud inglise keelt üldse. Aga võib-olla olid nad Inglismaal reisipiirangute tõttu kinni ja nüüd alles said koju tagasi pöörduda. Olin viimased 18 päeva just Heathrow lennujaama juures hotellis ja igasuguseid gruppe, sh eriti asiaate, oli kogu aeg näha nii minemas kui tulemas. Ning lennukeid tõusis ja maandus vähemalt päevasel ajal lausa paariminutiliste vahedega. Kui see on eriolukord, siis ma ei kujuta tavaolukorda Heathrows ettegi.

Kui nii suur hinnavahe, siis küll..

Kas kuningas ise kirjutab nüüd juba Eestist?

Lufthansa lendab ju praegu Frankfurt-Tallinn, milleks mingi Lätis maandumise eriloaga jamada?