Viimased kommentaarid

mees80 kirjutas ka valesti- see sõna on karantiin..

Inimeste väidetavas teistkordses nakatumises on hulk agasid- kas ja kuidas neid esmakordsel haigestumisel testiti näiteks. Võib ju olla, et esmane nakatumine oli mingisse muusse külmetusse (gripp, rhino vms).

@Lumimumm

Need meetmed, nagu tervete piirkondade sulgemine, on tegelikult iga uue taolise epideemia ajal samad. SARS saadi niimoodi suhteliseltkiiresti kontrolli alla. Meetmetega üritatakse viirust lokaliseerida ning võita aega, et teha kindlaks, millega üldse tegemist, ning töötada välja vastav vaktsiin. Hiinas tegutsetakse diktatuurile omaselt jõuliselt, teistes maades vist inimesi korteritesse kinni ei keevitata. 

Gripi puhul on juba teada, et kes, mis, kuidas, vaktsiin on olemas ja karantiini ei peeta otstarbekaks. Vōi kujutab keegi ette sellist olukorda, et kui gripihooajal esimene inimene Eestis haigestub, jääb terve riik kevadeni koju? Igal aastal?

Gripiga võib võrrelda küll, aga gripi vastu on efektiivne vaktsiin olemas. Koroonaviiruse vastu veel ei ole.

Venemaal Orenburgi oblastis olevat keegi sõjaväelane koroonakahtlusega haiglasse viidud ja surnud. Indias samuti väidetavalt neli surmajuhtumit. Rahvaarvudega võrreldes on need numbrid muidugi köki-möki, aga näitab viiruse levikut.

Tõsi, mäletasin valesti ja eksisin- Qatar ei ole Star Alliance liige. Aga jah, vastavad lepingud on olemas.

Mul endal on muidu olnud kord Tallinn-Istanbul-Jakarta-Bali lennul nii, et Tallinnas lubati, et läheb lõpuni välja minu pagas. Anti muidugi kleeps ka vastava infoga. Aga üks 15-20 minutit ennem Jakartas maandumist öeldi lennuki siseraadios (või kuidas seda eesti keeles nimetama peaks?) maru ragisevalt ja aktsendiga inglise keeles, et kes lähevad edasi riigisisestele lendudele, peavad pagasi välja võtma. Oleks mul inglise keele oskus kehvem, poleks ma midagi aru saanud, ning asja alles hiljem avastanud.

LOT Polish Airlines´i+ Qatar Airways'i kogemus oli mul alles paar nädalat tagasi, mõlemad on Star Alliances ja see peaks mingi tõsine eksitus olema, kui pagasit Varssavis edasi järgmisele lennule ei toimetata.

siddharta- ma olen aastaid töötanud koos korealaste ja hiinlastega ning teen küll vahet neil.  Aga loomulikult võib praegu kohatavate gruppide näol olla tegemist kusagil mujal elavate hiinlastega, ega ma küsima ei lähe. Täna näiteks nägin hotelli hommikusöögil hiinlannat, kes oli koos valge noormehega- võimalik, et nad elavad mõlemad Euroopas.

See info on seal kuus aastat vana ja Travelodge´i puhul ei pruugi enam kehtida. Nende broneerimistingimusestes seisab praegu:

 "You must be aged 18 years or over to make a booking with us and you must be aged 18 years or over to stay alone.  If a guest arrives at the hotel and is under 18 years of age the guest will not be permitted to stay alone."

https://www.travelodge.co.uk/about/terms-conditions/#makingabookingandidentificationrequiredonarrivalatthehotel

YHA tundub olevat mingi odav hostel, ehkki hea reitinguga. Vaatasin pilte- toad nagu sõjaväekasarmus, narivoodite ja minimaalse mööbliga, ei näe eriti mugav välja. Teemaalgataja küsis ka siiski hotelli, mitte hostelit või AirBnB korterit.

Kairo lennujaama juures hotellis Le Passage.

Olen hetkel Egiptuses sellises hotellis, mida kasutatakse puhkamiseks lennujaamast tulles ja sinna minnes- korralik läbikäiguhoov. Hiinlasi on massiliselt, fuajee tundub et on kogu aeg täis neid. Ei kanna maske eriti keegi, täna nägin päeva peale kahte ainult. Keegi hiinlastest eemale ka ei hoia, mingit hirmu siin pole.

Ma ei tea, kust seda nii vaadata saab, aga korraga ostetud piletite puhul tavaliselt läheb lõpuni välja. Erandeid tuleb ette ehk siis, kui mõni lühem ots alguses või lõpus on mingi siseriiklik või muidu lühem lend kohaliku kompaniiga, mis ei tee mõnede teiste suuremate lennukompaniidega koostööd. Näiteks, viimati, kui mingeid Tallinn-Bangkok pileteid vaatasin, siis oli kohe alguses märge, et "Stokholmis võib olla vajalik pagasi väljavõtmine".

Antud juhul on lennud LOT Polish Arlines+ Qatar Airways, pagas läheb lõpuni välja. 

Aga lõpliku kinnituse saad lennujaamas check-in´i tehes. Sulle öeldakse, kas pagas läheb lõpuni või mitte, ning saad kleepsu vastavate andmetega.

Jah, see 2000 läheb neljale inimesele juba lennukipiletite peale ära. Ega ka muul ajal peale detsembri edasi-tagasi pileteid algusega Tallinnast naljalt alla 400 euroga ei saa. Majutuste koha pealt- võib leida ka kallimates piirkondades 20 euroga väga viisaka toa koos hommikusöögiga ( Phuketi saarel näiteks Lucky Patong Inn, olin seal ja kõik oli super), aga need on siis tavaliselt rannast kaugemal või muidu kõrvalises kohas, ning niimoodi majutuselt säästetud raha kipub kuluma transpordile.

Premier Inn keti hotellid näiteks:

https://www.premierinn.com/gb/en/terms/booking-terms-and-conditions.html

Neid on kindlasti veel, põgusa guugeldamisega inglise keeles tulevad välja.

Eee.. lihtsalt huvi pärast- päike12, kas Sul on mingi teistsugune või ajutine pass? On silma jäänud, et reisid äärmiselt palju, sellise tempoga peaks pass mitte aeguma, vaid aasta-kahega lihtsalt viisasid täis saama. Ma ise vahetan passi iga kahe aasta tagant selle pärast, ehkki kehtib muidu 10 aastat. Passi number, kuupäevad ning veel mõnede dokumentide andmed on mul raudselt peas, sest lihtsalt täidan tihti viisade, ESTAde, hotellide ja veel jumal teab mis pabereid. Aga no eks inimesed on erinevad ja pea ei ole prügikast.

Kuna küsiti Phuketi ja küsija sinna läheb, siis pidasin jah konkreetselt seda silmas. Eriti just lühikesed otsad tehakse "kokkuleppehinnaga", mis on tegelikult väga kallis. 

Mujal Tais on ok hinnad ningpaljudes piirkondades toimivad Grab, Uber jms toredad äpid.

Jootraha ei ole kohustuslik Tais, nii et ei pea tegelikult jätma. Ja ei eeldata ka, et sa peaksid seda tegema. Taksohindade peale kukud nagunii pikali:) 

Aga kui ise tahad anda või teenus meeldis, siis no väike summa. 10% teenuse /eine hinnast või 1 euro väärtuses kohalikku raha on küll. Restoranides jäetakse tavaliselt tagasisaadud peenraha.

https://www.claimcompass.eu/blog/flight-schedule-change-compensation/

Kuna teavitus oli vaid mõni päev ennem lendu, siis peaks saama kompensatsiooni, ütleb see leht.

Mul on Revolutiga selline asi hetkel, et sain nii e-kirja kui äpis teavituse, et mingite bla-bla uute reeglite järgi ei kõlba enam minu dokument, millega konto registreeritud sai. Et autojuhiluba ei lähe enam mitte ning pean esitama ( äpi kaudu pildistama) mingit teist ID-d. 

Tegelikult registreerisin ma konto ID-kaardiga, mitte juhiloaga. Nende süsteem peab seda ilmselt juhiloaks. 

Aga mida teha nüüd siis, pildistada passi? On kellelgi kogemusi teiste dokumentide (peale ID-kaardi) kasutamisel Revoluti konto tarvis?

"Mul oli noorusajast kogemus, kus ühest Saksa veinitalust ostetud 2€ riisling oleks Hahni Ryanairi lennule minnes tähendanud 15€ pagasi lisatasu. Pikalt siis ei mõelnud, kupatasin prügikasti."

Küll karma karistab sellise raiskamise eest:D

Ise nägin hiljuti Saksamaal lennujaama väravas, kuidas tuli eestlanna, sobras käsipagasikotis ja viskas mingi prügi sealt ära. Siis avastas kotist veel pooliku veinipudeli, vaatas seda korra asjatundlikult vastu valgust, ning kulistas sisu joonelt sisse. Ja reis võis alata.

Selle hinna koha pealt- mul üks tuttav meremees ostis laevast sigarette kaasa, mingi meie mõistes naeruväärse hinnaga (1 dollar pakk äkki, või 1,5 dollarit). Tõsi-tšekki tal ei olnud selle hinna kohta, ning kui ta selle Tallinnas tollikontrollis ütles, siis naerdi välja ja öeldi, et peab tasuma maksud sama margi sigarettide Eesti hinna järgi, või vastupuiklemise korral saab trahvi ja see tuleb soolasem.

Aga ostutšeki olemasolul saab muidugi sellele apelleerida.

Viisa taotlemisest- te peaksite siis võtma 4-päeva turismiviisa ilmselt?

http://www.viisa.ee/ee/teenused/viisa-taotlemine/viisa-venemaale

64 eurot inimene, kolmeliikmelise pere peale 192 eurot. Ja kui jõuate lennule, jääb kasutamata. Pealegi on suht palju paberimajandust sellega.

Ise ei võtaks.

Väga erinevad hinnad, alates vabatahtlikust väikesest annetusest templi kassasse kuni 30 dollarini Sigiriya otsa ronimise eest.

Jah, sinna läheb isikukood.

Sügaval sisemaal võib olla küll nii, ma rohkem rannapuhkustel olnud seal.