Viimased kommentaarid

Rahaga on nii, et kaardiga maksta saab enam-vähem igal pool. Taksoarvete jaoks võib jah kas kaasa vahetada mingi summa või seal automaatidest välja võtta. Pangaautomaatide tasud on keskeltläbi paar-kolm eurot iga kord, kui sularaha võtad. Mõnes automaadis rohkem, mõnes vähem.


Ühistranspordi NOL kaardil on erinevaid variante. Aasta tagasi otsisin ise infot selle kohta ja meelde on jäänud, et hõbedane kaart on turisti jaoks kõige soodsam variant. Metroojaamades on putkad teenindajatega, nende käest saad NOL kaardi osta ja alguses on mingi summa kohe peal, kui see saab otsa, lähed külastad jälle putkat ning ulatad sõidukaardi ja sularaha, vastav summa kantakse kohe kaardile. Metroo on ikka suhteliselt odav seal. See kaart:


Abu Dhabit külastasin nii, et võtsin ühepäevase bussituuri. See oli küll väga tihe päev, aga kõik põhilised vaatamisväärsused (kaasa arvatud Suur Mošee) said nähtud selle päevaga ja ega ausalt öeldes ise poleks ka paremini osanud seda nii soodsalt ja mugavalt organiseerida. 

Noh, võtame esimese lause teemaalgataja väljatoodud probleemidest:


"1. Lubatud kõigi mugavustega bussis puudus õhk ja konditsioneer töötas miinimumis.."

Hbert, kui lähed näiteks Keeniasse reisile ja keegi soovitab "suurepärast kõigi mugavustega" hotelli, võtadki heauskselt seal hotellis toa ning selgub, et toas on tegelikult konditsioneer katki ning 50 kraadi palavust, mida teed? Ei lase ennast pisiasjast häirida, naudid kuuma, ei lähe reptseptsiooni? Leiad, et see on suurepärane seiklus? Millegipärast julgen kahelda..

Probleem on siin selles, et firma poolt lubatakse kvaliteetset teenust, aga pakutakse ilmselgelt midagi muud. Tõsi- kui teenuse ostjad ennem reisi valimist firma kohta google otsingu teeks, jääks probleemid ja ka hilisem kurtmine ära. 


Jah, Burj Khalifa on üks koht kindlasti! Mainitud purskkaevude vaatemäng asub kohe selle kõrval, seda saad ühe õhtu jooksul vaadata nii maapinnalt kui Burj Khalifast ülevalt. Purskkaevu vaatamine on tasuta, Burj Khalifa külastamise pilet tuleb netist ette osta.

Dubai "kullaturg" (gold souk) on üks omapärane koht, mida võiks külastada, ning samuti tasub minna paadiga või jahiga merele mööda rannikut sõitma. Piletid saab jällegi netist, hinnad on täiesti mõistlikud. Jahiga minek ei ole kusjuures eriti kallim kui paadiga (pean silmas istekohta jahis või paadis, mitte privaatset tuuri), samas kummipaadiga on "ekstreemsem", juht kihutab ja manööverdab päris hästi. 
Samuti kõrbesafari on üks tore seiklus, selle erinevaid variante leiab ka netist. Ise ostsin kõik piletid tripadvisori kaudu, aga võib-olla saab kusagilt soodsamalt- ei tea.. seal olid kõik erinevad piletid saadaval. Ostad ja maksad ära, ning saad siis instruktsioonid, et kust sind kindlal ajal peale võetakse või kuhu minema pead. Kõik toimis kenasti.

Eesti keeles on  korrektne  kirjutada "rehvid".

Refid on vist reformierakondlased vms.

Hmm, ma enda arvates küll ei õigustanud kohalikele kommetele sülitamist. Lugesin enda postitused üle ja ma kirjutasin kahel korral "viisakusest kohalike kommete vastu peaks/võiks õlad ja põlved olla kaetud". Kirjeldasin seda, mida ma ise oma silmaga nägin tänavatel, rannas ja metroos, et teema algataja või mõni teine Dubaisse reisija saaks ehk adekvaatsema pildi ning ei arvaks, et ta peab sinna minemiseks burka hankima. Muide, just see, kui turistid kannavad moslemite traditsioonilisi rõivaid, pidi kohalikke solvama rohkem kui lühike seelik. Lingil, mille ma enda esimeses postituses andsin, on Dubais üleskasvanud naisterahva väga põhjalik artikkel sobiliku riietuse kohta ja seal ta kirjutab, et tegelikult on tänaval/metroos/poes ehk avalikes kohtades täiesti viisakas käia seelikuga, mis ulatub napilt põlvedeni, ning ilma varrukateta särgiga. Rannas ja basseinialal on bikiinid lubatud ja igati normaalsed v a ülinapid kirjamargi suurused brasiilia bikiinid. Ööklubid asuvad tavaliselt hotellides ja klubisse minekuks peaks riietuma nii, nagu igas teiseski riigis.

Booking.com on Ocean Blue Resorti kohta 2 714  ja selle teise kohta 316 arvustust. Mis laadi info see on, mida tagasisidedest teada ei saa?

Käisin aastavahetusel. Paljalt, nagu Sinu sõber, ei olnud rannas küll keegi, aga bikiinides olid kõik naissoost turistid. Ja rahvast oli palju.


Me räägime tegelikult ühte ja sama asja- kohalikku kultuuri peaks austama ja viisakusest põlved ning õlad avalikes kohtades (v. a. rand) katma. Aga erinevalt Sinust mina nägin väga palju Dubais nende reeglite eiramist. Naissoost turistid katsid end rohkem siis, kui oli kusagile mošeesse minek, muidu eriti mitte. Ja sellest ei olnud probleemi. Dubais on ka ööklubid, kuhu minnakse pidutsema no peaaegu paljalt, nappide seelikute ja toppidega. Kividega loopima ei hakka selle eest keegi.

"Suures rannas naljalt bikiinides naisi ei leia ja kuigi Dubai on veidi tolerantsem ning seal rannas võid isegi turistina bikiine kanda, siis tunneksid ennast lihtsalt ebamugavalt, sest kõik teised on kaetud."

Ei ole absoluutselt tõsi! Ma ei tea, millises rannas Te käisite, aga ise külastasin kolme peamist randa ja 90% naistest olid bikiinides. Sellised rannad on seal:Väide, et enamus turiste riietub konservatiivselt- ei ühti jällegi minu kogemusega. Vastupidi, palava ilma tõttu käisid naissoost turistid igal pool lühikeste pükste või seelikutega. Igas metroovagunis oli selliseid turiste näha, ei saa rääkida "üksikutest".

Soovitaksin hoopis võtta korter. Need on tavaliselt hästi avarad, mitmetoalised, rõduga. Olemas on igasugused lisamugavused (veiniklaasid, noad, taldrikud), mida tavalises hotellitoas ei ole. Heade korterite hinnad heas asukohas alates umbes 100 eurot öö. Näiteks selline sobiks asukoha poolest:Riietusega on tegelikult nii, et turistid ja Dubais elavad välismaalased käivad riides, kuidas ise tahavad. Lihtsalt kusagile mošeesse ei saa miniseelikuga ja topiga minna ja viisakusest kohalike reeglite vastu tegelikult võiksid õlad ja põlved kaetud olla. Kohalikud on turistidega harjunud ja ei ütle midagi. Lisalugemist inglise keeles siin:

Kas sealjuures ei ole oluline, et pilet väravas ka registreeritakse? Mul on selline asi olnud, et check-in oli veebis kahele tehtud, aga reisikaaslane ei saanud tulla. Vahetult ennem väljalendu helistati talle ja küsiti üle veel, ning peale seda tühistati kõik segmendid. Esimese lennu ajal oli mul kõrval vaba koht, järgmisel istus keegi juba algselt kaaslasele broneeritud koha peal.


Või te printisite kolmanda pileti välja ning kasutasite seda automaatväravas?

Sul vedas siis! Tavaliselt on muudatused broneeringus ikka lisatasu eest. Ja vahel on lisatasu nii kõrge, et uue pileti ostmine tuleb mõistlikum ning lihtsam.

Väga huvitav vastus nende poolt. Reaalselt on siiski nii, nagu siin juba öeldud. Endal oli Tai piletitega kunagi sama asi ja edasi-tagasi piletid  läksid tuulde. Lendasin tagasi kusjuures sama lennuga, kuhu mul oli juba alguses pilet, aga maksin topelt.

Saada neile e-mail ning küsi sama asja. Las vastavad kirjalikult. Võib-olla klienditeenindaja ei saanud küsimusest telefonis aru. Aga kui sul on maili peal vastus, et tagasilennupilet kehtib, saad pärast sellega lehvitada ja õigust nõuda.

Ise käisin eelmisel aastavahetusel. Vaatasin nii pakette kui lennupiletite+majutuste hindu, ja lõpuks panin ise reisi kokku nii, et maksumus tuli sama mis paketil (lend+hotell hommikusöögiga), aga majutus oli mul tunduvalt parem, avarad rõduga korterid nimelt tavalise hotellitoa asemel. Samas ei olnud mul majutuse hinna sees üldse mingeid sööke, need tuli juurde osta. All inclusive on Dubais kallis, aga nagu öeldi siin juba, teil on mugavam tõesti pakett võtta ja siis ei pea ise üldse midagi muretsema.

Kuressaarlasena ütlen, et peale Suure Töllu rohkem taolisi linna lähiümbruses töesti ei ole mette.

Ja siin mõni ütleb, et pakettreis ei ole reisimine. Eelmises postituses kirjeldatud seiklusel olid kõik reisi tunnused olemas.

"Kuna tegemist oli hooaja viimase lennu-reisiga, siis pole imestada, et Tezi esindajal polnud enam vôimalust turistidele ekskursioone pakkuda, sest nii see käibki - enne hooaja lôppu vähenevad kôik ekskursioonid."


Sa räägid sellest nagu iseenesestmõitestavast asjast, aga, tule Ansip appi, kust peaks tavainimene, kes elab oma igapäevast elu Eestis ja saab mahti reisil käia korra viie või kümne aasta jooksul, sellist fakti teadma? 

Sinule ei tundu, aga mina vaatasin momondost:


Tallinn-Phuket 17/02

Kokku: 16 tundi
Peatused: Riia 1h20m, Abu Dhabi 1h45m

Phuket-Tallinn 03/03

Kokku: 21 tundi 15 min
Peatused: Abu Dhabi 2h10m, Brüssel 2h15m

Hind edasi-tagasi: 501eur


Ma arvan, et improved pani need juba "reisid, transfeerid ka sadakond eurot" alla. Lend Krabilt Bangkokki ca 50 eurot ja laevapilet ca 30 eurot (kui kusagilt veel odavamalt ei saa, netis näitas hetkel sellist hinda), taksod ja tuk-tukid ei ole ka ülemäära kallid.. umbes sinna saja euro kanti peaks jääma, või nati peale. Phuketis saab lennujaamast Patongi sõita jagatud mikrobussiga mõne euro eest ning Bangkokis liikuda odava metrooga (ok, seda pagasiga siiski ei soovita- ümberistumisteks peab sageli liikuma pikalt ja treppidest üles-alla, samuti võib kohvritega automaatväravate vahele kinni jääda:D).

Pagas läheb Riiast lõpuni välja. Kui lennud on "ühel piletil", siis peab harva ise kohvritega vahepeal majandama ja vähemalt minul on need olnud alati mingitel riigisisestel segmentidel nagu Johannesburg-Richard's Bay, Muscat-Salalah või Jakarta-Bali. 

Pullmani juures on rand puhtam sellepärast, et see jääb sinna piirkonda, kus hommikuti koristatakse ja riisutakse randa traktoritega (vaata minu eelmist postitust siin teemas). Legian on veidi rahulikum küll, kui Kuta, aga peatänavatel tuleb mõlemas piirkonnas arvestada sagedaste liiklusummikutega- autoga liiklemine on seetõttu väga aeganõudev. Jalutades jõuab ka kiiremini edasi, aga siis tuleb arvestada lakkamatu tüütamisega. Reaalselt iga paari meetri tagant alustab keegi juttu, pakub või küsib midagi. Näiteks pakub keegi transporti rolleril, ütled talle viisakalt "Ei, tänan" ja kohe peale seda järgmine klemm, kes teie vestlust kuulis, pakub transporti rolleril..Tüütu, väga tüütu. Pakutakse kõike suveniiridest narkotsini. Ja kui ignoreerid ning kivinäoga mööda jalutad, siis solvad jälle sellega kõiki eks.


Kui palju maksavad need Tallinn-Stansted piletid?  Võib-olla tuleb Londonis elamisest odavam see lend muuta/tühistada? Kui just muidugi endal ei ole huvi Londonis aega veeta.

Kuta ranna prügiga on sellised lood, et nt tänavu märtsis nägi see rand hommikuti täiesti kohutav välja. Veepiiri läheduses paari meetri laiune ja vähemalt kilomeetripikkune konkreetne prügivall, lisaks väiksemat prügi ja risu kogu rannal. Isegi ilma vette minemata oli näha, et lained toovad prügi (peamiselt plastikut) vahetpidamata juurde. Beachwalk Shopping Centri kandis, kus asuvad mõned paremad hotellid, hakati randa varahommikust peale traktoritega koristama ja kella 8-9 ajal oli seal juba küllalt ok, rand üsna puhas ja riisutud. Aga lõuna pool, alates Grand Inna hotellist alla, traktoreid nii ei kasutatud ja koristati rehadega. Seal ei saadud randa kogu päeva jooksul puhtaks. Mõni turist tuli, lükkas jalaga enda jaoks väikese platsi puhtaks, ning heitis prügiväljale päevitama. Surfarid hullasid lainetes prügi keskel. Ise sain ujudes kord piimapakiga vastu pead, kord pidasin jala ümber keerdunud kileriba meremaoks:D Väga hull oli ikka. 

Seminyaki poole minnes oli rand küll puhtam, kuid seal oli tugeva lainetuse tõttu kogu aeg punane lipp väljas.


Aga nt 2016 oktoobris käisin samuti Kutas ning siis jäin rannaga rahule. Võib.olla seetõttu, et sattusin randa rohkem peale lõunat ning suurem sodi oli jõutud ära koristada. Samuti toob meri sügisel vähem prügi, kui talvel vihmaperioodil.

"Ranna olemasolu samas on kriteerium" tähendab ikkagi ranna lähedust, mitte tund aega bussiga või 20 USD taksoga üks ots randa. Nusa Duas, Jimbaranis või Sanuris saab ka edukalt shopata ja söögikohti on valida. Samas ei ole joomist ja räuskamist nii palju kui Kutas.