trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Minul näiteks on vedelikeks tavaliselt kindla firma rulldeodorandid ning huulepalsamid. Pikematel lennureisidel on need mulle vajalikud ning kusagil Aafrikas või Indoneesias neid spetsiifilisi kohapealt ei saa. Samuti on minu jaoks elementaarne hambapasta käsipagasis, ning ma ei pea öösel maandudes minema hügieenitarbeid ostma. Kuidas ma turvakontrollis järjekorda kinni hoian, kui võtan kotist korraga välja läpaka ning vedelikekoti ja asetan need ruttu kasti? Nüüd tuleb kodanik väikelotti muidugi välja jutuga, et milleks läpakat kaasa võtta, tema pole elu sees võtnud:) 

Teema autor muide alustab reisi Helsinkist ja seal ei pea enam elektroonikat ja vedelikke käsipagasist üldse välja võtma. 

Hurjutaja Lotti varasemaid postitusi lugedes jääb mulje mingist hästi pretensioonikast hipist, ja no sorry, just sellised jutumehed hoiavad tegelikult lennujaamas järjekorda kinni ( a la "Mis mõttes mul ei tohi 5 välgumihklit seljakotis olla? Näidake paberil seda seadust! Ma kaeban Teie peale!")

Ei ole üldse rumalad küsimused tegelikult.

Vedelikud- jah, paraku on nii, et salongi võetav pagas on alati käsipagas ning käsipagasiga ei tohi kaasa võtta suuremaid anumaid kui 100 ml.  Need anumad peavad olema pakitud läbipaistvasse taassuletavasse kilekotti . Erandiks on lennujaama poodidest ostetud vedelikud ( pudelivesi, alkohol nt), mis on soetatud peale turvakontrolli läbimist. Kui siiski soovid midagi kindlasti kaasa võtta, aga see on suurem kui 100 ml, siis kaks varianti:

  1. Valada vedelik ümber väiksematesse pudelitesse ning pakkida nõuetekohaselt. 

  2. Maksta veidi juurde ning pagas läheb lennukis "alla". Sinna pagasisse võib suuri pudeleid ja totsikuid panna. 

Koti kohta- jah, nii võib teha. Pehme seljakott võib muidu olla mõõtudelt suurem, aga peab kokkusurutuna või - murtuna koos kogu kraamiga selle sees mahtuma lubatud mõõtudesse.

Tänapäeval ei ole mingit õpikut tarvis enam, Google Translate telefonis tõlgib sekunditega mitu lauset . Reisikaaslase sellisele tripile soovitaksin valida võimalusel sõprade seast (räägi keegi ära) või siis vähemalt kohtuda internetist leitud kandidaadiga Eestis mitu korda ja vaadata, kuidas tundub. Ise olen alt läinud ja reisinud koos inimesega, kellega mingit klappi tegelikult ei olnud. Üksi oleksin reisi rohkem nautinud. 

Edu!

Eestis ma olen neid ostnud kontoritarvete poodidest. Lennujaamades on ka kindlasti olemas. Mõnes jagatakse tasuta turvakontrolli lintide juures, Tallinna Lennujaamas näiteks saab automaadist müntide eest osta. 

Aga mis nad ikka teevad, kui turvakontrollis selgub, et sul on vedelikud ilma kotita? Ilmselt annavad siiski tasuta kõige lihtsama minigrip-koti.

See ei saa tõsi olla. 10 kilo nädalas ei makstud ka Iraagis kõige kuumematel aegadel eraturvafirmade professionaalidele. See on sõjapiirkonnas kuupalk USA/ UK passiga ja väga heade kogemustega meestele. Eestlane ei saaks mitte kunagi sellest kuupalgast rohkem, eriti veel praegu Ukrainas. Nagu neil endal sõdureid ja ohvitsere ei oleks..? Välismaalastest vabatahtlikele makstakse seal sümboolset palka. Ja väga kõrgete auastmetega ohvitserid teenivad lihtsõduritena, ehkki nad võiksid oma kogemustepagasiga vabalt instruktorid olla. 

Aga rohkem ma ei räägi. Tõenäoliselt oli see mingi nali või petuskeem, või siis mõtlesid ise välja selle.

Ukraina poole peal makstakse välismaalastele nii piskut tasu, et palgasõduritest ei ole mõtet heietada. Ukraina Võõrleegionis on välismaised ohvitserid pealegi tavaliste reameeste ametikohtadel.  Rootsis või Soomes teeniks ükskõik millise tööga rohkem, isegi töötute sissetulek on vist kõrgem. Palgasõdurid on seal teisel pool rindejoont, neid motiveerivad palk ning lisaks külmikud ja boilerid, mida "sõjasaagina" koju saata.

Nii ongi, kui kohad on broneeritud.

"Lennule pääsemiseks vajalikud pardakaardid saate online check-ini tehes.

Check-in veebis on avatud 60 päeva enne lendude algust (mõlemal suunal)."

Mul on veel eriti keeruline seis- ostsin nimelt Wizzairi piletid septembriks MyTripi kaudu. Kohe paari päeva pärast tuli teade lennuaja muudatusest. Mulle see sobis, aga Wizzairi kodulehel on kirjas, et muudatustega peab nõustuma selle konto kaudu, millega piletid algselt osteti (MyTripi konto). Kuna suhtlemine MyTripiga võtab aega nädalaid ja tõenäoliselt tuleb veel muudatusi, siis mida saaks teha- kas helistada Wizzairi klienditeenindusele umbes nädal ennem lendu ja kinnitada, et olen muudatustega nõus? MyTripi personal suutis kuu aja jooksul koguni Wizzairi lehele korra sisse logida, aga seda klikki "Aktsepteerin" nad ei teinud, ehkki viimatises suhtluses kinnitasin mitu korda, et minule kõik sobib. Wizzairi äpp näitab selle broneeringu kohta "Lennugraafiku muudatuse tõttu minge lehele Wizzair.com."

Olen mõlemas käinud ja kindlasti Sri Lanka. Väga palju turvalisem kui India; seal ei proovita sind iga päev kümme korda paljaks varastada ning kohalikud inimesed on igal juhul ausamad ja viisakamad. Puhtam tundus ka, kui Indias. Loodus on lihtsalt mega.

@rainer986

Jah, seal on nagu "all travelers" kirjas küll, aga kui lisatud lingi kaudu teisele lehele minna, kus täpsemad tingimused on ära toodud, siis selgub, et läbipõdenutele on erand:

If you recently recovered from COVID-19, you may instead travel with documentation of recovery from COVID-19 (i.e., your positive COVID-19 viral test result on a sample taken no more than 90 days before the flight’s departure from a foreign country and a letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel).

Ehk siis- kui oled viimase kolme kuu jooksul koroonat põdenud, võid ennem lendu tehtava testi asemel esitada vana positiivse testitulemuse ja kindlasti ka arstitõendi, et sinuga on hetkel kõik korras ja võid reisida. Et saad siis ise valida, kas teha test ( antigeenitestid ei maksa tänapäeval muhvigi enam) või hankida see arstitõend inglise keeles. Juhul, kui on midagi testimise vastu, halvad kogemused näiteks nina torkimisega, siis PCR-testi saab teha ka kurguloputusvedelikust ja see ei ole valus.

@Ant

Aprilli alguses ei olnud testi vaja, lendasin Rootsi kaudu Eesti. Vaktsineerimistõendit ainult vist tõesti vaadati, see oli mul korras. Aga igaks juhuks võid kontrollida Reisi Targalt lehelt oma transiitriikide kohta, mõni äkki veel soovib transiidi korral testi.

Mis seal täpsemalt ohtlik pidi olema siis? 

Külastada soovitan katakombe.

Viibisin mainitud hotellis The Washington alles kolm nädalat tagasi märtsi lõpus. Vaatasin oma broneeringu just üle, ühe öö hind praeguse kursiga oli 157 eurot (ühele inimesele). Broneeringu tegin kuu aega ennem saabumist ja vahepeal veel upgrade'isin booking.com kaudu avarama toa. Turistidel oli sel ajal riiki sisenemine täiesti vaba, aga hinnad äkki olid siis talvehooaja omad?

Olin seal just hiljuti. Valisin hotelliks Manhattanil asuva The Washington:

https://www.thewashingtonny.com/?gclsrc=aw.ds&gclid=Cj0KCQjwmPSSBhCNARIsAH3cYgZCC8FksCj__xNytoTCl6AXRMQ3G5iQ1WxKHwh0fUWu5KKML1xVIrwaAgUEEALw_wcB

Toa aknast oli otsevaade 9/11 memoriaalile ning One World Trade Centerile. Sadam, kust väljuvad praamid Vabadussamba ning Ellis Islandi külastamiseks, asub mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel, samuti Wall Street ja hunnik muuseume. Metroopeatuseid on lähiümbruses mitmeid, sealt saab väga lihtsalt igale poole sõita. Mul kulus ühe nädala sõitude peale kokku 53 USD, seal sees olid ka lennujaama transfeerid ühistranspordiga ning Roosevelt Islandi külastus. Kõige kaugem koht, kus rongiga ära käisin, oli Brighton Beach. Tuleb võtta 7 päeva MTA kaart ja saad metrooga piiramatult sõita. 

Seda asukohta 9/11 memoriaali kandis julgen igal juhul soovitada ja hotellitoa eest maksin ca 150 eurot öö. Tuba oli seejuures hästi avar ning mugav, ka Eestis maksaks sarnane üle 100 euro. Samas hinnaklassis leiab normaalseid variante veel, ei pea Manhattanil hea toa eest tingimata 200-300 maksma.

Igal juhul saad teha ka Certificu kiirtesti kodus või hotellis:

https://www.certific.co/ee

Kõigest 19 euro eest saab testi tehtud ja reisimiseks sobiva sertifikaadi.

Või siis näiteks broneerid aja Tallinna Lennujaamas Confido antigeeni kiirtestile paar tundi ennem lennu väljumist. Siis jääb kindlasti ajaraamide sisse. 

https://www.confido.ee/koroonaviiruse-testimine-2/koroonaviiruse-test-tallinna-lennujaamas/

Lendasin täna hommikul Ryanairiga Stokholmi. Lennuk oli üsna täis ja kõigil pardakaardid olemas, mingeid probleeme ei täheldanud.

Üldist blackouti vist ei ole- logisin huvi pärast sisse ja vaatasin just, minu broneeringuid näitab küll.

Momondo on otsingumootor, mille kaudu jõudsid tegeliku piletimüüja lehele. Aga, kui piletid on kõik ühel broneeringul, siis Chicagos järgmiselt lennult maha jäädes pöördud lihtsalt Transit Deski või Air Canada lauda ning nad annavad tasuta pileti uuele lennule sihtkohta.

Ümberistumisega siseriiklikule lennule võib seal tõesti olla vajalik läbida immigratsioon ning ehk ka oma pagas välja võtta vahepeal.. Kui palju see Chicagos aega võtab, ei oska arvata. Aga selle uue pileti saad ikka:) Kui kõik on ühel broneeringul, siis ma ise kunagi ei muretse. Kuid hea reisikindlustuse võid ka teha, hilinemisega seotud muude kulude katteks.

Ei ütleks, et pidevalt hilineb. Ise olen aastate jooksul LOTi lendudega alati kohale jõudnud suuremate probleemideta. Varssavis on muidu 1,5 tundi ümberistumiseks enam kui piisav, aga et midagi edasi arvata, peaks täpsemalt teadma:

1. Kas kõik piletid algusest lõpuni on koos ostetud (ühel broneeringul?)

2. Chicagos 1, 5 tundi ümberistumine, mida see tähendab? Lendad siis LOTiga Euroopast sinna ja kohaliku lennufirmaga üks siseriiklik ots veel?

Siin on selgitus, kuidas otsingumootor Momondo töötab:

https://www.momondo.ee/company

On küll usaldusväärne:) Aga Momondo ei müü sulle pileteid ja ei vastuta hiljem muudatuste eest, vaid näitab ainult võimalikke variante. Piletid ostad peale sobiva variandi leidmist ja selle peale klikkimist mõnelt teiselt firmalt ja nende seas võib olla probleemseid.

Eneseisolatsiooni kohustus tekkis ammu ennem mingeid vaktsiinipasse ja on sellest sõltumatu omaette süsteem.

Kas New Yorgist tagasi koju lennates Stokholmi kaudu peab ka ennem testi tegema..?