Jaapan - Tokyo

Kes on hiljuti Tokyos käinud, ütelge palun kui kallis on sealne linnatransport ja mis maksab bussi/rongi pilet lennujaamast kesklinna ning mis on seal eriti huvitavat ja vaatamist väärt?

Payke, loe kuulsa lauljatari Trinity Jaapani-juttu Justis, seal peaks olema sobivat infot sulle;)

Päyke, Olen Tokyos tänaseks 2 x käinud ja esimesel korral sain šoki, kui soodne võib Jaapani pealinn - üheks maailma kalleimaks linnaks peetav - Tokyo olla.

SÖÖMINE Seal on palju suvalisi nö "kiir-söögi" kohti (peamiselt vallibaariliku kujundusega, ehk keskel on lett, kust serveeritakse), kus võib söönuks saada 30-40 krooniga, kusjuures vesi / jäätee on maja poolt! Üks selliseid kohti, mis mulle eriti meeldis, oli "Little Spoon" (neid on mööda linna laiali, kohe Shibuya ristumise lähedal asub üks) - seal saab suure portsu riisi ja karrikastmes liha 40-krooni eest!

TRANSPORT Ka liiklemine pole kõige kallim: keskses metroo-tsoonis maksab pilet meie rahas 10 krooni (10 000 jeeni), ühesõnaga pole ka metroo kuigi kallis, ehk ühe otsa peale naljalt üle 30 krooni ei kulu, kui just läbi terve linna ei sõida. Takso on kallim kui eestis kuid mitte märkimisväärselt. Lihtsalt vahemaad on pikemad. Kiirrongiga linna sai minu mälu järgi ca 300 krooni eest ja see võttis ca 1,5h. Oli ka mingi aeglasem rong (ka märksa odavam), mis igal pool peatus, venitades reisi ca 2,5h pikkuseks.

ÖÖBIMINE Ise peatusin väga erinevates ja kallites hottellides, kuna olin valitsuse külaline ja seega ei maksnud selle eest. Üks võimalikke variante on need nö "surnukuuri" stiilis lamamis-šahtid, kuid need pole ainukesed soodsad variandid. Näiteks jällegi Shibuyal (kindlasti ka mujal) on selliseid boksideks jagatud netikohvikuid, kus toolid peaaegu lamamisasendisse lähevad. Seal on see tavaks (loe: välja ei tõsteta) kui tukastada. Tund maksab vist 30 krooni vms meie rahas. Paljud noored tukastavad seal peale klubitamist esimeste metroodeni. Lisaks on täiesti abstraktse hinnapoliitikaga Love Hotelid (need on tunnihotellid, kus ülerahvastuse all vaevlevad noored ja ka vanemad japsid omavahel käivad olemas). Kuna neid peavad peamiselt pered, siis on sealsed hinnad kohati absurdselt soodsad, mõned neist pakuvad ka tuba kogu ööks. Nimelt sattusin Sinjuku kõrvaltänavas kolades hinna peale, mida ilmselt Eestiski ette ei kujutaks: meie rahas maksis tuba kogu ööks 200 krooni! Aga neid asju peab ise välja nuhkima, sest ega ma enam täpselt neid kõrvaltänavaid ei mäleta :)

Loodan, et oli abi :)

10krooni pole kohe kindlasti 10 000jeeni, pigem nagu 100jeeni :)

Hehe, kuulge jah... Läks Vietnami tongiga sassi, mis oli umbes sellise kursiga sel ajal, kui käisin...