Jaapani viisa

Tere, sooviksin ajakohasemat infot Jaapani viisa kohta. Saatkonna viisainfo ütleb, et kohal olles ei saa taotleda, kui aga selgub alles kohal olles vajadus peatuda kauem, kui 90 päeva, siis kas on mõistlik ikkagi siin enne viisa teha? Samuti hoiatab saatkond, et viisa ei anna veel luba riiki siseneda (To repeat, a visa itself does not guarantee landing (status of residence) permission. Please note that possession of a visa is just one condition for application for landing at an airport or seaport.)*

Äkki on keegi, kes käinud 2008 aastal ja peatunud kauem kui viisavabad 90 päeva? Samuti oleks praegu odavam osta round-trip pilet Finnairist ning siis mittte tagasi tulla, kuidas see mõjutab? Saan aru, et bürokraatia tavaliselt on karm, kuidas on lood tegelikult? Tänud.

Vabandust, ma ei oska Sinu küsimusele küll vastata, aga tahaks hoopis ise küsida. Tundub, et kavatsed pikemaks ajaks Jaapanisse tööle/elama asuda. Kui nii siis kas avaldaksid saladuse, et mis plaan täpsemalt on. Ma ise nimelt mõlgutan mõtteid mõneks kuuks Jaapanisse töö/elamise asjus minna küll. Kindlat plaani veel pole, seepärast uuringi igast ideid ja vihjeid. Kui avalikku diskussiooni ei taha siis võid mulle otse meilida - kivitoa@gmail.com. Tänud!

Mul on plaan tõesti pikemalt peatuda, aga ehk kirjutan, kui asjal selgem joon.. Ma mõtlesin tegelikult, et seni pole ma muretsenud viisade pärast, on kuidagi lihtsalt läinud, taotlus, dokumendid, raha ja minek, pole küsitud mingeid pileteid, hotellibronni, võõrustajat ega kontoväljavõtet.. Aga ei taha ka, et piirilt tagasi saadavad.. kui reaalne see võib olla?

Tere,

Jaapanis kohapeal saab olenevalt viisa tüübist ka viisat taotleda, muut aja pikendada. Kui tuled kolmeks kuuks, võiks kindlasti osat tagasilennuga pileti, enamasti saab seda ühte otsa tühistades kasvõi lennujaamamaksud tagasi.

Kohapeal on muidugi kõige parem leida töö ning töökoha kaudu tööviisat ajada, kolme kuuga saab selle kätte küll ning kui arvestada, et Jaapanis hetkel väga noori eurooplasi hinnatakse, siis ei tohiks liiga raske olla. Kui inglise keelt hästi valdate, soovitan keeleõpet uurida, osad koolitajad eelistavad inglise keele originaalrääkijaid kuid kõik on võimalik. Töökohti leiab näiteks ka veel http://metropolis.co.jp/ jms.

Samuti on võimalikud kultuuriviisad (pooleaastased), et õppida kas idamaiseid võitluskunste, kalligraafiat vms. Ja õpilaseviisad, kui leiad mõne sobiva keeltekooli (soovitan http://www.we-japan.com/).

Ööbimiskoht tuleks enne saabumist kinnitada, siis on kindlam ka et riiki sisse lastakse. Lühiajaliselt soovitan www.tokyo-weekly-hotel.com, pikemalt peatujale ka www.tokyorent.com ja tokyo.apartment-office.com.

Tulles ei tohiks piiril probleeme tekkida, piiriametnikud on väga mõistlikud ja abivalmid niikaua kui ise rahulik ja endas kindel oled. Piirilt on ametlikel õigus sind tagasi saata kui oled prostituut, võimalik kodutu-lindprii vms, oled kandnud vanglakaristus rohkem kui 1 aasta, oled varem riigist välja saadetud, sul on mõni nakkushaigus vms. Mõni kategooria oli veel kuid enamasti on need samad nõuded ka muudes riikides.

Immigratsiooni ja viisainfo on põhjalikult kirjas siin http://www.immi-moj.go.jp/english/tetuduki/index.html.

Kui veel küsimusi tekib, võid ühendust võtta Eesti saatkonnaga Jaapanis http://www.estemb.or.jp/ või kirjutada otse kohalikele eestlastele aadressil eestlased.jaapanis@gmail.com.

Edu soovides, K.

Mul on selline kysimus Jaapani tooviisa kohta, et kui seda kohapeal taotleda tookoha kaudu, kas siis selleks peal sul mingi ylikooli kraad olema, et edukalt viisa taotlus labida. Olen kuulnud, et ameeriklaste puhul peab olema vahemalt nelja aastane ylikooli kraad ja eurooplaste puhul kolme aastane. Kas see on tosi voi on voimalik ka ilma selleta , kui naiteks tahan yhe aasta Jaapanis sellist tood teha, mis korget haridust ei noua?

Tanud!