Jakarta lennujaamast öösel kesklinna

Tere! Kaevusin siin erinevatesse foorumitesse ja teemadesse, aga vastust ei leidnud: kui saabume öösel kella 23 ajal lennukiga Jakartasse, siis kas oleks mõtekas ööbida lennujaama lähedal hotellis või saab nt taksoga/bussiga sealt ka kesklinna hotelli? Või tuleks hoopis autojuht järele tellida? Järgmisel hommikul kohe plaan Jakartast lahkuda, aga ei tahaks öösel pärast pikka lendu hakata transpordi ja öömaja otsimisega jagelema :) Tänud neile, kes viitsivad kogemust jagada :)

Oleneb sellest, kuhu on plaanis lahkuda Jakartast. Jutu järgi võib mõista,et ei ole lennusõit. Kui lahkute Bogori poole, on mõistlik peatuda lennujaama lähikonnas vt. booking.com POP! hotel airport 36$ kahene tuba. Hommikul sõidavad otse lennujaamast iga tund bussid otse Bogori poole. Kui plaanite sõitu rongiga, saate sõita kindlalt taksoga kesklinna valitud hotelli juurde.

Lennujaamast kesklinna kaib liinibuss kyll, kuid nii hilja ohtul pole vaga motet seda seal oodata. peale 23.00 on see too suure toenaosusega lopetanud. Ja need on ka meie moistes vaga ebamugavad, juhul kui saad seiskukoha, on pea laes kinn ja aknast valja ei nae. Ja kesklinna loksuda on yksjagu maad, umbes 1 tund, soltuvalt liiklusest.

Vota takso BLUE BIRD, need on sinised autod taksomeetriga.
Lennujaama uskest valjudes hakkab sind igal meetril pommmitama taksomafia, kuid oigete taksodeni jouad jargmiselt: peauksest valjudes keera vasakule, umbes 30 - 50 m parast paremale ule soiduradade vahel olevate eraldussaarte. Teisel eraldussaarel (varikatuse all) on taksopeatus. Seal on kaks ametlikku taksofirmat BLUE BIRD ja WHITE HORSE. W horse on lux takso, B.B selline tavaline. HInnavahe on umbes 2...3 korda.
Seeal varikatusekatuse all asjatades voidakse sind ka vabalt piraattaksosse suunata. Ole ettevaatlik ja kaitu jargmiselt: Anna B.B takso peatuses oma aadress selle firma riietuses olevale kodanikule. Tema kaest saad vastu paberilipaka (kasitsi kirjutatud), millel on sinu takso jarjekorra number. Ja siis oota rahulikult oma jarjekorda, sest seal pole ukski kord piisaval hulgal taksosid olnud.

Soit kesklinna maksab ohtusel ajal mitte rohkem kui 100 000 - 200 000 raha (10-15 eur). Jalgi, et taksist lulitaks kindlasti sisse taksomeetri.

Pop HOTEL Airport on well place. Suht norm hinnaga ja vastab toele, et seal on olemas ka tasuta transfer VAN-ga. Igal taistunnil. Esimene hakkab liikuma vist 5am. Isegi mingit nalja hommikusooki saab seal ja kohvi alates vist 7 am vms.

Kesklinnas soovitan kasutada FAVEHOTEL GATOT SUBROTO. Sellise hinnaga hotelli kesklinnas vaga ei kohta, kus teenindus, ruumid, hommikusook jne on tasemel. Poleks ka ise leidnud, kui kohalikud sobrad poleks soovitanud.

http://www.favehotels.com/hotellist/eng/20/favehotel-gatot-subroto

Kui on kysimusi, saada private message. Uritan aidata!

Meie jõudsime ka 23 paiku, buss enam ei liigu, me ei kavatsenud ka Jakartas aega kulutada. Öömaja panime kinni Bogoris ca 30 EUR ja sõitsime sinna öösel taksoga umbes 50 EUR.

Eriti suur tänu kogemuste jagajatele! Kohe, kui selge, millal ja millega hommikul edasi liigume otsustan, kas taksoga linna või mitte.