Viimased kommentaarid

Vietnam on pea 2000 km pikk. Peaks täpsustama, kas sõit oleks Hanoisse, Ho Shi Minhi või kuskile mujale. Võlks vaadata üle Airasia pakkumised, nemad teevad ka vahel ulmelisi sooduspakkumisi, aga millal, ei tea.

Ise olen olnud Vietnamis aprilli keskel ja kahtlen, kas Danangi kandis on jaanuarisl küllalt soe rannamõnudeks, st. Phu Quok oleks ilma poolest etem. Samas ma ei kujuta ette seal 10 päeva sisustada mingite trippidega. Seega soovitan peale Saigoni põrutada rongi, bussi või lennukiga Hoi An`i, seal kena vanalinn hiina ülikute maja-muuseumidega, ka Danang ja enne marmormäed ja kohalikud saarte tuurid. Kui ilm on soodne, jääda sinnakanti, vastasel korral poole peal edasi lennukiga Phu Quok saarele. Ise kasutasin edukalt opentourvietnam.com teenuseid.

https://www.tripadvisor.com/Attractions-g186605-Activities-Dublin_County_Dublin.html
Laiskus kuubis.
Kui ei viitsi raamatupoest midagi lugeda Maroko kohta siis üldfoorumis pealkirja all vali sihtkoht Maroko ja klikka. Saad tosin postitust aasta kohta ja palju vajalikku infi. Ega tripi lugejaskond koosne selgeltnägijatest, kes sinu eelistused kohe ära aimavad- kas rannas lebotamine, õõelu. kõrbematkad või piirdud 3 päeva Marrakeshis ringiuitamisega.


Viimasel paaril aastal on siin tripis Gruusia teemalisi postitusi palju, loe need läbi ja saad targemaks. Nõu anda on raske, kui ei ole ettekujutust marsruudist, soovidest.
Mõned üldised soovitused
Lennujaama buss liigub 24/7, kuid kui saabud õhtul pimedas on loogilisem valida takso ööbimiskohta.
Augusti teine pool on puhkuste aeg- seega peaks öömajad broneerima  näit booking.com.
Meie mõne aasta tagune kulu kohapeal oli 30 euri  ühele päevas. kuid see kõigub olenevalt rändamisstiilist.
Rahavahetus kindlasti koha peal, lennujaamas vahetada näit 50 euri ja ulejäänud Tbilisis võibolla kuigivõrd parema kursiga.
Meie lühikokkuvõte- https://trip.ee/foorum/uldfoorum/gruusia-juuni-2013

Baierimaa, Šveits või Austria, jätkub Alpi mägesid. losse, kloostreid, kirikuid. Täpsemat marsruuti ei ole mõtet hakata ette kirjutama.

Külmiku soov-
Seepärast mõtlengi, et lendaks Aasia suunas vaid üks kord, külastaks kiirelt mitut riiki ja nii saaks niiõelda linnukese kirja, et olen seal käinud.
Mis ma siis tahaks? Viia on 70 a ema (ise ennast ikka ka) soovitavalt Aasias paljudesse riikidesse nii, et pagas oleks võimalikult vähene (ainult väike seljakott, mitte suur matka seljakot), et käiks paljudes riikides. On see utoopiline soovunelm?
Minu nõuanne-
See ei ole utoopia . Lennukid sõidavad kiirelt ja kahe nädalaga jõuab isegi kuus-seitse riiki läbi kablutada. Võbolla on suurim probleem mida teha  meesterahvaga, kes ei taha Aasiast üldse midagi kuulda.
Nii et kui raha pole probleemiks, laske käia-tänapäeval tehakse isegi kahe nädalaga ümbermaailmareise
Nõus hbertiga, 2 nädalat on paras linnukeste kirjasaamiseks 3 riigi läbimise kohta. Mida vaadata- võiks uurida vastavalt huvidele Tripadvisorist. Oleme kahekesi rännanud Hiinas 1.5 ja 4 nädalat ja Jaapanis 1,5 nädalat (rohkem ei pidanud finantsid vastu). Muljetest on reisikirjad
Itaalia kohta kogemusi pole, kuid Nepaalis  Pokharas lihtsalt palusin oma hotellil hoida kotis asju nädala jagu kuni mägedest tagasi tulen. Selge see, et peale tagasitulekut ööbisin samas hotellis veel paar ööd.
Tavaliselt väikehotellidel on ikka olemas teatud ruum, kuhu saab paigutada ka klientide pagasit, näiteks õhtuse ärasõidu puhul, kui klient vabastab toa keskpäeval.
https://wanderwisdom.com/travel-destinations/Mae-Sai-to-Burma
ja veel


https://wikitravel.org/en/Tachileik


Mae Saes olime 2 ööd, Ch Rais 1 öö ja edasi õhtul ööbussiga Ratchashimasse ja Khao Yai rahvusparki linnu-loomavaatlust tegema

Chiang Mai ja Rai vaheline bussiühendus on korralik- sellega prubleeme ei tule.
Meie omaaegsed eelistused CH Mais olid-
-rahvuslik õhtu, söök, laulud, tantsud-chantoke dinner- küsida hotelli valvelauast,
-väga asjalik ööturg,
-hotelli poolt orgunnitud 3 päevane dzungliretk, viimasel päeval Doi Inthanoni mägi,
-omal käel lavataksoga väljasõit Doi Suthep templikompleks ja Phuking Palace-kuningapere talveresidents,
kohalikud templid, rahvusmuuseum Lanna perioodi õitseajast, loomaaed,
Ch Raist sõitsime kohe edasi Mae Saesse- väikelinn Mekongi jõe ja Birma piiri kandis. Kuna selles linnakeses turbürood ei leidnud, organiseerisime üheks päevaks enda käsutusse lavatakso 1000 bahti eest. Sai sõidetud Doi Dungi /kuninglik villa, kuninganna ema aed ja üks mälestushoone emale) ja Sop Ruakis kuldsesse kolmnurka. Seal oopiumimuuseum ja sõit kiirpaadiga mööda Mekongi jõge. Vahepeatus tehti ka ühel Laose saarel-viisavaba. Mae Saest oleks saanud teha ka lühikese vahepõike Birmasse, millest loobusime.

https://www.visitacity.com/en/ho-chi-minh-city/attraction-by-type/all?gclid=EAIaIQobChMIh7bJt7Gj2gIVw6MYCh2QDQ0nEAAYAiAAEgIimPD_BwE

Lisaks on nii Saigonis kui ka Dalatis väikesed turbürood, kes pakuvad mitmeid ühepäevaseid tuure ca 10-15 dollari eest

Seisin silmitsi umbes sama probleemiga 13 aastat tagasi. Omal käel rändamise alustamiseks soovitan Euroopat, ise olen läbi teinud lähimaadest ca kahe nädalased tripid Hispaania palverännak (osaliselt), Lõuna-Poola (Krakow, Welitska ja Zakopane) ning pool aastat tagasi Bulgaaria (Sofia, Rila, Plovdiv, Burgas, Varna). Kulud kohapeal ühele mitte laristades 35-40 euri päev +reisikindlustus ja lennupiletid. Muidugi peab selgeks tegema hotellide ja lennupiletite broneerimise netis. Saab hakkama ka küllalt vähese inglise keelega, et suhelda hotelli vastuvõtus, bussijaamades või söögikohtades. Hispaanias oli kaasas nende keele vestlussõnastik. Euroopa reisid on hea kogemus, et võtta edaspidi ette juba kaugemat eksootikat kas Aasia Aafrika või Ameerika kandis. Meie viimaste 13 aastat rändamistest on pikemalt juttu 06. jaan 2018 Eesti Päevalehes.

Toiduletis annad eurod ja saad vastu kauba ja veidi kohalikku raha. Mõistlik on varuda mõned viieeurosed ja tagastatav raha on ilus suveniir. Kaardimakset ei üritanud.

  1. Usbekistan, soojalt soovitan vahelduseks Kagu-Aasia ülituntud turismilõksudele. Siin Tripis on ka väikesed juhendid viisa hankimise ja reisi kohta.
  2. Muide olen norsu poolt mainitud vanapaari vanem 80+ persoon. omadest kogemustest teame, et üldjuhul finantsvõimalused ei luba üle ühe seljakottireisi aastas ja pakettreise ei saa lihtsalt lubada (võibolla tõesti lähireisid Vahemere või Kanaari kanti).Tegelikult oma orgunn ja väikesed seiklused lihtsalt lisavad vürtsi mälestuste juurde. Kuid nagu ikka inimesed on erinevad. Reisiplaani veel ei ole.

2 aasta tagused kogemused. Kuna mediinas on tõesti orienteerumine , eriti algpäeval raske, soovitan hotell vaadata linna peaväljakust- Jemaa El Fna paarsada meetrit lõuna-edela poolde. kus on juba normaalne kitsas tänavavörgustk. Seal on ridamisi hotelle hinnatasemel 20-50euri. Sealt veel edelasse paarsada meetrit on linnaliini busside väljumiste pisiterminaal Avenue El Mouahine peal. Bussidega saab kenasti liigelda nii linnas kui ka lennujaama. Vaatamised olenevad huvist, kuid arvatavasti kindlasti Majorelle aed, Jemaa El Fnaa väljaku melu ja nahaparkimise kvartal.

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/check-in-1
Lennujaamast hotelli võiks väheste kogemuste puhul sõita taksoga, lennujaamast sõitu ca 7 km

Oleme pensioni peal aktiivsed rändajad ja teinud iga üksi või kaksi omal käel reiside kohta kulude statistikat viimase 12 a jooksul. Kuigi on nende aastate jooksul inflatsioon toimunud ja igal trippijal erinev elustiil. on järgnevad arvud hinnataseme võrdluseks. Päevakulu sisaldab hotelli, söögi, kohapeal sõitude ja tuuride maksumust. Üldkulu saamiseks tuleb lisada viisa. lennupiletite ,reisikindlustuse maksumus. Muidugi on hotellid budget tüüpi ja puhtad, taksosõite minimaalselt, linnades kasutame ühistransporti või tuk-tukke, söögikohad söökla tüüpi ja ka tänavaköögid, mitte restoranis.Peab ka arvestama et ei ole kallites randades lebotajad vaid aktiivsed mööda maad rändajad.
Päeva kulu eurodes ühele -
15 euri- Pöhja-Tai, Iraan, Nepaal, Lääne-Ukraina,
20 euri- Jaava,Löuna-Hiina, Vietnam, Birma. Krimm, Maroko, Sri Lanka, Usbekistan
30 euri- Borneo, Gruusia, Bulgaaria,
40 euri- Hispaania palverännak,Portugal, Poola
60 euri- Jaapan.

Kui seltskonnas keegi oskab vene keelt, on väga kasulik http://forum.awd.ru/
On palju reisikirju ka Kesk-Aasia kohta nii autoturistidele kui ka punktist punkti rändajatele. Enamasti on illustratsiooniks head pildid.
Araali mere äärde me ei soovinud jõuda, tundub olevat juttude järgi endine lausmerepõhi koos roostes laevavrakkidega.

LOI taotlemise ankeedil ja ka viisakleepsul ei ole märget sisenemispunkti kohta. Nii et peaks olema võimalik sisenemist valida.
Veel viimast infi. Augusti lõpul Usbeki riigipank tõstis sommi kurssi ametlikuks vahetuseks kaks korda. Nüüd on see juba lähedal musta turu kursile ja kliendil suuremad valikud tegutsemiseks.
Teade nõrganärvilistele. Vene uudisteportaal Newsland teatas raadioteatele tuginedes, et 27. augusti öösel peale kella 21 peeti Urgentsis kinni 3706 inimest, kes "sihitult" jalutasid tänavatel. Kinnipeetud arestiti, tehti trahv või rakendati profülaktilisi vestlusi. Pole muidugi välistatud, et tegu on libauudisega.

6 päeva jaoks 6 linna on liig äge programm. Soovitaks Fes ja Marrakesh mõlemad 2 p ja Meknes rongiga väljasõit 1 päev. Et veidi nuusutada maaelu ja loodust, pakuks uks päev väljasõidu Marrakeshist Querika orgu. Eelmine jutt Fesi mediinas ekslemisest on jumala õige. Ise kasutasima paaril korral logelevate noorsandide teenust kohaleviimiseks nii 10 D eest.