Tera

Rändur, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
76 meeldimist
13 postitust / 311 kommentaari
63 (10.1%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Ise küsin ja ise pean vastama
Uurides viie Tallinna turfirma käest, kohtan üpris leiget suhtumist ja mõni pakub välja suurusjärgu 200 euri, mis ka paar aastat tagasi Tipi ära heidutas. Veidi Tripadvisoris uidates kohtan Tashkendi firmat knock-knock@ topchan-hostel.com ,kes lubab LOI teha 40$ eest ja kellel on kogemusi sadade taotlejate osas. Tuleb esitada täidetud ankeet, skannitud pass, jpeg failis pilt ja töökoha kiri. Saadan nõutud dokumendid teele ja järgneb 7 päeva "töö dokumentidega". Vahepeal pean ka Paypali kasutades üle kandma 2x40$. Kaheksandal päeval saabub kiri, et kõik on OK, esitatakse 4-kohaline LOI number ja teatatakse, et on saadetud ka Riia konsulaati ankeedid ja LOI number.
Helistan konsulaati, kus teatatakse et Tashkendi paberid on olemas ja vastuvõtt toimub E, K, R kell 15-17 Teen ülekande 2x70$ ja sõidan bussiga kohale. Saatkonda jõudmiseks on kõige soodsam bussist väljuda Radisson hotelli juures Riias, kust tuleb mõõda Elisabeti tn marssida ca 1,5 km. Kohal olles õnnestub ära võluda nii valvur kui ka konsulaaditöötaja ja kuna dokumendid on korras, saan passid viisadega poole tunniga.
kokku kulutused ühele 40+70(viisa tasu)+20(fotod, skannimine ja bussipiletid)=130$
Kõige ebamugavam oli mulle ülekande tegemine Paypaliga, sest ühekordseks kasutamiseks ei olnud tahtmist oma kontot avada ja üks hea hing aitas oma kontol ülekande teha
Sõit toimub meil mai esimesel poolel, peaks olema varasuvine soe ilm. Kuna olen komandeeringutes olnud kuude kaupa Uzbekimaal, on minul kõige põnevamaks kuivõrd on olustik ja elu muutunud 52 aasta jooksul.

Bussiühendus on hea, kuid kui raha jagub, siis takso on muidugi mugavam variant. Meile Essaouirast aitas ühest päevast.

  1. Seljakotiga Sri-Lanka märtsis ja septembris Lõuna-Poola
  2. Plaanis mais Uzbekistan
  3. Jordaania suund kui saab mõistliku hinnaga

Muidugi ma soovitaks rohkem ringi sõita , kuid lastega reisimisel on omad piirangud. Ma ei tea, mis teid huvitab, vaadake näit http://discoveryourindonesia.com/15-things-to-do-in-yogyakarta/
Guuglist leiate veel palju infi.
Omal ajal alustasime Jakarta lennuväljalt kohe Bogori botaanikaaeda, edasi autoga Cibodas, tee peai teeistandused järved ja ilusad mägimaastikud, kohapeal Gede Pangrango Rahvuspark ja botaanikaaed .edasi bussiga Bandung ja kustunud vulkaani külastus. Edasi Cipanas, millest eelpool juttu oli, ja bussi, rongiga Yogiasse. Yogias linnas Kratoni muuseum+tantsuetendus, väljasõit Borobuduri, Merapi vulkaanist mööda ja Prambanani templite juurde. Veel jõudsime teha 2-päevase tuuri Mount Bromo vulkaani juurde. Ja oligi 2 nädalat läbi. Randa me seekord ei jõudnud.

Üldjuhul Jakartas ei ole midagi asjalikku ette võtta. Jaava saar on ca1100 km pikk, nii et sõitmist jatkub. Oskaksin soovitada siiski rongi või lennusõitu Yogiakartasse ja seal teha päevaseid trippe kohalike turbüroode abil ja tahtmisel ca 50 km lõunasse on ka liivarandu. Omaette kogemus oli Yogia ja Jakarta vahel Cipanase linnake kuumaveeallikate peal nii et hotellitoa vannis jookseb pidevalt kuum vesi, linnas on sooja veega avalik bassein ujumiseks ja linnakese ümbruses laavapurskejälgedega maastik.

Mõned päevad tagasi väga s... kogemus bookinghouse.ee-st piletite ostmisel. Tellisin Tln-Tashkent ja tagasi 2 piletit 2. ja 16 mail 2017 850 euri eest. Maksin pangakontoris , kuna üle 200euri internetipank ei lubanud. Tasumine oli Leedus paikneva kontori arvele. Järgmine hommik tuli meil, et raha on laekunud. Lõuna paiku telefonitsi teatati, et selle hinnaga pileteid ei ole ja tuleb juurde maksta 257 euri. Kuna juurdemakstav summa oli veidi ulmeline, palusin veerand tundi mõtlemisaega ja kontrollisin sioovitud kuupäevade piletite hindu nii bookinghousi ja Turkish Airlines tellimislehel.
Mõlemal olid hinnad endised. Helistasin ja palusin kontrollida, kes on eksinud. Järgnes vaikus ja kolme tunni pärast helistasin uuesti. Bookinghousest teatati, et kõik on õigesti ja võib olla Turkish pole jõudnud uusi hindu üles riputada. Nõudsin tehingu katkestamist ja raha tagastamist.Järgneva tunni jooksul laadisin vajaliku summa sulas SEB krediitkaardile ja ostsin piletid soovitud päevadel ja 850 euri eest otse Turkish Airlines lehelt. Kõik õnnestus. Raha tagastati pangaarvele järgmise päeva lõpuks.
Kaks päeva hiljem olid mõlemal firmal ikka endised hinnad- 2 piletit 850 euri.
Enam ei kavatse selle sullerfirma teenuseid kasutada.

Vaata http://www.thailandtrains.com/leave-your-luggage-at-bangkok-hualamphong-train-station/
Odavaim variant 100x50x40 alla 10 kg 20 b päevas
Kui kaua hoiavad- ei tea, asub kohe peasissekäigust vasakule
Kui ei ole just naaritsanahksed kasukad, otsiksin mõne odava hotelli ja teeksin seal kaupa, kuna tavaliselt on hotellidel mingi pakiruum, kus saab näiteks õhtuni hoida asju peale hommikupoolset check outi.

Tipsi guuglisse Bangkok gems ja infi tuleb hulgi koos piltidega.
Näit In Bangkok you should visit the following areas:

For most higher end color gemstones (rubies, sapphires, emeralds, tourmaline, etc.,) you should check the end of Silom area.  A good starting point will be  Jewelry Trade Center, JTC, (http://www.jewelrytradecenter.net/English/map.html) which is the fourth largest building in Bangkok, so it is hard to miss.

Kohapeal on otstarbekas lisaks uurida hotelli vastuvõtust lähimaid ja kvaliteet müügikohti, samuti annavad infi väiksed turbürood.

Ise eelistaksin Air Asiat, kuna piletid on odavad ja Kota Kinabalusse läheb päeva jooksul kümmekond lendu. Jääb ära närveerimine hilinemise või pagasi kättesaamisega viivituste pärast.

Võibolla midagi leiad http://trip.ee/content/blog/85698
Niivõrd üldise küsimise peale ei oska ka midagi kasulikku vastata

Vt booking.com-Snooze-55$ 0,1 km või Sama Sama Express- 66$ 0.3 km lennujaamast. Airport transfeeri ei ole nendel vaja.

Kerimise osas ühtun eelkõnelejatega-mis liig see liig.
Ei saa aru, mis vahe on foorumil ja üldfoorumil. Päises kasutatakse mõlemaid.
Miks on vaja rubriigid laiali puistata kolme kohta- ülaribal, kohe algul paremal ja oh üllatust- veel lõpus tumedal ribal .

Võibolla on mõtekas siiski ära märkida , et tegemist on ühtlasi Guangzhouga, kuhu Finnair tegi otselende juba aastaid tagasi (ise lendasime 2008 aastal). Praegu tundub et on paralleelselt kasutusel nime mõlemad variandid.

Kuna rongi-bussiliiklus on aeglane, siis nädal kohapeal olla on liig. Pakuksin välja keskmiselt 3 päeva ühel kohal ja siis edasi järgmisse linna-hotelli. 3 nädalat on piisav aeg saare jaoks, ise ajasime läbi 2 nädalaga. Sõltub marsruudist ja rannamõnudele planeeritavast ajast.

Loodan, et oled hotelli juba broneerinud.Löö kokku, palju ööbimisele kulub ja korruta kolmega, peaksid saama umbmäärase kulu. Muidugi täiendav sula või pangakaardid ka kaasa. Kui vähegi järele mõtled, siis ega tripis soovitaja ei tunne sinu elustiili, palju kavatsed shopata(mõned ostavad isegi nikerdatud mööblit ja lasevad meritsi siia saata), palju kõrgtasemel restodes mereande nautida,palju alkot tarbida, palju taksodega ringi uhada,

Piirkond -Nusa Dua, booking.com pakub 4-5 tärniseid 91 tk, hotellidel on välibasseinid. Edasi uurige ja valige ise.Võrrelge üldhinnet ja lugege arvamusi

Järgmine neljapäev stardime kaheks nädalaks Sri Lankale. Lennujaamast liigume Dambulla (väljasõit Sigirija ja Anuradhapura),Kandy, Nuwara Eliya, Haputale, Ella, Ratnapura, Mirissa ja tagasi Colombo.Leidub neid, kes pakuvad seda närvihaige ja tõmbleja tripiks. Ise oleme rahul.Kuna paljud rendivad seal auto koos juhiga, siis lastega ringsõidu varianti tasuks kaaluda. Muidugi võib aja mööda saata ka rannas lebotades.
Hotellid on 15 kuni 300 euri saadaval, vaadake ise kasvõi booking.com abil vastavalt rahakoti paksusele.

On kümne aasta tagused kogemused. Sel ajal oli jõesadamates piletimüüjad-tädid. Laevu sagis hulgi nii päri kui vastuvoolu. Ütlesid sadama või koha nime, said piletid,palusid näidata õige laev, võtsime istet pingil,kus oleks silmside tädiga. Sellel korral süsteem toimis hästi. Kui nüüd on äkki piletiautomaadid sadamas, tuleb pöörduda mõne avarama pilguga kohaliku poole. Piletid olid nii odavad, et lihtsalt ei mäleta. Ise samas olukorras sõidaksin laevaga teisele poole Wat Aruni vaatama ja samal poolel Wat Po juurde võtaksin takso.
Kui on plaanis sõita taksoga veel mõne vaatamise juurde, võibolla veel üks kasulik nipp. Taksojuhid harva saavad aru inglise keelest. Ostsime esimesel päeval mõnest suveniiripoest postkaardid templite ja muu piltidega ja taksojuhile torkasime näidata vajalikku pilti.Saime vaevata kohale.Ilma pildita näiteks soovisime sõita Jim Thomsoni maja-muuseumi juurde ja taksojuht viis meid samanimelisse kaubamajja.

5 päeva tagasi oli pikk arutelu eelarve üle Aasias
http://trip.ee/content/4-n%C3%A4dalat-aasias.html
Kuna oled ise Euroopas küllaga ringi rännanud, siis selle hinnataseme poolest oled ise vajalik spets.
Raseduse, arstiabi ja ka kaitsesüstimiste kohalt Aasias pead ise otsustama, sest sellel teemal tulevad arvamused seinast seina.

Nrnde firmadega ei ole käinud, kuid põhireegel on- mida rohkem maksad ja kauem oled, seda rohkem näed. Germalo teeb Shanghai kandi asemel põike terrakotasõdalasi vaatama. Nüüd sõltub sellest, kas pakub huvi Hiina kõige modernsem suurlinn ja väikelinnad kanalitega või sõdalased ja arheoloogia. Guugeldades saad mõlemast variandist hea ülevaate.