trip-krainetrip-ukraine-dark
Jalgpallipubi Roomas

Kuna olen nädala pärast Roomas, siis huvitab, kus saaks vaadata EM-i finaali. Eriti hea variant oleks suur vabaõhuekraan, aga ka mõni pubi sobiks hästi.

Ma miskipärast arvan, et tiitlivõistluste ajal vaadatakse ja jälgitakse Itaalias jalgpalli absoluutselt igas pubis, kohvikus, restoranis, lennujaamas, väljakul, pargis, muuseumis, kirikus, hotellis, haiglas jms. :-))

Ja kui veel Itaalia ise juhtub finaali jõudma, siis on see melu kindlasti Roomas vaatamist ja nautimist väärt -- lõpuvile kõlades on vaid kaks varianti -- pidu pilvedeni ja paljudeks päevadeks või pisaraid ojade ja jõgedena!

Itaalias (ja ka Saksamaal, Prantsusmaal, Hispaanias, Portugalis, Hollandis ning mujalgi kesk Euroopas) on jalgpall rohkem kui elu -- see on religioon või midagi sellega võrreldavat.

Ise olin juuni keskel Amsterdamis -- ainuüksi Hollandi avakohtumise 3:0 võit vallandas tänavatel sellise peo, et meiesugustele vaoshoitud põhjamaalastele tundus juba, nagu oleks Holland EM võidu koju toonud. Ning terve linn oli ühtlaselt oranžide lipukeste ehtes, sama värv domineeris mängupäeva lõunast alates ka pea-aegu kõikide kohalike riietuses -- lastest ja koduperenaistest alates. Ja sellist pubi, kus mängu ajaks telerid oleksid jäänud välja lülitatuks, me küll ei kohanud...

Igal juhul -- Itaalia on kindlasti õige koht, kus jalgpalli EM finaali nautida. Pea vaid pöialt, et itaallased finaali jõuaksid!