Jooga Indias

Tere. Tahaksin aasta lõpul suunduda kuudeks kuni aastaks Indiasse, peamiselt huviks ashtanga jooga õppimine ja praktiseerimine seal. On keegi juhtunud sama tee läbi käima ja saab ehk mingeid korralikke kontakte jagada (jooga õpetaja, öömaja, ajutine töö)? On reaalne leida sealt joogaõpetaja, kes tasuta või sümboolse tasu eest õpetaks? Äkki tahab mõni otsija liituda? :-)

Triin,

Soovitan Sulle Vaheed Pashat, õpetab "poole kohaga" joogat, põhiaja tööst vastutab ühe Põhja-Goa massaazhisalongiketi arenduse eest, seega igati asjalik kodanik.

Läksin temaga esimesele neljasilmatunnile põhjamaise skeptikuna, kuid ta suutis mind meeldivalt üllatada. Ma ei ole küll elustiili kardinaalselt muutnud, kuid jooga olemus ja kasulikkus (ning sobivus "moodsalt kiirustava" põhjamaalase ellu) sai küll selgemaks.

Vaheed on noor ja väga entusiastlik, meie joogaklassid olid väga sportliku kallakuga (endal ka spordimehe taust:)), kuid ta tunneb põhjalikult ka jooga vaimsemat poolt, filosoofiat selle taga jne. Siiras huvi õpilaste/klientide vastu ning väga hea inglise keele oskus.

Telefoninr pole praegu käepäerast; kirjuta talle drvp2006 at gmail.com.

Südamlik tänu sulle! Võtan hea meelega ühendust temaga ja uurin võimalusi. Kõike paremat!

Tere,

mul on laias laastus sama soov. Ideaalis sooviks minna sügisest 4-6 kuuks Mysore'i AYRI praktiseerima (http://www.kpjayi.org/) ja hiljem võimalusel ka Kovalami Lino Miele juurde (http://www.astanga.it/UK/index_UK.html).

Mõlemad kohad on muidugi suht kulukad ja ilmselt eeldab mingit töötegemist kohapeal või siis mujal, näiteks Austraalias. Ideealis tegelikult tahakski ehk mõnda aega pendeldada India vahet, keskenduda vaid ashtangale ja käia ära vaid joogapraktika jaoks vajaliku raha teenimiseks.

Millal Sa Triin täpsemalt soovid minna?

Hei,

vabandan veidi hilise vastuse eest, puhkus tuli asjaajamiste vahele. Aitäh, et vastasid.Täpsemat aega ei olegi paika pannud - olen ise suht kehv planeerija ja kuna kõik otsad on hetkel lahtised, siis ei oska ka kindlat stardiaega pakkuda. Sügis laiemas mõistes sobiks, aga pigem mitte septembris. Mysore ja Lino Mielega olen kenasti kursis, aga selle plaani matsin esiti just kulukuse tõttu maha :) Kui aga annaks vahepeal miskit juurde teenida (kohapeal/mujal), siis oleks kahtlemata teine teema ja oleksin väga huvitatud ühinemisest.

Olen suht väsinud ja tahaksin hakata planeerima India reisi, kus siis osaleda ka joogakursusel. Palun kogemusi ja soovitusi.