Jordaaniasse Surnumere äärde

Tere,on plaan lennata detsembri lõpus Tel Avivi ja sealt King Hussein Bridge'i kaudu Jordaaniasse.  Kas Jordan Passi ostmisel on viisa piiril tasuta ja kuna plaanis puhata Surnumere ääres, kuidas ilm seal on detsembri lõpp-jaanuari algus? Milliseid vaatamisväärsusi seal soovitate külastada peale Petra ja Wadi Rumi? Kas autorent lihtne ja autoga liiklemine sujuv? Tänud ette vastamast!

King Hussein Bridge on ainus piiripunkt, kus Jordaania viisat piirilt ei saa. Kui tuled Iisraelist, siis saab viisa Aqaba või põhjapoolse Jordan River piiripunktist. King Hussein Bridge on Palestiina piiril ja seega Jordaania ei tunnista seda päris rahvusvalise piiripunktina, kuna teises silla otsas tegutseb Iisraeli ja mitte Plaestiina piirivalve.Kui plaan on minna ka Aqabasse ja Petrasse, siis sõida Eilatisse ja mine sealt ning liigu edasi põhja. Riigist väljuda võid ikka King Hussein Bridge'i kaudu, sest viisa on juba passis.

Tere,tänan vastuse eest, see on kasulik teave, et Hussein Bridge'i piiripunktist viisat ei saa. Kas on kindel, et Jordan River'i punktis ikka saab ja Jordan Passi olemasolul tasuta? Sinna Tel Avivist lühem maa kui Eilat-Agaba, liiatigi Eilatis olime aasta tagasi ja polnud plaanis enam minna.

Sealt saab. Sama info on Jordan Passi lehel - https://www.jordanpass.jo/Contents/FAQs.aspxVõib ühendada näiteks Haifa, Naatsareti või Tiberiase järve külastusega. Auto rentimiseks tuleb tõenäoliselt Ammanisse välja jõuda. Kunagi on olnud ka liinibusse Naatsareti ja Ammani vahel, aga praeguse olukorra kohta ei tea.