Jotunheimeni rahvuspark.

Tere Soovime sõbrannaga külastada Jotunheimeni rahvusparki Norras 24-29 juuni. Kas Trip.ee kasutajad on külastanud seda rahvusparki ja oskaksid nõuga abiks olla? *Kuidas oleks mõistlik Oslo lennujaamast kohale jõuda- rentida auto, kasutada bussiühendust, leidub kedagi, kel on võimalik tasu eest meid sinna viia ja tagasi või vms transporti kasutada?

Ette tänades Merle

Olen käinud (ja oli vägev), aga mis teil seal plaanis on ning kas olete lumeoludega kursis? Täpselt teadmata, puhtalt kõhutunde järgi võiks lund seal omajagu olla.

0
0

Meil lihtsalt plaan ilusaid vaateid ja loodust nautida minna koos telgiga. Plaan 4 päevane rada läbida. Oleme väga algajad. Seega igasugune tähelepanek teretulnud :) Vaatasin ilmateadet, siis madalaim temp juunis kuskil +11 kraadi. Lumeoludega muidu kursis ei ole.

0
0

Jotunheimenis tegime Elveseterist jalgsimatka Galdhopiggeni liustikule. Rada läheb sealt piki mägijõge ülesse ja lõpuks jõudsime paari meetri kaugusele liustikust, mille alt jõgi algas. Kogu üles-alla käik võttis aega 4-5 tundi.

0
1

Vabandused lumega hirmutamise pärast, esimese hooga lugesin juuni asemel mai. Matkahooaeg algabki juuni lõpus, rajad peaksid olema läbitavad ja teisi inimesi liikvel. Ise käisime kohe juuli alguses ning siis oli lume all (kuid täiesti vabalt läbitav) vaid üks 5+ km lõik ca 1500 m kõrgusel. Palju sõltub ka konkreetsest aastast.

Oslost kohale jõudmiseks on mitmeid võimalusi, lihtsaim ja odavaim ilmselt otsebuss, kogu info Googlist leitav (ning Norra mõistes "odav" võib ikkagi päris kallis olla :).

Suurepärane kaart Norra matkaradadest: http://www.ut.no/kart/, ning kohapealt saate osta korralikud paberkaardid. Kas neid ka hüttides müüakse - ei tea (aga võiks ju eeldada).

Kuna kavatsete minna telgiga: see ei meenu, kas hüttide juures oli telkimine täiesti keelatud, või oli see tasu eest. Metsikult telkimiseks tuleb hüttidest piisavalt kaugele hoida (ütleme, et nägemisulatusest välja). Mägisemates-kivisemates piirkondades oli raskusi telkimiskoha leidmisega, aga lõpuks midagi ikka leidis.

Kaartidel on toodud radade läbimisajad tundides. Raske seljakotiga liikudes kulus meil aega omajagu rohkem; matka viimastel päevadel, kui kott kergem ning jalalihased jämedamad, saime ka kaardile kantud ajaga hakkama.

Orienteerumine oli väga lihtne, rajad olid hästi tähistatud ning kaardi lugemine tänu suurtele ja selgetele pinnavormidele lihtne.

Magamistkotid olid 0-kraadi ringis mugavustemperatuuriga ja see tundus täitsa paras.

Suurimaks probleemiks pean seal viletsat ilma, kindlasti korralikud vihmariided kaasa. Ise olime odavate Ferrino keepidega, mis ajasid asja ära küll.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased