Jurmalasse reisile...

Lähme boyfriendiga Jurmalasse, piletid saime Kaubamaja hinnauperpallidelt, aga nüüd reis kohe ukse ees ja ei tea, mida seal teha...
Ööbimine on meil spa-hotellis ja otsustasime, et võiks minna ka Livu veeparki(siinkohal sooviks ka teada, palju see pilet seal praegu maksab?), kuid kuna meie reis kestab seal 3 päeva, siis sooviks rohkem tegevust. Niiet kas keegi oskab soovitada mingeid kauneid kohti ja tegevusi, mida seal ette võtta? Tahaks hästi palju käia ja teha niiet kõik vaatamisväärsused on ka oodatud :)
Ja samuti tahaks ka seda teada, et kui suur see Jurmala on, kas sama suur kui Pärnu või väiksem?

Linna eestikeelne infobrošüür on vabalt internetist allalaaditav: http://www.jurmala.lv/et/home/turistiem/trukised_Jurmala_kohta/default.aspx
Ka In Your Pocketi Riia reisijuhi lk 76-77 annab häid vihjeid: http://www.inyourpocket.com/data/download/riga.pdf. Ning kui ikka peaks igav olema, siis Riia kesklinn on vaid 25-30 min bussi-rongi-auto-taksosõidu kaugusel.
Kui vaatad Riia kaarti ja Jurmala kaarti, siis peaks enamvähem pilt ees olema, kumb on suurem :)

Kui on ilma, siis kuluvad kõik kolm päeva märkamatult ka üksnes rannas ära ja jääb veel vähesekski, seejuures Livu veepargist puudust tundmata. Käia saab ka rannas olles palju, sest ilus rand on üle 30km pikk. Kui aga päikest pole või sellest küll, siis Jurmala vaatamisväärsustele ainult aja sisustamisel loota ei saa, sest tegemist on ikkagi kuurortiga. Riia on aga tõesti väga lähedal ja seal leiab tegevust ikka ;). Oleme peatunud Jurmalas ka hooajaväliselt, kui linn on täiesti välja surnud olnud ja nautinud seda vaikust ja mahajäetust, samas aga ikka ka Riias käinud, sh ka öises Riias pidutsemas. Suvel aga Jurmalas kõik kihab ja elab, tegemist on tõelise kuurortiga. Hoiatuseks, suvel võib kahe linna vahel autoga või bussiga/marsaga liikumine olla teinekord tüütu ummikute tõttu, seda eriti ilusa ilmaga. Ilusat reisi!