Juulikuus Hispaaniasse

Et siis oleks samuti plaan minna suvel sõbrannaga Hispaaniasse. Olen lugenud siin vist tuhandeid postitusi läbi, aga enda kõigile küsimustele vastuseid ikka ei suuda leida. Ehk äkki keegi, kellel seal kogemusi annaks siis pisut nõu. Esiteks, kumb on siis noortele sobivam, kas gran canaria või tenerife? Oleks soov päevitada, pidutseda ja muidugi ka mõned šopingutuurid teha. Kas suvel on üldse võimalik minna? Praegu reisilehti sirvides pole suvegraafikuid veel näha olnud. Kuidas on kuurortite, hotellide ja söökidega? Missugust peate parimaks? Ja lõpetuseks veel hinnad. Kui palju oleks normaalne välja käia ja palju taskurahaga arvestada? Loodan, et ei jätnud väga meeleheitlikku muljet :)

Kanaari saared on küll poliitiliselt Hispaania 2 provintsi, kuid geograafiliselt pole neil Hispaaniaga vähimatki pistmist. Et kui plaanid minna Hispaaniasse, siis ei ühti see reis tõenäoliselt Kanaaridega. Äkki ajasid Baleaaridega sassi - Mallorca, Ibiza jne??? OK, kui siiski planeerid ka Kanaaridele minna, siis Eesti bürood sinna minuteada suvel grupireise ei korralda. Tõenäoliselt poleks huvilisi nii palju, kui talvel ja teiseks on ka Kanaaridel juuli-august high-season, kuna Euroopas on puhkused ja eriti massiliselt tullakse puhkama mandri-Hispaaniast, kuna Kanaaride kliima on mõõdukam-mõnusam. Bronnida tuleb varakult, kuna täituvus on kõrge...hinnad ka vist tiba kõrgemad. Kui põhieesmärk šoping, rand ja ööklubi, siis mine Gran Canariale (kõige õigem oleks Sul hoopis Ibizale minna). Kõike seda saab muidugi ka Tenerifel, kuid viimane on pigem loodusefännile parem variant. Hindade ja taskuraha koha pealt hoian targu oma suu lukus. Keskmine tripikülastaja muutub minu raiskamisharjumuste peale närviliseks ja küüniliseks. Nii, et vaata oma rahakotti ja saad teada, palju raisata saad.

Gran Canarial on küll kõva ööelu ja shopping on kah tasemel ...elektroonika on mega odav ..loodus ka suht hea ...aga ma ei kujuta ette kuidas sa seal suvel vastu pead ....ma käisin märtsi lõpus ja iga päev oli 30 kraadi vilus ....päikese käes muutus piinavaks juba ....aga no eks ole maitse asi ..igatahes soovitan minna sinna saarele .....maspalomase liivadüünid on võimsad ja mägedes on vinge ....ma jäin igathes 100 prossa rahule reisiga. Suvel eesti reisifirmad sinna reise vist peale aprilli enam ei paku, aga omal käel võib alati minna ....igatahes soovitan canariat.

Eks Kanaaride omapära ongi väga stabiilne kliima, s.t. kogu aeg mõnusalt soe, ja mitte liialt palav.Siiski võib olla erandeid, arvesta, et saared asuvad üsna Sahhaara kõrbe külje all ja see tähenab tihtipeale korralikke kuumalaineid.Eelmine suvi juulis tõusis Gran Canarial temperatuur 47 kraadini, loomulikult varjus.Ise aprilli algul samal saarel ligi 40 kogetud.28 laiuskraad ikkagi.

Eks erandeid juhtub igal pool. Olen ka need Prantsusmaa +40-d kahel aastal järjest üle elanud. Samas - mida lähemal ekvaatorile - seda kergemalt ennustatav ilmastik laias laastus on nii, et pigem on Kanaaridel terve suvi ikka selline +28-+30 ehk siis ideaalne rannapuhkuse ilm. Selles suhtes julgeks küll soovitada.