Juulis Vietnam-Kambodža

Tere! Plaanis minna elukaaslasega juuli kuus seljakotiga Vietnamit ja Kambodžat avastama. Oleme palju igalt poolt lugenud, et Juuli pidi üks vihmasemaid kuid sealkandis olema. Kas kellegil on kogemust just juuli kuuga sealkandis reisimisega? On see tõsi, et 30'st päevast 14-20 päeva võib sadada vihma ning millised need vihma hood on, kas kallab terve päeva või saab ka päikest natuke nautida? Ning kuidas toimib Vietnamis transport? Millega on kõige kasulikum ühest linnast teise reisida ja kas hääletamine tuleb kõne alla- on see piisavalt ohutu läbida kuskil 300km häälega mööda külasid? On kellegil kogemust? Jagage muljeid. Tänud!

Tere, kirjutan ainult Kmabodza kohta, las Vietnamist räägivad selle riigi tundjad. Esiteks aastad on muidugi erinevad ja näiteks sellel aastal on palju vihma sadanud Märtsis mida tavaliselt ei toimu. Aga ka tavapäraselt ei ole Juuli Kambodza kõige vihmasem kuu. Vihma sajab erinevates rajoonides erinevalt. Juuli vihm Siem Reapis on selline 1 kuni 2 tundi kõva padukas ja siis jälle päikene särab. Samas Sihanukis võib ka terve päev sadada ja ka mitu päeva jutti. Mis puudutab hääletamist siis Kambodzas kõik kohalikud hääletavad ja kõik võtavad ka peale aga see ei toimu kunagi ilma rahata, alati lepitakse kokku mingi summa mille eest sind edasi viiakse ja see eeldab ka kohaliku keele valdamist. Olen ise niimoodi reisinud läbi Kambodza ja enne on ikka vaja kokku leppida ja kaubelda. Iga autojuht tahab natukene bensu raha tagasi teha ja ka lobiseda. Soovitan ikka kasutada liikumiseks bussi. Jõudu ja küsige aga juurde. Jim

Vietnam on kommunistlik riik ja seal on vähe eraautosid. Liikluses on peamiselt jalgrattad, mopeedid, veokad ja bussid. Keskmine liikumiskiirus maanteel on ca 50 km/h asfaltteel, kruusateel veelgi vähem. Kõik liiklejad on kitsal teel koos: loomad, rekkad, jalgratturid.

Mina liikusin Vietnamis bussiga ja kogemusi oli erinevaid -- lamamisbussidest, kus oli igaühele plastmassist pesa lebasklemiseks kuni kohalike Hiinas ja Koreas toodetud väikeste bussikestega, mis tihedalt väikesi vietnamlasi täis tuubitud.

Mopeedi tagaistmel reisimise kohta loe Mart Kivastiku raamatut "Vietnami retsept". Ülihea tekst!