Viimased kommentaarid

Eks tubadest panen ka rohkem pilte ülesse pisitasa, kõik vaatamisvaarsused on siin meie hotelli pargis ja see on meie eripära, seetõttu soovin seda ka rõhutada. Kuskil mujal Siem Reapis ei ole naljalt 3000 ruutmeetri ja kahe basseiniga parki. Kui just mõnes ülikallis kohas.

Hee hee Laura87, see on nii, ei planeerigi turundada FB kaudu, weebileht on tulekul
Jim

MIs kohaliku giidiga sa Pjotr1962 suhtled. See on taielik jama jutt. ATM id annavad dollareid, ise valid kas dollareid voi riele. ABA panga omad on koige paremad. See on oige et iga tehingu eest votab masin 4-5$ Elan siin aastaid ja kasutan ATM iga paev.
Nii et kui sulle see automadi maks 4-5$ sobib siis ei maksa kyll muretseda ei seljakotitaie rielide parast voi dollarite kaasavotmise parast. Kui su kohalik giid on Khmer siis ta voib olla kasutab ainult kohalike pankade ATM -e need annavad ainult reile jah. ABA pank on rahvusvaheline, vaga palju ATM igal pool ja dollarid alati saadaval.
Jim Siem Reapis

mull21, väga õige märkus. Hetkel saab informatsiooni kõige paremini facebookist, nimeks Dreamgarden Siemreap. Ka pilte panen sinna iga päev ülesse.

Siidifarmi tasub kylastada kui sinna lisada veel West Baray- ehk kohalike lobustuskoht jarve aares, kylastus. Siidifarm, mida tasub kylastada on Siem Reaopist valjas ja ainult selle parast sinna soita on suhteliselt mottetu. Tegemist on umbes 30 minutilise tuki soiduga ja 15 minutiline ekskursioon siidifarmis. Muidugi on seal ka kogu tooddangut myyv pood, kus aga ei soovita midagi osta sest samad sallid turul (eriti suurel turul) on tunduvalt odavamad. Siidfarmist tagasi tulles kylastaksin West Barayd, lebo koht jarve aares, vorkkiiged ja kohalik toit. Soovitan papaya salatit Boklahongi. Sealt jalle tagasi linna poole soites tuleb tukimehele oelda et ta ei soidaks mitte mooda suurt teed vaid labi kyla ja lennijaama. Seal jaab teepeale vaga ilus tegitsev Wat mida tasub kindlasti kylastada. Ka tee on huvitavam-kohalik kylavahe.
Rahast muidugi jah niipalju otsa et dollar ja veelkord dollar. POle tarvis kohaliku raha parast kunagi muretseda. Siin elades ei ole kunagi veel kohanud kohta mis oleks dollaritest keeldunud. Sajased on jah vahetevahel probleemiks aga olen ka vaikeses kylakohas sajasega hakkama saanud ja kohalikud kaupmehed vahetavad selle kambapeale ara ikka. Pigem arvestaksin seda et kui juhuslikult on dollarid Euroopast kaasa toodud siis tuleb yle vaadata et nad ei oleks vanad. Vanu dollareid, enne 1986 - ei voeta kuskil vastu.
Jim

See kõik oleneb siinmaal autost ja inimeste arvust, ehk siis selle kahe asja kombinatsioonist. Kui tegemist on ainult kahe inimesega ja sõiduaotoga siis on see hind liiga kallis. Samas kui sõiduautoks on mingi uhke Lexus, siis on ainult natsa kallis. See hind on mikrobussi hind kuhu mahuks siis kümmekond inimest. Samas soovitan ka minna Battambangist Phnom Penhi bussiga, neid on mitmeid normaalseid liine mis seda vahet soidavad. Kampong Chhangis pole vaadata midagi, seda loomulikult minu isikliku arvamuse kohaselt. Phnom Penhist on võimalik võtta takso Sihanouvillesse ja kahele inimesele takso hinnaks oleks 50USD.
Edu!
Jim

Tere, kirjutan ainult Kmabodza kohta, las Vietnamist räägivad selle riigi tundjad.
Esiteks aastad on muidugi erinevad ja näiteks sellel aastal on palju vihma sadanud Märtsis mida tavaliselt ei toimu.
Aga ka tavapäraselt ei ole Juuli Kambodza kõige vihmasem kuu.
Vihma sajab erinevates rajoonides erinevalt. Juuli vihm Siem Reapis on selline 1 kuni 2 tundi kõva padukas ja siis jälle päikene särab. Samas Sihanukis võib ka terve päev sadada ja ka mitu päeva jutti.
Mis puudutab hääletamist siis Kambodzas kõik kohalikud hääletavad ja kõik võtavad ka peale aga see ei toimu kunagi ilma rahata, alati lepitakse kokku mingi summa mille eest sind edasi viiakse ja see eeldab ka kohaliku keele valdamist.
Olen ise niimoodi reisinud läbi Kambodza ja enne on ikka vaja kokku leppida ja kaubelda. Iga autojuht tahab natukene bensu raha tagasi teha ja ka lobiseda.
Soovitan ikka kasutada liikumiseks bussi.
Jõudu ja küsige aga juurde.
Jim

Leidub nii mitmeidki jah. Saada sõnum.

Antud hetkel on päris paljud inimesed sedakaudu tulnud ja võib kinnitada,et Kambodza viisa on ikka endiselt piiril saadaval. Sama lugu, peab olema pass ja passipilt, kui pilti ei ole siis küsitakse lisaraha ja ametnik tavaliselt klõpsab ise pildi ära naiteks oma telefoni kasutades. Igal juhul on lihtsam kui pilt on olemas, väldib lisaraha küsimise.
Jim

Randadest kus mõnus ujuda ja olla, pakuksin kindlasti jah Otres 2 randa . Samas ei tähenda see aga seda et seal tingimatta ööbima peaks, kuna rannalõbu on enamuses ikka päevane tegevus siis ööbimise ikka valiksin selle järgi mida on soov õhtuti ette võtta ja kus on võimalik õhtuti mõnusalt jalutada. Päeval aga on võimalik sõita suvalisse randa kas motoga või tuk tukiga.
Kui motosõit on käpas siis on mõnus teha päevaseid rännakuid pikki kallast sõites ja sobivaid randu vaadates.
Jim

Arvole, viisa kohta esitatud küsimus paistaks viisa temaatika alt paremini välja aga vahet pole. Viisa tegemine piiril on valutu ja kiire. Maapiiril võib juhtuda kerge viivitus piirivalvega kui neil juhtub paha tuju olema. Muidu aga probleeme ei ole. Peab lihtsalt vaatama et viisaraha läheb ikka viisatöötaja kätte mitte mingitele juhuslikult ligihüppanud inimestele kes sind kangesti aidata tahavad ja lubavad.
Jim

Alustame sellest et tegemist on Kambodzaga, jah selline seadus võeti küll vastu aga väidetavalt see seadus ei kehti välismaalaste kohta. Kohalik võib sõita nüüd ilma juhilubadetta aga turist või misiganes staatuses mitte kohalik, ei tohi. Peab olema ikkagi Kambodza juhiluba seaduse järgi.
Politseiga pahandus ei ole suur ja ilmselt enamus juhtudel piisab 1 kuni 5 USD suuruse trahvi maksmisest, et politsei huvi sinu vastu rahuldada.
Hoopis teiene lugu on aga kindlustusega, pakuksin et seasusi rikkudes ei taha ükski kindlustus sinuga tegeleda.
Sul on valida kahe variandi vahel, ehk siis sõita ja maksta aeg ajalt politseile lõivu ja mitte õnnetust teha või teha kohalik juhiluba.
Kohaliku juhiloa tegemise mõte tekkib kindlasti kui on tegemist pikaajalisema Kambodzas viibimisega. Kohaliku juhiloa tegemiseks on vaja hunnik passipilte, kas 5 või 6, mingit muud kehtivat juhiluba ja raha. Seda tehakse enamvähem igas turismibüroos ja kohe kui oled raha maksnud, kirjutatakse sulle välja ajutine juhiluba millega võid kohe julgelt kihutama minna ja seda politseile näidata.
Jõudu ja kui on veel täpsustavaid küsimusi, vastan meelsasti.
Jim

Sellest küsimusest jääb ebaselgeks et kas soovitakse mööda Kambodzat ringi sõita või ainult Siem Reapis.
Siem Reapis soovita kindlasti tuk tukki autole, mõnusam, kiirem, näeb rohkem ja värske õhk.
Mööda Kambodzat sõites sõltub inimeste arvust kui on piisav hulk inimesi siis vahest eratakso või ka era mikrobussi rentimine on isegi odavam kui samale seltskonnale bussipileteid osta.
Küsige konkreetsemalt, siis saab ka täpsemalt vastata.
Jim

Olen kahel käel nõus sellega et reisi edu sõltub ikka sinus enesest ja suhtumisest. Aga Bangkokist Siem Reapi soovitan bussiga tulla, on mõned firmad kus bussi piiril ei vahetatta ja turismifirmadel peaks see informatsioon olema. Siem Reapist SIhanoukeville soovitan ööbussi. Istud õhtul peale ja hommikul vara kohal. Tegemis on kahekohaliste vooditega kaardinad ees, väga mõnusad. Sõltuvalt siis sellest kuidas bussisõit meeldis võib ka tagasi sõita ööbussiga ja kui ei meeldinud siis ilmselt lennuk on õige variant.
NB. Beach Road on ka praegu sõbralik ja mugav koht.
Jim

Olen kursis maanteedega. Enamus teest Siem Reapi ja Phnom Penhi vahel on korda tehtud ja viimane lõik on lausa neljarealine kiirtee. Viimati sõitsin seda teed poolteist kuud tagasi, olid mingid üksikud etappid mis olid halvad aga piisavalt vähe et seda üldse tähele panna.
Teretulemast kõikidele reisijatele!
Jim

Väga ilusa ringi saab teha järgnevalt: LA siis las Vegas, sealt läbi Hoover Dami Grand Kanjonisse, sealt Flagstaffi ja siis Antilope Canjonisse, see on üks ilusamaid ja vaga fotogeeniline koht. Antilope Canjonile üsna ligidal on Hobuseraud, jällegi väga ilus ja unikaalne koht mida tasub näha. Peale seda San Diegosse. Surmaoruga tuleb arvestada seda et Mai algab kuum hooaeg seal ja enamusele on temperatuur liiga kõrge et seda ilu nautida.

Üks asi on see mida võimud käsivad teha ja teine on see mida tegelikult tehakse aga ei maksaks unustada et suri Tais väga populaarne kuningas nii et lein on põhjalik ja kohalikud suhtuvad sellesse tõsiselt. Tai valitsuse teatab, et kogu öine lõbustus tuleb maha keerata. Mõned asutused sulevad oma uksed 30 päaevaks aga osad lihtsalt panevad varem kinni ja keeravad muusika maha. Eriti peaks seda kõike olema tunda Bangkokis, suuremates saarte puhkuse rajoonides on elu tavalisem. Enamus fesitivale, muusikaüritusi ja spordivõistlusi on edasi lükatud või täiesti ära jäetud.

Kohapeal on ikka endiselt 30USD ja kui pole pilti ei juhtu midagi hullu, klõpsatakse pilt kohapeal telefoniga ära ja kasseeritakse kaks dollarit lisatasu.

Uus hooaeg tulekul ja Siem Reapis hakkab kuumus natukene taanduma. Juba on sadanud vihmagi ysna mitu korda ja ka esimesed mini-ujutused on liiklust takistama hakkanud.
Vihmahooaeg on ligidal ja minu arvamust mooda on see koige ilusam aeg templite kylastamiseks ja samuti jarvetuurideks. Inimesi on suhteliselt vahe ja loodus muutub ilusti tumeroheliseks. Vihma sajab enemasti ainult tund kaks paevas ja peale seda on jalle ilus ja paikesepaisteline. Ootan huviga uut hooaega ja uusi inimesi eestist, uusi huvitavaid tutvusi ja meeldivaid ohtusooke.
https://www.facebook.com/eestireisiabi.kamboodzas

17 aastat Californias elanud, nii et oskan soovitada kindlalt seda et 2 nadalat LA's on liiga pikk aeg. Vaatate staarid konniteel ara, Santa Monica pieri - yhte teist veel ja laheb igavaks. Pigem jagada laiali -LA, San Diego, Las Vegas, Grand Canyon jne. Kindlasti auto kui soitmisega hakkama saab. Jah LA,s on iiklus kole aga linnade vahel on lihtne ja ookeani kalda aarne tee on ilus soita.
Rohkem spontaanselt - kohapeal vaatate kus meeldib sinna minek- hotellikohtadega Usas kyll muret pole ju.

Suured tänud K ja H, suured tänud Urmas ja Reet! Oli meeldiv teiega kohtuda ja aega veeta. Alati valmis külalisi vastu võtma ja abistama.
Vahepeal on toimunud palju muudatusi linnas, mõned vanad huvitavad kohad on kinni pandud. Nimelt üke restoran Khmer Pub streedil, kus paljude eestlastega sai õhtuti söödud, on nüüd kahjuks suletud. Sealt on toredad mälestused paljude eesti gruppidega. Restoran oli kuulus oma meretoitude poolest, kellega käisin seal eks need mäletavad. Onneks olen teisi uusi ja huvitavaid kohti leidnud mida külastada ja kuhu tavaturist ei satu.
Samas tahaksin siinkohal ka teatada, kirjutan selle kohta ka eraldi postituse, et avasin oma turismikontori Siem Reapis. tegelen seal küll ka mõnede muude äridega mis on kohalikele elanikele mõeldud aga Eesti turisti jaoks on mul seal ikka alati aega võtta.
Kontor asub väga elavas Khmer Pub street tänavas, mitte segamini ajada kesklinnas asuva Pub tänavaga. Uksed on avatud iga päev kella 10 hommikul kella 6ni õhtul, astuge läbi. Tukijuhile andke minu telefoni number direktsiooni saamiseks, kuna tänavanimetusi siinmaal eriti ei tunta. Muidu asukohaks on Khmer Pub street Ämmamaja restorani kõrval (jah on selline restoran Mother In Law House)
Pakkuda on tuurid templitesse, giiditeenused, läbiproovitud tukijuhid, bussipiletid, viisateenused (Vietnami), moto rent, jalgratta rent, kohalikud telefonid, sim kaardid jne. Ühesõnaga kõike mida ühele turistile vaja on. Peale selle veel tegelen vahendajana hätta sattunud turisti ja kohalike riigiasutuste vahel (politsei). Pakun ka pikemaks ajaks tulnud inimestele kortereid rendile hinnaga alates 70US dollarit kuus. Ühesõnaga nimetaksin seda mitteametlikuks Eesti turismimajaks Kamboodzas. Teretulemast! Jim

Eelkoige suured tanud koigile kes meid kylastasid ja raatsisid oma kallist puhkuse aega mejega jagada!
Suured tanud neile koigile kes meie pidulauda rikastasid heeringa, angerja, kilu, musta leivaga ja muidugi Kalevi kommidega!!!
Viimased paar kuud on olnud vaga tihedad ja elamusrikkad. Palju erinevaid inimesi, palju erinevaid soove jne. loodame et koik jaid rahule.
Tundub et Marts on rahulikum kuu ja vahem reisijaid Eestist- koik on teretulnud yhendust votma ja labi astuma. Rohutan veelkord, et Kamboodzast huvitavamat ja ehedamat muljet saada peab kylastama kohti kuhu turist reeglina ei satu ja selleks oleme meie siin et teid oigetesse kohtadesse juhatada.
Teaadmiseks siiatulekut planeerivatele gruppidele.Mone kuu parast hakkan pakkuma 3-10 paevaseid pakkete Kamboodza vaatamiseks.
Aprill, Mai ja Juuni on palavad ajad Kamboodza kylastamiseks- aga ei puudu ka sel ajal oma volud- Aprillis Kamboodza suurim pyha- uus aasta- nadal aega kestvad yritused ja tseremooniad ja muidugi templite kylastamine on vaga rahulik ja inimtyhi. Sellele jargneval vihmaperioodil on minu lemmik aeg templite kylastamiseks- koik on roheline ja inimesi on vahe. Vihma sajab tund paar paevas ja sadu on tugev ja akiline- omaette monus elamus. Vihm jaab kiirelt yle ja paike on kohe taas valjas- koik kuivab kiiresti.
Tervitusi koigile Siem Reapist ja teretulemast!

Saatsin numbri sonumite peale, helistage!

Vaatamist on igasugusele maitsele, oleneb ikka koige rohkem sellest millised huvid on. Jouate kohale votke yhendust ehk saan suunata teid oigetesse kohtadesse.
Endal on muidugi pakkuda majutuseks www.tokaysr.com aga jah peale selle booking.com oleks parim koht hotellid yle vaadata. Edu planeerimises ja andke teada konkreetsemalt mis huvid on.