trip-krainetrip-ukraine-dark
Kämpingud Horvaatias.

Tere! Kas kellelgi on mõni lemmik kämping Aadria mere ääres mida soovitaksite külastada? Ette tänud.

Hästi mõnus kämp oli Trogiri linnast veidi lõuna pool lennujaama kandis: camp Adria. See oli selline väike armas kämp, millest viis värav otse mere äärde.

Kas Horvaatias võib samuti loota bungalodele või midagi taolisele või on vaid karavani ja telkimiskohad. huvitab Splitist Dubrovnikuni.

Kas bensiinijaamadest on saada mingit kaarti, kus kohalikud kämpingud peal? Horvaatia- Montenegro kohta.

Tulin just Horvaatiast ja ükski õhtu ei tekkinud mereäärse kämpingu leidmisega probleeme. ... ühes sattusime isegi teiste eestlastega kõrvuti. Konkurentsitult aga kõige ilusam, vaiksem, korralikum kämping oli sellel pikal poolsaarel, Dubrovnikust veidi põhja pool. Enne Orebicut, koht nimega Adriatic camp oli vist.

Dumbrovniki lähiümbruses siiski cämpi leidmisega raskused tekkisid.... seal olid ainult mingid koledad platsid kaugel merest.

Tulin ka just Horvaatiast perega. Dubrovnikust umbes 40 km lõuna pool ühel ilusal poolsaarel, peaaegu Montenegro piiriääres oli parim kämping nimega Monica! Soovitan soojalt.

Üldiselt võib veel seda öelda, et mida põhja poole me liikusime, seda kallimaks ööbimine läks. Esimesel ööl Monica's maksime vist umbes 120 kunat, viimased ööd Rijeka lähedal aga olid juba 220 kunat. Sealt edasi Veneetsia lähedal aga isegi 32 EUR öö. Ahjaa, meil oli auto, üks telk, 3 täiskasvanut ja 2 last.

Campi leidmisega küll kunagi erilisi raskusi ei olnud. Muide, Splitist umbes 7 km lõuna poole oli üks uus autocamp avatud, mida võiks ka soovitada - Split ilusti lähedal ja samas kena rannaga uhiuus kämpar.

Sisemaale me eriti ei läinud, ainult Plitvices käisime, kuid ei ööbinud sealkandis, seega ei oska kommenteerida, kuidas rannikust eemal olukord on.

Kütus oli natuke kallim kui Eestis ikka. Teemaksud oli ainult kiirteedel, aga neid me kasutasime ainult Splitist Zadarisse sõidul.

Bungalow tüüpi eluasemeid eriti küll silma ei hakanud. Ikka peab endal eluase kaasas olema üldiselt. Aga sealmail on piisavalt appartmented ja muid taolisi kohti, seega probleemi ei tohiks olla.

Ja veel see tuli meelde, et me ei teinud mingeid broneeringuid, kuid ei isegi juulis ei tekkinud kordagi probleemi, et campis kohta meile ei oleks.