Kairo ja Giza püramiidid

Tean, et VäM ei soovita hetkel Egiptusesse reisida jne. Siiski mõtlesin uurida, ehk keegi kohapeal olijatest oskab kommenteerida - kuidas on turistidel hetkel olla Kairos ja kas minek Gizasse jätkuvalt võimalik? Mõtlen just iseseisvat reisimist. Ammu oli plaan Kairos ja Gizas ära käia - omal ajal Egiptuses puhkusereisil käies jäid need paigad külastamata, nüüd tekkiski mõte see paaripäevane trip ette võtta. Saan aru, et riigis on ebastabiilne olukord, kuid turistid vist sihtmärgiks ei ole.

Igatahes oleks hea lugeda kellegi "kohaliku" arvamust, kuidas Kairos / Gizas olukord on.

Tänudega!

Meil on siin jõulukontserdid, jõulumarketid jm jõulujämmm just käivitumas. Sõbrannad just käisid ühel brändijääkide kirbukal shoppamas äärelinnas. Üldiselt on normaalne ja selline tunna, nagu vahepealsed 3 aastat oleks olnud nagu halb uni ja nüüd on normaalne elu jälle tagasi.

Gizal ja turismiobjektidel ei toimu küll midagi ohtlikku, ei ole ju suurt mõtet pommi panna inimtühja kohta? (must huumor) Just oli moslemivennaskonna vastase (või pooldava, ei mäleta) demonstratsiooni aastapäev, ei toimunud miskit erilist. Toimusid rahvusvahelised olümpiamängud vaimupuuetega inimestele, rahvusvaheline filmifestival novembris oli tagasi... Normaalne elu.

Aeg-ajalt siiski mingid katsed on, aga enamasti selliste kohalike maanteede ja tänavate veeres, kuhu turist naljalt ei satu. Vältida võiks siiski suuri kaubanduskeskusi, mitte jääda politseikontrollpunkti juurde kauemaks juttu vestma jms tüüpilisi sihtkohti.

Nädalakese võiks nüüd oodata ja uudiseid kuulata, kuna just sulgesid UK ja paar muud konsulaati oma teenused kodanikkonnale, väidetava ohu tõttu välismaalastele, millel see põhineb, veel täpselt ei tea, otsest ähvardust konsulaatidele kui sellistele küll kuuldavasti polevat. Kuid tugeval usul on palju kuulekaid sõdureid ja seda tasub ikka meeles pidada.

Nii et ei oska öelda. Just nagu oleks normaalne, aga üht-teist esineb. meesterahval seljakotireisijana on kindlasti lihtsam, kuna kohalikud on abivalmid ja eks teavad ka viimaseid uudised ehk et hotellist ja tänavakohvikutest saab kindlasti näpunäiteid, kuhu minna või kuhu mitte minna. Enne 25. jaanauri võiks ära käia see revolutsiooni aastapäev harilikult tekitab miski meeleavalduste laine, kuigi oletatavasti on ohjad nüüd kindlates kätes ja väga suureks asja ei lasta, aga eks ta liikumist linnas sel päeval ikka halvab.

VM on meil vastutustundlik ja alati on kindlam eksida suurema turvalisuse suunas, eriti kui oled poliitikas ja tahad seal kauemgi püsida. ;) Kuid suurim oht elule ja tervisele Egiptuses on endiselt siinne liiklus (ka must huumor) ja Eestist erinev bakteriaalne foon - käte desinfitseerija kaasa või neid muidugi leiab ka kohapeal laias valikus.

Teie
"kohalik"

No ma ei tea...

http://en.aswatmasriya.com/news/

seda võiks jälgida. Hetkel oleks nagu äsja taas tekkinud kõrgendatud tähelepanu olukord, paraku terrorismiga ongi selline lugu et ega ta välja ei paista enne kui ta toimub. Kas toimub, kus toimub, pole kindel, kuid saatkondadel tööandjatena lasub maksimaalne vastutus ja avalikkuse tähelepanu.

Selline täiesti viska münti olukord. Külasta vähem tuntud objekte? ongi huvitavam. Gayer Andersoni maja, see asub moshees. Khalili turu lähedal on palju renoveerimisi toimunud, kopti Hanging Church just avati pärast 17a renoveerimist, Egiptuse Muuseum peaks ka olema OK, seal pakun et kubiseb salapolitseist. Püramiidid... ei oska pakkuda, turiste seal vaevalt eriti on, samas meediaefekti mõttes alati oluline koht :)
aga seal toimuv häiriks kaamelirendiäri, nii et kohalikud oleksid väga vihased kui miski terrorist sinna end pressiks.

Mina vist ikka tuleks, kui peaksin detsembris kusagil PÕhja-Euroopas olema, see positiivne emotsionaalne laks siit on lihtsalt nii tugev. Päike, sõbralikud naeratavad inimesed ümberringi... Kuid hotellis vii end kohe uudistega kurssi ja liikumised linnas aruta hommikul läbi enne kui väljud. Kohalikud harilikult teavad vähemalt väljakuulutatud ja kavandatud meeleavaldusi.

Nile Delta, tänan põhjaliku vastuse eest. Plaan oleks muidugi piletid varsti soetada ja kohale minna alles hiljem, st mitte lähimate kuude jooksul.

Eks ma uurin veel veidi, aga tundub, et läheb piletite ostmiseks küll:)

OK, aga ära siis palava suve peale jäta. Samas suvepoole ongi Kairo just eriline - elu kolib ööde peale - on soe, sume, palmioksad kõiguvad kerges tuulekeses :) tänavatel lõhnab magusalt piibutubaka järele, välja minnakse pärast 9-10 õhtul või igatahes pärast päikeseloojangut, magama jõutakse 3-4 varahommikul, vastu päikesetõusu.

Kuid püramiidid juures tuleks siis ära käia varahommikul, enne kui kõrvetama hakkab. Muudel puhkudel aitab taksog auksest ukseni ja päris linnavahel majade varjus saab ikka veidi liikuda, nii hull ka ei ole. Sama mis Hispaania, Itaalia suvel.

Ramadan 2015 algab vist ilmselt poolest juunist, poole juulini.