Viimased kommentaarid

Tervitusi Egiptusest, kui esimest korda perega kaugemale sõidate, siis soovitaksin ka et tulge jah meile :) Olen need muud soovitatud kohad ka läbi reisinud ja olen ka ema - pakun, et lastele jääb teie reis veel kauaks meelde.

Inglise keele ja ka vene keelega saab kenasti hakkama, autot rentima ja liiklusega kohanema ei pea, taksod on odavad, max 7...10 eurot kõik see 30 km ühest linna servast teise, kui midagi veel näha tahate, siis bussiga viiakse ja tuuakse, ainult maksa ja naudi.

Järgmine kord võite siis rohkem omal käel seigelda, kui soovi on, aga ärge algust ajage nii keeruliseks :). Pakettreiside teine mõte on selles, et KÄTTESAAMATUMATESSE kohtadesse need on soodsamad. Barcelonasse nt sõidate odavlennukiga tõesti omal käel, ja mõnda maailmalinna on palju liinilendude pakkumisi. Rannakuurortid on aga sageli käidavatest teedest eemal, see ongi asja mõte, ja siis on pakettlend soodsaim, isegi Eestist.
2-4 nädalat, sealt alates hakkab ise otsides asjale mõtet tekkima, nädalaks kaheks aga üldiselt mitte.

Hurghada ja Sharmi vahel valides Shsrm el Sheikh on mitmekesisem, nagu nimetstud siis snorgeldada on üldjuhul vaatemängulisem, Aga HRG poolelt leiab koralli ka, pigem küll linnast väljas siis.

Union Travel ja Reisiekspert on kaks bürood kus on püüdlikud neiud ametis ja mõned ka eelnevalt aastaid kohapeal töötanud, oskavad nõustada küll ja hinnale sobivat paketti leida. Ja müüvad kõiki korraldajaid. Miks mitte kasutada asjatundjaid, ise veebist noppimine jätke nendele kes juba asja jagavad :) Ise lendan ringi umbes 40 aastat, tõsi minu ajal olid rohkem tööreisid aga mitte ainult!! Olen Egiptusega täiesti rahul, kuritegevus ei kimbuta, looduskatastroofid praktiliselt puuduvad, veealune elu on maailma vaatamisväärseimaid. Kui kauplemine ei meeldi, siis turutänavaile ei pea üldse minema... kuigi mina nt inimsuhtlust naudin, Eestis see ju peaaegu puudub, EL tarbijakaitsesesduse najal astud poodi, näitad näpuga, maksad kaardiga, ja astud uksest välja, sõnagi vahetamata... Pole ju ka midsgi kiiduväärset?

Siit võib juurde uurida kui huvitab
https://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/

Facebookis on rühm Eestlased Egiptuses, peaaegu ainult turismi seal arutamegi ja juba käinud jagavad meeleldi kogemust.

See on sedasorti küsimus et kas enne oli muna või enne kana ehk et kummalgi on omad fännid ja keskele kokku harilikult ei saa.

Hurghadas harilikult meeldib jah eheda elu otsijatele, soodsama puhkuse soovijatele (hinnatase on igatepidi odavam), ka on seal mõned eriti suured uued ja päris kenad perehotellid kas soodsamad või siis on valik suurem. Paljudes on ka veepargid, kui lapsi kaasa tuleb või muid liuhimulisi :)

Sharmis on hotellid vanemast perioodist, vöiksemad, kammerlikumad, samas sarmikamad, leiab isegi arhitektuuri ja oma karakteriga hooneid. Linn on väiksem , haaratavam, on mitu selget keskust, mis on igaüks paras phe õhtu veetmiseks, kõik natuke erinevad. Hurghadas päris selgeid fookuskohti ei teagi, muidugi turg on seal suur ja võimas, ja on mingid kesklinna kaubatänavad, aga et kuskil saaks kuukata elavat muusikt, nautida kõhutantsu või vahel ka kontserte... otseselt ei tea.

Sharmis on reljeef mitmekesisem, kokku 30 km pealt leiab kaljurannikut ja koralliriffe, millele paljude arvates pole maailmas võrdset (itaallased nt reisivsd palju ja hindavad julgelt esimeseks). Leiab Hurghada sarnast lahmakat lauget liivaranda ja ülisuuri hotelle selle ääres. Leiab sellist vahepealset poollauget, kus ka koralle näeb.

Nsgu keegi siin mainis siis Alcazar on hetkel üks Egiptuse uusimaid ja luksuslikemaid, talutavas hinnaklassis. Viimase minuti pakkumisi olen kuulnud u 750 euro kanti, kõik hinnas. Nii odavaks ta ilmselt kauaks ei jää, aga neil läheb alles teine hooaeg, ilmselt on sissetöötamise hind.

Võib siit juurde lugeda
https://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/

Hotelli eest võib istuda bussikesse või taksosse ja sõita nn Vanale turule. Suveniire leiab sealt piisavalt ja kaupmehed on veidi leebemad kui nad on Naama Bays. Kui turg lausa ei meelita, siis võib sõita taksoga nt Genena City kaubanduskeskusse (Sharmi "Viru Keskus") vaadata seal ringi, kvaliteetbrändid n soodsad, Hurghada Senzo Mallist ostavad inimesed lausa terveid garderoobe kaasa, Sharmis meil lausa nii suurt keskust pole, aga Genena City on selline ntuke midagi ja veidi kaugemal Hadabas Il Mercato. Mõlemist leiab ka suveniire.

Genenast võib siis laskuda eskalaatoriga alla Naama Baysse ja suunduda mõnda kaubatänavat pidi väljapoole, vältides seda tänavat kuhu jääb Mc Donalds ja HRC ja kus on peaaegu ainult Hiina prahti, aga sellest kummalegi poole jäävad veidi põnevamad kaubatänavad, sh mägede poole jääb Carrefouri supermarket kus veidi ka tööstuskaupa, mahlu, maiustusi jms.

Vt ka siit natuke
https://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/

Vana turu lähedal asub odavamatest Turquoise Beach ja kallimatest nt Iberotel Palace. Vana turu randa kasutavad veel Albatros Aqua Blu ja Aqua Park, laskuvad liftiga ülalt Hadabast.

Need kolmeneljatärnised on kõik üks punt, voodikoht, vannituba ja midagi natuke hamba alla. Enamasti rand on bussiga, Turquoise on ka üks väheseid kust rand on lihtsalt üle sõidutee, mis seal kandis on ka suht liiklustühi. Praktiliselt rannas siis. Jaanuari lõpp niiviisi lageda peal on muidugi suhteliselt tuuline, soojem oleks kusagil all Naama Bays, kas Gafy Resort ei venita välja? Sharm Holiday Resort on mäe otsas... Minibussiga saab sõita vanalt turult üles Hadabasse El Fanari randa, mis on kaljude vahel ja soe iga ilmaga.

Hhhh ei kujuta ette kus te siis niiviisi käisite.... ärge siis sõitke arengumaadesse kui eeltööd teha ei oska, ja raha ka pole. Tüüpiliselt eestlaslik - valida Egiptusse miskimodavhotell ja siis kõik on nii halb, ja siis maksta topelt Kanaaride eest, ja oi küll kõik on nii hea... Parimad hotellid on meil ometigi odavamad, koos lennuhinnaga, kui Tallinna kolmetärnised, per öö. Rotid hotellis... :D kus prügimäel see hotell siis oli??? Ja veel kolm korda nii... Midagi siis pidi ju olema mis KOLM korda siia rottide sekka tagasi tõi? :)
Mine proovi mujal, kus on taskuvargad, inimröövid, narkokaubandus, tsunaamid, maavärinad, ja mitmesugused epideemiad, igas kaares erinevad. Mitmesugused ohtlikud loomad ja putukad. Pärast tuled ja puhkad siin nagu lasteaias, lihtsalt et ilusam ja lõbusam.

Hurghada ja Sharm muidugi pole mingid elu reisi sihtkohad, v.a kui snorgeldada või sukelduda, siis muideks on. Need on nagu suvila, hüppad lennukisse lihtsalt kui kaamos kimbutama hakkab, tuled naudid lähed... Elamusreisiks valiks Kairo, Luksori, Assuani, dahabeyyakruiisi. Teistsugune kui lihtsalt veel üks palmirand , ja ehe. Aga SSH ja HRG - lihtsalt meeletult mugavad. Inglastel on sissetuleku poolest ometigi valida, kuhu sõita, siis miks tullakse nt Sharmi 10 ja 15 aastat järjest? nagu suvilasse! :) aga ilm on parem

Gambiast oli jutt ;) olgem täpsed. Ja Egiptus ongi maailma ema ju :D Mis teha kui siin on lihtsalt piisavalt põnev kohapeal, niigi ei suuda ära vaadata ja reisida siseriigi piires... :)
Kui lapsi pole siis kolage, palun väga. Pärast lihtsalt muutub elu armsamaks, ei taha mingi lolli juhusega riskida. Ausalt.

Tule Sharm el Sheikhi, Sierra hotelli. Astu mõnesse reisibüroosse sisse ja nii küsigi. Aastavahetuseks just sinna, muul ajal soovitaksin ehk muud. Kui raha on rohkem siis Savoy, merevaatega tuba, kui on vähem, siis maapoolne Sierra.

Kui on elu esimene reis, siis on piisavalt lihtne, saab hakkama ka vene keelega, inglisega muidugi ka, ja on piisavalt elamusrohke, sh uusaastaõhtu on piisavalt sisustatud.
Odav ja mugav seda reisimise asja harjutada.

Araablased puhkavad Egiptuses. ;) Nüüd saan jälle pahandada, et julgen soovitada, aga kuidas siis maailma suurimas vabaõhumuuseumis ja maailma kauneimas akvaariumis Egiptuses on käimata??

Nii kena eelarvega nagu teil tulge Sharm el Sheikhi Four Seasons hotelli, või võib ka Rixos Seagate. Esimene on nagu eliithotellid ikka privaatne, numbritube kõigest paarisaja ringis, suurel ja rohelisel territooriumil, mis imho ei jää sugugi alla Seishellidele. Ehituselt vanem, esindab klassikalist araabia arhitektuuri. Siinne endine hotellijuht ms saadeti edasi Bora Borale, sealgi head teeninduskultuuri propageerima.

R. Seagate (mitte sassi ajada nn vana Rixosega) on luksuslik kõik hinnas tüüpi suurhotell, vastvalminud ja selline moodne kandiline funk aga üldiselt suhteliselt erk. Lastehooldus on mõlemas hea, pidades silmas et nii hea nagu te ilmselt kunagi kogenud pole, meil siin on lastesõbralik ja lasterohke riik.

Täiesti piisavalt mugavaks puhkuseks piisab ka poolest teie eelarvest, võib soovi korral paar ööd veeta mõnes teises hotellis, isegi linnas, lihtsalt elamuse mõttes.

Sharm on parim snorgeldamiseks, sellist veealust maailma näeb veel ehk ainult Maldiividel. Snorgeldamisrand on Four Seasonsil parem kui Rixosel, kellel on madal liivarand selline Pärnu taoline.

Lennukiga võib reisida Kairosse või Luksorisse kultuuri nautima ja Petra reise tehakse ka, kui hästi planeerida näeb ära üsna mitu maailmaimet seega. Aastase lapsega ei teagi ka kas neid siiski soovitada. Mis te seal saarelgi nii väga teeksite, ilmselt ka lihtsalt lebaksite rannas... :)

Hhhh.... @jaanusm. Minul on küll ainult üks pseudonüüm, aga võimalik et Egiptusel on mitmeid fänne? :D
Miks ei või Egiptus igas teemas esindatud olla kui ta sinna sobib, Kanaarid on ju ka ja kellegi silm ei pilgu?
Ja meil on nüüd tõesti ka sisesuusamägi :D Tuled juba varsti või? :)

Kanaridel on ööd soojemad - pehme mereline klima. Aga päevad on jahedamad ja kui on pilves, nagu tihti juhtub, siis on nagu Eestis pilves ilm suvel.

Egiptuses on jah ööd ehk jahedamad, kui on. Kontinentaalne klima, öö ja päeva vahel on amplituudid. Kuid päeval on soe iga ilmaga ja päikese intensiivsus on hoopis teine! Kõik hinnas paketi puhul ei pea ka eelarve pärast muretsema. Vali Sharm ja mõni Hadaba aadressiga hotell, siis suure tõenäosusega viiakse Sharmi kõige soojemasse Fanara/el Fanari randa. Lesid seal all kõrgete kaljude vahel ja higistad...
Veealune maailm on ka täiesti teine.

@veigo lugeda oskav inimene ei pea elu õppima katse-eksitusmeetodil. ;) Kuid tugevalt on meeles kui millalgi 2011 koguti raha Gambias malaariasse surnud eestlanna põrmu Eestisse toimetamiseks.

Mul on siin nüüd nii piisavalt põnev kogu aeg, et ma eriti ei tahagi reisida, ei Aafrikas ega Aasias. Võibolla kusagile tarbimisühiskonda mõned tripid, kui lapsed suuremad. :)

Jaanusm - kõigile midagi! :D
Muu Aafrikaga vaata ette, sealt saad koos d vitamiiniga natuke malaariat ka.

Egiptust lihtlabaseks nimetada on nüüd küll... hmm... eestlase keskmine haridustase. (y) Kas PISA testid ajalugu ja kultuuri ei kata???

Dubai?? Kallis, igav, mõttetu rahaparadiis.... Tulge parem Kairosse, vaadake mis hotelli saate Dubais, ja mida sama raha eest Kairos. Shoppamist - nõrkemiseni, ööelu on kesklinnas ka täitsa ok, teeksin ehk küll ka klubitiiru Sharmi nt, kaks-kolm päeva ajab asja ära. Kairos aga lihtsalt astu uksest välja, otsusta kas vasakule või paremale, ja kola, nb! üks korraga vaatab üle? ja ümberringi, teine varvaste ette et pikali ei kuku! sest vean kihla et te end täiesti unustate. Ostke suurem mälukaart, aga fotikas pigem väiksem ja märkamatum, neil siin on kerge fotokafoobia.

Norsu võtab palun Google Mapsi ette ja liigub maad mööda Eestist Egiptusesse... Kas tuled läbi Liibüa või läbi Süüria??? B-) Dubaist muidugi saab ka, sellel ideel on isegi jumet, kui auto on hea ja sõita meeldib. Paris Dakkar ralli oli kunagi, selline pikalt läbi kõrbe, sõideti küll!

Iisraeli puhul ei huvita tema majandusareng, nii rahvusvahelise kogemuse ja koolitusega rahva puhul see ei saagi halvem olla. Kuid teadlikum osa maailmast boikotib Iisraeli kui aparteidiriiki. Terrorismi abiga sündinud (sionistlikust terrorismist muidugi räägin) ja jõumeetoditel püsiv, muudest buldoosriga üle sõitev. Kui reisid, siis katsu hoida end kursis, mitte nagu eestlase reisistiil tõepoolest ongi - pimesi peaga põhku.

Egiptuses ringi tiirutada on ka kordades huvitavam, keda rannapuhkus ei huvita siis oleme siin nagu aardelaegas. Esmakordselt välismaale sõitjale ehk ei soovitaks aga muidu hüppa bussi ja muudkui sõida.

Tulge Kairosse, võtke basseiniga hotell kesklinnas, kolage... :) Või ka äärelinnas, kui lastega ja ringijooksmise kohta vaja, siis neil on suuremad aiad. Muljeid nõrkemiseni, ostke suurem mälukaart fotikale, natuke raha shoppamiseks, sügistalvine hooaeg on just in, paundi väärtus on pool harilikust...
Meil on nüüd ka oma siseruume-suusamägi Mall of Egypt-is. Ega teil seal Eestis ju õiget talve niipea tule.
Lõuna Itaalia ka muidugi tore. Toidud...mmm!

LOL, kiidangi Sharmi, aga mitte maad mööda siia saabumist :D Pealegi on mul kerge tüdimus Eesti töötutest, kes kõik uurivad kas 50 euro eest oleks võimalik Egiptuses ära elada (kuus) ja kust tasuvat tööd leiab.... :D. Saadan nad siis harilikult ikka Soome tööd otsima, sealse ühe kuu palgaga elab Egiptuses aasta ära küll. Aga 50 euroga eriti mitte.

70e Tallinnast alates pole paha, mina muidugi Iisraeli kui riiki põhimõtte pärast väldiksin. Aga see selleks.

Teadjamad reisimüüjad teatasid et vana soovitus. Ilmselt on soovitus 13ndal üle vaadatud aga teksti pole muudetud, olla sellisena Metrojeti lennuki allakukkumisest saati. Mina neid ausalt öelda ei jälgi, kui muutusi teadaolevalt on või on põhjust kahtlustada, siis vaatan UK või USA omi.

Kevadel Egiptusesse. Meile tuleb oktoobris Indiast neli tekstiilitöösturit perede ja lastega, Sharmi. Küsisin et miks te Indiast(!) tulete Sharmi, selline pikk ümberistumistega reis ja teil on ju endal ka meri ja rannad. Ütlesid et pildi järgi meeldisid meie hotellid, eriti veepargid, ja et pidutseda meeldib ka. :)
Sügisel võib Vahemereriikidesse sõita.

Võimalikult soodsalt sõitke kullakesed Hispaaniasse, ja siis ka ikka lennukiga.

Toksisin nüüd aadressiribale käsitsi võimaliku aadressi ja sain lehe lahti. On tõesti selline hoiatus... Miks on, ei oska arvata. Eesti VM on ka varem olukorda Egiptuses hinnanud kummaliselt või ebaadekvaatselt. Midagii targemat ei oska siit Kairo kandist tõesti öelda.

Mina oma Windouuus süsteemiga ei leia kusagilt reisiinfot, kas pean tõesti nutitelefoni muretsema? B-) Need on ju vananev trend.
Võibolla lugesite midagi valesti välja, ilma põhjuseta ei soovitata reisida nt kõrbepiirkondadesse ja veel mõnesse, kuid Hurghada ja Sharmi kohta küll keelud ei käi ja ei tea ka ühtki põhjust, miks peaks käima. Endiselt üks turvalisimaid kohti maailmas väga mitmetel põhjustel.

Jah, pole viga eelmine valik, aga täpselt ka klapib, et Sharm el Sheikhi eeliseid ongi, et ta on üldiselt üks roheline paradiis, k.a korterid asuvad haljastatud territooriumitel. Ja muidugi sinna juurde veealune maailm.