Viimased kommentaarid

Jätke palun tipiks raha. Kommid sööge ise ära või jagage tänaval lastele. :) Egiptlane kingib raha igal võimalikul juhul sh sünnipäevadeks. Praktiline ju? Ja shokolaadiga peret ülal ei pea.

Reisipisikule:
Albatros keti hotellid, kuhu teie valik kuulub, on üldiselt tugev ja kvaliteetne peremees, selles uusimas osas eriti ollakse rahul nii toidu kui muuga. Rohelust on seal natsa vähem - puud pole veel jõudnud kasvada. Kuid muidu igati ok. 

Kas kõhuhädad just toidust tulevad, pole ma päriselt iial aru saanud, pisikud kogunevad eeskätt kätele, millega puudutate ukselinke, rootsi lauas kulpe ja labidaid.... terve hotell riburada ühtesid ja samu. Peske käsi hoolega, võib võtta kaasa desinfitseerivaid salvrätte või vedelikku, mida saab ka kohapealt. Loperamid aitab lihtsamal juhul, Antinal (toimeaine nifuroxazide) tõsisemal juhul, apteeke on igal sammul ja arstiabi saab hotellis ka.  Ei ole täheldanud et midagi otseselt vältima peaks eriti nt kraaniveega ei juelta hambaid pesta, ei juleta jääd joogi sisse küsida, ei juleta salatit süüa (???) jms, aga kraanivesi Sharmis on nt pöördosmoosmeetodil filtreeritud merevesi nii et tegelikult põhimõtteliselt joogikõlblik.  Hotellipersonal on toiduohutuse küsimustega kursis, nende finantskaotus on päris suur kui midagi peaks täheldatama ja hotell suletakse. Kuid ettevaatus pole kurjast, töötajaid on rohkem ja vähem motiveerituid nagu igal pool, ja eks te tunnete oma tervist ise paremini. Soovitav on igal vajalikul juhul käsi pesta ja desinfitseerida, tualetiust seejärel mitte puudutada... :) restoranide sissekäikude juurde panevad ka hotellid ise desinfitseerivaid vedelikke välja. 

Jah nn vanal turul on suveniiripoode ja muid poode. See on väike kvartal, saate ülevaate tunni-paariga.

Delfiinide link peamiselt juhtis tähelepanu et sellised delfinaariumite delfiinid on vangistatud delfiinid... Muidu soovitaksin päeva merel - eestlased korraldavad eestikeelset sukeldumis- ja snorgeldamisreisi mõned korrad nädalas Sinaistar nime all ja neil näeb vabu delfiine kohe üsna sageli meres hullamas. Võib ka niisama kaasa sõita - päikest võtta ja merd imetleda, ei oska arvata kuidas lapsed vastu peavad, aga neid käib sellistel reisidel muidu küll.  Pakutakse korralik soe lõuna ja vesi ja karastusjoogid on vabalt kasutada - kõik on täiesti mugav.  Isegi Egiptuse vanaemasid olen snorgeldamas näinud (fotodel) kes ujuda üldse ei oska - pannakse rõngas ümber, vest selga, instruktorid on kõrval, karta ei ole midagi!  :) Kuid lastele ka delfinaarium üldiselt meeldib ja ma vahel mõtlen et kui need mõned vangistatud delfiinid seal aitavad rohkem armastada neid ülejäänuid kes on vabas vees, siis ehk on asjal siiski mõtet? On ju ka Tallinnas loomaaed endiselt alles.   

Ma ei seosta seda juhtumit seepärast otseselt Sharmi turvalisusega et täpselt samasugune vm terrorirünnak võib juhtuda igal pool. Kahjuks.


Hoiatuses on ka suhteliselt laia reega "Egiptus". "Egiptus" on mitmekülgne suur riik... :)

Juhtub igal pool igasugu asju, aga see ei tähenda et PÄRAST juhtumist kohad kolmeks aastaks suletakse või isegi keset uut buumi igivanu hoiatusi üles jäetakse, eks? ;) :)

Vene keeles kahjuks kõnetatakse küll, kuna Sharm on siiski täis ukrainlasi, aga meil ja neil välimuseliselt vahet tõesti eriti ei tee. Ida ja Lääne vaheline põhjalikult segatud veri... :) Pikema staazhiga kaupmehed siiski teevad vahet küll ja eestlasi lendab sel hooajal päris palju ka. Mind häirib ka hirmsasti, aga andke neile andeks! :)


Veel häirib kui hüütakse psst! psst! nagu Eestis koera, aga siin on see täiesti harilik tähelepanu võitmise hüüatus, ka egiptlastel omavahel. Jällegi tuleb ignoreerida... :)

Hästi uus ja puhas hotell mis on üks osa väidetavalt Lähis Ida suurimast veepargist, igatahes teievanustele lastele ideaalne! Kalu ja koralle näeb osaliselt ka rannas madalamas vees ringi jalutades. Suveniire jm kaubandust leiate samast kvartalist ja mujalt ka, reisijuhis on mõned näpunäited.  Rõivaoste võib Sharmis/Egiptuses küll teha, eriti mehed leiavad soodsat ja moodsat nii tööks kui vabaks ajaks, aga natuke ka naised. :) Lapsed!! Ja sinna tänna muud ninni nänni :). Ilusat puhkust! 

Tervitused hetkel küll Kairo kandist, aga Egiptuses, sh vahelduvalt Sharmis,  püsivalt kohal aastast 2005!


Kardan et see silt on järjekordne kinnitus, miks riigijuhtimine tuleks viia kommertsalustele., Kuna kui ikka konkurentsi ei ole ja on monopol, siis see teeb laisaks!
Pole aimugi miks seal selline hoiatus on veel pärast ütleme et aastat 2014. Sharmis kestab turismibuum käesoleva aasta suvest (läinud aastal oli veidi vaiksem), linn on parem ja ilusam kui eales varem. Nädalavahetusel on algamas rahvusvaheline noortekonverents - 5000 noort kokku 145 riigist, muidugi varjatud turismipropaganda aga sellegipoolest nt 2017 üritus oli ülimalt populaarne, rannad ööklubid olid ju noori täis! :)  

Alati võib liituda FB rühmaga Eestlased Egiptuses, mis aitab just sellistele küsimustele avalikult vastuseid leida. 

Loodan et valisite enam-vähem hotelli, neid on meil igasuguseid. Üldiselt tõotab tulla tihe ja edukas hooaeg. Tere tulemast!  :)

Talv mis on nagu Eesti suvi ;) Tihedad käijad on juba targaks saanud ja valivad kuud ja muud, aga kui esimest korda tulla, ei pruugi midagi aru saada et võiks veel parem olla :D

Wikipedia andmeil on Mirissa 1980ndail asutatud hotellilinnak.... B-) 


Jaguneb Põhja- ehk Alam-Egiptuseks, kus ilm on nagu talvel Vahemere ääres ikka, lund just ei saja aga kõle on küll! 

Ja Lõuna- ehk Ülem-Egiptuseks kuigi tegelikult Punase Mere piirkond on veel päris omaette ja kliimat seal mõjutab pigem India ookean, või siis kahe (Atlandi ja India) kombo, kummagi kaugemad kombitsad jõuavad sinna Egiptuse kõrbede kohale välja. Aga nii siis ongi et põhjas käid jah ringi pärast päikeseloojangut sulejopes vabalt, aga Punase Mere ääres võtad päikest. talveõhtul on ka seal kergem fliis või kampsun siiski abiks. 

Tervitusi Egiptusest, kui esimest korda perega kaugemale sõidate, siis soovitaksin ka et tulge jah meile :) Olen need muud soovitatud kohad ka läbi reisinud ja olen ka ema - pakun, et lastele jääb teie reis veel kauaks meelde.

Inglise keele ja ka vene keelega saab kenasti hakkama, autot rentima ja liiklusega kohanema ei pea, taksod on odavad, max 7...10 eurot kõik see 30 km ühest linna servast teise, kui midagi veel näha tahate, siis bussiga viiakse ja tuuakse, ainult maksa ja naudi.

Järgmine kord võite siis rohkem omal käel seigelda, kui soovi on, aga ärge algust ajage nii keeruliseks :). Pakettreiside teine mõte on selles, et KÄTTESAAMATUMATESSE kohtadesse need on soodsamad. Barcelonasse nt sõidate odavlennukiga tõesti omal käel, ja mõnda maailmalinna on palju liinilendude pakkumisi. Rannakuurortid on aga sageli käidavatest teedest eemal, see ongi asja mõte, ja siis on pakettlend soodsaim, isegi Eestist.
2-4 nädalat, sealt alates hakkab ise otsides asjale mõtet tekkima, nädalaks kaheks aga üldiselt mitte.

Hurghada ja Sharmi vahel valides Shsrm el Sheikh on mitmekesisem, nagu nimetstud siis snorgeldada on üldjuhul vaatemängulisem, Aga HRG poolelt leiab koralli ka, pigem küll linnast väljas siis.

Union Travel ja Reisiekspert on kaks bürood kus on püüdlikud neiud ametis ja mõned ka eelnevalt aastaid kohapeal töötanud, oskavad nõustada küll ja hinnale sobivat paketti leida. Ja müüvad kõiki korraldajaid. Miks mitte kasutada asjatundjaid, ise veebist noppimine jätke nendele kes juba asja jagavad :) Ise lendan ringi umbes 40 aastat, tõsi minu ajal olid rohkem tööreisid aga mitte ainult!! Olen Egiptusega täiesti rahul, kuritegevus ei kimbuta, looduskatastroofid praktiliselt puuduvad, veealune elu on maailma vaatamisväärseimaid. Kui kauplemine ei meeldi, siis turutänavaile ei pea üldse minema... kuigi mina nt inimsuhtlust naudin, Eestis see ju peaaegu puudub, EL tarbijakaitsesesduse najal astud poodi, näitad näpuga, maksad kaardiga, ja astud uksest välja, sõnagi vahetamata... Pole ju ka midsgi kiiduväärset?

Siit võib juurde uurida kui huvitab
https://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/

Facebookis on rühm Eestlased Egiptuses, peaaegu ainult turismi seal arutamegi ja juba käinud jagavad meeleldi kogemust.

See on sedasorti küsimus et kas enne oli muna või enne kana ehk et kummalgi on omad fännid ja keskele kokku harilikult ei saa.

Hurghadas harilikult meeldib jah eheda elu otsijatele, soodsama puhkuse soovijatele (hinnatase on igatepidi odavam), ka on seal mõned eriti suured uued ja päris kenad perehotellid kas soodsamad või siis on valik suurem. Paljudes on ka veepargid, kui lapsi kaasa tuleb või muid liuhimulisi :)

Sharmis on hotellid vanemast perioodist, vöiksemad, kammerlikumad, samas sarmikamad, leiab isegi arhitektuuri ja oma karakteriga hooneid. Linn on väiksem , haaratavam, on mitu selget keskust, mis on igaüks paras phe õhtu veetmiseks, kõik natuke erinevad. Hurghadas päris selgeid fookuskohti ei teagi, muidugi turg on seal suur ja võimas, ja on mingid kesklinna kaubatänavad, aga et kuskil saaks kuukata elavat muusikt, nautida kõhutantsu või vahel ka kontserte... otseselt ei tea.

Sharmis on reljeef mitmekesisem, kokku 30 km pealt leiab kaljurannikut ja koralliriffe, millele paljude arvates pole maailmas võrdset (itaallased nt reisivsd palju ja hindavad julgelt esimeseks). Leiab Hurghada sarnast lahmakat lauget liivaranda ja ülisuuri hotelle selle ääres. Leiab sellist vahepealset poollauget, kus ka koralle näeb.

Nsgu keegi siin mainis siis Alcazar on hetkel üks Egiptuse uusimaid ja luksuslikemaid, talutavas hinnaklassis. Viimase minuti pakkumisi olen kuulnud u 750 euro kanti, kõik hinnas. Nii odavaks ta ilmselt kauaks ei jää, aga neil läheb alles teine hooaeg, ilmselt on sissetöötamise hind.

Võib siit juurde lugeda
https://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/

Hotelli eest võib istuda bussikesse või taksosse ja sõita nn Vanale turule. Suveniire leiab sealt piisavalt ja kaupmehed on veidi leebemad kui nad on Naama Bays. Kui turg lausa ei meelita, siis võib sõita taksoga nt Genena City kaubanduskeskusse (Sharmi "Viru Keskus") vaadata seal ringi, kvaliteetbrändid n soodsad, Hurghada Senzo Mallist ostavad inimesed lausa terveid garderoobe kaasa, Sharmis meil lausa nii suurt keskust pole, aga Genena City on selline ntuke midagi ja veidi kaugemal Hadabas Il Mercato. Mõlemist leiab ka suveniire.

Genenast võib siis laskuda eskalaatoriga alla Naama Baysse ja suunduda mõnda kaubatänavat pidi väljapoole, vältides seda tänavat kuhu jääb Mc Donalds ja HRC ja kus on peaaegu ainult Hiina prahti, aga sellest kummalegi poole jäävad veidi põnevamad kaubatänavad, sh mägede poole jääb Carrefouri supermarket kus veidi ka tööstuskaupa, mahlu, maiustusi jms.

Vt ka siit natuke
https://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/

Vana turu lähedal asub odavamatest Turquoise Beach ja kallimatest nt Iberotel Palace. Vana turu randa kasutavad veel Albatros Aqua Blu ja Aqua Park, laskuvad liftiga ülalt Hadabast.

Need kolmeneljatärnised on kõik üks punt, voodikoht, vannituba ja midagi natuke hamba alla. Enamasti rand on bussiga, Turquoise on ka üks väheseid kust rand on lihtsalt üle sõidutee, mis seal kandis on ka suht liiklustühi. Praktiliselt rannas siis. Jaanuari lõpp niiviisi lageda peal on muidugi suhteliselt tuuline, soojem oleks kusagil all Naama Bays, kas Gafy Resort ei venita välja? Sharm Holiday Resort on mäe otsas... Minibussiga saab sõita vanalt turult üles Hadabasse El Fanari randa, mis on kaljude vahel ja soe iga ilmaga.

Hhhh ei kujuta ette kus te siis niiviisi käisite.... ärge siis sõitke arengumaadesse kui eeltööd teha ei oska, ja raha ka pole. Tüüpiliselt eestlaslik - valida Egiptusse miskimodavhotell ja siis kõik on nii halb, ja siis maksta topelt Kanaaride eest, ja oi küll kõik on nii hea... Parimad hotellid on meil ometigi odavamad, koos lennuhinnaga, kui Tallinna kolmetärnised, per öö. Rotid hotellis... :D kus prügimäel see hotell siis oli??? Ja veel kolm korda nii... Midagi siis pidi ju olema mis KOLM korda siia rottide sekka tagasi tõi? :)
Mine proovi mujal, kus on taskuvargad, inimröövid, narkokaubandus, tsunaamid, maavärinad, ja mitmesugused epideemiad, igas kaares erinevad. Mitmesugused ohtlikud loomad ja putukad. Pärast tuled ja puhkad siin nagu lasteaias, lihtsalt et ilusam ja lõbusam.

Hurghada ja Sharm muidugi pole mingid elu reisi sihtkohad, v.a kui snorgeldada või sukelduda, siis muideks on. Need on nagu suvila, hüppad lennukisse lihtsalt kui kaamos kimbutama hakkab, tuled naudid lähed... Elamusreisiks valiks Kairo, Luksori, Assuani, dahabeyyakruiisi. Teistsugune kui lihtsalt veel üks palmirand , ja ehe. Aga SSH ja HRG - lihtsalt meeletult mugavad. Inglastel on sissetuleku poolest ometigi valida, kuhu sõita, siis miks tullakse nt Sharmi 10 ja 15 aastat järjest? nagu suvilasse! :) aga ilm on parem

Gambiast oli jutt ;) olgem täpsed. Ja Egiptus ongi maailma ema ju :D Mis teha kui siin on lihtsalt piisavalt põnev kohapeal, niigi ei suuda ära vaadata ja reisida siseriigi piires... :)
Kui lapsi pole siis kolage, palun väga. Pärast lihtsalt muutub elu armsamaks, ei taha mingi lolli juhusega riskida. Ausalt.

Tule Sharm el Sheikhi, Sierra hotelli. Astu mõnesse reisibüroosse sisse ja nii küsigi. Aastavahetuseks just sinna, muul ajal soovitaksin ehk muud. Kui raha on rohkem siis Savoy, merevaatega tuba, kui on vähem, siis maapoolne Sierra.

Kui on elu esimene reis, siis on piisavalt lihtne, saab hakkama ka vene keelega, inglisega muidugi ka, ja on piisavalt elamusrohke, sh uusaastaõhtu on piisavalt sisustatud.
Odav ja mugav seda reisimise asja harjutada.

Araablased puhkavad Egiptuses. ;) Nüüd saan jälle pahandada, et julgen soovitada, aga kuidas siis maailma suurimas vabaõhumuuseumis ja maailma kauneimas akvaariumis Egiptuses on käimata??

Nii kena eelarvega nagu teil tulge Sharm el Sheikhi Four Seasons hotelli, või võib ka Rixos Seagate. Esimene on nagu eliithotellid ikka privaatne, numbritube kõigest paarisaja ringis, suurel ja rohelisel territooriumil, mis imho ei jää sugugi alla Seishellidele. Ehituselt vanem, esindab klassikalist araabia arhitektuuri. Siinne endine hotellijuht ms saadeti edasi Bora Borale, sealgi head teeninduskultuuri propageerima.

R. Seagate (mitte sassi ajada nn vana Rixosega) on luksuslik kõik hinnas tüüpi suurhotell, vastvalminud ja selline moodne kandiline funk aga üldiselt suhteliselt erk. Lastehooldus on mõlemas hea, pidades silmas et nii hea nagu te ilmselt kunagi kogenud pole, meil siin on lastesõbralik ja lasterohke riik.

Täiesti piisavalt mugavaks puhkuseks piisab ka poolest teie eelarvest, võib soovi korral paar ööd veeta mõnes teises hotellis, isegi linnas, lihtsalt elamuse mõttes.

Sharm on parim snorgeldamiseks, sellist veealust maailma näeb veel ehk ainult Maldiividel. Snorgeldamisrand on Four Seasonsil parem kui Rixosel, kellel on madal liivarand selline Pärnu taoline.

Lennukiga võib reisida Kairosse või Luksorisse kultuuri nautima ja Petra reise tehakse ka, kui hästi planeerida näeb ära üsna mitu maailmaimet seega. Aastase lapsega ei teagi ka kas neid siiski soovitada. Mis te seal saarelgi nii väga teeksite, ilmselt ka lihtsalt lebaksite rannas... :)

Hhhh.... @jaanusm. Minul on küll ainult üks pseudonüüm, aga võimalik et Egiptusel on mitmeid fänne? :D
Miks ei või Egiptus igas teemas esindatud olla kui ta sinna sobib, Kanaarid on ju ka ja kellegi silm ei pilgu?
Ja meil on nüüd tõesti ka sisesuusamägi :D Tuled juba varsti või? :)

Kanaridel on ööd soojemad - pehme mereline klima. Aga päevad on jahedamad ja kui on pilves, nagu tihti juhtub, siis on nagu Eestis pilves ilm suvel.

Egiptuses on jah ööd ehk jahedamad, kui on. Kontinentaalne klima, öö ja päeva vahel on amplituudid. Kuid päeval on soe iga ilmaga ja päikese intensiivsus on hoopis teine! Kõik hinnas paketi puhul ei pea ka eelarve pärast muretsema. Vali Sharm ja mõni Hadaba aadressiga hotell, siis suure tõenäosusega viiakse Sharmi kõige soojemasse Fanara/el Fanari randa. Lesid seal all kõrgete kaljude vahel ja higistad...
Veealune maailm on ka täiesti teine.

@veigo lugeda oskav inimene ei pea elu õppima katse-eksitusmeetodil. ;) Kuid tugevalt on meeles kui millalgi 2011 koguti raha Gambias malaariasse surnud eestlanna põrmu Eestisse toimetamiseks.

Mul on siin nüüd nii piisavalt põnev kogu aeg, et ma eriti ei tahagi reisida, ei Aafrikas ega Aasias. Võibolla kusagile tarbimisühiskonda mõned tripid, kui lapsed suuremad. :)

Jaanusm - kõigile midagi! :D
Muu Aafrikaga vaata ette, sealt saad koos d vitamiiniga natuke malaariat ka.

Egiptust lihtlabaseks nimetada on nüüd küll... hmm... eestlase keskmine haridustase. (y) Kas PISA testid ajalugu ja kultuuri ei kata???