trip-krainetrip-ukraine-dark

Nile Delta

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

186 meeldimist
16 postitust
561 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

16 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Janne Viidik-Farid "Egiptusega abielus". Lühike kiiretempoline ülevaade kohalikust argisest eluolust, kultuurist ja eestlasele vähem tuntud lähemast ajaloost.

Pin1...

Ma pean nüüd vabandama, kelle jaoks igavaks kisub, aga reageerisin teie "ei olnud mitte midagi teha"-le. :) Ja, armsad kodu-eestlased - silmaring!!!

Ei reisita ju maailmas selleks et imetleda puhtust korda ja arenenud elustiili?? Või ok - kuidas keegi. Millest kellelgi puudus on. Kuid Egiptus on just nimelt A ja O ja just nimelt raske on leida maailma ulatuses midagi veel etemat! Jah, maailm on vaatamisväärsusi täis, midagi leiab igalt poolt. Kuid nii ka Egiptusest... Egiptust ei jõuagi ära vaadata! Mis tahes ajastuid, mis tahes pinnavorme,  looduslikult täiesti turvalises keskkonnas, ms meenuski et Küprosel just jälle maa värises...  

Meie ja teie tõenäoliselt pärineme siit - kellel pole meeles siis avage oma lapse ajalooõpik ja lugege üle. Siia sõita on nagu naasta oma juurte juurde.

(2) Miks Eesti laps ei snorgelda? Milleks kõik need kulutused avalikele ujulatele, aga laps ei uju? Viige ta siis merele allveelaevaga või pool-allveelaevaga neid on meil ju ka. Meri nagu akvaarium! 

Sõitke kuhu süda kutsub, ma siin lihtsalt avardan silmaringi. Ja tere tulemast FB rühma Eestlased Egiptuses, siis oskate oma reisi paremini planeerida.

On ka Eestis läinud tuhandeid märga surma kangete meeste käe läbi sügaval rahuajal... aga mis sest enam ikka.  Jutt käib meil ju ikka sellest et kus aprillikuus lastel kõige toredam oleks.... :) :)

Hea neandertaal, seal on see vahe, et meie oma turvakeskkonnas teame keda ja kus karta või kelle eest turiste kaitsta. Mõnel teisel pool - pole aimugi...  ;) :P

Päikest!

@Pin1 Sharm ehk Punane meri on maailma parimaid sukeldumis- ja snorgeldamiskeskusi, enam-vähem esikolmikus. Muud otstarvet tal ei olegi. Kodutöö tegemata! Kes ainult selleks ringi reisib et konserveeritud minevikus ringi kammida,  ja ühtki muud ideed elus ei tule, ja teistmoodi miskipärast ei tohi vms,  siis seda minevikku näeb Kairos, Luksoris jms jms kus on samuti soe ja päike. Ei pea Siinaile sõitma.  Jälle kodutöö tegemata... Kõike paremat!

@norsu Meie siin pole ju eesrindlik euroriik vaid kahtlane kolmas maailm :P :P aga meil nt naisblogijaid asja eest teist taga maha ei koksata. 

Nii et - olematu silmaringi katteks võib mulle ju miinuspöidlaid laduda aga ega peale enesetunde sellest muu ei parane.   https://www.france24.com/en/20200110-malta-s-muscat-exits-under-journalist-murder-cloud

Malta on veel tumedama taustaga koht kui 1990ndate Eesti. Täielik korruptsiooniurgas kus kes palju laulab see lihtsalt eest ära koristatakse. Hoidke end reisisihtkohtadega ometi natukenegi kursis... Delfi silmaringike teate isegi - mis Reutersis punaselt trükitähtedega silme ees pole, see teemaks ei tõuse.

Neid Küprosel jopedes külmetavaid lapsi aprillis ja oktoobris ms olen näinud hulgim. Kahju kohe.

Perereis ja kevadel ikka Egiptusesse Punase Mere äärde. Ilm hoopis muu kui Vahemerel kus õiget sooja ei saabu enne juunikuud. Lõbusamad veepargid ka siin meie pool - võtke nt Albatros Jungle Hurghadas, või kui tasku raskem ja siledamat tänavapilti tahate siis võtke mõni Sharmi Rixostest, ja tundke kuidas päris puhkus käib... :)

https://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Hotels-cTop-g21

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297549-d1535318-Reviews-Jungle_Aqua_Park-Hurghada_Red_Sea_and_Sinai.html

Panin selle Sharmi uudisrühma üles ;) Las kibavad natuke. 10% ikka tõstab kulmud kõrgele küll! aga eks see olegi maailma toitlustusasutuste  klubide pubide jms äri teema üldisemalt ja laiemalt :P

TUI Baltic viib Tallinnast Egiptusesse endise Türgi Onurairiga mis on ümber vormistatud Bulgaaria Holiday Europeks. Eestikeelsed esindajad on olemas aga kuna neid kõikidesse hotellidesse ei jätku siis osadele saadetakse muukeelsed, nt egiptlased. Üks reisijanna igatahes õnnestus neil Sharmis nii ära hirmutada, et mina pidin feissi kaudu lohutama ja lahendusi otsima - lubati umbes et kui nende käest ekskursioone ei osta siis järgnevad mingid trahvid... :-O 

Ka on neil soodusreiside nimekirjas paar nii räpast ja remontimata hotelli et mitte keegi veel pole rahule jäänud. k.a Hurghada ühes Steigenbergeris, mis brändi imago poolest võiks olla isegi 6*, on TUI Balticuga sõitnud eestlased paigutatud sellistesse tubadesse et kogenud reisimüüjad pidasid neid töötajate ühikaks. 

Leedus asjatavad kui töötajate nimekirja vaadata siis praktiliselt hilisteismeline kollektiiv... Et nii ja naa. Alustavale reisijale soovitaksin ehk Novatoursi - nendega nagu ämbrisse ei pane. Kes teab mida ostab - ostke kust tahate! :)

Sharmist vist lähim nt Katariina kloostri külastuse raamas ka mesilat näha küsida, seal kandis toimub Lõuna Siinai mesindus, kuigi Eestiga võrreldes suht algelisel tasemel. Abikaasa mul on hirmus tööga koormatud ja tee meieni ööbussiga on tõesti mõttetult pikk. Vaikselt üritame mingit külalistetuba korraldada et huvilisi soovi korral vastu võtta (y)  Ehk u aasta pärast. :)

Soovi korral võite sõnumitada Tripi kaudu või feissis /innovatsioon kontole.

Meil 2016 sügisel EGP devalveeriti, väärtus kukkus u poole võrra. Praegu hakkab vaikselt juba taastuma, Hinnad on veidi tõusnud aga üldiselt ikka jah saab endisest poole rohkem :) Devalveerimine jällegi kosutas ekspordimajandust kenasti - vaastavate firmade ja nende omanike tulud ka kahekordistusid - lõpp hea kõik hea! :) :D  

Vt online kursitabel miski poole tunni täpsusega siit. ega seal midagi põrutavat ei toimu, väiksed komakoha kõikumised ja egp vähehaaval uuesti tugevneb - tulge ruttu! :D

https://egyptrates.com/en/currency/EUR

Hurghada suure veepargiga perehotell, ja raha eest täiega! Muul juhul: meri on jah mõlemal pool aga kus on lastel lõbusam?? Tenerife Siamile midagi on Küprosel vastu pakkuda? Egiptuses teame et on! ;)

Miksik - Amwajd võin sulle kirjeldada südamest. tal on mitmeid plusse, väga lühidalt öeldes 5\* territoorium 3-4\* toitlustuse ja teenindusega. Ukrainlaste najal kriisiaastad üle elanud.  Kuid Sharmis läheb hetkel kõik üles! Poolest saati töötab praegu juba ka itaallastele. Riff on võimas kui et  seal on suhteliselt avameri! kuid väga head soodusvarianti siiski otse rannas aga kus tuul ja lained ei häiriks, ei teagi ka. On mõned paremini kaitstud lahed kuid hotellid nende veeres palju kallimad... Võib vaadata selliseid nagu Hilton Sharks Bay ja Island View.  Xperience Sea Breeze.  Ja muidugi Domina hotellid, kust on ainult raske välja pääseda sest on maanteest nii kaugel ja Preatoni üritab muidugi igati et kogu raha just nende territooriumil ära kulutataks! :) Kuid muidu on selline itaalia idüll omas mahlas seal, ja laugelt laskuvad riffid.  Soodsamatest veel Grand Plaza ning Parrotel Beach (ex Radisson Blu) ja Parrotel Aqua Park on Amwaj sarnased. Kaitstud laguunis saab snorgeldada Regency Plaza ees - korall on nõrgem aga seal viivad poisid kaatritega ka laguuni välisservale kus ta jällegi on üsna puutumatu.  Need on kõik Nabqi hotellid nagu Amwaj ja kõigil on lahmakad mitmesajameetrised liivarannad, Parrotelil ja Grand Plazal eespool küll natsa järsemad ja kitsamad. Amwaj kõrval asub üks Sharmi kallimaid ja luksimaid Rixos Seagate. Võid neile oma täpselt samasugusest kuid 4 korda vähem maksnud liivarannast, kus ka riff kaldale 3 korda lähemal,  sõbralikult lehvitada! B-) :D

Hei, ei ole isiklikult puhanud seal, küll aga olen Sharmi resident ja hotellide jm majutuse hobiasjatundja. innovatsioon.wordpress.com leiab minu näpunäiteid Sharmi puhkuseks jm hinnanguid

Veepargihotelliks on see asutus pakun et päris mõnus, Le Royal on vähem tuntud ja esindatud kett kuid see-eest päris püüdlik, kui Tripadvisorit loed siis kõik on rahul! Hotell valmis neil vaid paar aastat enne lennukatkestust, sai veidi töötada ja suleti, nüüd värskelt taas avatud vist umbes 2018 suvest. Seega hooned, toad, mööbel - kõik on suhteliselt värske. Sisustus on samalaadne üle tee asuva luksushotelli Le Royale'ga - stiilne, ja voodipesu on paremat sorti - ilusaid unenägusid soosiv! :)

Kui norida siis ta ei asu rannas, randa viiakse vüibolla bussiga vüibolla saab ise jalutada kuid kuna hotell ise on pikk ja kitsuke maanteest kaugenevas suunas, ja ka ees olev rannahotell on samamoodi ranna poole pikeneva territooriumiga, siis sinna randa on päris pikk maa nagu ka mujale Naama keskusesse.  Kuid Naama Bays olevatest hotellidest hetkel üks parema ja uuema hoonebaasiga - peaaegu kõik muud on vananenud ja remondiootel. Muidugi ka ainsamaid veeparke Naamas - veel paaril hotellil on paar toru. Nii et üldiselt ei ole üldse laita valik, isegi nutikas!

Hei,

Charmillion Club Aqua Park ei ole kahjuks ülejäänud 3 hotelliga samal platsil vaid on u 1 km eemal sisemaal. Randa viiakse ülejäänud hotellide randa, veepark on nteil omal. Kui Youtubest otsida valgevenelaste reisikanal travel24 siis see pere on seda hotelli külastanud ja hinnanud, neil on päris hästi üles ehitatud ja süsteemsed hotellivideod.  Charmillion on tugeva keskmise taseme kett, kunagine sakslaste lemmikuid. Clubil pole ka viga, kompaktne ja veepargiks ehitatud, peamaantee ääres seega vajadusel saate ringi liikuda nii busside kui taksodega, oma hotelli transfeerid peaksid ka olema. Basseinid seal on talvel soojendusega.  Detsembri keskpaik on veel ilma poolest päris mahe, siiski vee temperatuur basseinides jah juba kukub.

Kahtlemata Portugal! Kõik on vahva aga nt Portugalist päevaks Hispaanias käies oli tunne nagu süidaks romantilisest kalurikülast Brüsseli eeslinna - kohe algas teede veeres mingi gyprok-tööstusarhitektuur jms.Põhjas on võibolla veel rohkem aga lõunas on ka piisavalt teha, seal on ju iga küla ja alev juba puhas kultuur , ei pea tingimata shedöövreid otsima.  Vanu mõisu on iha põõsa taga umbes, igasse mäkke läheb rada ja selle lõpus on ehe küla... Ja inimesed on sellised.. karused nagu saarlased või hiidlased, kohmavad midagi moka otsast. Itaallane nt on hirmus kniksmariihen sh mehed.  Snoobˇ, ja endast mitte kõige madalamal arvamusel. Portugaallane on ehedam ja neis on sellist ... Vasco de Gama maadeavastajate pealehakkamist natuke. 

Sharmi vesi on +22C jaanuarikuus kullake.  Praegu on märtsi lõpp.  Kusjuures ka +22C on  1  kraad soojem kui merevesi suvel Eestis kõige soojemas ehk Haapsalu lahes.... Nii et mis siin ei kutsu??Mine Sinai Star sukeldujate lehele feissis ja küsi sealt, nemad peaksid täpsemalt teadma.

Rimowa. Pehme kosmoseplast - enne venib kui murdub :P Ja teiseks kas te kohvreid ka kaalute kui ostate? Miski Delsey juba tühjalt võib kaaluda 7kg, järelikult arvuta ise palju tegelikuks pagasiks kaalu jääb...  Rimovad on suurusest olenevalt mäletamisi u 3 kg. Osta üks ja igaveseks mitte iga natsa aja tagant uus, ja vana prahiks - see pole ju ökoloogiline!Samas, kaks teist kohvrit on mul Jyskist ostetud 50eurosed hiinakad :) Kah sulgkerge plastmass ja seni vist pole kuskil nii palju loobitud et katki oleks läinud. Nii et nii ja naa, arvan materjalid on nii palju edasi arenenud et ka odav kohver pole enam väga halb.

Hurghada rannik on väga pikk... kesklinnas ehk mitte, aga selline koht nagu Makadi Bay u 30 km lõunasse ja kõik muud sihtkohad Hurghadast lõunasse - Quseir, Marsa Alam... Snorgeldamise sihtkoht on muidu jah pigem Sharm el Sheikh, Dahab - Siinai  idakallas. Või Marsa Alam... :) 

Booking soovib ju kõikidelt kõige odavamaid hindu ja vähemalt Egiptuse hotellides on esinenud et Bookingu bronniga reisjatele on öeldud: teie pakett alkoholi ei sisalda... Peenes kirjas on seal AI juures mingi sama peen sõnastus, umbes et "sisaldab valikulisi jooke".Pakettreisi mõte on asja lihtsuses ja lihtsust ei pea ju kartma? :) Saad transpordi ja ööbimise ühe näpuliigutusega - jääb rohkem aega ja energiat kohapealsete tegevuste korraldamiseks. Tsharterlendude puhul lisaks kehtib eraldi, et need viivad otse kuskile, kuhu liinilendudega on harilikust raskem jõuda.