Nile Delta

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi


181 meeldimist
15 postitust
548 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

16 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Sharmist vist lähim nt Katariina kloostri külastuse raamas ka mesilat näha küsida, seal kandis toimub Lõuna Siinai mesindus, kuigi Eestiga võrreldes suht algelisel tasemel. Abikaasa mul on hirmus tööga koormatud ja tee meieni ööbussiga on tõesti mõttetult pikk. Vaikselt üritame mingit külalistetuba korraldada et huvilisi soovi korral vastu võtta (y)  Ehk u aasta pärast. :)

Soovi korral võite sõnumitada Tripi kaudu või feissis /innovatsioon kontole.

Meil 2016 sügisel EGP devalveeriti, väärtus kukkus u poole võrra. Praegu hakkab vaikselt juba taastuma, Hinnad on veidi tõusnud aga üldiselt ikka jah saab endisest poole rohkem :) Devalveerimine jällegi kosutas ekspordimajandust kenasti - vaastavate firmade ja nende omanike tulud ka kahekordistusid - lõpp hea kõik hea! :) :D  

Vt online kursitabel miski poole tunni täpsusega siit. ega seal midagi põrutavat ei toimu, väiksed komakoha kõikumised ja egp vähehaaval uuesti tugevneb - tulge ruttu! :D

https://egyptrates.com/en/currency/EUR

Hurghada suure veepargiga perehotell, ja raha eest täiega! Muul juhul: meri on jah mõlemal pool aga kus on lastel lõbusam?? Tenerife Siamile midagi on Küprosel vastu pakkuda? Egiptuses teame et on! ;)

Miksik - Amwajd võin sulle kirjeldada südamest. tal on mitmeid plusse, väga lühidalt öeldes 5\* territoorium 3-4\* toitlustuse ja teenindusega. Ukrainlaste najal kriisiaastad üle elanud.  Kuid Sharmis läheb hetkel kõik üles! Poolest saati töötab praegu juba ka itaallastele. Riff on võimas kui et  seal on suhteliselt avameri! kuid väga head soodusvarianti siiski otse rannas aga kus tuul ja lained ei häiriks, ei teagi ka. On mõned paremini kaitstud lahed kuid hotellid nende veeres palju kallimad... Võib vaadata selliseid nagu Hilton Sharks Bay ja Island View.  Xperience Sea Breeze.  Ja muidugi Domina hotellid, kust on ainult raske välja pääseda sest on maanteest nii kaugel ja Preatoni üritab muidugi igati et kogu raha just nende territooriumil ära kulutataks! :) Kuid muidu on selline itaalia idüll omas mahlas seal, ja laugelt laskuvad riffid.  Soodsamatest veel Grand Plaza ning Parrotel Beach (ex Radisson Blu) ja Parrotel Aqua Park on Amwaj sarnased. Kaitstud laguunis saab snorgeldada Regency Plaza ees - korall on nõrgem aga seal viivad poisid kaatritega ka laguuni välisservale kus ta jällegi on üsna puutumatu.  Need on kõik Nabqi hotellid nagu Amwaj ja kõigil on lahmakad mitmesajameetrised liivarannad, Parrotelil ja Grand Plazal eespool küll natsa järsemad ja kitsamad. Amwaj kõrval asub üks Sharmi kallimaid ja luksimaid Rixos Seagate. Võid neile oma täpselt samasugusest kuid 4 korda vähem maksnud liivarannast, kus ka riff kaldale 3 korda lähemal,  sõbralikult lehvitada! B-) :D

Hei, ei ole isiklikult puhanud seal, küll aga olen Sharmi resident ja hotellide jm majutuse hobiasjatundja. innovatsioon.wordpress.com leiab minu näpunäiteid Sharmi puhkuseks jm hinnanguid

Veepargihotelliks on see asutus pakun et päris mõnus, Le Royal on vähem tuntud ja esindatud kett kuid see-eest päris püüdlik, kui Tripadvisorit loed siis kõik on rahul! Hotell valmis neil vaid paar aastat enne lennukatkestust, sai veidi töötada ja suleti, nüüd värskelt taas avatud vist umbes 2018 suvest. Seega hooned, toad, mööbel - kõik on suhteliselt värske. Sisustus on samalaadne üle tee asuva luksushotelli Le Royale'ga - stiilne, ja voodipesu on paremat sorti - ilusaid unenägusid soosiv! :)

Kui norida siis ta ei asu rannas, randa viiakse vüibolla bussiga vüibolla saab ise jalutada kuid kuna hotell ise on pikk ja kitsuke maanteest kaugenevas suunas, ja ka ees olev rannahotell on samamoodi ranna poole pikeneva territooriumiga, siis sinna randa on päris pikk maa nagu ka mujale Naama keskusesse.  Kuid Naama Bays olevatest hotellidest hetkel üks parema ja uuema hoonebaasiga - peaaegu kõik muud on vananenud ja remondiootel. Muidugi ka ainsamaid veeparke Naamas - veel paaril hotellil on paar toru. Nii et üldiselt ei ole üldse laita valik, isegi nutikas!

Hei,

Charmillion Club Aqua Park ei ole kahjuks ülejäänud 3 hotelliga samal platsil vaid on u 1 km eemal sisemaal. Randa viiakse ülejäänud hotellide randa, veepark on nteil omal. Kui Youtubest otsida valgevenelaste reisikanal travel24 siis see pere on seda hotelli külastanud ja hinnanud, neil on päris hästi üles ehitatud ja süsteemsed hotellivideod.  Charmillion on tugeva keskmise taseme kett, kunagine sakslaste lemmikuid. Clubil pole ka viga, kompaktne ja veepargiks ehitatud, peamaantee ääres seega vajadusel saate ringi liikuda nii busside kui taksodega, oma hotelli transfeerid peaksid ka olema. Basseinid seal on talvel soojendusega.  Detsembri keskpaik on veel ilma poolest päris mahe, siiski vee temperatuur basseinides jah juba kukub.

Kahtlemata Portugal! Kõik on vahva aga nt Portugalist päevaks Hispaanias käies oli tunne nagu süidaks romantilisest kalurikülast Brüsseli eeslinna - kohe algas teede veeres mingi gyprok-tööstusarhitektuur jms.

Põhjas on võibolla veel rohkem aga lõunas on ka piisavalt teha, seal on ju iga küla ja alev juba puhas kultuur , ei pea tingimata shedöövreid otsima.  Vanu mõisu on iha põõsa taga umbes, igasse mäkke läheb rada ja selle lõpus on ehe küla... Ja inimesed on sellised.. karused nagu saarlased või hiidlased, kohmavad midagi moka otsast. Itaallane nt on hirmus kniksmariihen sh mehed.  Snoobˇ, ja endast mitte kõige madalamal arvamusel. Portugaallane on ehedam ja neis on sellist ... Vasco de Gama maadeavastajate pealehakkamist natuke. 

Sharmi vesi on +22C jaanuarikuus kullake.  Praegu on märtsi lõpp.  Kusjuures ka +22C on  1  kraad soojem kui merevesi suvel Eestis kõige soojemas ehk Haapsalu lahes.... Nii et mis siin ei kutsu??


Mine Sinai Star sukeldujate lehele feissis ja küsi sealt, nemad peaksid täpsemalt teadma.

Rimowa. Pehme kosmoseplast - enne venib kui murdub :P Ja teiseks kas te kohvreid ka kaalute kui ostate? Miski Delsey juba tühjalt võib kaaluda 7kg, järelikult arvuta ise palju tegelikuks pagasiks kaalu jääb...  Rimovad on suurusest olenevalt mäletamisi u 3 kg. Osta üks ja igaveseks mitte iga natsa aja tagant uus, ja vana prahiks - see pole ju ökoloogiline!


Samas, kaks teist kohvrit on mul Jyskist ostetud 50eurosed hiinakad :) Kah sulgkerge plastmass ja seni vist pole kuskil nii palju loobitud et katki oleks läinud. Nii et nii ja naa, arvan materjalid on nii palju edasi arenenud et ka odav kohver pole enam väga halb.

Hurghada rannik on väga pikk... kesklinnas ehk mitte, aga selline koht nagu Makadi Bay u 30 km lõunasse ja kõik muud sihtkohad Hurghadast lõunasse - Quseir, Marsa Alam... Snorgeldamise sihtkoht on muidu jah pigem Sharm el Sheikh, Dahab - Siinai  idakallas. Või Marsa Alam... :) 

Booking soovib ju kõikidelt kõige odavamaid hindu ja vähemalt Egiptuse hotellides on esinenud et Bookingu bronniga reisjatele on öeldud: teie pakett alkoholi ei sisalda... Peenes kirjas on seal AI juures mingi sama peen sõnastus, umbes et "sisaldab valikulisi jooke".


Pakettreisi mõte on asja lihtsuses ja lihtsust ei pea ju kartma? :) Saad transpordi ja ööbimise ühe näpuliigutusega - jääb rohkem aega ja energiat kohapealsete tegevuste korraldamiseks. Tsharterlendude puhul lisaks kehtib eraldi, et need viivad otse kuskile, kuhu liinilendudega on harilikust raskem jõuda.  

Eks neid Kairo reise ikka tehakse igalt poolt, kuid need käivad kõik ikka Sharmist läbi, mis teeb asja väga pikaks ja tüütuks.. 8-9 tundi üks ots.  Otseteed Nuweibast/Tabast Suessi pole välismaaslastel lubatud kasutada turvariski tõttu.  Ega ma neid reisimise jm turistiasju nii väga ei tea, olen rohkem siin kohapeal ja kohalikus elus. U 40-50 eurot võiks maksta bussireis, neljakesi mahub ju nibinnabin ka autosse, ja teha selline eraviisilisem reis. Liinibuss edasi-tagasi maksab al 12-30 eurot mugavustest olenevalt, tolles viimases on wifi ja süüa antakse ka, ja broneerida saab online.  Kairos saab leppida takso terveks päevaks, kah umbes 30-50 eurot peaks piisama. Kui aega on siis jääda mitmeks päevaks, Kairo on seljakotiga kulgemiseks väga mõnus koht, odavaid hosteleid on kesklinnas igas majas, nt selline

No ta tahab ju Sharmi... :) ei noh - ega ei keela muidugi! Tee Tabast Sharmi on muidugi maaliline ja kõik need väikeasulad mingil määral ka (peamiselt küll veejoonelt vaadates :D ).

Jaanuaris tuleb Sharmi otse Tallinnast 3-4 tsharterit nädalas, jaanuar pole tippkuu ja kindlasti müüakse ka mingi arv ainult lennukohti. Milleks endale asja keeruliseks teha... 


Ärge palun jagage vananenud infot, viisatasud on ammu mitmekordselt muutunud, 1kuuline turistiviisa maksab 25 usd. KUID, kui pole kavas Siinai turismipiirkondadest väljuda - Taba Nuweiba Dahab Sharm - siis kuni 2 nädalaks pole ka viisat vaja. 1 kuulise saab ka piirilt suht hõlpsasti, on mingi nende oma jope kes välja kutsutakse ja vajaliku "turismifirma kutse" korda ajab. Kui on aega Eilatis aega surnuks lüüa, siis ok võtke see viisa sealt, kui kauemaks jääte või kaugemale reisite.


Hinnad on pärast 2016 EGP devalveerimist naeltes vähemalt kahekordistunud, kuid eurodes makstes peaaegu samad  (ainult inflatsiooni jagu kallinenud). 

Joote mingit nurgatagust kraami... Litsentsiga alkoholitootja on Heinekeni tütarfirma Al Ahram ja nendel oma poekett Drinkies (müüakse ka muudes muidugi). Kvaliteetse kange joogi hind algab u 150le 0,75l ja veinid alates 100...120le. Veinide kvaliteet on märgatavalt paranenud, rusikareegel mida kallim seda parem. 400le. Taba piiri kasutavad peamiselt iisraellased Siinaile puhkama sõites. Taustu tundes - maksku! :D

Ise kunagi kasutasime, 10a tagasi :) Molfixi ja BabyJoyd (Jaapani) millele Eestis vastas enam vähem Huggies. Pampers Premium nüüd olevat ka ok, vanasti oli Pampers suhteliselt õudust tekitav kile. Carrefour on suurim esmatarbepood, selline väiksema Rimi mõõtu, neid on Sharmis 2 tk ja taksoga lihtsaim sealt läbi astuda. Ragab ja Metro on sellised Konsumi mõõtu, kui teele ette jäävad siis võib läbi astuda...

 Metro neis kolmest kalleim.     

Kanaaridele 5aastast tõesti ei viiks, mis see siis praktikas oleks - päev autos??? Sihtkohad muidugi pole võrreldavad loodus- ega kultuuririkkuse poolest - Kanaarid on lihtsalt veel üks heakorrastatud mereäärne koht, Egiptus on see, kust me pärit oleme. Ning ta ju on kultuuriväärtusi ja loodusrikkusi pungil täis.

Araabia poolsaare muljed selle teema puhul üldse ei kehti või muidu võiks ka Venemaal elanu väita et tunneb seda Eestit küll juba piisavalt. Egiptus pole Araabia vaid on lihtsalt araabiakeelne, nagu Eestist oleks äärepealt saanud venekeelne, ja kas meist siis oleksid seeläbi saanud venelased? Mõelge natsa... 
Kliima koha pealt - üks on Atlandi ookean, kus talvel alati vesi jahtub ja kevadel soojeneb kaua. Teine on India ookeani mõjud Punasel merel... Päikest on märgatavalt rohkem, pilvi vähem. Lastel on siin tõesti vahva, ja - veetke puhkus autovabalt!? :)
Pildil Sharmi Albatros Aqua Park. 

https://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/ .... :) Hotellid mida kallim seda (üldjuhul) parem, kuigi muidugi kuidas just võimalik. Väga-väga paljudes on teieealistele sobiv väikelaste veepargike - ikka abiks! ;) 

Eestlased Egiptuses facebookis arutab hotelle risti ja põiki :) Minu lemmikuid ei ole, liiga suur ja lage, aga on puhas, toidavad hästi ja üsna mitmes restoranis, ning eestlased üldiselt jäävad vägagi rahule.  Pickalbatrosi kett, neil on ligi 10 head ja väga head hotelli Hurghadas ja Sharmis kokku, sh Lähis-Ida suurimaid - Aqua Blu-Aqua Park veepark. Stabiilne tase.  Leia nende samanimeline kodulehekülg. :)

 
Kui nii palju veeparki pole vaja, siis kõrval Jaz Mirabel Beach on natuke elegantsem. Nubian Village on seal kandis ka väga hea ja natuke pisem ja hubasem, ning ülihea toitlustusega ja hästi aktiivse programmiga ka - vesiaeroobika, jooga jpm.

Leia Eestlased Egiptuses rühm feissis, saad vajadusel kiiresti küsida või kontrollida. 

Kohapeal osta data SIM, 1G maksab u 20-30 kohalikku st 5G umbes 100 egp, 7 giga u 140-150 egp jne. Viisa saab ka eurodes maksta, annavad tagasi kohalikus.
Families and Couples tähendab just selliseid paare nagu teie, lastega või lasteta, ja et üksikud ja noorukite rühmad ei saa seal peatuda. Enamasti rahulikuma puhkusekeskkonna loomiseks. 

Trikutriku teeb vist nalja.. :) parimad veepargid on ikka Punase Mere ääres, too Crazy Waters on täisrõivis ujuvate või üldse mitte ujuvate linna-egiptlaste rõõm, ja suuruse poolest selline keskmise hotelli keskmine pargike, samasugune on Egiptuses praegu tõesti igal teisel perehotellil. Parimad on muidugi Pickalbatros keti omad, aga mõned teised päris head on ka. Rixos Seagate Sharmis avas just oma Aquaventure pargi - kah selline u 16 toru aga muidu kenake ning kuiv karussell ja vaateratas on ka. Pickalbatrosid siiski suurimad,  territooriume mõõdame üldiselt ruutkilomeetrites ;)

Jätke palun tipiks raha. Kommid sööge ise ära või jagage tänaval lastele. :) Egiptlane kingib raha igal võimalikul juhul sh sünnipäevadeks. Praktiline ju? Ja shokolaadiga peret ülal ei pea.

Reisipisikule:
Albatros keti hotellid, kuhu teie valik kuulub, on üldiselt tugev ja kvaliteetne peremees, selles uusimas osas eriti ollakse rahul nii toidu kui muuga. Rohelust on seal natsa vähem - puud pole veel jõudnud kasvada. Kuid muidu igati ok. 

Kas kõhuhädad just toidust tulevad, pole ma päriselt iial aru saanud, pisikud kogunevad eeskätt kätele, millega puudutate ukselinke, rootsi lauas kulpe ja labidaid.... terve hotell riburada ühtesid ja samu. Peske käsi hoolega, võib võtta kaasa desinfitseerivaid salvrätte või vedelikku, mida saab ka kohapealt. Loperamid aitab lihtsamal juhul, Antinal (toimeaine nifuroxazide) tõsisemal juhul, apteeke on igal sammul ja arstiabi saab hotellis ka.  Ei ole täheldanud et midagi otseselt vältima peaks eriti nt kraaniveega ei juelta hambaid pesta, ei juleta jääd joogi sisse küsida, ei juleta salatit süüa (???) jms, aga kraanivesi Sharmis on nt pöördosmoosmeetodil filtreeritud merevesi nii et tegelikult põhimõtteliselt joogikõlblik.  Hotellipersonal on toiduohutuse küsimustega kursis, nende finantskaotus on päris suur kui midagi peaks täheldatama ja hotell suletakse. Kuid ettevaatus pole kurjast, töötajaid on rohkem ja vähem motiveerituid nagu igal pool, ja eks te tunnete oma tervist ise paremini. Soovitav on igal vajalikul juhul käsi pesta ja desinfitseerida, tualetiust seejärel mitte puudutada... :) restoranide sissekäikude juurde panevad ka hotellid ise desinfitseerivaid vedelikke välja. 

Jah nn vanal turul on suveniiripoode ja muid poode. See on väike kvartal, saate ülevaate tunni-paariga.

Delfiinide link peamiselt juhtis tähelepanu et sellised delfinaariumite delfiinid on vangistatud delfiinid... Muidu soovitaksin päeva merel - eestlased korraldavad eestikeelset sukeldumis- ja snorgeldamisreisi mõned korrad nädalas Sinaistar nime all ja neil näeb vabu delfiine kohe üsna sageli meres hullamas. Võib ka niisama kaasa sõita - päikest võtta ja merd imetleda, ei oska arvata kuidas lapsed vastu peavad, aga neid käib sellistel reisidel muidu küll.  Pakutakse korralik soe lõuna ja vesi ja karastusjoogid on vabalt kasutada - kõik on täiesti mugav.  Isegi Egiptuse vanaemasid olen snorgeldamas näinud (fotodel) kes ujuda üldse ei oska - pannakse rõngas ümber, vest selga, instruktorid on kõrval, karta ei ole midagi!  :) Kuid lastele ka delfinaarium üldiselt meeldib ja ma vahel mõtlen et kui need mõned vangistatud delfiinid seal aitavad rohkem armastada neid ülejäänuid kes on vabas vees, siis ehk on asjal siiski mõtet? On ju ka Tallinnas loomaaed endiselt alles.