Kamerun – Kesk-Aafrika Vabariigi reis (Esimene osa. Kamerun)

Kamerun oli minu teine riik Aafrikas mis külastasin 2015. aasta detsembris.

 Sõidu planeerimine:

Kõige raskem etapp sõidu planeerimises oli leida endale giid. Ma ütlen ausalt - ma kartsin sõita Kesk-Aafrikas üksinda kuna antud regioon oli minu jaoks tundmatu ning Aafrika ei ole Euroopa kus saab vabalt üksinda reisida ja tunda ennast turvaliselt. Kirjavahetus oli mitmete nii Aafrika kui Euroopa riikide turismifirmadega, kuid nende hinnad olid küllaltki kõrged. Leidsin kohaliku kamerunlase Martial Tchetgna (Facebookis on tal lehekülg olemas), kellel on oma turismifirma ning kes korraldab reise nii Kamerunis kui ka Kesk-Aafrika Vabariigis (edasi KAV). Oli pikk kirjavahetus ning lõpuks leppisime, et minu reisi hinnaks on 3000 eurot. Jah, reisimine eksootilises Kesk-Aafrikas ei ole odav. Reisi pikkus oli 11 päeva.

 Hind sisaldas:

-       Ööbimine hotellides (Kamerunis) ja Sangha Lodge-s (KAVs)

-       Söök-jook Sangha Lodge-s (KAV)

-       Giid, autojuht, sõiduk (kogu reisiks)

-       Sissepääsud Dzanga Bay ja Bai Hokou-sse

-       KAV viisa

 

Hind ei sisaldanud:

-       Kameruni viisa

-       Rahvusvahelised lennud

 Reisiplaan:

 1. päev – Tallinn > Istanbul > Yaounde lend. Ööbimine Azur hotellis.

 2. päev – Yaounde > Abong Mbang. Ööbimine Zurikoi hotellis.

 3. päev – Abong Mbang > Yokadouma. Ööbimine Elephant hotellis.

 4. päev – Yokadouma > Sangha Lodge

 5. päev – Sangha Lodge. Dzanga Bay (elevantide joogikoht), Bai Hokou (gorillade elukoht)

 6. päev – Sangha Lodge. Käisin Lodge lähedal juga vaatamas.

 7. päev – Sangha Lodge. Käisin Lodge lähedal väikses Babongo külas, niisama tiirutasin ringi.

 8. päev – Sangha Lodge > Yokadouma. Ööbimine Elephant hotellis.

 9. päev – Yokadouma > Lomie > Abong Mbang. Ööbimine Zurikoi hotellis.

 10. päev – Abong Mbang – Yaounde. Yaounde linnaga tutvumine.

 11. päev – öine lend Yaounde > Istanbul > Tallinn

 Teed Kamerunis:

Kuni 100km Yaoundest on asfalt olemas ja teed heas seisukorras. Pärast algab „trash“, teed on isegi kuival perioodil raskelt läbitavad.

 Inimesed ja turvalisus Kamerunis:

Kameruni inimesed olid küllaltki lahked ja sõbralikud, aga igaks juhuks soovitan olla ikka valves. Turvalisus on kõrgel tasemel ning kriminaalset olukorda ei olnud.

 Kameruni viisa saamine:

Kameruni viisa ei ole võimalik saada Kameruni lennujaamades isegi LOIga (Letter of Invitation). Viisa peab olema saadud enne lendu Kameruni.

Kameruni viisa saamiseks võtsin ühendust Kameruni konsulaadiga Stockholmis. Konsulaat vähemalt 2015 aastal vastas meilide väga kiiresti (päeva jooksul kohe kindlasti). Viisa väljastamiseks nad tahtsid saada ainult täidetud viisa taotluse ankeet, pildid ja viisalõiv mis on võimalik üle kanda konsulaadi pangakontole. Dokumendid koos passiga saatsin DHLga. Viisa väljastamise teatis tuli e-meilie teise päeva jooksul. Helistasin DHLi ning palusin passi järgi minna. Järgmine päev oli pass viisaga mul käes.

P.S. Juhul kui külastate Kameruni ja KAV riigid minu reisiplaani järgi siis taotlege Kameruni multiviisa, et saaksite KAVist tagasi Kameruni tulla.

 

Reisimise aeg:

Parem reisimise aeg lõuna Kameruni on detsember – veebruar.

 Kaart koos huvipunktidega:

Kahjuks ma salvestasin ainult oma lennu Kamerunist Istanbuli. Ülejäänud oma liikumise teekonnad ma ei salvestanud, kuid salvestasin „waypoints“ – hotellid, söögikohad ja teised huvipunktid mis peaksid Teile abiks olema.

 https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1H_pakdKuVvTjT8NP8bid-X3DagA&ll=3.8455944815343734%2C11.409867743901145&z=7

 Juhul kui keegi otsustab säästa raha ning teha antud reis iseseisvalt: see on täitsa võimalik kuid varuge selleks miinimum 3 nädalat kuna peate otsima endale võimalused kuidas liigute Yaoundest Libongo külasse (võimalus on sõita suurte veoautodega mis veavad puud, kuid nad liiguvad väga harva). Libongo külas helistate Sangha Lodge-sse (http://sanghalodge.com) ning nad saadavad Teie järgi paadi mis viib Teid esmalt KAV viisa saamiseks Libongost (Kamerun) Lidjombosse (KAV) ja kui viisa saadud siis juba Lodge-sse.

Samuti ma unustasin salvestada veel Libongos (Kamerun) maja „Migration Office“ koordinaadid kus enne KAVi panekut peate läbi käima ning Teile pannakse tempel „Kameruunist lahkunud“. Tagasi teel KAVist Kameruuni peate selles majas uuesti läbi käima ning panema templi, et sõitsite Kamerunisse tagasi. Aga maja asukoha võite küsida kohalikudelt ja nad juhatavad Teid.

KAV viisa saamisest ja KAV reisist räägin teises osas. 

Lennupakkumised
Reisikaaslased