Kas Istanbuli lähedal on võimalik ka rannapuhkus perega?

Et jutt selline-läheks lastega järgmise aasta juunis Türki puhkama. Istanbuli saab lennata Riiast peaaegu et tasuta. Siit küsimus-põhilised kuurortpiirkonnad(Antalya, Marmaris jne.) on teises riigi servas. Kas Istanbuli ümbruskonnas on ka kuskil normaalset kohta, kus lapsed saaksid rannas löbistada? Või et kuna auto tuleks rentida niikuinii, siis peaks tee läbi maismaa teisele rannikule ikka ette võtma?

Või oskab keegi soovitada mingit soodsat siselennufirmat, et Istanbulist lõunarannikule sõita?

www.onurair.com.tr ja www.atlasjet.com/en lendasin Istanbulist Antalyasse ja tagasi. Väga ok mõlemad

Tere, ka Istanbuli lähistel leidub supelrandu, põhiliselt jäävad need Musta mere äärde, linnast 60-70 km kaugusele. Tegemist on siiski rohkem Türgi siseturistidele mõeldud randadega, kuulsamad kuurordid jäävad rohkem lõunasse. Mõned neist on toodud siin: http://www.turkeytravelplanner.com/go/Istanbul/Sights/beaches.html

Enda kogemusest: kui tahtmine aeg põhiliselt rannas veeta, siis autot rentida pole suurt mõtet. Istanbulist saab nii bussi kui ka lennukiga mugavalt kuurortpiirkondadesse ning kohapeal saab ekskursioone eraldi juba osta. Kr juba viitas mõnele lennulingile, odavaid lennufirmasid on Türgis veelgi, nt www.flypgs.com, www.thy.com. Piisavalt pikalt ette planeerides saab 500 krooniga Antalyasse lennata küll. Teine võimalus on minna Izmiri lähipiirkonna kuurortidesse (Kusadasi), sinna saab ka bussiga küllaltki kiiresti.

Ka rongid sõidavad Istanbulist kuurortidesse.

Uudis.Istanbuli äärde ehitatakse suurt veeparki,praeguseks pidigi valmima ja sellel on internetiaadress,otsige otsingust.Istanbuli ainsad teised ujumiskohad on 5# hotellides,Üsküdaris-saar-õnnestus tasuta,aga Taksimis-linnaosa-oli jube kirves.Kuid kui sõidate 1.30 liiri,imeodav pilet,2 tundi või miskit saartele,seal kivine tasuta rand otse laeva maabumise kõrval.Mugav. Olen 5 korda Türgis käinud.Püha jumal,milleks lastega Istanbuli ja mitte täispaketiga kuurorti?Alanyas hea rannas päterdada.Kemeris ainult venelased,kuid väga ilus koht.Ja kallis.Marmaris ka kallis,rannaosa väike.Marmarises apartamendid kogu sisustusega,sai ise süüa teha.Tellige toidud hotellides ja minge Alanyasse.Istanbul on nii igav.Ja omal käil Istambulis koperdamine läheb ikka kalliks.Istanbulist Marmarisse juba nii pikk maa,sealt veel Alanyasse 500 km.Mis odavast piletist räägite,kui kihutate veel lennukiga lõunasse.Buss tõesti odav Istanbulist lõunasse,head ööpäevast loksumist siis kuumaga nende meeletute vahemaadega!Istanbulis on huvitav maksimum 3 päeva,küll ma algul imestasin,miks seal vene ja muud turismifirmad tegid reise ainult 4-päevaks!Ehk tõesti uus veepark leevendab midagi.Aga ka Antalyas on veepark,sõitke Alanyast sinna,kui meri ja basseinid ei kõlba.Aga suurlinnad,nagu Istanbul ja Antalya on küll puhkuseks jamad,kuigi mina olen suurlinnafänn.

Tänud kommijaile! See Istanbuli tuhin läks õige kiirelt üle, nüüdseks on juba ammu kinni pandud hotellikohad Alanyasse! :)