Kas keegi on käinud aprillis Indias Goas?

Kas keegi on käinud aprillis Indias Goas? Kuidas seal aprilli kuus ilmad on? Kas vihmasajud on juba vaikselt alanud või on veel ilus päikesepaisteline. Olen lugenud, et sellel ajal on seal uduvine. Mida see uduvine endast kujutab, kas siis on justkui pilves ja udune või lihtsalt päike paistaks läbi õrna udu?

Tere, käisime eelmise aasta aprillis. Oli täiesti päikeselisi päevi ja oli ka õrnalt uduseid päevi. Kuid ega vahet oluliselt olegi, sest väga palav on ikkagi. Palav on ka öösel, rekord temperatuur oli öösel bungalow´s 33 kraadi.Üldiselt oli niiske, pestud riided ei tahtnud kuidagi ära kuivada. Vihma õnnestus korra näha, oli umbes tunni pikkune sabin, mis tundus tol hetkel õnnistusena. Kokkuvõttes, vähem vastupidavatel inimestel võib raske olla, eriti kui toas koditsioneeri ei ole, kuid meie läheks ikkagi ka aprillis tagasi. Aprillis ka veel üks eelis võrreldes jaanuariga, pole sääski. Edu

Aga mis piirkonnas te olite? Täpsemalt millise ranna juures? Me ei suuda otsustada, kas minna põhja või lõuna Goasse. Saan aru, et olite rannamajakeses. Kuidas üleüldiselt selles oli? Kas tasub see hea hotellitoa asemel võtta?

Sylvia, me olime Palolemi rannas, mis asub lõuna Goas ehk eelviimane rand. Käisime ka põhjas Anjuna rannas, kuid sealt tulime kiiresti tagasi, kuna seal oli liiga palju pilves rahvast. Palolemi plussiks on rohked söögikohad ja palju bungalosid. Mis puutub rannamajakesse, siis see sõltub juba inimesest endast. Mina sellises kohas kindlasti otsustaks rannamajakese kasuks, mis asub ookeanist 30 meetri kaugusel. Majakesi on seal kahte tüüpi, ühes on toalett ning dušš ja teises mitte. Meie omas oli. Lisaks on sul kahene voodi koos moskiitovõrguga, paar riiulit ja tooli, elekter ja tiivik laes. Väljas ukse ees oli võrkkiik. Uks käis tabaga kinni. Samas oli ikkagi palav. Kokkuvõttes oleneb see sinust, Palolemis sa hotelle praktiliselt ei leia. It´s up to you. Löö netti otsingusse Palolem ja vaata pilte, kas sulle meeeldib.

Meie plaan kisub Calangute randa... Leidsime ühe ilusa rannaäärse hotelligi seal ligidal (me rohkem hotelliinimesed). Aga tore, et ilm ikka normaalne sellel ajal, kartsime just, et äkki päikest ei näegi:) Kirjutad, et moskiitovõrgud on voodi ümber, kas neid on aprillis palju? Kas õhtul väljas süües võivad häirivalt kimbutama tulla?

Mida te seal põhiliselt sõite? Mis on selline nö. Goa firmaroog, mida kindlasti tasub proovida? Kas vastab tõele, et 50 eesti krooniga võib kõhu korralikult täis saada näiteks mereande süües? Kas te taksoga ka liiklesite? On see tõesti superodav? Ja veel üks küsimus :)... Kas shoppasite ka? On seal osta ka selliseid korralikemaid asju- näiteks suveriideid mida kohe selga tõmmata, kui ei plaani just eriti riideid kaasa võtta?

Kui Põhja-Goa ei meeldi tšarterturistide pärast ja Palolem mõnel teisel põhjusel, siis on ehk Colva ja Benaulim (2 km Colvast) "kuldne kesktee". Aprillis on tõesti juba VÄGA palav ja ma isiklikult Palolemi rannamajakesi sel ajal ei võtaks. Kui kondiga tuba ei kasuta, siis peab olema VÄGA hea tervis, et paar nädalat järjest "saunas" olla. Palolemilt võib läbi hüpata, aga kas kuumal ajal pikalt hütis olla on hea, seda tasuks kaaluda.

Hotellides võrke ei ole, aga pole ka vaja, sest aknad on niikuinii kinni. Vajadusel pannakse vastav küünal kärssama. Goa on endine Portugali koloonia ja sellest ka pärand - söögid valgetele vägagi söödavad. Valik väga suur ja odav. Oleneb kohast, aga ma küll ei ole veel nii kallilt söönud- 50 eek! Ikka odavamalt. Takso on ka odav, kõik on odav! Kui Te just rumala peaga ei osta mingit X-meelelahutust, millega kohalikud ärikad sahkerdavad. Riideid saab kohapealt osta. Poode on servast-serva ja küll kotikaupmehed ka Teiega min iga 10 min tagant ühendust võtavad, kui väljas juhtute olema.