trip-krainetrip-ukraine-dark
Kas keegi oskaks infot jagada Novosobirski ja selle ümbruse elu kohta?

Tere,

Plaanime minna siin juuli lõpus Moskvast lennukiga Novosobirskisse ja liikuda seal 200 km raadiuses. Kas keegi teab või on käinud seal piirkonnas, huvitaks näiteks ööbimine , kas seal saab autot rentida ja mis nende hinnad on. kui palju tuleb lisa paberit välja käija teatud teenuste eest. Ootan rõõmuga midagi

Kas seoses päikesevarjutusega? Ise valisin seal käimiseks rongi ja 30.07.-03.08. Altai turismibaasi koos väljasõitudega Teletsi järve äärde ja mägedesse. Enne varjutust uurin veebist ilma, et õigel ajal ola selges kohas. Kuid ise asju ajades tean, et just 01.08. on seal väga hõivatud. Vaata veebist "gostinicõ Novosibirsk, Barnaul, Bijsk" alt. Päikese vari läheb just neist kohtadest kenasti üle. Muidu olen seal käinud aastaid tagasi ning enam uut ei tea. Kuid 200km ümbruses küll midagi erilist ei paku, ainult Altaj on seal mõnus koht. Kui auto rendite, põrutage kindlasti sinna, muidu on tegemist tühja käiguga.

Väga huvitav siin päikese poolt antud info päikesevarjutuse kohta. Tegelikult ei teadnudgi et seal sel ajal pvarjut on. Ühesõnaga see 200 km pole mingi kindel nr, millest üle ei saa, rõõmuga ootan kõikvõimaliku huvitvat, mida seal piirkonna vaadata, sest reis jookseb siin peale juba 20.07 Meie põhieesmärk, miks me sinna lähme, külastada kohti, kus oli küüditatud ema ja vanaisa. Oleme isegi kaalunud mõnda siselendu seal kohapeal, mis iganes. Kohal oleme 10 päeva. Täna juba ette.

Päikesevarjutuse kohta on parim teave NASA lehelt, sellega tegeleb FEspenak: http://eclipse.gsfc.nasa.gov/eclipse.html Siit saab GoogleMaps abil näha väga täpselt, kust läheb üle täisvarju keskjoon. Vali 01.08.2008. varjutus: http://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEgoogle/SEgoogle2001.html Nii et säti ennast kenasti varju sisse, saad kena elamuse. Eestis on järgmine täielik 2126.a ja varasemad ka kaugemal. Ise olen jälginud kaht täielikku ja üht osalist päikesevarjutust. Linnud jäid vakka, äkki saabus mingi omapärane hämarik, nagu põrgutunne tekkis. Temeperatuur langes kiiresti 3°-4°.

Kas käisid seal Novosibirski kandis ära ? Endal plaanis ka sinna minna, täpselt samal eesmärgil, mis Teie. Täpsemalt Iskitimi lähedale, mis on Novosibirskist umbes 60 km.