Viimased kommentaarid

Tore, et Tip tahab Bhutani külastada :) Jah, mõned Tripikad on Bhutanis käinud ja sihtkoha päisesse mõned mõtted jätnud, siin foorumis. Veidi utreeritult öeldes on Bhutanis iga mees nn reisikorraldaja. Sa võid nendega kohtuda hotelli õllebaaris või tänaval ja teatud võimekus neil sinu viisaasju korraldada ka on. Oluline, et reisettevõtja oleks aga kvalifitseeritud ja kogemustega. Kuivõrd Bhutan on oma hinnatasemelt nii mõnelegi once in the liftime trip, siis soovitan oma reisi hästi planeerida ja usaldusväärsete partneritega. Paro lennuväljale lendavad vaid kaks Bhutani ettevõtet Drukair ja Bhutan Ailines. Kohaliku giidi sõnade kohaselt võib piloote kahe käe sõrmedel üle lugeda, kes suudavad Paro lennuväljal navigeerida, mis on üks maailma ohtlikumaid. Mingit illusiooni seal üksinda kondamisest ei tasu viljeleda, kuna kõik toimub guided tour põhimõttel. Samas teatud liikumisvabadus on ja õhtul peale tuuri taksoga Parost Thimphusse sõitmine pole kuritegu. Kõik, mis väljaspool seda, jääb kohaliku giidi vastutada oma isamaa ees :) Teatud kõrvalekaldeid tuuris on võimalik teha ja isepäi miskit muud vaadata aga see vajab usaldusväärseid giide. Tasub ka teada, et default viisa puudutab ainult Paro ja Thimphu piirkonda. Kui on soov ka mujale minna, siis on vaja seda viisataotluses eraldi märkida. Eriti puudutab see riigi idaosa, mis on off the beaten track. Eestist korraldab Bhutani reisi Kon-Tiki Reisid, järgmine reis on kava kohaselt 20.09.2019 ja kevadel 24.04.2020.

Nii palju veel, et SEB kaardimaksetelt läks  Kaliningradi oblastis juurde teenustasuna 1,5 % makse summast, samas kurss, millega konverteeriti oli suhteliselt ok 72,5 - 73 rubla 1 euro. Tavidi valuutavahetuses enne minekut sai 1 euro eest 70 rubla.

Ei, see Olegi lugu juhtus Tšernjahovskis. Seal nad ei käinud.

Millal sa nobenäpp Kaliningradis olid ? Mis kurss pangas oli ? Meie kasutasime liikumises ka linnas autot, kuna liikumist oli palju. Probleeme olid ainult elamurajoonide sisekvartalites ja Kura sääre Morskoe külas, kus teed olid sellised, et võtab madalama auto põhja peale kinni. Elanikud olid sõbralikud ja abivalmis. Küsisid teed linnas, näidati lahkesti kätte, küsiti, kas Soomest, ei Eestist peale seda pisteti käsi pihku ja öeldi, tere, mina olen Oleg. Või näiteks renoveerimist ootav Georgenburgi kants Tšernjahovski lähedal, kus kuuldes, et oleme Eestist võttis eemale kiirustav kõrvalmaja asjapulk hoo maha tõi võtmed ja tutvustas meile tervet vana häärberi kompleksi.

Tagasi Kaliningradi oblastist. Tagasi tulime Nida kaudu ja piiril läks samuti 1,5 tundi. Jaanuse teema täpsustuseks, et jah, SIM kaardi saamisega probleeme polnud. Beeline, Megafon, MTC, vali, mis sobivam. Passist tehakse koopia, maksa raha ja kogu lugu. Valuutavahetuse punkti nägime vaid Tšernjahovski kesklinnas. Mujal jah selliseid kohti pildis polnud. Kaardiga sai pea igal pool tasuda v.a väiksemad kalaletid ja kvassiputkad.
Kaliningradis kohtasime katedraali juures umbes 50-st Eesti gruppi Karavani reisiklubist, nii et koht kogub populaarsust. Oli vahva reis !

Praegu Tšernjahovskis. Pääsesime pühapäeva õhtul kell pool seitse pooleteise tunniga üle Sovetskist. Mobiili SIMiga pole probleeme, võtsime MTC müügipunktist 300 rubla, piiramata intermet + kõned 8 päeva.

Vahepeal jooksis ka selline mõte läbi nagu venelased tihti ütlevad ja jätavad... "znatšit ne moe" aga nüüd vaatame, mis edasi saab...

Viisat tehes loopis vahepeal algusesse tagasi ja kui ei salvestanud, siis oli kogu avaldus kadunud ja pidi uuesti tegema hakkama. Pildi sobitasin siiski kolmandal katsel selliselt raamidesse, et lasi ära saata. Praegu ootan viisat. Confirmation taotlusest on igatahes meilis olemas. Selle veebi vormiga on jama, salvesta kogu aeg ja proovi pärast oma taotluse alt uuesti sisse logida. Pildil on 100 nõudmist aga samas on ka vehendid seal aknas pildi vastavusse sobitamiseks.

toAlar nimetatud teemas on üsna palju jauramist liisinguautode kohta, ehkki Jaanuse mõtted sobiks küll jah, ka siia teemasse. Pole paha siin ka midagi värskemat tekitada.

Tallinnas saab käest kätte

Huvitav on see "nähtavaks tegemise jutt". Ma ei ole ka kuskil rinnasildiga "eestlane" rännanud aga ikka olen teistest maadest pärit isikuid kohanud. Võimalik, et lätlased ja leedukad reisivad siis nähtamatult...või inkognito, öeldes, et nad on Malaisiast. Siin lõimes peetakse ikka silmas seda, kas kas kuskil on kohtutud reisidel baltikaaslastega. Kas kuskil pubis, või vaatamisväärsuste juures, safaril või kuskil, kus tekib isiklik, mitte reklaamkontakt. Aga igat moodi on võimalik reisida...Bhutanis küsisin ühelt bhutani noormehelt kõrtsis, et kas ta Euroopas on käinud. Ta ütles, et jah, kaks korda. Mõlemad korrad kukkus voodist maha...

Venelasi on igal pool, isegi Bhutanis Paros kohtasin. Ei saa seal midagi vene keeles aetud. Oli tehtud vast selleks puhuks ka hommikulauas Russian salad aga "prakljatõe estontsõ sažrali salat" enne kui venelased jaole jõudsid. Kusjuures salat oli päris hea :D aga jah lätlasi ja leedukaid nagu kohanud pole...

Klaar, tänud vastamast. Hea teada, et läbi läks. Haiged hirmud seal maal, samas kui terroristid sirguvad nende endi silme all ja ükski ESTA ega muu tsviilsõel tegelikke tegijaid ei morjenda.

Kas sa Pistric ESTAt täites salgasid ka Iraanis käigu maha või märkisid siiski ära, et läbi läks ?

Faktid selgeks, sihtkohariigi ja reisi suhtes, kuhu lugejaid kutsutakse

Kus sa minu postituses keeldu näed ?  Mina ei tea, mis gatarist jutt käib ja tahan seda teema algataja käest teada. Samuti seda, kus pärineb teadmime, et Bhutan on Tiibeti vaese rahvaga kuningriik ? 

Hbert sa loed tiiu01 mõtteid, või oled ta suuvooder ?

Edastatud info põhjal juba on kihvt reis ja kui valida sinna veel inimesed, kes jagavad samu vaateid, et sõita vaesesse Tiibeti kuningriiki GATARiga, siis tuleb veel kihvtim reis... :D

No päris ihualasti ei soovitaks Omaanis hundirattaid visata...ja bikiinides saad ujuma minna väljaspool hotelli randu, kui oled nn silma eest ära. Muskatis kasutatakse selleks merele sõitu ja paadilt ujuma minemist. Vadides kehtib sama "silma eest ära" reegel.

Vaeste inimestega suletud kuningriik Tiibetis.... :D
Sa ikka tead, kuhu sa inimesi kutsud ? Kuidas see kuningriik Tiibetisse sai ? Poliitiliselt, geograafiliselt ?

Inimesed on seal rikkad vaimult ja õnneindeks on kõrge. Majanduslikult ei saa ka riiki vaeseks pidada, kui rahvas on toidetud ja õnnelik. Haridus ja arstiabi on tasuta. Mis see GATAR lend on ?

1. Visa grant notice ehk kinnitus, mille alusel saad saatkonnast või lennujaamast viia
2. Electronic visa- mis  ongi viisa.

Ehk siis sellele teisel variandile ma saan aru. Millisel kujul see viisa siis jäi taskusse, väljaprinditud pdf, millel tempel peal ? Passi ei midagi ?

Väga lahe ülevaade aga vihjeks nii palju, et Gambia foorum on ka ja Tuneesia ning Egiptuse kohta suht vähe inffi oli selles postituses :D

Krd nikerdamine peale seda USA jama. Varem sai viisa piirilt ja polnud vaja miskit eeltäita/teatada. Kui Sa Blofeld oled seal ära käinud jaga kindlasti inffi, kuidas läks ja mis seal täpselt saama hakkas. Edu !

Sinu Snoop võimudünaamika on sinu kahe kõrva vahel ja ei pretendeeri millelegi muule

Tuneesias ei ole turistil sõpru. Kui ka keegi veiniriiuli juurde teed juhatab, siis lõppkokkuvõttes soovib pudelit veini ka enda lastele :D
Kahju, et Sa Sahaarasse ei jõudnud, sest see oli üks mu Tuneesia reisi highlighte. Head sööki on Tuneesias jah raske leida. Samas on minu üldmulje Tuneesiast positiivne.