Viimased kommentaarid

Shanghai on väga suur linn. Uurige veits Shanghai ajalugu enne reisi. Eriti, et aru saada, miks kunagi olid sildid- "hiinlastele ja koertele, not allowed". Käige ära nn Hiinalinnas ja Prantsuse kvartalis. Kindlasti Uus Maailm, teisel pool HuangPu jõge - Pudong, koos Oriental Pearl Toweri, Jin Mao (2005 aastal oli tornis saada Eesti postmarke) ja Shanghai Toweriga jne. 2005 läks HuangPo jõe alt rannapromenaadilt, Pudongile, miski selline metroo moodi turisti tivoli, kus oli miski psühhodeeliline valguse saade, miskit täispuhtud tegelased ilmusid ja kadusid kondli alla, külgedel ilmus Costeau imaline maailm jne. See kitšimaiguline show oli oma püüdluses vaatamist ja sõitu väärt ;)

HuangPu koloniaalne rannapromenaad, selle tagune ajalooline Hiinalinn. Yu Yuan Garden ja taoistlikud templid ning Nefriit Budhha Tempel (Jade Buddha Temple). Turult ostetud kuiv soolakala, TsingTao õlu ja korduvkasutatud pinnud väljas rasvased pulgad Shanghai sööklas :D

Omaette elamus oli ka Shanghai ööklubi, kus oli iga hiina naise kohta üks vormis politseinik, kes seisis tuimalt postile toetudes. Tantsule palumise nägu polnud ei politseil ega hiinlannadel. Joviaalses TsingTao ja brändi meeleolus bäkkbäkkereid, aga ka keegi korrale kutsuma ei tulnud :D

Edukat reisi !

Proovi ikka korralik kodutöö ära teha, võil leida turvaline kontakt Indias, nii palju, kui see seal maal võimalik on :)
Matkamaailmast saab seljakotti laenutada.

Head reisi !

Esiteks, usun, et kodutöö on tehtud või Indias enne käidud. vastasel juhul, saab keeruline olema üldse Indias.
Nizamuddin on üsna lõunapool Delhis. Vaatamisväärsustest jääb sinna lähedale Humajuni mausoleum, kes oli India ajaloos muidugi suurmogulina oluline tegelane. Oleneb mida Sa aja sisustamise all silmas pead. Agra vanas raudteejaamas on näiteks võimalik väljumiste vaheajal rottide elu jälgida, millest raudteejaam kubiseb.
Kohvri saad jätta locker roomi.
Esialgu on mõttekas raha vähemalt osaliselt vahetada lennujaamas. Vaata seal sikhi kohtasid, kes annavad reeglina vähe parema kursi. Punjab Bank on mulle alati lennujaamas parima kursiga andnud.
Delhis hotelli soovitusi... :) 12 miljoni linn, puhka kus tahad. Ultra budjeti saad Paharganjˇs või Majnu Ka Tillas. Põhimõtteliselt on seal ka askeetlikud , turvalised ja puhtad ruumid (vaata ikka enne üle, kui võtad ).
Täpsemateks vastuseks, täpsemaid küsimusi :)

Nüüd ilmselt on vastus käes ja ka reis tehtud. Viisa saamiseks ei ole vaja broneeringut, passifotot rätikuga pole vaja.

Mis Laose ühe päeva eelarve oli per noose ja mis mulje jättis võrreldes teiste Kagu-Aasia riikidega?

Saabusime järjekordeselt Iraani reisilt 10.06.2017 Teheran-Mashhad-Shiraz-Ramsar-Teheran ja lisaks toon mõned täiendavad muljed ka viimasest Ramazani aegsest tripist.

SISELENNUD

Lisaks rongile Mashhadi kasutasime ka siselende. Siselennud on soodsa hinnaga, heal tabamisel 30 euot-50 eurot. Soovitaks Zagros Airlines, Caspian Airlines. Vähem Saha Airsi, mille lennukiga oli probleeme.

MASHHAD

Iraani suuruselt teine ja püham linn Ida-Iraanis, Turkmenistani ja Afganistani piiri lähedal. Imam Reza pühamu kompleks jättis väga sügava mulje. Väga suur kompleks, kaetuna pärsia vaipadega. Ramazani aegne öö läbi kestev pühendunute toimetamine oli muljetavaldav. Palvele kutsumised ja liikumised pühamu peegelmosaiikide ja kullatud labürintides, võivad tekitada kerge transi tundmuse :) Kui veab ja hoides kohalikku profiili, võib pääseda sisse ilma giidita ning pühamasse kohta Imam Reza sarga juurde, naised mehed eraldi sissepääsudest. Meil vedas :) Imam Reza pühamu on koht, kuhu Iraani šiia moslemid tulevad palverännakule, kui Mekasse mingil põhjusel sh. poliitilisel, minna ei saa/ei taheta.

RAMSAR

Iraani "Pärnu" Kaspia mere ääres. Siseturistide meka :) Hinnad kõrgemad, kui mujal. Oodatakse, et siseturist on valmis rohkem kulutama. Köisraudteega ranna äärsele mäenõlvale Forest Resorti sõitmine on maaliline elamus, kus hea vaade Ramsarile ja Kaspia merele. Samas ka selline turimisküla mere ääres, kus siis võimalik võtta boattrippe Kaspiale kaatrite ja suuremate laevadega.

Ujumine avalikus rannas oli omaette kogemus. Igal pool suvaliselt merre minna pole lubatud. Avalikus rannas, mehed naised tsoonides, mis siis on eraldatud telkmaterjalist vaheseintega, mis merre lähevad. Keskmises tsoonis on võimalik siis peredega nn chillida. Naised peavad segarannas olema täiesti kaetud aga sellises konditsioonis on lubatud ka perega/mehega ujuma minna.
Meestel peavad olema ujumispüksid rannapükste näol põlvedeni. Meeste rannas saavad mehed suspede väel merre joosta. Naised annavad oma sektoris vilega turvanaisele ära telefonid, et pilti ei saaks teha, samas pidi sees väga chill olema ja päikest saab võtta topless :) Riided ja isiklikud asjad lähevad väikestesse lukustatud kappidesse. Teatud kell õhtul käib vile ja randade vaheseinad krutitakse, mingite keskaega sobituvate mehhanismidega üles. Hoidku see, kes ennast selleks ajaks katta ei suuda. Seejärel on rannad jälle täies ulatuses perede päralt ja segregatsioon unustatud, mis ei tähenda, et naistele riietuselt hinnaalandust tehakse. Rätik peas ja üleni kaetud. Mehed saavad jääda shortside väele :)

Õhtused rannarestoranid Kaspia mere ääres, kus laternatega palistatud rannapromenaadil võimalik lasta Iraani köögi hõrkudel roogadel kõhtu täita ning seletatud näoga vesipiipu puristada, on romantilised.

Tee Ramsarist Teherani läbi Alborzi mägede on maaliline. Väikesed üles paisutatud mägijärved, kosed ja võimsad mäed on loodusenautlejatele.

Kaspia äärne lopsakas rohelus on hoopis midagi muud, kui seni olime Iraani maastikul harjunud nägema.

RAMAZAN/RAMADAN

Olime valmistunud keerulisteks oludeks aga kohapeal polnud asi hull. Reisi ajal nii bussis/rongis/lennukis on söömine/joomine päeval täiesti ok. Nii mõnigi kohalik rüüpas vett mõnes varjulisemas kohas nt. aedades. Jutt, et sel ajal on kõik hotellid ja transport koormatud ja pole võimalik kohti saada, ei vasta tõele. Nii transpordi, kui majutusega polnud probleeme ka viimasel hetkel ostes. Hinnad olid samad, mis muul ajal. Päikseloojangul hakatakse söögikohti lahti tegema ning inimesed on aktiivsed terve öö. Süüakse ja tõmmatakse vesipiipu, sotsialiseerutakse. Teherani liiklus kell üks öösel on sama, mis meil tipptunnil. Hotellide hommikusöögi lauas, ehkki päike on juba kõrgel, kasutavad kohalikud ära võimalust, koos välisturistidega hommikust süüa (alati saab olla selgituseks, et on ka reisil, mil moslemile on paastu katkestamine lubatud :) Ramdani aeg pole Iraani resimisel takistuseks, pigem on reis sel ajal teistsugune ja omanäoline.

Järgmiste Iraani retkedeni !

Ehkki tegemist on peak seasoniga, siis on lootust ise leida majutust olemas aga kindlasti ollakse hinnas vähem valmis alla tulema. Goa on suht väike. Kindlasti võiks tutvuda Old Goaga, mis oli varajasem pealinn ning tema suursuguste katedraalidega ehk nendega, mis alles ja mis neist järel on. Kindlasti Goa pealinna Panajiga, mis on uhkes portugallaste keskaegses arhitektuuris säilinud, vinge on õhtuti sealsetel vanalinna tänavatel, katedraalide vahel ja kohvikutes uidata.

Rannad on erineva näo ja iseloomuga. Seetõttu saab olema seal palju tegemist. Vabameelsed ja hiplikud trance pidude rannad Anjuna ja Vagator. Joogalik ja vaimne Arambol. Palju võimalusi turistidega veesporti ja paraglidingut harjutada Baga ja Calangute rannas. Sõita mootorrataste/scooteritega Goa vanadesse merekindlustesse Chaporas ja Fort Aquadas.

Kokkuvõttes on õhtused rannatuledes kohvikud Põhja Goas täielik bliss ja sõbralikud ning vabameelsed trance peod Araabia mere ääres tähistaeva all jäävad kauaks meelde, ka siis, kui juba Eesti külm poeb naha vahele. Goa trancele sekundeerib reggae ja keda trance ei köida võib chillida Bob Marley rütmis rannapromenaadi kohvikutes, mängida piljardit, juua külma Kingfisher õlut või leida suisa rock and rolli pesasid, et nõksuda, koos Rootsi bikeritega. Goa on koht, kuhu alati tagasi minna.

On kogemus Tickets.ee-ga. Tasusin MasterCardiga ja kirjas oli, et sellisel viisil maksmine kallim, nii et kurta pole. Keegi selja taga krediitkaardilt etteteatamata summat maha ei võtnud. Hiljem tekkis küsimus passinumbri vahetamisega, kuna pass oli vaja välja vahetada. Suhtlesime Tickets.ee-ga inglise keeles ja kõik sai kiiresti ja konkreetselt lahendatud. Oma reisi seisu saab jälgida nende portaalilt. Praegu olen ostnud läbi nende uued piletid ja usun, et kõik toimib. Jah, tegemist on Venemaa ettevõttega.

Miks Sa ats piirilt viisat ei taotlenud ? See võimalus peaks juba pea aasta aega olema.

Aeroflotil on olnud Vietnami suunal ka 350-400 edasi-tagasi pakkumisi. Olen hoidnud silma peal, iseasi, kas seda jõuab ära oodata. 5... on ka hea hind.

Alates 11.01.2012 piletid Sankt Peterbug/Moskva - Hanoi edasi-tagasi umbes 440 euro kanti.

http://www.aeroflot.ru/cms/ht/21

Kui isikul, kes tahtis kokku saada on huvi veel s2ilinud, siis asun Arambolis, hotellis Ave Maria tuba 201, nimi Erik. Airteliga tundub siin probleeme olevat :)

Goas kuni 07. detsember

Viibin kuni 07. detsember Goa põhjapoolsetel randadel, sisse seadnud olen Anjunas.
Kui kellelgi on huvi trehvata ja vene keelse teksti sekka ka emakeelt kuulda, siis andke märku.

Mida tähendab koodijagamine ?

Muidugi näeks. Näeks suurimat Hiina linna Pekingi järel. Võta takso ja sõida kesklinna jaluta Bundi äärsel jõepromenaadil, külasta teisel pool jõge asuvat uut Shanghaid - Pudongi. Võib olla jõuad ka Hiina etnodisniländi Yu Yuan Gardenisse ning sopata Nanjing Lu äritänaval. Kui tahad rasvasemaid Hiina aguli elamusi, siis Shanghai "chinatown" on Bundi promenaadi ostast jõe äärest kiviga visata. Otsi üles ;)

On India kogemus kolmest reisist ja ühinen täpselt Arvo arvamusega. 100-200 on ikka liiga vähe. 3000 krooniga saab hakkama võib olla ülalkirjeldatud tingimustel. Olen ise arvestanud Indias pikaajaliseks elamiseks enam-vähem norm tingimustes 4000 krooni kuus. Kusjuures tuleks ikkagi pikemas perspektiivis tekitada mingi varu ettenägemata kulutusteks.

Head trippijad, teeme nii, et paneme odavpakkumiste postitustesse ka lingi, kuhu klikates saaks siis seda suupärast pakkumist koos lisatingimustega kaeda.

Kas käisid seal Novosibirski kandis ära ? Endal plaanis ka sinna minna, täpselt samal eesmärgil, mis Teie. Täpsemalt Iskitimi lähedale, mis on Novosibirskist umbes 60 km.

Päris hea ja hoogne aprilli algus :)
Näha on, et uudisega on vaeva nähtud.

Sellise trip.ee disniländi püsti panemisel võiks isegi reaalis menu olla.
Ootame majanduslangusest võitnud sponsoreid !

Jaanuaris ähvardasid Finnairi töötjad streigiga, kui palka juurde ei maksta.
Ilmselt on läbirääkimised olnud siiski edukad ja firma on lisanud odavatele piletitele töötajate palgalisa :)

100 % nõus külmaga, et tuleks pakkuda Chalicele, lugedes hakkas ka katusel räppima :)

Põnevat ja reiside rohket Uut Aastat !

Võta aega enda selgemini väljendamiseks. Mina sõitsin Shanghaist Hangzhousse rongiga. Piletid lasin hotellist organiseerida. Rongijaama sõitsin taksoga. Rongijaama ootesaal oli rahvast paksult täis, õhku nappis + ainsate avatud akende juures tõmmati suitsu. Rong oli liiklusvahendina OK. Hangzhoust tagasi Shanghaisse oli rongiga lihtsam. Hangzhou rongijaamas on eraldi kassa välismaalastele. Asub hoones eraldi sissekäiguga. Pass tuleb ette näidata ja saad oma piletid kätte. Mingeid järjekordi pole, kolm-neli lahkelt naeratavat teenindjat, politseinik ukse peal ja üks turist :) Kõrval on rongipiletite tavasaba, kus esimesed olid juba eelneval õhtul magamiskottidega järjekorda seadnud.

Head küsijad, enne kui küsite otsige siin Tripis pisut ringi ja saate oma vastused kiiremini ja konkreetsemalt kätte. Korduvate teemade Trippi ehitamine ristustab ja teeb vajaliku ülesleidmise kõigile otsijatele raskemaks.

India viisa kehtivuse kohta on teema siin ja minu andmete kohaselt ei ole selles suhtes midagi muutunud:

http://trip.ee/node/42177

India viisa kohata areneb Tripis teema, kus on ka India saatkonna kodulehe link:

http://trip.ee/node/25213

Kõige adekvaatsemat infot saate saatkonna lehelt, kui siis midagi ikkagi arusaamatuks jääb saab Tripist üle küsida, juhul, kui siin pole küsimusele veel vastatud.