Viimased kommentaarid

Tallinnas saab käest kätte

Huvitav on see "nähtavaks tegemise jutt". Ma ei ole ka kuskil rinnasildiga "eestlane" rännanud aga ikka olen teistest maadest pärit isikuid kohanud. Võimalik, et lätlased ja leedukad reisivad siis nähtamatult...või inkognito, öeldes, et nad on Malaisiast. Siin lõimes peetakse ikka silmas seda, kas kas kuskil on kohtutud reisidel baltikaaslastega. Kas kuskil pubis, või vaatamisväärsuste juures, safaril või kuskil, kus tekib isiklik, mitte reklaamkontakt. Aga igat moodi on võimalik reisida...Bhutanis küsisin ühelt bhutani noormehelt kõrtsis, et kas ta Euroopas on käinud. Ta ütles, et jah, kaks korda. Mõlemad korrad kukkus voodist maha...

Venelasi on igal pool, isegi Bhutanis Paros kohtasin. Ei saa seal midagi vene keeles aetud. Oli tehtud vast selleks puhuks ka hommikulauas Russian salad aga "prakljatõe estontsõ sažrali salat" enne kui venelased jaole jõudsid. Kusjuures salat oli päris hea :D aga jah lätlasi ja leedukaid nagu kohanud pole...

Klaar, tänud vastamast. Hea teada, et läbi läks. Haiged hirmud seal maal, samas kui terroristid sirguvad nende endi silme all ja ükski ESTA ega muu tsviilsõel tegelikke tegijaid ei morjenda.

Kas sa Pistric ESTAt täites salgasid ka Iraanis käigu maha või märkisid siiski ära, et läbi läks ?

Faktid selgeks, sihtkohariigi ja reisi suhtes, kuhu lugejaid kutsutakse

Kus sa minu postituses keeldu näed ?  Mina ei tea, mis gatarist jutt käib ja tahan seda teema algataja käest teada. Samuti seda, kus pärineb teadmime, et Bhutan on Tiibeti vaese rahvaga kuningriik ? 

Hbert sa loed tiiu01 mõtteid, või oled ta suuvooder ?

Edastatud info põhjal juba on kihvt reis ja kui valida sinna veel inimesed, kes jagavad samu vaateid, et sõita vaesesse Tiibeti kuningriiki GATARiga, siis tuleb veel kihvtim reis... :D

No päris ihualasti ei soovitaks Omaanis hundirattaid visata...ja bikiinides saad ujuma minna väljaspool hotelli randu, kui oled nn silma eest ära. Muskatis kasutatakse selleks merele sõitu ja paadilt ujuma minemist. Vadides kehtib sama "silma eest ära" reegel.

Vaeste inimestega suletud kuningriik Tiibetis.... :D
Sa ikka tead, kuhu sa inimesi kutsud ? Kuidas see kuningriik Tiibetisse sai ? Poliitiliselt, geograafiliselt ?

Inimesed on seal rikkad vaimult ja õnneindeks on kõrge. Majanduslikult ei saa ka riiki vaeseks pidada, kui rahvas on toidetud ja õnnelik. Haridus ja arstiabi on tasuta. Mis see GATAR lend on ?

1. Visa grant notice ehk kinnitus, mille alusel saad saatkonnast või lennujaamast viia
2. Electronic visa- mis  ongi viisa.

Ehk siis sellele teisel variandile ma saan aru. Millisel kujul see viisa siis jäi taskusse, väljaprinditud pdf, millel tempel peal ? Passi ei midagi ?

Väga lahe ülevaade aga vihjeks nii palju, et Gambia foorum on ka ja Tuneesia ning Egiptuse kohta suht vähe inffi oli selles postituses :D

Krd nikerdamine peale seda USA jama. Varem sai viisa piirilt ja polnud vaja miskit eeltäita/teatada. Kui Sa Blofeld oled seal ära käinud jaga kindlasti inffi, kuidas läks ja mis seal täpselt saama hakkas. Edu !

Sinu Snoop võimudünaamika on sinu kahe kõrva vahel ja ei pretendeeri millelegi muule

Tuneesias ei ole turistil sõpru. Kui ka keegi veiniriiuli juurde teed juhatab, siis lõppkokkuvõttes soovib pudelit veini ka enda lastele :D
Kahju, et Sa Sahaarasse ei jõudnud, sest see oli üks mu Tuneesia reisi highlighte. Head sööki on Tuneesias jah raske leida. Samas on minu üldmulje Tuneesiast positiivne.

"Eks need kulla,-naha,-ja vaibapoed on igal reisibürool kavas." Igal reisibürool, ei ole.

Kes räägib Tuneesia mustusest, pole ilmselt Indias käinud...
Kõik on elus suhteline :D

Kõrbereis on seotud pikema tuuriga Kesk-Tuneesias, mis on tõesti vahva, kui tahta sellel pakettreisil ka midagi põnevat näha. Kõrbeelamus, kel seda pole, kindlasti ka soovitatav.

Alkohol tegelikult pole islamimaa kohta üldse mitte kallis. Kohalik õlu Celtia 0,33-ne pudel "pubis" Sousses maksis 3,20 dinaari, poes 1/3 odavam, kohalik viigiviin Boukha umbes 15 dinaari ehk, et alko hinnad on poes umbes samad, mis Eestis või nõksa odavamad,  islamimaailma kohta on see ju täitsa ok. Tindisõbrad, peaksid rõõmustama, et seda üldse saada on. Iraanis maksad salakaubana saadud suvalise viskipudeli eest 50 eurot ja hommikul on loterii, kas nägemine on korras ;)
Eelmise aasta juulis oli euro kurss, miski 56 000 riaali ja lugedes praeguseid muljeid on ikka kõvasti odavamaks Iraan läänlasele saanud. Tavalises söögikohas oli kebab + nn Iraani õlu ja veel miskit nipet näpet 5 eurot, praegu räägid 3 eurost heas restoranis.

Mina pole teinud mingeid broneeringuid hotellides, vaid olen sisse marssinud ja valinud vastavalt sellele, mis on hind olnud ja mida olen kohapeal näinud. See, et hotelli hinnad on ka valuutas hinnas alla tulnud on väga hea ja kergelt üllatav.

Kas Sa Buldooza said ka kuskil hotellis riaalis tasuda või tead, et seal sai tasuda?Rubriigist "ise küsin ise vastan".
Ilmselt siis sel aastal on tulnud jah, täiendav nõue, et tuleb viisataotlus eelnevalt internetis täita ja saada sellele kinnituskiri. Kinnituskiri tuleb siis esitada lennujaamas viisaboksi ning tasuda viisatasu pangaboksi.

Lähemalt Iraani Välisministeeriumi lehelt:


Varem tuli lennujaamas täita taotlus kohapeal lennujaamas käsitsi ning taotlus vaadati läbi sealsamas. Mingeid eeltoiminguid enne saabumist teha ei tulnud. Nii et kõik muutub.
Naine.. üksi... Saudi Araabiasse ? Vägagi põnev teema. Anna teada, kuidas läks ja läheb. Medina ja Meka peaks olema turistile kindlalt lukus. Veeretan käes LP-d Oman, UAE ja Arabian Peninsula.

Ülalolevast blogiviitest lugesin, et olid probleemid viisaga ja üks isik oli tagasi saadetud...väga huvitav tendents... Kas viisat piirilt enam ei saa ?

Mõnedes ööbimiskohtades eelmine aasta ja kaks aastat tagasi õnnestus veel ka riaalides maksta. Kas viimati käinud on hotellides igal pool maksnud euros/dollarites ? Praeguses turbulentsis, kui vaatan kursse, peaks Iraan olema pea 4 korda odavamaks läinud aga see ilmselt ei puuduta majutusasutusi, mis on tegelikult arvestades üldist elatustaset ja hindu Iraanis, kallid.

Shanghai on väga suur linn. Uurige veits Shanghai ajalugu enne reisi. Eriti, et aru saada, miks kunagi olid sildid- "hiinlastele ja koertele, not allowed". Käige ära nn Hiinalinnas ja Prantsuse kvartalis. Kindlasti Uus Maailm, teisel pool HuangPu jõge - Pudong, koos Oriental Pearl Toweri, Jin Mao (2005 aastal oli tornis saada Eesti postmarke) ja Shanghai Toweriga jne. 2005 läks HuangPo jõe alt rannapromenaadilt, Pudongile, miski selline metroo moodi turisti tivoli, kus oli miski psühhodeeliline valguse saade, miskit täispuhtud tegelased ilmusid ja kadusid kondli alla, külgedel ilmus Costeau imaline maailm jne. See kitšimaiguline show oli oma püüdluses vaatamist ja sõitu väärt ;)

HuangPu koloniaalne rannapromenaad, selle tagune ajalooline Hiinalinn. Yu Yuan Garden ja taoistlikud templid ning Nefriit Budhha Tempel (Jade Buddha Temple). Turult ostetud kuiv soolakala, TsingTao õlu ja korduvkasutatud pinnud väljas rasvased pulgad Shanghai sööklas :D

Omaette elamus oli ka Shanghai ööklubi, kus oli iga hiina naise kohta üks vormis politseinik, kes seisis tuimalt postile toetudes. Tantsule palumise nägu polnud ei politseil ega hiinlannadel. Joviaalses TsingTao ja brändi meeleolus bäkkbäkkereid, aga ka keegi korrale kutsuma ei tulnud :D

Edukat reisi !

Proovi ikka korralik kodutöö ära teha, võil leida turvaline kontakt Indias, nii palju, kui see seal maal võimalik on :)
Matkamaailmast saab seljakotti laenutada.

Head reisi !

Esiteks, usun, et kodutöö on tehtud või Indias enne käidud. vastasel juhul, saab keeruline olema üldse Indias.
Nizamuddin on üsna lõunapool Delhis. Vaatamisväärsustest jääb sinna lähedale Humajuni mausoleum, kes oli India ajaloos muidugi suurmogulina oluline tegelane. Oleneb mida Sa aja sisustamise all silmas pead. Agra vanas raudteejaamas on näiteks võimalik väljumiste vaheajal rottide elu jälgida, millest raudteejaam kubiseb.
Kohvri saad jätta locker roomi.
Esialgu on mõttekas raha vähemalt osaliselt vahetada lennujaamas. Vaata seal sikhi kohtasid, kes annavad reeglina vähe parema kursi. Punjab Bank on mulle alati lennujaamas parima kursiga andnud.
Delhis hotelli soovitusi... :) 12 miljoni linn, puhka kus tahad. Ultra budjeti saad Paharganjˇs või Majnu Ka Tillas. Põhimõtteliselt on seal ka askeetlikud , turvalised ja puhtad ruumid (vaata ikka enne üle, kui võtad ).
Täpsemateks vastuseks, täpsemaid küsimusi :)