DrRock

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 10 aastat tagasi. Tahab minna:
10 meeldimist
19 postitust / 121 kommentaari
26 (4.2%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Saabusime järjekordeselt Iraani reisilt 10.06.2017 Teheran-Mashhad-Shiraz-Ramsar-Teheran ja lisaks toon mõned täiendavad muljed ka viimasest Ramazani aegsest tripist.

SISELENNUD

Lisaks rongile Mashhadi kasutasime ka siselende. Siselennud on soodsa hinnaga, heal tabamisel 30 euot-50 eurot. Soovitaks Zagros Airlines, Caspian Airlines. Vähem Saha Airsi, mille lennukiga oli probleeme.

MASHHAD

Iraani suuruselt teine ja püham linn Ida-Iraanis, Turkmenistani ja Afganistani piiri lähedal. Imam Reza pühamu kompleks jättis väga sügava mulje. Väga suur kompleks, kaetuna pärsia vaipadega. Ramazani aegne öö läbi kestev pühendunute toimetamine oli muljetavaldav. Palvele kutsumised ja liikumised pühamu peegelmosaiikide ja kullatud labürintides, võivad tekitada kerge transi tundmuse :) Kui veab ja hoides kohalikku profiili, võib pääseda sisse ilma giidita ning pühamasse kohta Imam Reza sarga juurde, naised mehed eraldi sissepääsudest. Meil vedas :) Imam Reza pühamu on koht, kuhu Iraani šiia moslemid tulevad palverännakule, kui Mekasse mingil põhjusel sh. poliitilisel, minna ei saa/ei taheta.

RAMSAR

Iraani "Pärnu" Kaspia mere ääres. Siseturistide meka :) Hinnad kõrgemad, kui mujal. Oodatakse, et siseturist on valmis rohkem kulutama. Köisraudteega ranna äärsele mäenõlvale Forest Resorti sõitmine on maaliline elamus, kus hea vaade Ramsarile ja Kaspia merele. Samas ka selline turimisküla mere ääres, kus siis võimalik võtta boattrippe Kaspiale kaatrite ja suuremate laevadega.

Ujumine avalikus rannas oli omaette kogemus. Igal pool suvaliselt merre minna pole lubatud. Avalikus rannas, mehed naised tsoonides, mis siis on eraldatud telkmaterjalist vaheseintega, mis merre lähevad. Keskmises tsoonis on võimalik siis peredega nn chillida. Naised peavad segarannas olema täiesti kaetud aga sellises konditsioonis on lubatud ka perega/mehega ujuma minna.
Meestel peavad olema ujumispüksid rannapükste näol põlvedeni. Meeste rannas saavad mehed suspede väel merre joosta. Naised annavad oma sektoris vilega turvanaisele ära telefonid, et pilti ei saaks teha, samas pidi sees väga chill olema ja päikest saab võtta topless :) Riided ja isiklikud asjad lähevad väikestesse lukustatud kappidesse. Teatud kell õhtul käib vile ja randade vaheseinad krutitakse, mingite keskaega sobituvate mehhanismidega üles. Hoidku see, kes ennast selleks ajaks katta ei suuda. Seejärel on rannad jälle täies ulatuses perede päralt ja segregatsioon unustatud, mis ei tähenda, et naistele riietuselt hinnaalandust tehakse. Rätik peas ja üleni kaetud. Mehed saavad jääda shortside väele :)

Õhtused rannarestoranid Kaspia mere ääres, kus laternatega palistatud rannapromenaadil võimalik lasta Iraani köögi hõrkudel roogadel kõhtu täita ning seletatud näoga vesipiipu puristada, on romantilised.

Tee Ramsarist Teherani läbi Alborzi mägede on maaliline. Väikesed üles paisutatud mägijärved, kosed ja võimsad mäed on loodusenautlejatele.

Kaspia äärne lopsakas rohelus on hoopis midagi muud, kui seni olime Iraani maastikul harjunud nägema.

RAMAZAN/RAMADAN

Olime valmistunud keerulisteks oludeks aga kohapeal polnud asi hull. Reisi ajal nii bussis/rongis/lennukis on söömine/joomine päeval täiesti ok. Nii mõnigi kohalik rüüpas vett mõnes varjulisemas kohas nt. aedades. Jutt, et sel ajal on kõik hotellid ja transport koormatud ja pole võimalik kohti saada, ei vasta tõele. Nii transpordi, kui majutusega polnud probleeme ka viimasel hetkel ostes. Hinnad olid samad, mis muul ajal. Päikseloojangul hakatakse söögikohti lahti tegema ning inimesed on aktiivsed terve öö. Süüakse ja tõmmatakse vesipiipu, sotsialiseerutakse. Teherani liiklus kell üks öösel on sama, mis meil tipptunnil. Hotellide hommikusöögi lauas, ehkki päike on juba kõrgel, kasutavad kohalikud ära võimalust, koos välisturistidega hommikust süüa (alati saab olla selgituseks, et on ka reisil, mil moslemile on paastu katkestamine lubatud :) Ramdani aeg pole Iraani resimisel takistuseks, pigem on reis sel ajal teistsugune ja omanäoline.

Järgmiste Iraani retkedeni !

Ehkki tegemist on peak seasoniga, siis on lootust ise leida majutust olemas aga kindlasti ollakse hinnas vähem valmis alla tulema. Goa on suht väike. Kindlasti võiks tutvuda Old Goaga, mis oli varajasem pealinn ning tema suursuguste katedraalidega ehk nendega, mis alles ja mis neist järel on. Kindlasti Goa pealinna Panajiga, mis on uhkes portugallaste keskaegses arhitektuuris säilinud, vinge on õhtuti sealsetel vanalinna tänavatel, katedraalide vahel ja kohvikutes uidata.

Rannad on erineva näo ja iseloomuga. Seetõttu saab olema seal palju tegemist. Vabameelsed ja hiplikud trance pidude rannad Anjuna ja Vagator. Joogalik ja vaimne Arambol. Palju võimalusi turistidega veesporti ja paraglidingut harjutada Baga ja Calangute rannas. Sõita mootorrataste/scooteritega Goa vanadesse merekindlustesse Chaporas ja Fort Aquadas.

Kokkuvõttes on õhtused rannatuledes kohvikud Põhja Goas täielik bliss ja sõbralikud ning vabameelsed trance peod Araabia mere ääres tähistaeva all jäävad kauaks meelde, ka siis, kui juba Eesti külm poeb naha vahele. Goa trancele sekundeerib reggae ja keda trance ei köida võib chillida Bob Marley rütmis rannapromenaadi kohvikutes, mängida piljardit, juua külma Kingfisher õlut või leida suisa rock and rolli pesasid, et nõksuda, koos Rootsi bikeritega. Goa on koht, kuhu alati tagasi minna.

On kogemus Tickets.ee-ga. Tasusin MasterCardiga ja kirjas oli, et sellisel viisil maksmine kallim, nii et kurta pole. Keegi selja taga krediitkaardilt etteteatamata summat maha ei võtnud. Hiljem tekkis küsimus passinumbri vahetamisega, kuna pass oli vaja välja vahetada. Suhtlesime Tickets.ee-ga inglise keeles ja kõik sai kiiresti ja konkreetselt lahendatud. Oma reisi seisu saab jälgida nende portaalilt. Praegu olen ostnud läbi nende uued piletid ja usun, et kõik toimib. Jah, tegemist on Venemaa ettevõttega.

Miks Sa ats piirilt viisat ei taotlenud ? See võimalus peaks juba pea aasta aega olema.

Aeroflotil on olnud Vietnami suunal ka 350-400 edasi-tagasi pakkumisi. Olen hoidnud silma peal, iseasi, kas seda jõuab ära oodata. 5... on ka hea hind.

Alates 11.01.2012 piletid Sankt Peterbug/Moskva - Hanoi edasi-tagasi umbes 440 euro kanti.

http://www.aeroflot.ru/cms/ht/21

Kui isikul, kes tahtis kokku saada on huvi veel s2ilinud, siis asun Arambolis, hotellis Ave Maria tuba 201, nimi Erik. Airteliga tundub siin probleeme olevat :)

Goas kuni 07. detsember

Viibin kuni 07. detsember Goa põhjapoolsetel randadel, sisse seadnud olen Anjunas.
Kui kellelgi on huvi trehvata ja vene keelse teksti sekka ka emakeelt kuulda, siis andke märku.

Mida tähendab koodijagamine ?

Muidugi näeks. Näeks suurimat Hiina linna Pekingi järel. Võta takso ja sõida kesklinna jaluta Bundi äärsel jõepromenaadil, külasta teisel pool jõge asuvat uut Shanghaid - Pudongi. Võib olla jõuad ka Hiina etnodisniländi Yu Yuan Gardenisse ning sopata Nanjing Lu äritänaval. Kui tahad rasvasemaid Hiina aguli elamusi, siis Shanghai "chinatown" on Bundi promenaadi ostast jõe äärest kiviga visata. Otsi üles ;)

On India kogemus kolmest reisist ja ühinen täpselt Arvo arvamusega. 100-200 on ikka liiga vähe. 3000 krooniga saab hakkama võib olla ülalkirjeldatud tingimustel. Olen ise arvestanud Indias pikaajaliseks elamiseks enam-vähem norm tingimustes 4000 krooni kuus. Kusjuures tuleks ikkagi pikemas perspektiivis tekitada mingi varu ettenägemata kulutusteks.

Head trippijad, teeme nii, et paneme odavpakkumiste postitustesse ka lingi, kuhu klikates saaks siis seda suupärast pakkumist koos lisatingimustega kaeda.

Kas käisid seal Novosibirski kandis ära ? Endal plaanis ka sinna minna, täpselt samal eesmärgil, mis Teie. Täpsemalt Iskitimi lähedale, mis on Novosibirskist umbes 60 km.

Päris hea ja hoogne aprilli algus :)
Näha on, et uudisega on vaeva nähtud.

Sellise trip.ee disniländi püsti panemisel võiks isegi reaalis menu olla.
Ootame majanduslangusest võitnud sponsoreid !

Jaanuaris ähvardasid Finnairi töötjad streigiga, kui palka juurde ei maksta.
Ilmselt on läbirääkimised olnud siiski edukad ja firma on lisanud odavatele piletitele töötajate palgalisa :)

100 % nõus külmaga, et tuleks pakkuda Chalicele, lugedes hakkas ka katusel räppima :)

Põnevat ja reiside rohket Uut Aastat !

Võta aega enda selgemini väljendamiseks. Mina sõitsin Shanghaist Hangzhousse rongiga. Piletid lasin hotellist organiseerida. Rongijaama sõitsin taksoga. Rongijaama ootesaal oli rahvast paksult täis, õhku nappis + ainsate avatud akende juures tõmmati suitsu. Rong oli liiklusvahendina OK. Hangzhoust tagasi Shanghaisse oli rongiga lihtsam. Hangzhou rongijaamas on eraldi kassa välismaalastele. Asub hoones eraldi sissekäiguga. Pass tuleb ette näidata ja saad oma piletid kätte. Mingeid järjekordi pole, kolm-neli lahkelt naeratavat teenindjat, politseinik ukse peal ja üks turist :) Kõrval on rongipiletite tavasaba, kus esimesed olid juba eelneval õhtul magamiskottidega järjekorda seadnud.

Head küsijad, enne kui küsite otsige siin Tripis pisut ringi ja saate oma vastused kiiremini ja konkreetsemalt kätte. Korduvate teemade Trippi ehitamine ristustab ja teeb vajaliku ülesleidmise kõigile otsijatele raskemaks.

India viisa kehtivuse kohta on teema siin ja minu andmete kohaselt ei ole selles suhtes midagi muutunud:

http://trip.ee/node/42177

India viisa kohata areneb Tripis teema, kus on ka India saatkonna kodulehe link:

http://trip.ee/node/25213

Kõige adekvaatsemat infot saate saatkonna lehelt, kui siis midagi ikkagi arusaamatuks jääb saab Tripist üle küsida, juhul, kui siin pole küsimusele veel vastatud.

või veidi rohkem, kui postikuludeks jätad ainult + 5 euri, siis võid passi pikalt oodata. Kes sulas maksavad, soovitan vaadata India saatkonna lehelt täpselt järele, mis on postikulu raha. Minu mäletamist mööda oli see pisut üle 5 euro.

India saatkonna kodulehel on kirjas " Visa Fees can also be transferred by the Visa Applicants in advance to the Embassy of India Helsinki [Account No. 206618-17423 (Nordea), IBAN: FI 9620661800017423, SWIFT: NDEAFIHH] via electronic transfer (Netbank) by giving Reference Number 1070 and names of all Visa Applicants in the Message Column.", mis tähendab, et v õ i b pangaülekandega raha ette tasuda. Ei ole öeldud, et viisa eest tuleb a i n u l t pangaülekandega tasuda.

http://www.indianembassy.fi/index.php?id=90

Ise olen kolmel korral viisatasu postiga saatnud ja kõigil kordadel on süsteem toiminud.

Eesti Päevaleht:

Mumbais Taj Mahali hotellis viibinud viimased üksikud terroristid tapeti India võimude poolt.

Politseiametnik Hassan Gafoor teatas, et hotell on nüüd nende kontrolli all, vahendas BBC.

„Kõik lahinguoperatsioonid on läbi. Kõik terroristid on tapetud,“ rääkis Gafoor.

Valitsusväed alustasid pealetungi hotellile täna hommikul. Kolm päeva kestnud terroriaktis on surma saanud vähemalt 195 ning vigasta 295 inimest.

Ametnike hinnangul võib vigastada saanute ning surnute arv veel tõusta. Suurem osa terroristide ohvritest olid indialased.

Tapetute seas oli ka 22 välismaalast, kelle hulgas oli ka inimesi mitmest Euroopa riigist.

Võimude teatel teostatakse praegu Taj Mahali hotellis läbiotsimist, et selgitada, kas hoones viibib veel terroriste.

Eile päästeti veel ühest Mumbai hotellist 100 inimest ning kohalikust juudi keskusest leiti kuus surnukeha.

India võimud on teatanud, et neil on mõingaid tõendeid selle kohta, et terroristid olid seotud Pakistaniga.

http://www.epl.ee/artikkel/450421

Nagu Indiale kohane tuleb sündmuskohalt vastakaid teateid. Nüüd on ilmnenud, et Taj'i hotellis võib olla veel "half dozen" terroristi, mis peaks vist 6 olema.

Siiani pole suutnud India valitsusväed korda majja lüüa. Nariman House'is ja Taj'i hotellis käib tulevahetus. Trident Oberoi hotell on väidetavalt terroristidest puhastatud. Arvestades seda, et juba eile öösel väideti Taj'is olevat vaid ühe haavatud terroristi, on kiirreageerimisüksuse tegevus küll pisut kummaline. Eks edasised sündmused näitavad, kas ma olin India valitsusvägede suhtes ülekohtune.

Delhis on politseil kõrgendatud valmisolek.

Hea ülevaate sündmustest, koos viimaste arengutega saab Indian Times'ist:

http://timesofindia.indiatimes.com/