trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Selleks aitab jah sukeldujate nipp, nagu enne kirjeldatud, et nina tuleb kinnisuruda ja läbi nina puhuda, nii kaua, kuni kõrvades plõks ära käib ja siserõhk on tasakaalustatud, see käib ka pea ja oimukohtade surve kohta, mille valu jookseb silma ja nina piirkonda.

Olen ka ise mõned korrad hädas olnud aga nimetatud nipp aitab suurepäraselt. Kus juures, kunagi ei tea, millise lennuga see juhtuda võib. Pole ka selle viga, et rõhku järsult vähendatakse või järsult maandutakse ega sellest, kas kunagi on sellist asja juhtunud või mitte. 

On olemas ka spetsiaalsed kõrvatropid nimega AirPlugs aga mina neid tellinud pole. Võib ka küsida kogenumatelt stjuuardessidelt, kunagi pandi mingi märg vatt papptopsi põhja ja topsid suruti kõrvadele.

Millisest Namiibia sambast jutt käib ?

Eks kogu see odavlennufirmade kontseptsioon on kuidas kuvada soodsalt ning võtta lisatasudega tagasi. Tulevikus tuleb enne kodus pikemalt tualetis istuda, enne kui pardale minna :D

No mis siin vaielda, kellel mahub hügieen ja kellel ei mahu. Mõni võib seebi tasku panna, teine tahab vanni kaasa võtta :D pole oluline aga jah, by default on ainult nn isiklike esemete kott, mis peab mahtuma esiistme alla ja mille kohta leiab broneerimisel ka mõõdud. Alates käsipagasist lisatasu eest. Minul isiklikult jääb sellest väikesest kotist väheks. Selline minek saaks olla mingiks linnatripiks paariks päevaks. Kaugema reisi jaoks tuleb muidugi suurem juurde osta.

Hea, et see teema siin üles kerkis. Selle küsimusega on ennegi pead murtud ja väidetud, et tasulise istekoha valikule puudub alternatiiv. Mina olen aru saanud, et siiski on ja varsti vaja ilmselt sama kadalipp läbi teha.

Dhofar on jah, eraldi külastamist väärt. Rahvas on vähe teistsugune, kui pealinnas. Nendes on rohkem Sansibari hõngu. Naiste rahvariided on värvikirevamad ja nendes on rohkem negriidse rassi tunnuseid. Lööb välja kunagine ajalugu ja tihedad sidemed Sansibariga, kui pealinn veel seal asus ja käis aktiivne viiruki ning vürtside kaubandus. Samuti on Dhofari võimalik kombineerida Rub al Khali külastusega. 

Nizwa vast ka esimese Omaani pealinnana ja kunagise imanaadi peakorterina on oma konservatiivsuses ehe. Eriti lööb see välja õhtuti, kui linn on tuledes ja käib selline sume sagimine, peale õhtust palvust. Vanalinnas oli veel paar aastat tagasi sildid (ka inglise keeles) piltidega, et suudelmine ja napid rõivad tänavatel on keelatud :) nüüdseks on need pildid kadunud, eks kõik muutub...Kes satub reedel, soovitan varahommikul minna elusloomade turule, et näha traditsioonilist loomade oksjoni/kauplemist. Nizwa on ka ajalooliselt kutsutud Oman properiks ehk see kõikse õigemaks Omaaniks ja pidanud sõda Muscati sultaniga, mille viimane inglaste toel võitis. Nizwa kindlus on selle sõja üks mälestusmärk, millest jah suurt midagi järgi ei olnud.

Musandam on ka mul käimata ja seda viga katsun lähiajal parandada.

Rohelistes mägedes jah, ilma neliveoliseta check postis läbi ei pääse. Sharqiya liivu võid julgelt ka praegu sealse wahiba hõimu järgi nimetada, keegi ei keela :) 

Dhofaris neid ilus-kohti on veel, näiteks Wadi Darbat. Samuti lisaks  Sumhuramile ka hilisemat ajalugu, miks mitte näiteks Mirbatis, kus  toimus legendaarne Dhofari sõja lahing 1972, milles inglased kaasa lõid. Väike sume linn rannaääres, kena vaate ja soodsa kohaliku kalaköögiga.  

Nizwas oleks soovitanud Antique Inni, mis on vanalinnas. Nad alustasid vanalinna majade renoveerimisega, et rajada autentse õhustikuga hotelli ja see on neil väga hästi õnnestunud. Covidi ajal on nad ka basseini valmis saanud ja renoveerinud veel täiendvaid ruume. Selline kogukondlik ja ökoloogilise sihiga ettevõtmine :) Tore, et Omaan väga hea mulje jättis. 

Kas käisite ka Nizwa kindluses sees ja millise mulje see võrreldes Jabreeni kindlusega jättis ? Muscatis käisite Al Alami lähedal eramuuseumis Bait al Zubairis ?

Jebel Akhdari check postidest läksid läbi ja mägedesse Nissan Sunnyga ? Kõrbes on ilmselt natuke keeruline liiva sisse "ukerdama" mitte minna. Küsimus käis kõrbe ja mägede kohta.

Päris kenasti kokku võetud. Millises kõrbelaagris te ööbisite (ilmselt siis Wahiba liivadel, mitte Rub al Khalis) ?  Samuti millises Nizwa öömajas ? Kuidas mägedes ja kõrbes renditud 4WDga toime tulid ?

No miks laita ? Goa, Kerala kenad paigad. Erinevad Põhja-Indiast. Kohalik pikamaatransport, saab olema omaette elamus. Riiklike bussidega Põhja-India mägedes 10 aastat tagasi sõites, võttis 400 km reis aega pea 14 tundi, ühe peatusega. Istmed on basic L-tähe kujulised, kanged nagu nõuka trollis. Ja kui tahad oma seljakoti sisse võtta, soovitan ka teine pilet koti jaoks kõrvale võtta. Põis peab hästi pidama :) aga usun, et Kerala ja Karnatakas on vähe laugem ja softim kogu see elu.

See ei peaks kehtima vaktsineeritutele, kellel pole isolatsioonikohustust. Tulin 07.01.2022 Omaanist ja ei täitnud kodumaa heaks miskit sisenemist. Tundub, et selles osas pole miskit muutunud.

Siiski küsiti näiteks Dohas Brüsseli kaudu koju Tallinnasse sõitmisel ka PLF-i. Oleneb riigi nõuetest, läbi mille transiit toimub. IATA lehelt tuleb siis vaadata, Belgia nõudis PLF ka transiidi puhul. Mina panin sinna Brüsseli lennujaama aadressi ja vastab tõele, et muidu ei lase lõpuni vormi täita.

Iraanis on suht sama nagu eelpool kirjeldatud. Tuleb silmas pidada ka seda, et kui moslem on reisil, siis need reeglid ei kehti. See reis võib olla ka näit. sisebussiliinil Teheran-Esfahan. Samuti on erandid, rasedatele naistele või isikutele, kelle tervis ei luba sellist paastu.

Seevastu, kui päike on loojunud, tehakse söögikohad lahti ja läheb korralikuks sööminguks, mis kestab julgelt ka südaööl. 

Meie Iraanis järgisime kohalikke tavasi ja kuskil väljas toitu-jooki Ramadani ajal ei kangutanud. Jah, välismaalastelt oodatakse Iraanis nendest tavadest kinni pidamist.

to Leena24 

Dubais ei taheta omaanlastest ega Omaanist rääkida ilmselt seetõttu, et tegemist on enamasti sunni moslemitega, kes peavad ennast "kõikse" õigemateks ja omaanlased on ibadiidid. Lisaks on vast ka kerge kompleks, kuna need alad kunagi Omaanile kuulunud ja nüüd käib võistlus "kõige-kõige" peale. Oli kunagi Omaani Grand Mosques suurim vaip, nüüd on suurim vaip Abu Dhabis, jne....

Miks just Alžeeria ? Mi seal on/või ei ole, mis teistes araabia riikides ? Või oli lihtsalt üks eksootiline paik isiklikult reisikaardilt puudu ?

Aga palun vabandust kkkkkkkkkku, et ma ei teadnud, et sa oled taolisi veebisüsteeme ehitanud  ja oled kursis kuidas lehed külastajaid jälgivad ning vastavalt vastavalt sellele hindu muudavad ja et asi ei olnud selles ja et sa pidid valima uue, sest sa teadsid, kuidas asjad on aga ikka oli error. Ehita edasi taolisi veebisüsteeme ja võib olla olukord tulevikus laheneb,

Vahel võiks mõelda ka brauseri küpsiste kustutamisele...

Kats P- Sinu viimane postitus "raha kandmise" teemas kutsus üles isikut lisama oma reisikorralduslikke linke ning ilmselt ei pidanud postituse kustutaja seda Trip.ee reklaamitingimustega kooskõlas olevaks.

Sa Hbert tead, mille peale postitaja hommikul ka ise punastab ? 

Ei tea ja pole Sina ka eetika etalon.

Kustutamistes on alati subjektiivsust aga aimu, miks miski postitus võib kustuda, saab Trip.ee kasutajatingimuste all.

Viimasele Oo_oO kommentaarile paluks tõlget

Vaatasin jah, Booking.com-is on ka mõned stuudio tüüpi kööginurgaga. Panin ka kõrva taha, et Barentsburgis võiks ööbida ja vähe pikemalt olla.

Tänud korraliku ülevaate eest ! Svalbard juba mõned aastad nö skänneerimisel :) Kas sa summa summarum ka kokku lõid, mis see reis nina peale tegi ?

Kindlasti tuleks Sul selle küsimusega edasi tegeleda, et raha kätte saada. Soovitan selle küsimusega pöörduda esimeses järjekorras Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametisse.