Viimased kommentaarid

Oma käe peal tundub ebamõistlik. Omal käel, tundub parem :D

Seda ajatollade tülinorimise iba pole vaja ei siin reisifoorumis ega ka mujal ajada.  Kaastunne nii iraanlastele, kes on sattunud keerulisse olukorda, kui ka lennuõnnetuses hukkunute lähedastele. Olen ka paaril korral lennanud UIA-ga Kiievi kaudu Teherani ja seda on teinud ka mitmed teised eestlased. On äärmiselt kahetsusväärne, et ühe soodsa lennuühenduse usaldusväärsus Teherani, on saanud sellise matsu. Pärslased on kange rahvas, raskused ühendavad neid  ja nad tulevad eesseisvate väljakutsetega toime.

Näpuvigu juhtub. Lääne-Paapua on tagasi saanud oma väärikuse. Tänud toimetusele tähelepanu juhtimast. Muditud.

Ütle mudisin. Nii vastab sellele kujundile, mille ma tekstikorrektuuri toimingule lõin, kui ma peaksin tekste toimetama.

Jah, kogu eelneva mõte ongi see, et nii madalate kirjaoskustega, kui ka muidu laisad ja lohakad, kes viskavad ette lugejale selliseid käkke, mida on vaja mudida, ennast kokku võtaksid. Siiski teismelisest jou-jou ajast võiks välja kasvada, kuna elu on näidanud, et järeltöötlus täiskasvanud jou-joude tekstidele kahjuks jätkub.

Loe eelnev mõttevahetus läbi, mõtesta. Noortelt ei võta Trip.ee tulevikku ära, isegi siis, kui nad kirjutada ei oska. Õigekiri Tripis peab korda saama. Siin foorumis on ka kirjaoskajatest noori.

Hea on, kui noored paljureisinud iseteadlikud noorsandid Trip.ee kunagi üles leiavad ja loodan, et vana-kooli vanemate eeskujul ka kirjakeele selgeks saavad. Jutu point oligi selles, et ma loodan, et sellest jou-jou ajast kasvatakse välja ka tänapäeval. Varem vähemalt kasvati.

Trip.ee pole teismeliste orientatsioongiga jututuba. Loodan, et sinu poeg kasvab, koos teiste eakaaslasetaga...enne kui üht koma teist kasutama hakkab.

See on igihaljas võte, kus need, kes ei taha otsivad võimalusi, kuidas ei saa. Küll on mägedes vaja konservi avada ja küll on arvuti vana, mis ei allu klahvidele ja küll on veel sada häda. Veelkord, anname ennast parima õigekirja järgmisel ja ma usun, et kõik saab korda. Tahtmatus korda saada, on asi, mis vastu vaatab.  Juhul, kui tekst ei õnnestunud, mitte eriti korrektselt on võimalik seda alati ka hiljem ise parandada.

Utreerida pole vaja ja materjalile ei anna iga kord lõplikku hinnangut EKI komisjon. Kui kõik annavad õigekirja osas endast parima saab seda aktsepteerida. 

Elu nautimiseks on erinevaid võimalusi. Aga õigekiri tuleb Tripis korda saada ja vigased,  läbused postitused pole kohased. Austa lugejat. Isegi viimase konservi juures saab suu tühjaks süüa, sõrmed puhtaks pühkida ja siis postitada, kui on mida jagada. On seda enne tehtud ja saab ka edasi tehtud.

Veigo taas teemapüstitus väga tervitatav (kuna seda teemat on Tripi foorumis läbi aegade ikka ja jälle üles tõstetud, kui asi kipub metsa minema) , jaanusm täpsustus hea ja viktor54 demonstratsioon, et kusagil on ilmselt piir, mille ületamisel põhjendatud kriitika muutub norimiseks, ka asjakohane.

Põhjendatud kriitika raames, võib ka edaspidi eesti keelest ja lugejast mitte lugupidav postitaja avastada, et tema postitust on keeleliselt suunamuditud või ilmneb tekst vanadest headest aegadest Trip.ee muutis suured tähed väikesteks ja väiksed tähed suurteks jne  :D

Natuke selgemalt, milles on probleem ?

Selleks on Euroopa Liidus reisikorraldaja kohustuslik tagatis, millele ei saa võlausaldajad nõuet pöörata. Selle tagatise realiseerimisega ehk teie tagasitoomise korraldamisega peab tegelema selle riigi tarbijakaitse amet, kellelt reisiteenuse ostsite. Siin peaks muidugi vaatama ka reisikindlustuse tingimusi, kas kindlustus katab. Seesami laiendatud reisikindlustus näiteks peaks katma ka ettevõtte maksejõuetuse.

Tore, et Tip tahab Bhutani külastada :) Jah, mõned Tripikad on Bhutanis käinud ja sihtkoha päisesse mõned mõtted jätnud, siin foorumis. Veidi utreeritult öeldes on Bhutanis iga mees nn reisikorraldaja. Sa võid nendega kohtuda hotelli õllebaaris või tänaval ja teatud võimekus neil sinu viisaasju korraldada ka on. Oluline, et reisettevõtja oleks aga kvalifitseeritud ja kogemustega. Kuivõrd Bhutan on oma hinnatasemelt nii mõnelegi once in the liftime trip, siis soovitan oma reisi hästi planeerida ja usaldusväärsete partneritega. Paro lennuväljale lendavad vaid kaks Bhutani ettevõtet Drukair ja Bhutan Ailines. Kohaliku giidi sõnade kohaselt võib piloote kahe käe sõrmedel üle lugeda, kes suudavad Paro lennuväljal navigeerida, mis on üks maailma ohtlikumaid. Mingit illusiooni seal üksinda kondamisest ei tasu viljeleda, kuna kõik toimub guided tour põhimõttel. Samas teatud liikumisvabadus on ja õhtul peale tuuri taksoga Parost Thimphusse sõitmine pole kuritegu. Kõik, mis väljaspool seda, jääb kohaliku giidi vastutada oma isamaa ees :) Teatud kõrvalekaldeid tuuris on võimalik teha ja isepäi miskit muud vaadata aga see vajab usaldusväärseid giide. Tasub ka teada, et default viisa puudutab ainult Paro ja Thimphu piirkonda. Kui on soov ka mujale minna, siis on vaja seda viisataotluses eraldi märkida. Eriti puudutab see riigi idaosa, mis on off the beaten track. Eestist korraldab Bhutani reisi Kon-Tiki Reisid, järgmine reis on kava kohaselt 20.09.2019 ja kevadel 24.04.2020.

Nii palju veel, et SEB kaardimaksetelt läks  Kaliningradi oblastis juurde teenustasuna 1,5 % makse summast, samas kurss, millega konverteeriti oli suhteliselt ok 72,5 - 73 rubla 1 euro. Tavidi valuutavahetuses enne minekut sai 1 euro eest 70 rubla.

Ei, see Olegi lugu juhtus Tšernjahovskis. Seal nad ei käinud.

Millal sa nobenäpp Kaliningradis olid ? Mis kurss pangas oli ? Meie kasutasime liikumises ka linnas autot, kuna liikumist oli palju. Probleeme olid ainult elamurajoonide sisekvartalites ja Kura sääre Morskoe külas, kus teed olid sellised, et võtab madalama auto põhja peale kinni. Elanikud olid sõbralikud ja abivalmis. Küsisid teed linnas, näidati lahkesti kätte, küsiti, kas Soomest, ei Eestist peale seda pisteti käsi pihku ja öeldi, tere, mina olen Oleg. Või näiteks renoveerimist ootav Georgenburgi kants Tšernjahovski lähedal, kus kuuldes, et oleme Eestist võttis eemale kiirustav kõrvalmaja asjapulk hoo maha tõi võtmed ja tutvustas meile tervet vana häärberi kompleksi.

Tagasi Kaliningradi oblastist. Tagasi tulime Nida kaudu ja piiril läks samuti 1,5 tundi. Jaanuse teema täpsustuseks, et jah, SIM kaardi saamisega probleeme polnud. Beeline, Megafon, MTC, vali, mis sobivam. Passist tehakse koopia, maksa raha ja kogu lugu. Valuutavahetuse punkti nägime vaid Tšernjahovski kesklinnas. Mujal jah selliseid kohti pildis polnud. Kaardiga sai pea igal pool tasuda v.a väiksemad kalaletid ja kvassiputkad.
Kaliningradis kohtasime katedraali juures umbes 50-st Eesti gruppi Karavani reisiklubist, nii et koht kogub populaarsust. Oli vahva reis !

Praegu Tšernjahovskis. Pääsesime pühapäeva õhtul kell pool seitse pooleteise tunniga üle Sovetskist. Mobiili SIMiga pole probleeme, võtsime MTC müügipunktist 300 rubla, piiramata intermet + kõned 8 päeva.

Vahepeal jooksis ka selline mõte läbi nagu venelased tihti ütlevad ja jätavad... "znatšit ne moe" aga nüüd vaatame, mis edasi saab...

Viisat tehes loopis vahepeal algusesse tagasi ja kui ei salvestanud, siis oli kogu avaldus kadunud ja pidi uuesti tegema hakkama. Pildi sobitasin siiski kolmandal katsel selliselt raamidesse, et lasi ära saata. Praegu ootan viisat. Confirmation taotlusest on igatahes meilis olemas. Selle veebi vormiga on jama, salvesta kogu aeg ja proovi pärast oma taotluse alt uuesti sisse logida. Pildil on 100 nõudmist aga samas on ka vehendid seal aknas pildi vastavusse sobitamiseks.

toAlar nimetatud teemas on üsna palju jauramist liisinguautode kohta, ehkki Jaanuse mõtted sobiks küll jah, ka siia teemasse. Pole paha siin ka midagi värskemat tekitada.