Viimased kommentaarid
1. Visa grant notice ehk kinnitus, mille alusel saad saatkonnast või lennujaamast viia
2. Electronic visa- mis  ongi viisa.

Ehk siis sellele teisel variandile ma saan aru. Millisel kujul see viisa siis jäi taskusse, väljaprinditud pdf, millel tempel peal ? Passi ei midagi ?

Väga lahe ülevaade aga vihjeks nii palju, et Gambia foorum on ka ja Tuneesia ning Egiptuse kohta suht vähe inffi oli selles postituses :D

Krd nikerdamine peale seda USA jama. Varem sai viisa piirilt ja polnud vaja miskit eeltäita/teatada. Kui Sa Blofeld oled seal ära käinud jaga kindlasti inffi, kuidas läks ja mis seal täpselt saama hakkas. Edu !

Sinu Snoop võimudünaamika on sinu kahe kõrva vahel ja ei pretendeeri millelegi muule

Tuneesias ei ole turistil sõpru. Kui ka keegi veiniriiuli juurde teed juhatab, siis lõppkokkuvõttes soovib pudelit veini ka enda lastele :D
Kahju, et Sa Sahaarasse ei jõudnud, sest see oli üks mu Tuneesia reisi highlighte. Head sööki on Tuneesias jah raske leida. Samas on minu üldmulje Tuneesiast positiivne.

"Eks need kulla,-naha,-ja vaibapoed on igal reisibürool kavas." Igal reisibürool, ei ole.

Kes räägib Tuneesia mustusest, pole ilmselt Indias käinud...
Kõik on elus suhteline :D

Kõrbereis on seotud pikema tuuriga Kesk-Tuneesias, mis on tõesti vahva, kui tahta sellel pakettreisil ka midagi põnevat näha. Kõrbeelamus, kel seda pole, kindlasti ka soovitatav.

Alkohol tegelikult pole islamimaa kohta üldse mitte kallis. Kohalik õlu Celtia 0,33-ne pudel "pubis" Sousses maksis 3,20 dinaari, poes 1/3 odavam, kohalik viigiviin Boukha umbes 15 dinaari ehk, et alko hinnad on poes umbes samad, mis Eestis või nõksa odavamad,  islamimaailma kohta on see ju täitsa ok. Tindisõbrad, peaksid rõõmustama, et seda üldse saada on. Iraanis maksad salakaubana saadud suvalise viskipudeli eest 50 eurot ja hommikul on loterii, kas nägemine on korras ;)
Eelmise aasta juulis oli euro kurss, miski 56 000 riaali ja lugedes praeguseid muljeid on ikka kõvasti odavamaks Iraan läänlasele saanud. Tavalises söögikohas oli kebab + nn Iraani õlu ja veel miskit nipet näpet 5 eurot, praegu räägid 3 eurost heas restoranis.

Mina pole teinud mingeid broneeringuid hotellides, vaid olen sisse marssinud ja valinud vastavalt sellele, mis on hind olnud ja mida olen kohapeal näinud. See, et hotelli hinnad on ka valuutas hinnas alla tulnud on väga hea ja kergelt üllatav.

Kas Sa Buldooza said ka kuskil hotellis riaalis tasuda või tead, et seal sai tasuda?Rubriigist "ise küsin ise vastan".
Ilmselt siis sel aastal on tulnud jah, täiendav nõue, et tuleb viisataotlus eelnevalt internetis täita ja saada sellele kinnituskiri. Kinnituskiri tuleb siis esitada lennujaamas viisaboksi ning tasuda viisatasu pangaboksi.

Lähemalt Iraani Välisministeeriumi lehelt:


Varem tuli lennujaamas täita taotlus kohapeal lennujaamas käsitsi ning taotlus vaadati läbi sealsamas. Mingeid eeltoiminguid enne saabumist teha ei tulnud. Nii et kõik muutub.
Naine.. üksi... Saudi Araabiasse ? Vägagi põnev teema. Anna teada, kuidas läks ja läheb. Medina ja Meka peaks olema turistile kindlalt lukus. Veeretan käes LP-d Oman, UAE ja Arabian Peninsula.

Ülalolevast blogiviitest lugesin, et olid probleemid viisaga ja üks isik oli tagasi saadetud...väga huvitav tendents... Kas viisat piirilt enam ei saa ?

Mõnedes ööbimiskohtades eelmine aasta ja kaks aastat tagasi õnnestus veel ka riaalides maksta. Kas viimati käinud on hotellides igal pool maksnud euros/dollarites ? Praeguses turbulentsis, kui vaatan kursse, peaks Iraan olema pea 4 korda odavamaks läinud aga see ilmselt ei puuduta majutusasutusi, mis on tegelikult arvestades üldist elatustaset ja hindu Iraanis, kallid.

Shanghai on väga suur linn. Uurige veits Shanghai ajalugu enne reisi. Eriti, et aru saada, miks kunagi olid sildid- "hiinlastele ja koertele, not allowed". Käige ära nn Hiinalinnas ja Prantsuse kvartalis. Kindlasti Uus Maailm, teisel pool HuangPu jõge - Pudong, koos Oriental Pearl Toweri, Jin Mao (2005 aastal oli tornis saada Eesti postmarke) ja Shanghai Toweriga jne. 2005 läks HuangPo jõe alt rannapromenaadilt, Pudongile, miski selline metroo moodi turisti tivoli, kus oli miski psühhodeeliline valguse saade, miskit täispuhtud tegelased ilmusid ja kadusid kondli alla, külgedel ilmus Costeau imaline maailm jne. See kitšimaiguline show oli oma püüdluses vaatamist ja sõitu väärt ;)

HuangPu koloniaalne rannapromenaad, selle tagune ajalooline Hiinalinn. Yu Yuan Garden ja taoistlikud templid ning Nefriit Budhha Tempel (Jade Buddha Temple). Turult ostetud kuiv soolakala, TsingTao õlu ja korduvkasutatud pinnud väljas rasvased pulgad Shanghai sööklas :D

Omaette elamus oli ka Shanghai ööklubi, kus oli iga hiina naise kohta üks vormis politseinik, kes seisis tuimalt postile toetudes. Tantsule palumise nägu polnud ei politseil ega hiinlannadel. Joviaalses TsingTao ja brändi meeleolus bäkkbäkkereid, aga ka keegi korrale kutsuma ei tulnud :D

Edukat reisi !

Proovi ikka korralik kodutöö ära teha, võil leida turvaline kontakt Indias, nii palju, kui see seal maal võimalik on :)
Matkamaailmast saab seljakotti laenutada.

Head reisi !

Esiteks, usun, et kodutöö on tehtud või Indias enne käidud. vastasel juhul, saab keeruline olema üldse Indias.
Nizamuddin on üsna lõunapool Delhis. Vaatamisväärsustest jääb sinna lähedale Humajuni mausoleum, kes oli India ajaloos muidugi suurmogulina oluline tegelane. Oleneb mida Sa aja sisustamise all silmas pead. Agra vanas raudteejaamas on näiteks võimalik väljumiste vaheajal rottide elu jälgida, millest raudteejaam kubiseb.
Kohvri saad jätta locker roomi.
Esialgu on mõttekas raha vähemalt osaliselt vahetada lennujaamas. Vaata seal sikhi kohtasid, kes annavad reeglina vähe parema kursi. Punjab Bank on mulle alati lennujaamas parima kursiga andnud.
Delhis hotelli soovitusi... :) 12 miljoni linn, puhka kus tahad. Ultra budjeti saad Paharganjˇs või Majnu Ka Tillas. Põhimõtteliselt on seal ka askeetlikud , turvalised ja puhtad ruumid (vaata ikka enne üle, kui võtad ).
Täpsemateks vastuseks, täpsemaid küsimusi :)

Nüüd ilmselt on vastus käes ja ka reis tehtud. Viisa saamiseks ei ole vaja broneeringut, passifotot rätikuga pole vaja.

Mis Laose ühe päeva eelarve oli per noose ja mis mulje jättis võrreldes teiste Kagu-Aasia riikidega?

Saabusime järjekordeselt Iraani reisilt 10.06.2017 Teheran-Mashhad-Shiraz-Ramsar-Teheran ja lisaks toon mõned täiendavad muljed ka viimasest Ramazani aegsest tripist.

SISELENNUD

Lisaks rongile Mashhadi kasutasime ka siselende. Siselennud on soodsa hinnaga, heal tabamisel 30 euot-50 eurot. Soovitaks Zagros Airlines, Caspian Airlines. Vähem Saha Airsi, mille lennukiga oli probleeme.

MASHHAD

Iraani suuruselt teine ja püham linn Ida-Iraanis, Turkmenistani ja Afganistani piiri lähedal. Imam Reza pühamu kompleks jättis väga sügava mulje. Väga suur kompleks, kaetuna pärsia vaipadega. Ramazani aegne öö läbi kestev pühendunute toimetamine oli muljetavaldav. Palvele kutsumised ja liikumised pühamu peegelmosaiikide ja kullatud labürintides, võivad tekitada kerge transi tundmuse :) Kui veab ja hoides kohalikku profiili, võib pääseda sisse ilma giidita ning pühamasse kohta Imam Reza sarga juurde, naised mehed eraldi sissepääsudest. Meil vedas :) Imam Reza pühamu on koht, kuhu Iraani šiia moslemid tulevad palverännakule, kui Mekasse mingil põhjusel sh. poliitilisel, minna ei saa/ei taheta.

RAMSAR

Iraani "Pärnu" Kaspia mere ääres. Siseturistide meka :) Hinnad kõrgemad, kui mujal. Oodatakse, et siseturist on valmis rohkem kulutama. Köisraudteega ranna äärsele mäenõlvale Forest Resorti sõitmine on maaliline elamus, kus hea vaade Ramsarile ja Kaspia merele. Samas ka selline turimisküla mere ääres, kus siis võimalik võtta boattrippe Kaspiale kaatrite ja suuremate laevadega.

Ujumine avalikus rannas oli omaette kogemus. Igal pool suvaliselt merre minna pole lubatud. Avalikus rannas, mehed naised tsoonides, mis siis on eraldatud telkmaterjalist vaheseintega, mis merre lähevad. Keskmises tsoonis on võimalik siis peredega nn chillida. Naised peavad segarannas olema täiesti kaetud aga sellises konditsioonis on lubatud ka perega/mehega ujuma minna.
Meestel peavad olema ujumispüksid rannapükste näol põlvedeni. Meeste rannas saavad mehed suspede väel merre joosta. Naised annavad oma sektoris vilega turvanaisele ära telefonid, et pilti ei saaks teha, samas pidi sees väga chill olema ja päikest saab võtta topless :) Riided ja isiklikud asjad lähevad väikestesse lukustatud kappidesse. Teatud kell õhtul käib vile ja randade vaheseinad krutitakse, mingite keskaega sobituvate mehhanismidega üles. Hoidku see, kes ennast selleks ajaks katta ei suuda. Seejärel on rannad jälle täies ulatuses perede päralt ja segregatsioon unustatud, mis ei tähenda, et naistele riietuselt hinnaalandust tehakse. Rätik peas ja üleni kaetud. Mehed saavad jääda shortside väele :)

Õhtused rannarestoranid Kaspia mere ääres, kus laternatega palistatud rannapromenaadil võimalik lasta Iraani köögi hõrkudel roogadel kõhtu täita ning seletatud näoga vesipiipu puristada, on romantilised.

Tee Ramsarist Teherani läbi Alborzi mägede on maaliline. Väikesed üles paisutatud mägijärved, kosed ja võimsad mäed on loodusenautlejatele.

Kaspia äärne lopsakas rohelus on hoopis midagi muud, kui seni olime Iraani maastikul harjunud nägema.

RAMAZAN/RAMADAN

Olime valmistunud keerulisteks oludeks aga kohapeal polnud asi hull. Reisi ajal nii bussis/rongis/lennukis on söömine/joomine päeval täiesti ok. Nii mõnigi kohalik rüüpas vett mõnes varjulisemas kohas nt. aedades. Jutt, et sel ajal on kõik hotellid ja transport koormatud ja pole võimalik kohti saada, ei vasta tõele. Nii transpordi, kui majutusega polnud probleeme ka viimasel hetkel ostes. Hinnad olid samad, mis muul ajal. Päikseloojangul hakatakse söögikohti lahti tegema ning inimesed on aktiivsed terve öö. Süüakse ja tõmmatakse vesipiipu, sotsialiseerutakse. Teherani liiklus kell üks öösel on sama, mis meil tipptunnil. Hotellide hommikusöögi lauas, ehkki päike on juba kõrgel, kasutavad kohalikud ära võimalust, koos välisturistidega hommikust süüa (alati saab olla selgituseks, et on ka reisil, mil moslemile on paastu katkestamine lubatud :) Ramdani aeg pole Iraani resimisel takistuseks, pigem on reis sel ajal teistsugune ja omanäoline.

Järgmiste Iraani retkedeni !

Ehkki tegemist on peak seasoniga, siis on lootust ise leida majutust olemas aga kindlasti ollakse hinnas vähem valmis alla tulema. Goa on suht väike. Kindlasti võiks tutvuda Old Goaga, mis oli varajasem pealinn ning tema suursuguste katedraalidega ehk nendega, mis alles ja mis neist järel on. Kindlasti Goa pealinna Panajiga, mis on uhkes portugallaste keskaegses arhitektuuris säilinud, vinge on õhtuti sealsetel vanalinna tänavatel, katedraalide vahel ja kohvikutes uidata.

Rannad on erineva näo ja iseloomuga. Seetõttu saab olema seal palju tegemist. Vabameelsed ja hiplikud trance pidude rannad Anjuna ja Vagator. Joogalik ja vaimne Arambol. Palju võimalusi turistidega veesporti ja paraglidingut harjutada Baga ja Calangute rannas. Sõita mootorrataste/scooteritega Goa vanadesse merekindlustesse Chaporas ja Fort Aquadas.

Kokkuvõttes on õhtused rannatuledes kohvikud Põhja Goas täielik bliss ja sõbralikud ning vabameelsed trance peod Araabia mere ääres tähistaeva all jäävad kauaks meelde, ka siis, kui juba Eesti külm poeb naha vahele. Goa trancele sekundeerib reggae ja keda trance ei köida võib chillida Bob Marley rütmis rannapromenaadi kohvikutes, mängida piljardit, juua külma Kingfisher õlut või leida suisa rock and rolli pesasid, et nõksuda, koos Rootsi bikeritega. Goa on koht, kuhu alati tagasi minna.

On kogemus Tickets.ee-ga. Tasusin MasterCardiga ja kirjas oli, et sellisel viisil maksmine kallim, nii et kurta pole. Keegi selja taga krediitkaardilt etteteatamata summat maha ei võtnud. Hiljem tekkis küsimus passinumbri vahetamisega, kuna pass oli vaja välja vahetada. Suhtlesime Tickets.ee-ga inglise keeles ja kõik sai kiiresti ja konkreetselt lahendatud. Oma reisi seisu saab jälgida nende portaalilt. Praegu olen ostnud läbi nende uued piletid ja usun, et kõik toimib. Jah, tegemist on Venemaa ettevõttega.

Miks Sa ats piirilt viisat ei taotlenud ? See võimalus peaks juba pea aasta aega olema.

Aeroflotil on olnud Vietnami suunal ka 350-400 edasi-tagasi pakkumisi. Olen hoidnud silma peal, iseasi, kas seda jõuab ära oodata. 5... on ka hea hind.

Alates 11.01.2012 piletid Sankt Peterbug/Moskva - Hanoi edasi-tagasi umbes 440 euro kanti.

http://www.aeroflot.ru/cms/ht/21

Kui isikul, kes tahtis kokku saada on huvi veel s2ilinud, siis asun Arambolis, hotellis Ave Maria tuba 201, nimi Erik. Airteliga tundub siin probleeme olevat :)

Goas kuni 07. detsember

Viibin kuni 07. detsember Goa põhjapoolsetel randadel, sisse seadnud olen Anjunas.
Kui kellelgi on huvi trehvata ja vene keelse teksti sekka ka emakeelt kuulda, siis andke märku.