Kas Tongale tasub minna

Tere trippajad

Tekkis mõte sõita viieks päevaks Tonga saartele või saarele. Kas keegi on lähiajal käinud ja mis muljed on.

Veetsime Tongal hiljuti ligi 3 nädalat ja siit võid lugeda millega tegelesime ja kuidas meeldis: http://ksskss.blogspot.com/search/label/Tonga Pelle oli ka samal ajal seal ja kirjutab oma muljetest siin: www.pelle.ee (loodan, et ta ei pahanda, et viitan)

Kui lähed viieks päevaks, siis mina leian tagantjärgi, et see on täiesti optimaalne aeg. Oleneb muidugi kas ja kui palju tahad saarte vahel ringi liikuda. Kui sul on valida, siis mine pigem Vavau poole, mitte Tongatapule (kus meie kogu oma aja viibisime). Üldiselt on mõnus chill koht ja päris huvitavalt teistmoodi, aga turistide jaoks pole seal suuremat välja mõeldud (kohalikud on lihtsalt liiga laisad, et mingeid bisnesse ajada).

Kui oled Tongatapul, siis soovitan minna kutuuriõhtule (koos õhtusöögiga, aga ära lase ennast sõnast "buffee" mõjutada - kõik on peale esimest tiiru nagunii otsas), käi vaatamas blowhole täis rannikut, võta päevane tripp mõnele lähedasele saarele (kirjeldan neid oma blogis täpsemalt), söö lobsterit ja proovi kohalikke juurikaid, sõida kohaliku bussiga (tõeliselt lahe kogemus). Rannapuhkuseks Tongatapu kindlasti ei sobi, rannad pole seal suuremad asjad, veespordiks samuti mitte (miski lihtsalt ei toimi).

Ägedat reisi!

Kaisime eile kala pydmas. Sobrapoiss lasi vaikse hai, nii 1 m pikkus ninast sabatipuni. Ja kui ma ykskord paadist valja hyppasin, siis mere pohjas oli veel yks hai, selline 3 m pikkune, koige suurem mis ma ise nainud olen. Aga siis kui koju hakkasime minema, nagime vaalasid ja soitsime nende lahedale. Tykk aega soitsime nendega kaasa ja vaatasime ja siis motlesime et hyppaks vette ja vaataks vee all. Jargnev kais nii:

Soitsime paadiga neist veidi ette, sinna kus me arvasime et nad kohe jouavad, siis hyppasime vette, lestade maskide ja torudega. Ujusime nii kiiresti kui joudsime paadist eemale vaalade poole. Ja siis ma nagin neid - ema ja poeg ujusid korvuti must ca 4 m lahedalt mooda. Ma motlesin - whaaaaaaauuuuuuu!

Ja siis - ooo pask! - kus isa on????? Sest neid oli 3 tykki. Liiga lahedale ei tahtnud ju ka ujuda sest nad panid taie auruga edasi ja nad voivad uimega ikka koleda paugu panna. Ja siis ma nagin - isa tuli neil koige jarel, koige suurem, nagu dinosaurus, maja suurune. Sabaga tegi vee all sellist tormi et yks poisu ujus taie jouga edasi, porkas veesurvest tagasi ja kui toibus rabas nende poole edasi ujuda.

Ma olin taiesti raputatud sellest. Ja see peaks ka vastama kysimusele, kas Tongale tasub minna, hahaha!!!!

Surf on ka hull, Ha'atafu rand. Swell on olnud nii suur et ma padeldan valja ja esimene mote on - persse, kuidas ma sisse tagasi saan!!!? Lopuks ikka sain, aga lained olid tookord kaugelt liiga rangad:) Ja taiesti puhtad, tuult polnud. Elu parim soit voi elu parim klobimine. Ma ei tahtnud seal kulli-kirja visata:)

Heia, elame Uus-Meremaal ja plaan minna novembris Tongale kuueks päevaks! Ootaks soovitusi ja kogemusi, et kuhu minna ja mida teha. Netis väga palju just ei leia ja see ongi samas ka põnev, et läheme ja vaatame, mis elu seal elatakse. Tore oleks aga kuulda eelnevalt käinud lugusid. Aitähh juba ette. Irks