Kassi transport UKsse

Tahtsin jagada.. Otsisin vastust sellele võimatuna näivale küsimusele mitu kuud. Täna on minu kolm kiisut minuga koos palmi all ja elu ilus! Juba teine kuu ja paistab, et minu kolm kassi on soojema elukese kiiersti omaks võtnud! (kassitoit ja lemmiklooma ülalpidamine siin on ka tunduvalt odavam kui estoonias kui just ei taha loomale kindlustusi jne edasi teha)

Otsisin abi Eesti saatkonnast, seadusandlusest ja foorumitest.. Info praktiliselt puudus. Kõik tundus nii segane jaa keeruline ja enamus info aegunud. Kassi transpordipuuri seadusandlus tundus kõrgema pilotaazina..

Kirjutan kõige odavama ja lihtsama viisi oma kiisuke endaga siia tuua: Eestis tuleb kassile teha pass, kiibistada ja marutaudivaktsiin. Seadused ajavad meid väga segadusse mingi enne-reisi vere testiga jne.. See on vajalik ainult koertel.

Seega, eelnev tehtud, tuleb otsida sobiv transpordiviis. Siinkohal raskused alles meil hakkasid.. Enamus lennufirmasid kasse ei transpordi (ka estonian air mitte) ja kassi transport saab alles võimalikuks soomest. Saab kassi saata kargo saadetisena, kus KLG näiteks transpordib kassi läbi frankfurdi ja ühe kiisu eest küsib 500 euri plus km. Sellises klasiss pakkumise sain paarist kohast (need olid ainukesed, kes üldse olid nõus looma toimetama).

Kuna meie hakkasime põdema mitut lendu, käis lennufirmadele üle jõu kolme kassi üheaegne transport, siis otsustasime ise kassid mööda maad tuua. Reis kestis alla 48h. Eesti-Läti-Leedu-Saksa-Holland-Belgia-Prantsusmaaa-UK. Tegemist oli äärmiselt kogenenud sõidumehega, kes tegi ainsama pikema peatuse Poola motellis varssava lähistel. Lasti nii loomad kui nende saatjad kenasti käpakesi puhkama valgete linade vahele..

Ahjaa, lennu regulatsioonid nägid ette tohutuid transportpuurinõudeid, siis meie kassid sõitsid kõige odavamates puurides, ainuke nõue, et kass saaks loomulikus asendis puuris istuda... Loomakliinikust ostsime kassidele suukaudu manustavad rahustid, mille kaks kolmest kenasti sisse sõid. Olid parasjagu uimased ja pidasid reisu talutavalt vastu. Kolmas kiisuke sai parasjagu palju laulda oma kurba viisi läbi reisu..

Maksumusest ka: transport Eestu-UK-EEsti läks ca 700Eurot, tegemist 2,0liitrise mootoriga ja saksamaa kiirteedel aretati kiirust 190kmhni.. Kõige odavam on transport läbi eurotunneli ja pilet tuleb osta vähemalt 24h ette, kindlasti edasi-tagasi pilet, siis maksad ühe otsa eest 23naela plus kassid. Kokkuvõttes, kui on juba 2 kassi, siis odavam on maadmööda tulla! Ahjaa, tagantjärgi info, et Leedukad pakuvad looma toomisteenust 100 eurot kass, see siis algusega leedust.. Kui otsida Leedu foorumeid vene keeles, saab ehk keegi sealt otsale.. Ise ei usaldaks oma kiisukesi kellegi võõra hoolde, aga selline olen mina:)

Loodan, et minu kirjutis aitab mõnda kiisuomanikku.. Imestan tänaseni kui tublid kohanejad on kassid! Ma poleks uskunud, kui kiiresti nad uue elu on omaks võtnud! Eestis olles tundus olukord võimatu missioonina, aga täna teeks selle kadalipu või kümme korda uuesti läbi! Nad on ju seda väärt:)!

Kurrnäu!

Väikese ääremärkusena lisaksin siiski, et ka koertele pole marutaudi antikehade tiitri uurimise nõuet enam UK poolt.

Ma eeldan, et see 700€ sisaldas siis ka hotellis ööbimist, toitu jne jne, kuna selle raha eest selle kõik ka saaks. Eurotunnel on tunduvalt kallim võrreldes laevaga (kuigi kestab kauem).
Lemmikloomi transpordib ka firma EstoLink, kellel on kaubik ja on nõus loomade eest hoolt kandma.