trip-krainetrip-ukraine-dark

Trixibell

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

50 meeldimist
7 postitust
183 kommentaari
 

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

6 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kõik peale eelmainitud 2 firma lendavad vahemaandumisega. Isiklikult ei näe põhjust pileti eest rohkem maksta ja lendamisele oluliselt rohkem aega kulutada, tähtis on kiiresti kohale jõuda. Mina lendan samuti kordamööda EasyJeti ja Ryanairiga, võib täiesti rahule jääda.

See esimene mõõt on lisakäekotile, teine käsipagasi kotile/kohvrile. Kaalu üldiselt keegi väga ei uuri, mõõtudesse mahtumine on olulisem. Need 2 kotti võib koos võtta pardale tasuta. Kõik, mis neile 2 lisaks, on juba äraantav tasuline pagas. Online check-ini tehes saab veel äraantavat pagasit ja muud manti omale lisaks osta nii palju, kui kulub.

https://www.facebook.com/EstoLink?fref=ts tegeleb kaubaveoga Eestisse, vajadusel ka hoiustab kuni sõidu toimumiseni. Pole ise kasutanud, aga nii mõnigi tuttav on ja kiidavad väga.

Inimesed lennukis on kenasti vastutulelikud ja vajadusel on valmis kohti vahetama. Meil on siiani endal õnneks läinud ja oleme alati kõrvuti kohad saanud, aga on juhtunud, et minult on korduvalt palutud, kas olen nõus kohti vahetama, et pere saaks koos istuda. Kui olen üksi, siis ei näe väga vahet, kus ma istun ja olen alati vastu tulnud. Seetõttu ei näe eriti mõtet lisamaksu maksmisel :)

Arvestades, et passikontrollist läbiminekuks läheb julgelt tund või enam jaamast väljumisel, siis 65 minutiga terminalivahetusega ei riskiks. Oleks veel sama terminal, siis transiitalast väljumata saaks hakkama. Terminalidevaheline shuffle rong käib kiirelt, igasugused kontrollid võtavad pigem aega.

Vantaa lennujaama saamiseks pikk arutelu siin: http://trip.ee/node/3752

Väga oluline on meeles pidada, et enne, kui üldse söögikohas midagi tellima hakata, tuleb hinnad üle küsida ja kontrollida. Arvele lisatakse tavaliselt jootraha juurde, mille suurus erineb sõltuvalt kohast, tavaliselt 5 liiri. Toidupoest saab kindlasti odavamalt söönuks, kui restoranis-kohvikus, iseasi, kui kaua jaksad kuiva toitu närida - soe mõnus eine on ikka toredam. Üles võib otsida kohalikud kiirtoidukohad, nii saab natuke kohalikku hõngu ja sooja toitu :) Suurtes poodides tõesti midagi kaubelda pole. Kaubelda saab tänaval pisikestes kauplustes ja turgudel. Kui vähegi silma jääb, tasub külastada värske juur-, köögi- ja puuvilja ning marjadega kauplevaid turge.

Kui sealt minu antud lingilt edasi liikuda, siis on kõik need hinnad välja toodud kenasti - üksikpiletid, päeva travelcardid ja daily capid. Metroo kohta hinnatabel siin: https://www.tfl.gov.uk/cdn/static/cms/documents/tube-dlr-lo-adult-fares.pdf Bussiga on jah nii, et dailiy cap on £4.40, seega üle 3 sõidu bussiga on juba sisuliselt tasuta. Oysteriga saab tasuda kõigil liinibussidel, mis Londonis sõidavad. Travelcardiga (täiskasvanule off-peak travecard 1 päevaks £8.90) saab sõita nii metroo, kui bussiga - väike nipp lihtsalt on selles, et bussis tuleb travelcardi juhile näidata, seda ei saa touch-padi vastu panna :)

Kui selline periood, on kõige mõistlikum omale lihtsalt Oyster osta ja sellega liikuda. Neil päevadel, kui rohkem liikumist, võib ka päevapileti osta. Infot saad: https://www.tfl.gov.uk/fares-and-payments/oyster/what-is-oyster

Enamus kinnisvarafirmasid soovivad näha kohalikku palgatõendit, pangakontot ja sinna laekunud palka. Lisaks veel igasugused kinnituskirjad tööandjatelt jne. Ilma töökoha ja kohaliku pangakontota naljalt jutule ei võeta. Üürimine õnnestub ilmselt kõige kergemini eraisikult, aga nii tuleb olla väga ettevaatlik, sest selliste üürimiste teemal on palju ohtudest räägitud.

Tagasiteel tuleb ju jälle online check-in teha - selle käigus saab veel pagasit lisada.

Olen kuulnud jutud tulevad sellest, et sõber üritas telefoniga minna ja ta saadeti järjekorra lõppu ootama ning ka siis üritati paberile printimist pähe määrida.

Olen kuulnud, et nad telefoniga väga ei taha asju ajada ja võib tekkida veidi sekeldusi mingil segasel põhjusel.

Kindlasti tuleb arvestada sellega, et passikontrollis võib päris kaua aega minna. Raudteejaam pole kaugel, aga vähemalt 30 min tuleks arvestada lennukilt maha ja lennujaamast välja saamiseks.

maps.google.com näitab teeremonte marsruudil

Nationalexpress peatub teel ka. Sõidab Stanstedist Liverpool street Sationisse. Ryanairi piletit ostes või siis check-ini tehes saad sinna pileti enamasti soodsamalt, kui otse kodukalt ostes ja mulle isiklikult meeldib, et pilet pole mitte konkreetsele bussile, vaid kasutamiseks 24 tunni jooksul pärast maandumist ja tagasiteel 24h enne lennu väljumist.

Reaalselt on ikka väga väike võimalus, et Lätis-Leedus keegi dokumenti küsib. Kui juhiluba on kehtiv, siis ehk ajab seegi asja ära vajadusel (pildiga dokument ikkagi). Kindlam muidugi oleks kehtivate dokumentidega reisida, aga on inimesed Laevaga Soomeski ära käinud ilma dokumentideta :) Riski võttes tuleb lihtsalt alati kõigi võimalike stsenaariumitega arvestada.

Ryanair õnneks väga tihti ei kaalu. Lisakäekoti jaoks pole ülemkaalu üldse ette nähtudki - peamine, et vajadusel raami sisse ära saab surutud. Kindlam on siiski enamvähem lubatud piiri jääda, arvestades ka sellega, et alla 1kg pole nende jaoks veel ülekaal - st 10,9kg peale nad ei ütle midagi.

Turkish lendab Istanbuli Atatürki lennujaama ja transpordi kohta palju juttu siin: http://www.turkeytravelplanner.com/go/Istanbul/Transport/airport_trans.html

Mina olen näinud näiteks Stanstedi lennujaamas, kuidas pagasikontrollist saadeti õiget kilekotti hankima ja uuesti järjekorra lõppu seisma need, kellel polnud lennujaama kilekotis vedelikud. Kui oli poest ostetud tavaline mini-grip, siis see neile ei sobinud. Jaanika30 - Tallinna lennujaamas on vedelike kilekotid pagasikontrolli ees ümmarguses läbipaistvas automaadis. Pea meeles, et vedelike alla kvalifitseeruvad ka kreemid ja osad üsna tahkena tunduvad toiduained (nt. mesi, sulajuust). Pärast lennuki maandumist üldiselt kotte enam läbi ei otsita, siis on ainult lennujaamast väljumine ja vaba tegevus :)