Katusetelk - poolt ja vastu argumendid?

Jaga oma kogemusi katusetelgiga, palun. Millised on poolt ja vastu argumendid, mille poolest on üks mudel teisest parem/kehvem. Kõik arvamused võtan tänuga vastu :)

ivok65 - Tahate ehk täpsustada, kus on teie poolt saadetud lingi all jutuks katusetelgi kasutajakogemus?

7
0

Kasutanud 3 aastat pop-up tüüpi kõva korpusega hiinakat. Oleme rahul. Magada on mugav ja mahutab 2 inimest. Kõrgust on, saab sees ka istuda. Vihma sisse ei saja. Lahti käib kergesti. Kokku panemine võtab natuke eaga, sest meil bussi katusel ja see kõrge. Komplektis olnud madratsile vaja lisa, muidu kõva. Kütusekulu ikka suurenes.

1
0

Kassuk - kui palju rohkem neelab telgiga? Kas hiinakas tähendab seda, et tellitud Aliexpressist?

0
0

Eve Kruuse- Kütusekulu suurenes 1,5 l /100 km kohta. Enne oli 7, pärast 8,5. Panime tuulesuunaja ja nüüd 1 liiter rohkem, kui ilma telgita oli. Jah, tellitud oli Aliexpressist, aga meie ostsime Eestist.
Veel meenus, et lakke kleepisin mürasummutamiseks mingi spets materjali- vihmaga muidu krõbises hirmsasti. Originaal kinnitusrihmad kulusid esimese kolmenädalase reisiga läbi. Need sai ka tugevamad pandud.

0
0

Ise kasutan maggiolina-airlander katusetelki, sai ostetud kasutatuna. Läheb teine hooaeg kasutada(2x jaanid ja Itaalia tripp) Enne ostu sai proovitud ka hiinlast. Maggiolina juures meeldib see , et lahti-kokku käib vändates, mitte nöörist tõmmates nagu hiinakas. Sai lisaks pandud yski madrats, et pehmem oleks. Hommikuse päiksega kannatab ka vabalt magada, ilma et seest kuumaks läheb (eeldusel muidugi et kõik 4 tuulutusava on lahti ja väljas võiks olla natukenegi tuult. Lõunamaa ägedat vihma kannatas väga hästi. Kütusekulu suurenemist ei märganud, sest Itaalia ringi keskmine tuli 7,6L/100km kohta (ega ma eriti ei kihuta, tyrassil püüan hoida ~94 km/h

Mõned puudused, mis on tulnud kasutuse käigus: parkimismajad kuhu ei mahu enam sisse (reisimiseks kasutan vw T4 syncro bussi) ja redel paindus läbi (ronijal massi oli) aga selle vastu sai tehtud klambrid mis töötavad väga hästi.

Heaks see, et kui teed transiiti reisi sihtkohta saad lampi teelt maha keerata ja telk lahti ning ongi magamisase valmis, kiire püstitamine ja hiljem kokku pakkimine.

0
0

hyppaja - Jube võhiklikud küsimused :)See redel, kas sellel on ainult nö ronimise funktsioon või ka toetab telki?
Mõtlen, et kas mõnel hullikesel ei ole pähe tulnud mõtet redeliga öösel minama kõndida?

0
0

Redel on ikka selleks, et telki ronida. Meil on telgi kõrval ka katusereeling ja ööseks tõmbame redeli sinna. Suvalises parklas on nii julgem olla, kõrgel bussi katusel. Redel on alumiiniumist ja käib kokku ka.

2
0

Osadel telkidel vist ka toetab. Suvalises kohas parkides/ööbides korjan redeli üles, et 1) keegi naljamees redelit kaasa ei korjaks, 2) keegi ootamatult külla ei tuleks kui magan (buss siiski piisavalt kõrge et sinna märkamatult nii sama ronida..

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased