trip-krainetrip-ukraine-dark

kassuk

Rändur, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

15 meeldimist
0 postitust
156 kommentaari

3 külastatud kontinenti

47 külastatud riiki, 24% maailma 195st riigist

103 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Ei müüda  mingit piletit.
Peaasi, et pikad püksid jalas ja naistel rätik peas. 
Vabatahtlik annetus on aga kirikutes alati teretulnud- sellest nad end ju paljuski majandavad.

Viimase Usa reisi ajal olid ühes motellis prussakad. Küsisime teist tuba, aga seal olid vist igas toas. Asjad jätsime ööseks autosse. Oli küll kõhe magama jääda, aga ei viitsinud õhtul hilja enam uut motelli otsima hakata ka. Kusjuures ei olnud kõige odavam ööbimine.
Koju kaasa ei toonud ja need vist üldse rohkem söögi peal väljas. Suured ja rõvedad olid küll.

Palun uurige enne minekut piiriületusvõimalusi. Ise käisime 2018 suvel autoga seal kandis.  Kehtivad piirangud Abhaasia piiripunktides, samuti on mingid piirangud Krimmi ps piiriületustega.

Hiinas ei kehti Eesti juhiluba, on mul õigus?

Kuulsad on Tbilisi väävlisaunad, kus ka omad saunarituaalid

Venemaa läbimisest. Meid küll keegi ei kimbutanud. Kinni peeti ainult kontrollpostide juures ja ei küsinud keegi midagi. Meil oli  igaks juhuks natuke Liviko tooteid kaasas, aga Venemaal vaja ei läinud. 

Käisime eelmisel aastal augustis läbi Venemaa. Vahepeal olid tüütud ummikud ja hästi palju tossavaid veokaid, mis Musta mere sadamatesse suundusid.  Paarsada km enne Gruusiat algasid kontrollpostid, kus peeti kinni ja kontrolliti dokumente. Aega võttis, aga ei midagi hullu. Vene-Gruusia piiril oli megapikk saba. Läks umbes 6 tundi. Tagasi tulles sai 1,5 tunniga üle.   Ise läheksin  ikka läbi Venemaa. Odav kütus teeb transiitviisa maksumuse tasa ja ajakulu ka ikka väiksem.

Rumeenia- Moldova piiriületus täiesti tavaline ja üsna kiire. Sisse sõitsime põhjast ja välja lõuna poolt. 

Meie 12 broneeringust Dominikaanis ei olnud ühelgi sellist nõuet. See ikka pigem ebanormaalne ja kahtlane.

Päris nii see nüüd ka pole nagu Hero kirjutab. Meil oli kaheksast väikesest hotellist kõigis wifi ja täitsa tasuta. Kvaliteet polnud igal pool hea, aga oli olemas.

Nõuandeks niipalju, et piletid suveks peab ära ostma talvel- vähemalt pool aastat ette.

Turistikates on hinnad nagu meil. Sai seal söödud oma elu halvimaid krevette mereäärses restoranis. Samas kohalike söögikohad pakuvad väga hea hinnaga maitsvat lõunat. Umbes 2- 2,5 eurot tuli  suur  taldrikutäis riisi, jahubanaani või jukkat kana või sealiha ja oakastmega.    Euronõudeid muidugi pole  neist söögikohtadest leida, aga tervisele halvasti ei mõjunud.  Eriti meeldis Samana poolsaar- ilusad rannad, lopsakas loodus. Puerto Plata rannad ei olnud parimad - räpased ja suurte lainetega.

Google maps annab seelise teekonna. Uuri 603 liini kellaaegu.10:30Barcelona El Prati lennujaam08820 El Prat de Llobregat, Barcelona, Hispaania10:30Aeroport del Prat - Terminal T2C - Andana 23603Estació d'Autobusos de Blanes 1 h 32 min (18 peatust)12:02Av. Costa Brava - Veïnat St. LluísJalgsi Umbes 22 min , 1,8 km12:24Malgrat de MarBarcelona provints, Hispaania

Meie käisime suvel ja aprilli kohta ilma ei oska prognoosida. Tegime tervele riigile tiiru peale ja ühe päeva olime ka pealinnas. Meeldis väga nende väike hipilinnaosa oma värvikirevate grafititega. Seal näeb muidugi igasugu karvaseid ja sulelisi, aga oli päris põnev ja just see Ljubljanast kohe ka meenub . Kindlus linna kohal on muidugi väärt vaatamist. Jõeäärsetes restodes olid küll hinnad kõrged. Kaugemal oli tunduvalt soodsam. Enne kindlust oli ka suur turg, kus nii toiduasju kui ka hilpe ja suveniire.

Minul täiesti vastupidised elamused. Meie kahes nädalas Dominikaani ringreisil oli väga palju ilusat. Samana muidugi oli veel kõige kenam. Oli prügi, aga mitte nii palju, kui kartsin. Oli armetuid onne, kuid seal elasid äärmiselt optimistlikud inimesed, kes ei paistnud üldse õnnetud. Kohalike söögikohtades pakuti väga heamaitselisi toite, mis sest, et polnud eurostandarditele vastav hügieen. Elus siiani ja haigeks ka ei jäänud. Käisime kohalikes agulites, ka õhtuti ja ei tundnud end kuidagi ohustatuna. Muidugi püüti kõike müügiks pakkuda, kuid nad ei ole üldsegi nii pealetükkivad, kui mõnes muus riigis. Kohalikud, kuigi ei räägi peale hispaania muud keelt, olid vägagi abivalmis ja soovisid suhelda. Selleks me ju sinna läksimegi, et kõike seda kultuurilist erinevust nautida.

Meie siis oma ringreisilt tagasi. Kohe saabudes võtsime rendiauto, mis meid kõik see 15 päeva truult teenis. Ööbimised olid 2 öö kaupa kodumajutustes. Esimene peatus oli Macaos. Sealne rand on tuuline ja lained suured, kuid ametlikust rannast veidi edasi liikudes leidsime puhta, valge liivaga ja väikeste lainetega inimtühja lahesopi. Hommikune päike sinna ei paistnud, kuid oli ilus ja mõnus. Edasi suundusime Samanasse. Teekond sinna oli pikk ja Santo Domingos sõitsime õigest kiirtee mahapöörangust mööda. See-eest saime näha tõelist pealinna agulit, kus polnud peaaegu ühtki tervet autot - nagu romurallilt oleks see seltskond just tulnud. Muidu "kiirtee" oli normaalne. Tee ääres riisipõllud ja muud . Samana poolsaart aga soovitan küll, sest loodus oli imekaunis, rannad puhtad ja ilusad. El Limon kosk oli ilma muulasid kasutamata täiesti tehtav, kuid kuna öösel sadas, siis oli tee porine. Renditi kummikuid ka, kuid meie pesime oma tennised pärast puhtaks. Läksime hommikul ja siis veel rahvast ka eriti ei olnud. Edasi külastasime kohta nimega La Boca Del Diablo, kus merelainete survel vuhiseb kaljulõhest väga tugev õhuvool välja. Tasub olla ettevaatlik. Kohe teeotsas haakisid meile sappa 2 rolleril automaadiga turvameest, kes siis turiste juhendasid ja kõike näitasid. Meie ei saanud kohe aru, mis põhjusel, kas jälle näevad liikuvat rahakotti, kuid need raha ei küsinud ja lihtsalt vaatasid, et me endale viga ei teeks. Näitasid kuidas õhuvool toimib ja juhendasid lihtsalt. Edasi liikusime mööda rannikut Sosua poole. Teele jäid paljud ilusad rannad, Laguna el Dudu, kust saab teha vettehüppeid zip linelt ja ujuda. Edasi Laguna Gri- Gri, kus võtsime paadituuri, mis viis mangroovimetsast välja lahele. Ilus loodus ja linnud-kalad. Imeilus rand oli Playa Caleton, kuhu sai nii paadiIga eelnimetatud laguunist kui ka autoga. Sosuas külastasime veel omapärast maja ja muuseumi Castillo Mundo King. Tõesti väga omanäoline. Ühe mehe elutöö. Edasi liikusime Puerto Platasse. San Felipe kindlus oli õhtul vägagi romantiline, linnarahva kogunemiskoht. Hommikul käisime ka mäe otsas. Rand meile seal ei meeldinud, prügi oli ja vesi polnud nii puhas-läbipaistev. Linna rannas sörkis ringi ka lehmakari. Kuna olime seal aastavahetusel, siis öösiti oli seal ikka päris kõva lärm. Ühest majast tuli üks muusika ja teisest teine. Igaüks trumpas oma naabreid üle. Ja nagu sellest veel vähe, siis päeval hakks ühes kõrvalmajas valjuhääldiga võimendatud hispaaniakeelne jumalakuulutus, mis kesktis ka tunde. Öösel merengue, bachata ja dembow muusika- päeval valjud palved. järgneb...

Läheme jõuludeks kaheks nädalaks. Pärast seda saan oma kogemustest kirjutada. Meil esialgne plaan ikka saart rohkem uurida ja ringi liikuda.

Ei telgi sel novembris enam midagi.

Tapolca koobasjärv ( Tapolcai tavasbarlang)- basseinid, mis on koopas. Ilusad, aga kloori lõhn lõi ninna, kuigi pidi termaalvesi olema. Tasub käia küll, kui marsruudist väga kõrvale ei jää. Hevizi termaaljärv- ilus, looduslik ja väga sügav. Mulle väga meeldis, kuigi rahvast oli palju. Balatoni ujuma minna küll ei olnud soovi. Õhtul olid mingid sääse moodi elukad ka. Meie üle ühe päeva vastu ei pidanud seal. Soovitan ruttu edasi liikuda, kasvõi eelpoolmainitud Horvaatiasse. Ühest päevast natuke ringi vaadata (Tihany poolsaar oli kena9 täiesti piisab.

Kui pargid võimalikult kesklinna ja tasulisse parklasse, siis pole asi nii hull. Äärelinnades olen näinud mitmeid katkiste klaasidega autosid ja klaasihunnikuid parklates.Sellistes kohtades pole ise küll risinud parkida. Arvan, et pole isegi vaja asju nähtavale jätta. Eestis ei ole kaugeltki nii hull olukord, et päeva ajal autosse murtaks. Kesklinna parklad on aga enamjaolt kõrguspiiranguga 1,8 või 1,9 meertit. Meie väikebuss sisse ei mahu.

Karlovy Vary suurim temaalbassein asub mäe külje peal. Välja näeb nagu tavaline suur välibassein. Kuuma mineraalvee joogikohad on linnas jalutuskäigu kaugusel. Joomise jaoks kruuse saab kohapeal osta ja pärast suveniiriks jätta. Müüakse kuulsaid spa-vahvleid.

Tee ääres on mööda sõites palju puukoole näha. Ise ka ostsime mõne aasta eest tagasiteel istikuid. Olid tunduvalt odavamad, kui siin. Ainuke halb asi oli, et kaardiga ei saanud maksta. Meil poola raha polnud ja otsisime vahetuskoha lähimast linnas.