Viimased kommentaarid

Läheme jõuludeks kaheks nädalaks. Pärast seda saan oma kogemustest kirjutada. Meil esialgne plaan ikka saart rohkem uurida ja ringi liikuda.

Ei telgi sel novembris enam midagi.

Tapolca koobasjärv ( Tapolcai tavasbarlang)- basseinid, mis on koopas. Ilusad, aga kloori lõhn lõi ninna, kuigi pidi termaalvesi olema. Tasub käia küll, kui marsruudist väga kõrvale ei jää.
Hevizi termaaljärv- ilus, looduslik ja väga sügav. Mulle väga meeldis, kuigi rahvast oli palju.
Balatoni ujuma minna küll ei olnud soovi. Õhtul olid mingid sääse moodi elukad ka. Meie üle ühe päeva vastu ei pidanud seal. Soovitan ruttu edasi liikuda, kasvõi eelpoolmainitud Horvaatiasse. Ühest päevast natuke ringi vaadata (Tihany poolsaar oli kena9 täiesti piisab.

Kui pargid võimalikult kesklinna ja tasulisse parklasse, siis pole asi nii hull. Äärelinnades olen näinud mitmeid katkiste klaasidega autosid ja klaasihunnikuid parklates.Sellistes kohtades pole ise küll risinud parkida. Arvan, et pole isegi vaja asju nähtavale jätta. Eestis ei ole kaugeltki nii hull olukord, et päeva ajal autosse murtaks.
Kesklinna parklad on aga enamjaolt kõrguspiiranguga 1,8 või 1,9 meertit. Meie väikebuss sisse ei mahu.

Karlovy Vary suurim temaalbassein asub mäe külje peal. Välja näeb nagu tavaline suur välibassein.
Kuuma mineraalvee joogikohad on linnas jalutuskäigu kaugusel. Joomise jaoks kruuse saab kohapeal osta ja pärast suveniiriks jätta. Müüakse kuulsaid spa-vahvleid.

Tee ääres on mööda sõites palju puukoole näha. Ise ka ostsime mõne aasta eest tagasiteel istikuid. Olid tunduvalt odavamad, kui siin. Ainuke halb asi oli, et kaardiga ei saanud maksta. Meil poola raha polnud ja otsisime vahetuskoha lähimast linnas.

On vägagi võimalik. Tühja maad telkimiseks piisavalt. Oli vaid piirang, et samblaväljadele ei tohi loodust rikkuma minna.

Öine suplus Landmannalaugari termaalallikas ja hommikune matk vulkaanilise maastiku ilu nautides. Islandil.

Olen Euroopa suunal paadunud autoreisistiili austaja, kuid antud reisi meeldivuses kahtlen sügavalt. Pakuks välja, et reisi aeg korrutage kahega ja siis saab midagi nauditavat. Vastasel juhul lennuk ja rendiauto. Et selline autoreis on tunduvalt kallim kui lennukiga kohale minna, see võibolla ei olegi teemaalgatajal esmatähtis, kui soov on teha üks superlahe autoreis. Nii lühikese ajaga nii kaugele välja sõita on aga raha ja puhkuseaja raiskamine.

Lappeenrantas avatakse iga aasta juunikuus liivaskulptuuride näitus. Teema on alati erinev. Sissepääs tasuta.

Vanemaid saateid ei saa kahjuks alla laadida enam.

Gardaland oli lastele mõnus. Samuti võik mingi lühema jupi Cinque Terre matkarada ära teha. Genova akvaarium oli lastele huvitav.

Käisime üleeelmisel aastal oma autoga. Käisime koos lastega. Tegevust oli palju. Edinburgis mäe otsa ronimine, kindlus, kuninglik jaht Britannia. Lähiümbruses Rosslyn oma müstiliste lugudega, Falkirki lüüsid, Stirlingi kindlus. Viimane meeldis mulle rohkem kui Edinburgi oma. Aiandushuvilistele soovitaks Drummondi aeda. Dunnotar Castle mere ääres kaljunukil. Lastele muidugi Loch Nessi külastuskeskus. Neist Point oli ilus ja sealne matkarada. Skye saar meeldis tervenisti. Seal on ka Coral Beach. Glennfinnan Viaduct on koht, kus õigel ajal näeb tõelist auruveduriga rongi üle sõitmas. Midagi Harry Potteri huvilistele. Aonach Mõr’i vaateplatvormile saab furnikulööriga sõita. Ilusa ilmaga mõnus.
Ühistranspordiga need kohad raskevõitu, aga meile olid meeldejäävaimad.

Pane kõigepealt otsingusse sõna AUSTRIASSE ja loe need läbi. Kindlasti on midagi kasulikku. Olen käinud suvel ja lastega, nii et minu reisikirjeldus ka leitav sealt.

Autos magamine võib olla isegi mugavam. Kuna kunagi ei tea ette, mis ilm on, siis telgi kuivatamine on tülikas. Proovitud mõlemad variandid ja eelistaksin autos ööbimist.

Läänefjordid on täiesti sõidetavad. Tee on pikk, käänuline, tuuline, aga samas imeilus. Meie käisime seal lunne vaatamas, aga ma pole kindel, kas nad augustis enam vaadeldavad on.

Kui siin mainiti, et sisemaale pole mõtet minna, siis minule meeldis just kõige rohkem Landmannalaugarit ümbritsev maastik. Värvilised mäed ja kuumaveejärveke, kus sai ujuda. Kindlasti on sisemaal veel huvitavaid paiku, kuid 2 nädalaga rohkem ei jõudnud.

Kahe nädalaga jõudsime vaadata üle peamised 1. mnt. äärde jäävad kohad st. teha ringi ära, käia Snaefellsi ja Westfjordsi poolsaartel, põigata Landmannalaugarisse. F35 on suvel igasugu autoga sõidetav, Landmannalaugari tee mitte. Sai käidud igal õhtul erinevas kuumaveeallikas või temaalbasseinis ujumas ja vähemalt pooltel õhtutel järvedest kala püüdmas. Telkida on võimalik, aga oleneb ilmast.

Lisan siia ühe ammuse reisikirja väljavõtte
NARTSISSIFESTIVAL BAD AUSSEES
Kõikjal patseeris imeilusates Austria rahvariietes inimesi, ilm tõotas tulla jälle lämmatavalt kuum. Kell 10,30 algas autokorso ehk lillekujude paraad autodel,traktoritel ja hobuveokitel.Vormiriietes puhkpilliansamblid vaheldusid lillekujudega, mis olid üks ilusam kui teine. Nartsissid, millest kujud olid tehtud, olid veelgi väiksemate õitega, kui ma ette olin kujutanud. Rongkäik kulges piki Bad Aussee peatänavat ja suundus edasi Grundlsee järve äärde. Kell 14,30 algas bootkorso ehk lillekujud paatidel. Imeilus mägijärveke, taamal kõrged mäed. Rahvast oli meeletult palju ja head kohta vaatamiseks ja pildistamiseks oli keeruline leida. Palavus tahtis tappa, kuid vaatepilt oli seda väärt. www.narzissenfest.at

Austrias on nartsissifestival.

Meie olime viiekesi ja leidsime, et kõige kasulikum ja kiirem oli sõita taksoga. Vabu taksosid oli piisavalt ja arve tuli täiesti mõistlik.

Väga paljudel parkeplatsidel seal seisab silt NO CAMPING. Ei oska öelda, kuidas autos magamisega on, kuid telki küll ei riskiks suvalisse kohta püsti panna (nagu põhjamaades seda teha saab).