Kiirreis Legolandi

Mure siis seesugune, et pole üldse varem lennukiga reisil käinud. Nüüd aga tahaks ette võtta nädalavahetuse reisi perega (ema, isa, poeg 8 aastane) Legolandi. Seega küsimus kogenumatele, kust peale hakata ja kas nädalavahetusest (näit. reedest pühapäevani) ikka piisab et seal ära käia? Oleksin supertänulik kui keegi oskaks näit. näidisplaani välja tuua, et kust alustada ja ööbida jne. Reis peaks meil teoks saama augusti kuus, sest varsti hakkab kool. Internet nii pungil infost, et otseselt ei oskagi kohe kinni hakata, kui pole vatem käinud...

Sai samasugune trip sarnase seltskonnaga just läbi tehtud.
Mis sul siis vaja peaks minema .. transport, öömaja, info legolandi kohta. Billundisse saab Copenhagenist lennukiga (Cimber Air) või maadmööda (kiirrong+buss). Kui osta soodsad lennupiletid bookinghouse.net kaudu siis võib lennukiga isegi odavam tulla. Cimber Air lendab ka Stockholmist kuhu saab sarnaselt Copenhageniga Estonian Airiga. Billundi lennujaam on praktiliselt linnas 3km astumist. Öömaja, ainuke normaalse hinnaga (taani mõistes!) on Billund Kro, asub kesklinnas, mõnus hubane, hommikusöögiga ja legolandi 15 mintsa jala. Legolandi pileteid pakuvad ka. Võid ka proovida õnne Legolandi enda hotellipaketiga, võib juhtuda soodne. Legoland ise , meil sai kõik 1 päevaga vabalt käidud ja aega jäi ülegi. Sabad on teiste suurte parkidega võrreldes väikesed, oleneb ka päevast ilmselt. Teisel päeval tasuks minna hoopis sealkandis asuvasse lõviparki. Sinna saab bussiga ja on lõvid lahtiselt ja gorillad, täitsa vahva ja vabameelne loomaaed :) 2 tk. ja 1 laps läks kogu lugu koos edasi tagasi bussiga maksma vist 1000 eeku. Infolehti asja on seal igal pool.

Tähele tasuks panna asjaolu, et Taani on VÄGA kallis maa, eriti aga teenused, snäkid ja muu pudipadi legolandis sees. Kaardiga maksmisel pannakse summale 5-6% otsa, seda praktiliselt igal pool. Tasub kas üritada asjad arvega eelnevalt üle kanda või võtta kaasa hunnik sularaha.

linke:
legoland www.legoland.dk, sealt Plan your visit ja edasi Where to stay, kui veab, võid soodsa hotellipaketi leida
eelpool soovitatud öömaja www.billundkro.dk
lõvipark www.givskudzoo.dk

Taani on tõesti kallis, meil läks 3kesi üle 20 tuhande maksma, kuigi lennud ja öömaja bronnisime mitu kuud ette.

info eest, saime targemaks küll, kuna reis on ikka plaanis ette võtta ja juba lähiajal siis juba arvasime, et läheb väga kalliks.

meie käisime legolandis 3 aastat tagasi oma autoga. läksime laevaga Rootsi, seal käisime pipimaal, Kolmardenis. Sõitsime edasi Legolandi, tagasitulles veel Kopenhagenis sai vahakujude muuseumis käidud. Legolandis olime 1 päeva, millest meil oli kahju, heameelega oleks veel teisegi päeva olnud (seal endalgi põnev vaadata, mis kõik legodest valmis ehitatud), aga paraku aega ei olnud enam nii palju. Kokku kestis reis nädala ja raha kulus vast 18tuh. kanti. Ööbisime telgis, söögid olid enamjaolt kaasas. Meie jäime selle reisiga väga rahule. Lapsed olid siis 2,5 ja 5 aastat vanad.

Üks terve päev on küll miinimum, mis Legolandis veeta. Et ikka hommikust õhtuni, mõlemad ööbimised kuskil seal lähedal. Kaks päeva on kindlasti parem - sõltub muidugi inimestest.

Meie pere käis Taanis, sh Legolandis 4 aastat tagasi. Lennukiga Kopenhaagenisse, päev seal, õhtul rongiga sõbranna juurde, kes elas poolel teel pealinnast Legolandi, kaks ööd ja üks päev seal (teil jääb see etapp vahele), siis hommikul rongiga Legolandi, kl 12 jõudsime sinna, suurem osa päevast seal, öö Legolandi hotellis (väga vinge ja lahe elamus juba ise), järgmine päev jälle Legolandis, õhtul kl 16 hakkasime ära minema, rongiga sõbranna juurde jälle ja viienda päeva hommikul Kopenhaagenisse, teine päev seal ja õhtul lennukiga koju.

Nii et plaan sõltub ikka sellest, kas tahate minna ainult Legolandi - siis vist oleks jah mõistlik lennukiga otse sinna minna - või ka Kopenhaagenisse ja mujale.

vastajatele ja kogemuste vahetajatele. Plaanis minna jh ainult legolandi, sest kahjuks ei ole ajaliselt võimalik pikemat reisi ette võtta.