Kitarriga lennukisse

Palun kogemusi kitarri kaasavõtmisel lennureisile. Kitarr ületab pikkuselt käsipagasi mõõtusi, kuid tavapagasisse ei saa ju ka panna. Kuidas olete olukorra lahendanud? Kas olete saanud käsipagasiga võtta, olete pidanud juurde maksma või..? Euroopa sisese lennuga tegemist.

Tere!
Elasin ka sama mure üle USA reisil,kaasas täismõõdus kitarr kastiga.Minul oli endaga kaasas,nii ülelombi kui ka kohalikel lendudel ja mingit probleemi ega juurdemaksu polnud.Keegi huvi ei tundnud ja mahtus ilusti ka üles ära.Edu teile!

Sõltub lennufirmast, konkreetse lennuki täituvusest, töötajatest letis ja väravas jne jne. Kuna vastavalt reeglitele ei tohiks sa seda ikkagi sisse käsipagasina võtta, siis piisab sellest, et väravas olev töötaja on halvas tujus ja sa oled sunnitud oma kitarrile tund enne lendu suure summa eest lennukis eraldi istme ostma. Alternatiiviks pakub paha tujuga töötaja, et sa võid ka lisatasu eest oma kitarri alla ära anda ja tükkidena tagasi saada või siia ukse kõrvale prügikasti juurde jätta. Olen sellist olukorda näinud pealt Ateenas. Mehe seletused, et ta lendab sama pilliga mitu korda kuus ja sama firmaga lendas alles eelmine nädal ilma probleemideta, ei läinud kurjale tüdrukule peale. Seega tuli krediitkaart välja võtta ja maksta tõenäoliselt rohkem, kui see pill kohvriga väärt oli.
Samas enamik erinevates lennujaamades oma kitarrikohvritega nähtud inimestest on probleemideta lennukile saanud.

Ryanair jts teevad tõenäoliselt rohkem probleeme, kui Lufthansa, Turkish vms firma.

mul ongi vaja Ateenas ümber istuda. Lennufirma Aegan aga võimalik, et üks ots tuleb k Ryaniga teha :(

See juhtum oligi Aegeaniga Ateena-Stockholmi lennul.

Ametlikult on vist kõigi lennufirmade vastus see, et kui tahad kitarrikohvrit endaga lennukisse võtta, siis pead ostma selle jaoks lisakoha.