Kogemused Airbalticu lennu kuupäeva muutmisega-KÜSIMUS LAHENDATUD!!!

Tere! Ostsin siis AIrBalticult ühe suuna pileti Rooma. Piletile ostsin täiendavalt ka reisikindlustuse kui ka ühekordse "tasuta" lennu muutmise võimaluse.

Küsiks siis sagedastelt AirBalticuga lendajatelt: kas see lennu kuupäeva/nime/ muutmise võimalus on praktiline?

E-pileti kinnitusest loen välja et lennu kuupäeva saab muuta kuni 24h enne väljalendu Tsitaat Pileti kinnitusest: Changeable any time up to 24 hours (if fare conditions don't state otherwise) before the scheduled departure or the desired departure time, whichever is earlier.

Kahjuks tunduvad tingimused olema karmid: muuta saab kuupäevale mis on varasem kui esmabroneeringus kinnitatud aeg: Hilisemale ajale edasilükkamine pole võimalik? Ühesõnaga sobib vaid juhul kui tahan lennata näiteks 48h varem algselt planeeritust?

Sinu toodud tsitaadis küll kirjas pole, et hilisemaks ajaks ei saa vahetada.

Tegin kõne AirBaltic`u Eesti piletikassasse. Sealt öeldi, et lendu saab muuta kuni 24h enne väljalendu ning seda ka hilisemale kuupäevale. Vajadusel tuleb siiski tasuda pileti hinnavahe kui rebroneerida lend kallimasse piletikategooriasse.

Segadusse ajas mind inglisekeelne osa tekstist : "or the desired departure time whichever is earlier". Nüüd saan aru, et sellega peetakse silmas rebroneerimist enne väljalendu , mitte lendu, millele soovitakse uuesti broneerida. Lennu muutmise tasu on AirBalticu koduleheküljel lendu broneerides 34 EUR. Muuta saab kõiki piletiga kaasnevaid lende: Tallinn Riga ja Riga Rome. Hiljem oleks lennu muutmise tasu 75 EUR üks lennusegment.Lend Ümberistumisega Riiast läheks seega kallimaks juba 150 EUR-ca 2340 EEK!!!

Jah, kui lendu muutma ei pea, siis läheb see raha AirBalticu tuludesse. Samas võtan seda siiski n.ö lisakindlustusena, parem karta kui kahetseda.

Turistiklassi piletiraha nad ju ei tagasta, nii et selles mõttes võin olla kindel et plaanide muutudes saan ikkagi lennukile.