Kohad, mida kindlasti tasuks külastada Istanbulis ja ka Izmiris?

Tere!
Lähme perega esimest korda Türki ja kuna oleme üldse vähe reisinud, siis palun jagage oma kogemusi Türgist, Istanbulist. Väga oodatud oleksid soovitused igasuguste vaatamisväärsuste kohta (nii kultuurilised kui ka looduslikud), mida kindlasti tasuks külastada? Plaanis on minna ka Izmirri, seega oodatud on ka soovitused Izmiri toredate paikade kohta?

Reisile tuleb kaasa ka väike laps, seega paluksin infot ka selle kohta, et kas Istanbulis on võimalik ka lapsekäruga liikuda? Laps kõnnib muidu vabalt ise, aga tema jalavaeva kergendamiseks ma mõtlesin, et äkki käru oleks abiks, samas kuulsin ka sellist infot, et Istanbulis ja ei saa käruga üldse liikuda, et lõpuks tassin nii käru kui ka last seljas, kas see vastab tõele?

Tänud kõigile igasuguse info eest!

Tere! Istanbulis saab kohe kindlasti lapsekäruga liikuda. Mõned kõrvaltänavad on kitsamad, kuid üldjoontes on vaatamisväärsuste juures kõnniteed kenad ja korras. Üldse on Istanbuli euroopa pool väga euroopalik. Vaatamisväärsustest soovitaks kindlasti Sinist mošeed, Hagia Sofiat, viimase lähedal asuvat maa-alust roomaaegset "tsisterni". Bosporose väina laevareis on väga vahva. Istiklal caddesi on nö peatänav, kus palju poode ja restorane. Suur Turg e Kapali Carsi on kindlasti elamus omaette. Sultani paleedest kas Topkapi või Dolmabache Saray, viimane on minuarust ilusam. Aasia poole pealt võiks käia Kadiköy kalaturul - 20-minutilise laevasõidu kaugusel Karaköy'st (euroopa pool). Kui aega rohkem, siis tasub teha väike väljasõit Printsi saartele, näiteks Büyükada'le.

Vaata niisugust lehekülge nagu: goturkey.com .

Izmir pole mu meelest selline sihtpunkt, mille pärast eraldi reisi ette võtta. Tavaline suur Türgi linn. Pigem juba vaadata Izmiri läheduses asuvaid kohti. Natuke infot ja pilte sai kunagi kirja pandud siia:
http://sellinemaailm.wordpress.com/2007/04/05/turgi-2006/