trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Lõuna-Wales'is tasub kindlasti külastada Gower'i poolsaart. Ilusad väikesed linnakesed (Mumbles, Oxwich). Imekaunis loodus on Rhossilis, kus saab väiksema või suurema jalutuskäigu mööda rannikut teha. http://www.enjoygower.com/index.cfm Põhja-Wales'ist soovitan Snowdonia Rahvusparki. Palju võimalusi jalutuskäikudeks, ajalooga tutvumiseks - ühesõnaga kõigile midagi. Hästi kenad linnakesed on Llanberis, Betws-y-Coed. Trefriw'is on huvitavad "villaveskid" (wool mills), palju kohalikku käsitööd. Caernarfon'i loss tasub vaatamist. http://www.visitsnowdonia.info/ Majutuskohti võib leida siit: http://walestouristsonline.co.uk/snowdonia/guesthouse/index.html http://www.the-gower.com/bandb/bandbindex.htm Nädalavahetusel majutuskoha leidmine võib keeruliseks osutuda kui just pikemalt ette ei broneeri.

Nädal tagasi kulus reedesel päeval Warszavi linna remonditavale ümbersõidule 4,5 tundi. Teeremont hakkas pihta ~100 km enne Warszavit (Wroclawi poolt tulles).

Mina olen pikemat aega www.hrs.com kasutanud. Probleeme pole kunagi esinenud.

Loodusehuvilisele soovitan omapäraste pinnavormidega Joshua Tree ja Anza-Borrego rahvusparke. Seda siiski mitte südasuvel! Veinihuviline võiks külastada Temecula orgu - kena loodus, ilusad linnakesed, hea vein. Mina isiklikult Mehhiko piiriäärseid "outlete" ei soovita kui just sinna kanti asja pole. Vähe kauplusi ja väga väike valik võrreldes mõne teise kohaga.

Tere! Istanbulis saab kohe kindlasti lapsekäruga liikuda. Mõned kõrvaltänavad on kitsamad, kuid üldjoontes on vaatamisväärsuste juures kõnniteed kenad ja korras. Üldse on Istanbuli euroopa pool väga euroopalik. Vaatamisväärsustest soovitaks kindlasti Sinist mošeed, Hagia Sofiat, viimase lähedal asuvat maa-alust roomaaegset "tsisterni". Bosporose väina laevareis on väga vahva. Istiklal caddesi on nö peatänav, kus palju poode ja restorane. Suur Turg e Kapali Carsi on kindlasti elamus omaette. Sultani paleedest kas Topkapi või Dolmabache Saray, viimane on minuarust ilusam. Aasia poole pealt võiks käia Kadiköy kalaturul - 20-minutilise laevasõidu kaugusel Karaköy'st (euroopa pool). Kui aega rohkem, siis tasub teha väike väljasõit Printsi saartele, näiteks Büyükada'le.

Keda huvitab arhitektuur ja kunstiajalugu, sel tasub kindlasti Umag'i külastada. Ilus vanalinn, palju ajaloolisi hooneid. Hinnad ka natuke odavamad kui Itaalias. Väga ilusad kohad Istrias on veel Poreč, Rovinj. Armsad sadamalinnad ilusate väikeste vanalinnadega. Istria lõunatipus asuv Pula tasub samuti külastamist oma 1.sajandist pärineva rooma amfiteatri tõttu. Kogu Istria on väga sarnane Itaaliaga.

Olime samas hotellis selle aasta jaanuaris. Kohaks, kus ööd veeta sobib, kuid korraliku rannapuhkuse jaoks jääb kehvaks. Hotell on vana ja üsna käest lastud. Tegevuse leidmisega (peale rannas olemise) oli ka raskusi kuna hotell asub suuremast asustusest umbes 8 km eemal. Hotellis endas mingeid üritusi ei toimunud. Ma väga ei kurda kuna 2 nädalast 9 päeva viibisime mõnel ekskursioonil. 2 nädalat ainult selles hotellis veeta oleks küll üsna kole.

Pagas tuleb New Yorgis kindlasti välja võtta ja uuesti sisse checkida. Meie Helsinki-New York lend aga hilines ja seetõttu saadeti meid Miamisse hilisema lennuga. See tõi omakorda kaasa pagasi eest tasumise check-inˇis ( 1 umbes 13 kg kohver inimese kohta). Klienditeenindajat ei huvitanud, et asenduslend toimus Finnairi süül. Tegemist on küll pea aasta taguse looga, aga tasub igaks juhuks arvestada. Õnneks korvas Finnair hiljem meiepoolt tehtud lisakulutuse.

Transiitviisat ei ole vaja - kontrollitud! Saabusin eile Nepaali reisilt läbi Delhi ja kõik toimis järjekordselt hästi. Ka pagas jõudis imekombel otse Kathmandust Tallinnasse :)

Viisat ei ole vaja. Endal samuti läbi Delhi reis ees. Võtsin saatkonnaga selles küsimuses ühendust ning nende sõnul viisat vaja pole. Ootan veel vastust igaks juhuks ka meilitsi :)

Ametlik koduleht, kus on kõik info kenasti kirjas: http://www.storebaelt.dk/english/station. Aktsepteerivad palju erinevaid valuutasid: USD, EUR, jne. Eesti kroone kahjuks mitte:)

Kas kellelgi on üle (müüa, laenata) Põhjatee kaarti? Põhiliselt huvitab 2. pool Santanderist edasi. ruta707@yahoo.com

Parkla oli vähemalt mais täiesti töötav. Lühiajalise parkimise puhul tasusin 3 latti ööpäeva eest.

Plaan on alustada Põhjateed 29.juunil Oviedost. Kas keegi oskaks täpsemalt sealse palverändurite öömaja asukohta öelda? Kas sealt saab ka palveränduri passi? Lugesin, et Sirje64 ja Võilill tegid eelmisel aastal sama marsruudi läbi...ehk saate mulle Oviedo kohta mõned näpunäited anda? Tänud info eest!

http://www.movelia.es on päris hea. Saab ka kohe pileti ära osta.

Kõige mugavam ja ka soodsam on rentida auto (mis on USA´s odav)ja ise Key Westi sõita. Umbes 4 tundi ja kohal! Saab ka laevaga Miamist, kuid kohapeal on ju ka vaja ringi liikuda. Minu teada Ft.Lauderdale´st liinilaeva ei lähe, ainult kruiisid.

Tärnide arv sõltub nii mitmestki tegurist: tubade pindala; mööbel tubades; lisateenused, ajavahemik, mil need saadaval on; jne.

Kui on viitsimist kaugemale sõita, siis Orlando oma erinevate vee- ja teemaparkidega tasub kindlasti külastamist. Orlandost ei jää väga kaugele ka Kennedy Space Center. Ka Sarasota on kena paik, mida külastada. Tavaliselt on jaanuaris nii 20-22 C sooja, aga aastad on erinevad ning ootamatu külmalaine võib alati tabada. (Näiteks oktoobris oli ootamatult paar päeva, mil temperatuur oli 10-12 C.)

2007 aastal sai seal käidud. Temperatuur on sel ajal umbes 5-8 C. Meil vedas kohe kõvasti ja ühel päeval oli isegi 15 C, kuigi see ei ole tavaline. Pilte näeb siit: http://trip.ee/node/35662#new. Kui on mingeid küsimusi, siis vastan hea meelega. Super koht - soovitan väga!

Taotlust täita oli väga lihtne ja minutiga otsus käes. Iseasi kas lennujaamas maale lubatakse - lõpliku otsuse teeb ikkagi sealne ametnik :)

Pagasit ei saa ise välja võtta. See viiakse otse järgmise lennuki peale. Ise ei saa ka transiitlendude ootesaali, vaid lennujaama töötajad viivad mingeid nurgataguseid pidi :)

Saab ilma transiitviisata (vähemalt aasta tagasi sai). Lennujaama personal toimetab Kathmandusse edasi lendavad reisijad ja nende pagasi mööda keerdkäike õigesse terminali ootama. Varu kannatust - India bürokraatia on tasemel!

Eriala inimesena võin öelda, et riigiti on tärninõuded erinevad. Eesti tärninõuded leiab siit: http://starhotels.ee/index.php?page=93& USA hotellide kohta siit: http://www.hotelscheap.org/ratings.htm Mingil määral saab nende kahe näite põhjal ülevaate hotellidele esitatavatest nõuetest. Üldjoontes näitab tärnide arv aga rohkem erinevate teenuste olemasolu kui hotellitubade seisukorda. Viimane sõltub suuresti hotelli vanusest ning riigist, kus hotell asub.