Konsulaarabi välismaal hätta sattunutele

http://www.vm.ee/est/kat_42/9318.html

Välisministeerium avab konsulaarabi telefoni

Tänasest hakkab tööle välisministeeriumi konsulaarabi telefon, mis mõeldud võõrsil hättasattunutele.

Telefonile + 372 5319999 saab nõu küsimiseks helistada välismaal viibija, kes on näiteks kaotanud reisidokumendi, sattunud õnnetusse, haigestunud, langenud kuriteo ohvriks või sattunud pahuksisse asukohariigi võimudega.

„Kuna viimastel aastatel on suurenenud vajadus osutada konsulaarabi ning nõustamist ka riikides, kus Eestil oma esindust ei ole, siis otsustasime operatiivsema konsulaarnõustamise pakkumiseks avada abiliini,” sõnas välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Lauri Bambus.

Välisministeeriumis on igapäevaselt valves konsulaarametnik, kelle poole saab kiireloomulise abipalvega pöörduda ka töövälisel ajal ning kes selgitab võõrsil hättasattunutele nende võimalusi abi saamiseks ja annab nõu lahenduse leidmisel.

Eelmisel aastal reisis välismaale enam kui 400 000 eestimaalast. Kui taandada 2007. aastal osutatud konsulaarabi statistikaks, siis:

• Iga päev vajas 2 Eesti kodanikku ajutist reisidokumenti • Igal seitsmendal päeval abistati haigestunud või õnnetusse sattunud Eesti kodanikku • Igal kuuendal päeval saime teate võõrsil surnud Eesti kodaniku kohta • Igal teisel päeval tuli pöörata tähelepanu välisriigis kinnipeetud eesti kodanikule • Igal kolmandal päeval pöörduti meie välisesindusse rahalise abi saamiseks

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS 637 7654 pressitalitus@mfa.ee

Aga kas see on kuuldel ainult E-R 9.00-17.00 ?? Hädavajalik oleks vähemalt 7p/12h, kui mitte 24h.