Kosovost Albaaniasse

Kas Kosovost Albaaniasse saab lihtsalt? Olen lugenud, et Kosovost Serbiasse ei saa

Saab lihtsalt, tavaline piiriületus.

Isegi Serbiasse saab, näiteks kui minna Serbiast Kosovosse ja hiljem tagasi Serbia kaudu, siis on see võimalik isegi ilma igasuguste templiteta Serbia poolelt, Kosovo pool võib panna templi, mille Serbia pool lihtsalt läbi kriipsutab; alternatiivina võib paluda tempel panna eraldi paberilehele, mida siis Serbia piirivalvele lihtsalt ei näita. Kui aga minna otse Kosovosse (nt lennukiga), siis saab Serbiasse ka siseneda, aga mitte otse, vaid näiteks Makedoonia kaudu.

Päris hea kirjeldus on sealse Belgia saatkonna kodulehel: http://www.diplomatie.be/pristina/default.asp?id=30&mnu=30

Buldooza jutt on täiesti õige. Kosovost Albaaniasse saamisega ei ole mingit probleemi. Pristinast läheb lausa kiirtee. Mis Serbiat puudutab, siis saab ka otse Kosovost Serbiasse. Tasub Serbia piirivalvele näidata ID kaarti, see välistab igasuguse "templi otsimise" sinu passist. Vahel sobib ka Kosovo piirivalvele ID kaart, aga see ei ole reegel. Probeem autoga Kosovo läbimisel on hoopis kindlustus. Asi selles, et seal roheline kaart ei kehti. Piirilt saab kindlustuse osta, aga see ei ole mitte sugugi odav. Minimaalne kindlustus on 15 päeva ja see maksab veidi üle 30 euro.

Varem tõesti Kosovost Serbiasse ei pääsenud , võibolla on nüüd olukord muutunud,neli,viis aastat tagasi ei lubatud kedagi isegi Pristinasse.Tänvatel ringi liikumine ohtlik , palju relvastatud üksusi.