Kreeta

Plaan sügisel 4a lapsega Kreetale minna, kuivõrd arvamused on erinevad sealsete paikade kohta ja ise varem ei ole käinud sooviks kuulda erinevaid kogemusi :)

Endal on mõttes natuke ringikondamist ja sama palju randa. Võimalik et võtaks rendiauto. Konkreetset ja suuri plaane ei tee, sest mida vähem on piiranguid seda lihtsam on lapsega puhata.

Võiksin kammida muidugi ka varasemaid sarnaseid teemasid,mida ka tegin, kuid ei näinud sellest erilist tolku. Seega palun sheerige kogemusi :) Aitäh!

Mida uut loodad sa kuulda kui rohkem kui 100 kommentaariga Kreeta teemadest ei näinud erilist tolku?

Ei ole ju teada kas armastad mägesid või kardad kõrgust, meeldib sulle Kreeka toit või eelistad friikartuleid, huvitud varemetest või Fursidest.

Minule meeldis Kreetal kõige rohkem võtta asja siga siga ( kr. keeles rahulikult), seda võib teha igas saarenurgas.

Tähtis on lihtsalt teada: 1. Kreeklased tõid eurooplastele kultuuri, filosoofia, meditsiini, kirjanduse, kunsti, spordi .... jne.

 1. Kreekas on kolm nädalapäeva- reedeõhtu, laupäev ja pühapäev.
 2. Kreeklased pole türklased või egiptlased kes sulle ette-taha kummardusi tehes naha üle kõrvade tõmbavad..

Lisaks veel:

 • Poodides ja turgudel on fikseeritud hinnad, kauplemine võib mõjuda kohalikele solvavalt
 • Esmaspäeval võiks kohalikele soovida "kali evdomada" (hääldub kalii evdomaada), tähendab "head nädala algust".
  Saare pealinnast ida pool on kuiva ja kivist maad rohkem, läänes rohkem metsa ja liivaranda.
  Hersonissos on peopealinn, läbustavaid turiste on kõrghooajal palju. Kreeklased ise taunivad purjus inimesi, nad ise joovad küll, aga teavad oma piiri.
  Tõepoolest: kui oled kärsitu ja tahad kõike ruttu-ruttu saada, siis pole sinnakanti asja.
  Reisitirts, kui tahad rohkem teada, kirjuta. Olen Kreetal mitmeid kordi viibinud ja erinevates piirkondades, ehk saan mõne konkreetse nõuandega abiks olla.

Jaa, sügavam tuustimine siinses foorumis andis üht-teist lisaks mille peale mõelda Kreeta puhul :)
Kui mõtted selgemad kasutan kindlasti Ranger71 sinu pakkumist!

Oleneb ka kuhu saareossa plaanid minna. Kui lähed Hania kanti, siis lapsega hea mõte käia Limnoupolise veepargis, terve päeva tegevust nii endale kui lapsele ja jahutav veel pealekauba!

Peatuspaigaks Stalis/Stalida kus vähemalt liivast randa lubatakse :) Autorent kindlapealeminek saarel seiklemiseks.

Kui juba auto rentida, siis vähemalt ühel päeval võiks pikema tiiru saare idapoolses otsas teha. Pakun välja 220 km ringi: Malia-Sitia 100 km, teepeal umbes 40. km Ammoudaras väike suplus ilusas liivarannas + maitsev frapee rannabaarist, umbes 80. km Exo Mouliani mägikülas üks kreeka kohvi rohkem kui 500 meetri kõrgusel, sealt veel 20 km ja ongi Sitia.
Tagasitee võiks olla läbi Ierapetra, Sitiast 60 km. Kreeta Aafrikapoolse ranniku tumeda liivaga rannad. Ierapetra-Malia veel 60 km ja õhtuks hotellis tagasi.
Sitiast umbes 30 km idapoole on kuulus Vai rand, kuid seal käimine teeb päeva väga pikaks ja mulle isiklikult ei jätnud see palmisalu ja kivine rand küll mingit erilist muljet. Vai rannas käies tasub Ierapetra vahele jätta siis jõuab ühe päevaga.