Kreeta - Lasithi piirkond

Majutus 7 päeva Agios Nikolaos.

Kuhu minna Lasithi piirkonnas ja mida avastada?

Plaan rentida auto, kaks täiskasvanut.

Igasugu info ja soovituste eest oleme väga tänulikud!

Läheme ka ise sinna u 2 nädala pärast ja kuigi oleme korduvalt käinud- ootan endiselt põnevusega. Agios Nikolaos ise ka ilus ning paar päeva leiab ka seal tegevust. Soovitan Kyma Restauranti. Vai Beach koos oma ainukeste euroopas looduslikult kasvavate palmisaludega võiks olla variant ning sellele teele jääv Toplou klooster, kus valmistatakse ka klostri veine ning oliiviõlisid, mida ise oleme korduvalt kaasa ostnud. Vai Beachil tasuline parkimine, aga olemas ka restoran- soovitan kaheksajalga. Siis Xerokampos, mida väidetavalt eelistavad just kohalikud Kreeta turistid oma üliselgete vetega ning heade söögikohtadega (paak kindlasti enne täis! Seal on bentsukatega päris tuuga). Ei ole palju kilomeetreid, aga ainult tõusud ja laskumised niiet aega võtab omajagu, aga on kindlasti väärt. Voulisma Beach, mis on väga lähedal ja millest otse üle tee ka väga heade söökidega kohalik taverna. Ammkos Beach, mis on ka lähedal, aga u kümmekond km edasi ja seal samuti päris häid söögikohti.

2
0

Aitäh!

Kas on soovitusi kus kohast auto Agios Nikolaost rentida?

0
0

Mitte väga kaugel asub väike küla nimega Elounda. Soovitan seal ringi vaadata ja kindlasti ka väike paadireis Spinalonga saarele teha.

2
0

Agios Nikolaose lähedal Elounda ja Spinalonga saar, kui huvi lugege enne Victoria Hislopi raamatut "Saar". Lassithi platoo ja sealne Zeusi sünnikoobas ehk Dikteoni koobas oli vahva. Paak pilgeni täis ja nautige sõitu, vaateid ja väikseid külakesi kitsaste tänavate ja lahkete inimestega!

1
0

Erinevatest selle kandi kanjonitest oli põnevaim Adrianos

Selakano lähedal matkamine oli ka tore (ka sinna sõit)

1
0

Agios Nikolaosest 30 kilomeetrit lõunasse on musta liivaga Ierapetra rand.

1
0

Auto rendin kõik need aastad ja õigupoolest 2 korda aastas kui Kreetal käime alati Autorentals Cretest (www.autorentals-crete.com), aga sellega oled sa vbl juba hiljaks jäänud ja ise võtan selle kohe Heraklioni lennujaamast ja tagastan selle samuti sinna, Aga nad toovad ka Agios Nikolaosesse kui vaja. Mina seda Ierapetra nn musta liivaga randa küll kuidagi ei soovitaks. Seal on küll 1 väga hea söögikoht, mida lihtsalt läbisõidul väisame, aga muidu ikka päris kole tööstuslinn. See on küll lihtsalt meie arvamus abikaasaga ning vbl oleme midagi ägedat seal vahele jätnud ja seepärast selline arvamus.

1
0

To Jannukeila88

Oleme naisega Kreetal puhanud juba aastast 2007, ka covidi aastatel. Kreetast on saanud meie üks kodudest. Viimased kümme aastat oleme end sisse seadnud Heraklionist läänes, Balis.

Idapool käime ikka ja jälle nii üle paari aasta. Eelistame majutust A.Nikolaoses. Sealt hea idapoolset Kreetat avastada. Sovitused kuhu nädala jooksul võiks jõuda. 1) Mohloses, väike romantiline külake mere kaldal. Kui sajandi algul oli seal vaid üks söögikoht, siis nüüd on neid kümneid. Mõnus söögi- ja ajaviitekoht, eriti mitte peesitamiseks aga ujuda saab. 2) Sitia, Kreeta mõistes juba suur linn, suurte rannapromanaatidega ilusa lahe ääres, kus väikese sadam, pikk rand. lõunast taustaks mäed. Ka tripadvisori 2023 aasta soovitus. 3) Vai (palmi)rand, ilusavalge liiva ja puhta sinise veega rand. 4) Kato Zakros. On aastkümneid olnud muutumatu. Söögikohad on antud isadelt poegadele. Väga vaikne kohake rahulikuks puhkamiseks. Väga head toidud, erit lambaliha road. Sööögikohad põhimõtteliselt rannas põlispuude all. Ka see koht on olnud TA soovituste nimekirjas. 5 Mirtos, ilusaim koht idapoolsel lõunarannikul ehk siis Liibüa mere ääres.

  1. Elounda. Seal on olnud meeletu areng. Enamus viimasel kümnel aastal ehitatud 4 5 tärni majutused. Tundatuseni muutunud kui sai seal esimest korda 2007 aastal oldud. Rahvast palju.

Matkamise soovitused: Richtise kanjon, Ha ja Mastoras. Lashiti platoomatkarajad. Võiks käia Dikti koobastes Lashiti platool. Ei soovita aga raisata Ierapetraga , suur mittemidagi ütlev isegi Kreeta kohta must ja hall igav tööstuse linn. Kuna lõunarannikul kasvatatakse enamus köögivilju, siis Ierapetrast idasse jäävad vaid kasvuhooned nii kaugele kui silm ulatub. Ierapetrast saad koos mehega paadi rentida ja Chrissi saarele sõita. Neid pakkujaid on sel kümneid. Põhjarannikul on sellisteks hallideks linnakesteks Malia, Stalida, Hersonissos. Need on küll kuurort linnad, kuid oma odava majutusega on kujunenud lärmavate, ööläbi pidutsevate inglise noorte peatuskohaks.

Ilma autota ei tee Kreetal suurt midagi, kui just ei taha ainult rannas olla. Auto võtta kohe lennujaamast. Ise kasutan Inter Hellast ( [email protected] ) vahel harva ka Cretarenti ([email protected]). Mõlema puhul täiskindlustus, omavasttus null. Ei ole nende aastate jooksul mingit probleemi olnud. Tullakse lennujaama vastu, auto jätad äraminnes lennujaama ettenähtud parklasse, kogu lugu. Maksad sulas, ei mingeid tagatisi.

Auto rendiga oled kindlasti hiljaks jäänud. Mina bronnisin juba jaanuaris septembriks auto ja seda oma juba heade tutavate juures. Hilisemalt neil lihtsalt autosid ei ole. Kõik on Covidi süü. Uusi rendikaid polnud firmadel kuskilt võtta, nõudlus kasvas peale covidit meeletult. Samuti on paari kolme aastaga rendihinnad väga palju tõusnud.

Nautige ilusaid vaateid, sõitke ülesse platoole, külakestesse, kindlasti maitske ehtsat Kreeta sööki, mida seal pakutakse.

3
0

Suur aitäh kõigile!

Lendame 21.05 Kreetale ja mõte oli kohapeal olles auto rentida, kuna transfeer hotelli ja tagasi on olemas.

Kas pole tõenäoline, et kohapeal olles saame auto rentida?

0
0

Ma arvan, et saad ikka auto, aga mitte tuntud taustaga firmast- võib minna halvasti, aga võib ka minna täiesti hästi nagu minul ükskord LLoret de Maris, Hispaanias- võtsin viimasel hetkel kohapealt ja kõik sujus imeliselt ja ka auto oli uus ja hea. Puhkus ju- võta vabalt!

1
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased