Viimased kommentaarid

Kui kellelgi huvi Koh Changi hindade kohta, siis küsige. Olen Changil käinud kindlasti vähemalt kümnel korral alates 01.01.2005. Enamus infot siiski aastatest 2012-2020. Tulin täna just sealt ning vastan meelsasti alates Dang Seafoodist lõpetades tänavatoidu hindade või ka veinide, õllede hindade kohta täpselt kuna seekord tegin ka enda jaoks korralikud märkmed. Võin ka rollerite hindadest, majutuse hindadest, Bangkoki tagasisõidu võimalustest ning veel millestki rääkida kui huvi on. Samas ka 4 kordne viimaste aastate Koh Koodi info saadaval. Käin küll netis pigem harva ning seetõttu võib vastus viibida.

Olen isegi korra üle selle jõe käinud, aga mitte eriti kaugemale, See piiriületuskoht oli päris hektiline. Sain mõned Haiti mündid ja tagasi.

Sinu lugu oli muidugi lahe lugemine.

Ma valiks Kambodža, eheduse mõttes või siis põhja Vietnami, aga Phu Quoc on tänaseks hiinlaste käes.

Sama siin- soovitan ka Koh Phangani kui eesmärgiks on vaikne ja lebo kombineeritud seiklustega- üks mu lemmikuid Tais. Kui lihtsalt lebo, siis Koh Kood (üks mu viimste aastate lemmikuid) või Koh Maak (lauskmaa, kus õppida rollerisõitu, aga on ka väga ilusaid randasid). Koh Changilt käin ka ikka ise iga- aastaselt läbi (minu jaoks nagu kodusaar ja aastatega juba tutvuseid ka tekkinud- külastan aastast 2005). See on natuke suurem ikka ja elu keeb natuke rohkem (mitte nagu Samuil küll õnneks veel), kuigi ilusaid randu ja restorane leiab igast nurgast. Koh Tao (armas sukeldumiskuurort lahedate ööbimistega kui need leiad).

Soovitan- olen 2 aastal (2017- 2018) kasutanud. Superluks, täiskindlustus. Uued 4*4 autod. Lähen sellel aastal ka ning võtan ka sealt- ükskõik, kas Chaniast või Heraclionist.


AutoRentals Crete <http://www.autorentals-crete.gr/en/index.html
Dimitris Kopidakis
Sales Manager
Sissi Crete Greece
Tel: 0030-2841071203
Fax: 0030-2841071203
Mobile: 0030-6972449513
Heraklion Crete Greece
Tel: 0030-2810233889
Mobile 0030-6972449513

Booking details:
Date/Time From: 19/10/2017, 15:00
Date/Time To: 26/10/2017, 15:00
Type: B** 4X4 Turbo Diesel small
Pickup: Chania Airport
Return: Chania Airport
Extras: GPS Navigation
Booking ID: 5578
Deposit: 24.40 EUR
Total: 244.00 EUR
Tax: 0.00 EUR

Ja siis 2018 aastal 32€ päevas 11 päeva.

Mul on ka Romoss ning kindlasti 2-3 korda saab täis laadida kui just samal ajal Youtube`st videoid ei vaata.

Kslaurale:

Päris korralik ülevaade oli sul Tripadvisoris- ja ka päris otsekohene teatud välismaalaste suhtes. Kuigi jah käib mullegi pinda see uskumatu enesekindlus sellel rahvusel ikka selles keeles edasi rääkida kui sinuga suheldakse juba inglise keeles;-)

Tänud kõigile vastamast! Tegime siiski ühtedel või teistel põhjustel seekord jälle! valiku Kreeta kasuks. Hea on ka tallatud radadel käia. Nagu juba eespool juttu oli, siis saar on piisavalt suur, et veel ja veel uusi kohti avastada ning ka vanu lemmikuid külastada. Tänan ka selle eest, et lihtsalt plõksijad suutsid ennast ohjeldada ning jõudu säästa mõnele uustulnukale ära tegemiseks:-) Kuigi loodan, et siiski mitte ning, et selline asi siit keskkonnast kaoks!

Siinjuures kõigile head reisiaastat soovides!

Oleneb, kas teil on ka auto või mitte. Muidu seal ümbruses ju tunni kuni paari sisse mahuvad ka ida, lääne või lõuna poole rannad ja restoranid, kurud ja mäed ning külad.

Ma vist jätaks ka Phi Phi välja ja vaataks midagi muud ja tõesti ka mulle on see Kho närvidele käinud. Koh on õige kindlasti Tai saarte puhul.

Algatuseks, et paari kuu vanused postitused on täiesti okeid kuna paari kuuga ei toimu kuskil mingeid kardinaalseid muudatusi toidu hindades- ei meil ega ka seal mitte.
Ma küll ei kujuta ette puhkust Tais, kus peaks ise süüa hakkama tegema. Tai köök on ju omaette väärtus, mida väljas söömas käies täiega nautida, mitte oma konservi kallal nokitseda.
Igatahes kui mees joob õlut ka ja ise ka vahest veini või õlut, siis päevas koos rolleri rendiga ja mõningate atraktsioonidega ning lubades lastele jäätiseid, smuutisid jne., ilma igasuguse koonerdamiseta saaks u 75- 100€ päevas minu kalkulatsiooni järgi kui hommikusöök hinnas ja lõunad ning õhtusöögid kõik väljas teha. Loomulikult kui alkoholile üldse mitte kulutada läheb kohe u 25€ soodsamaks.
Muidugi saab hakkama ka tänaval süües v ise oma konserve nosides 100€ nädalas, aga no veelkord- mis puhkus see on?

El Nido oleks vast koht kuhu minna ja kus sukelduda ka. Söök on euroopalik, veinid menüüs, saab ka oma veiniga minna kui maksad korgimaksu. Vesi oli siis kui meie käisime külm- 24 kraadi, mis Eestis tunduks ju supp, aga seal ikkagi külm. Kogu loodus ümberringi on ilus, vaated ilusad, mobosid saab laenutada ja kõik toimib.

Tagatisraha pole ka mina 15 aasta jooksul veel maksnud, küll aga teinekord passi jätnud, aga need on ka tuttavad kohad, kuhu ei karda jätta. Olen saanud ka Eesti juhilubade vastu v siis lihtsalt passikoopia vastu. Ise võtan tavaliselt kohe u 10, 20 v enamaks päevaks ja siis seda probleemi tõesti ei teki. Mart T sõnade kinnituseks saan öelda, et kui oma hotellist võtad, siis ei pea midagi panti panema- ükskõik, kas Tais, Vietnamis, Laoses, Indoneesias, Kambodžas v Myanmaris.

Ma valiksin ka vast Borneo. Sinna nagu igapäev ei satuta ka ning tegevust küllaga. Saar siis jaotatud 3 riigi vahel- Brunei, Malaisia ning Indoneesia, kus seda kutsutakse Kalimantaniks. Olen ise käinud Borneol Sabahi osariigis koos paaripäevase Brunei väisamisega. Tegime Kota Kinabalu, küll kahjuks ilma samanimelise mäe vallutamiseta, Sandakanist Sepiloki orangutanide rehab keskusesse, Kinabatangani jõe tuuri ninaahvide ning Pügmee elevantide vaatlusega, Tawau koos sukeldumistripiga Sipadanile ööbimistega Mabuli saarel. Selles mõttes ise tahaks Sarawaki osariiki ning Kuchingit väisata kuna pole seal veel käinud, aga meie tripp oli ka ekstraordinaarne.

Olen ka läinud Singapurist Johor Bahrusse ning sealt öörongiga Kota Bharusse, kust läinud paadiga Perhentiani saartele, aga seda küll eelkõige siis kui oled sukelduja kuigi ma tol ajal veel polnud, aga see ajendaski mind hakkama pabereid ajama. Sealt läksime edasi läbi maismaa piiripunkti Sungai Golokist Taisse Krabile.

Jah eks see riskantne on küll veidike. Peab siis veel vaatama, äkki mõne teise lennu ikkagi. Tänud Veigo!

Kas 2,5 h võiks olla piisav, et jõuda Finnairi lennu pealt Lao Airlines lennule? Kõik toimub siiski International lennujaamas. Ilmselt vaja ka läbida passikontroll ja saada kätte kotid ning teha check- in.

On kogemusi ning hoopis vastupidine kogemus. Sorry, aga see esimene rõõmus uudis nüüd kadus- samas tobe oleks minust ka jätta seda ütlemata. Alati on ikkagi kas 50/ 50 v siis hoopis 50/ 60 võimalused:-)

Oota äkki kirjutab veel pinu inimesi ja kui enamus on ühte meelt, siis äkki otsustad. Aga no tõesti meil nii oli, sest mingi eelmise ärajäänud lennu tulemusena oli meeletu turvajärjekord ning peale saime alles meeletuid tunde hiljem.

Ma teeks ka nii kui puhkuse tähtsaim eesmärk on rand. Vahetaksin ainult ära Krabi ja Koh Lanta. Ehk et siis läheks Chiang Maist Koh Lantale ja siis lõpetaksin Krabis nt. Ao Nangis, kust on hea jälle lennu peale minna. Teeme ise ka alati kultuuri enne ning siis otse rannast lennukile. Ao Nangis ju mõnus ennast veel last kohalikus massaaži Mekas ennast hellitada enne lendu v kui huvi, siis ka lõuna Tai suurimas saalis Muay Thai võitlust vaadata.

Me oleme lastega käinud kõik sügisesed koolivaheajad (4 aastat järjest), mis on ju oktoobris Koh Changil ja kõik on alati ilma mõistes klappinud. Ainuke kord kui otsustasime minna Koh Lantale läks ilmadega kehvasti, aga ka mitte üleliia- 1 laps põles küll ka vihmase ja pilves ilmaga meres/ basseinis näost ära..

Olen siin ise ka korduvalt Veigo kommentaaridega kimpus olnud, aga leian, et seekord olid need kindlasti asjakohased ja loomulikult olen ka rõõmus kui teema püstitajal asjad liiguvad, aga alguses tundus see tõesti kahtlane minu jaoks ning Veigo hoiatused igati omal kohal.

Andres R- le- Jube kiire tripp- olles ise seal kolm korda käinud ja iga kord 3+ nädalat ning uus reis juba plaanis, peaksin ütlema, et linnukese saad kirja, et oled käinud, aga muidu ei jõua selle ajaga ikka suurt midagi nautida. Endal on alati päevi puudu jäänud.

Mina teen alati niimoodi, mitte sellepärast, et see kõige soodsam oleks, aga kindluse mõttes, võtan alati Eestist kaasa vähemalt u 500- 1000 € eest bahte, mis mul ka vbl eelmisest reisist alles on jäänud v vahetan Tavidis, et oleks kohe rahhi õlle v takso jaoks. Siis võtan kaasa 100 v 200 eurosed, et vähe ruumi võtaksid rahakotis ja saaks vahetada kui vaja läheb. 500€- seid ei julge võtta. See on kõige soodsam variant minu meelest. Kaardiga saab alati lisaks võtta, aga sealt siis juba teenustasud...

Meie oleme kasutanud SEB kuldkaardiga kaasa pakutavat kindlustust, kus on kõik asjad sees, mida eelnevalt loetleti. See on pere pakett 4 inimesele ja maksab 65€ terveks aastaks- reisi niipalju kui tahad. See teeb siis 16,25€ nägu ja terveks aastaks!
Tundub nagu väike hinnavõit küll olevat. Eelmisel aastal käisime kolmel pikemal välisreisil. Seega saab selle 16,25 veel omakorda 3- ks jagada ju!