Viimased kommentaarid

Ma ka ei saa sellest inimeste mõnitamisest aru, kes alles laekuvad siia keskkonda- kust nemad teavad, kuidas need otsingud siin käivad? Tuli inimene, kes oli kuulnud, et ka Eestis on selline reisiteemaline portaal- miks me ei võiks teda ilma noomimiseta siia sisse sulandada? Päike 12 sa võiks enda nime Öö 12 vastu vahetada selliste sapiste märkustega?! Anna inimesele nõu! Praegu sellisel Corona ajal eriti veel!

1. Veebruar- märts (kokku 26 päeva) Kabodža (Siem Reap) 5 päeva, Tai (Koh Kood) 9 päeva, Tai (Koh Chang) ülejäänud peaaegu 2 nädalat. Superelamused, kuigi ise seal juba ma ei teagi mitmes kord. Tagasi olime 10.03 ning peale seda kõik ka lukku läks. Kohapeal oli positiivne see, et oligi nii, et hiinlased olid juba lahkunud ning kohalikud rääkisid ja näha oli ka, et vähemalt 1/3 turiste oli vähem ning saarte liiklus samuti oluliselt kahanenud.

Juulis Ruhnu- soovitan soojalt! Oli meie esimene kord, aga tagasi tahaks sinna kindlasti veel minna nagu ka eelmistesse sihtkohtadesse.

Käimata jäi kahjuks viimaste aastate lemmikuks kujunenud Kreeta.

2. Ei julgegi siin kaugemate sihtkohtade plaane veel teha, aga kui saaks siis Kreeka või Hispaania ikka meeles mõlguks.

3. Samuti ei oska soodukaid oodata, aga Mehhikos pole käinud ja nüüd juba suhteliselt ükskõik- peaasi, et kuskile sooja saaks!

Hea, et rahvas sai vahepeal ennast välja elada! Olin ise selle teemapüstituse juba unustanud, aga nüüd siis jälle targem ka ja äkki saan siiski oma Tai sõpra aidata. Tänud reageerimast nii valuliselt! Muidu polekski ju saanud nii head infot!

Ilmselt keegi moderaatoritest?! Tean seda tunnet juba vanast ajast kui keelati inglise keelsete väljendite kasutamine.

Kallele- Kas saaksid minuga ühendust võtta isikliku küsimuse asjus? 

nirk.hellar@gmail.com

Päris hästi läks teema lappama- õnneks pole selles võtmes solvuja tüüp. Go on!!!

Eino vabandust, et ma selle teema üldse püstitasin. Mul tõesti ei ole armukest Tais vaid lihtsalt sõber, kes nüüd tänu turistide puudumisele lihtsalt vireleb, Ei ole vaja siin omavahel tülli minna sarjast, kes on parim finantsgeenius. Tänud infot jagamast ja mu sõber saab selle raha moodusel või teisel kuna suuri vahesid ei olnud ju,

Plaan saata u paarsada eurot alguses. Lihtsalt tahaks inimest aidata.

Veel pole pärisinfot saanud. Niiet las olla veel teema püsti. Tahaks lihtsalt raskustesse sattunud sõbrale veic raha saata. Ja võimalikult väikeste kuludega.

Olen isegi korra üle selle jõe käinud, aga mitte eriti kaugemale, See piiriületuskoht oli päris hektiline. Sain mõned Haiti mündid ja tagasi.

Sinu lugu oli muidugi lahe lugemine.

Ma valiks Kambodža, eheduse mõttes või siis põhja Vietnami, aga Phu Quoc on tänaseks hiinlaste käes.

Sama siin- soovitan ka Koh Phangani kui eesmärgiks on vaikne ja lebo kombineeritud seiklustega- üks mu lemmikuid Tais. Kui lihtsalt lebo, siis Koh Kood (üks mu viimste aastate lemmikuid) või Koh Maak (lauskmaa, kus õppida rollerisõitu, aga on ka väga ilusaid randasid). Koh Changilt käin ka ikka ise iga- aastaselt läbi (minu jaoks nagu kodusaar ja aastatega juba tutvuseid ka tekkinud- külastan aastast 2005). See on natuke suurem ikka ja elu keeb natuke rohkem (mitte nagu Samuil küll õnneks veel), kuigi ilusaid randu ja restorane leiab igast nurgast. Koh Tao (armas sukeldumiskuurort lahedate ööbimistega kui need leiad).

Soovitan- olen 2 aastal (2017- 2018) kasutanud. Superluks, täiskindlustus. Uued 4*4 autod. Lähen sellel aastal ka ning võtan ka sealt- ükskõik, kas Chaniast või Heraclionist.AutoRentals Crete <http://www.autorentals-crete.gr/en/index.html> Dimitris KopidakisSales ManagerSissi Crete GreeceTel: 0030-2841071203Fax: 0030-2841071203Mobile: 0030-6972449513Heraklion Crete GreeceTel: 0030-2810233889Mobile 0030-6972449513Booking details:Date/Time From: 19/10/2017, 15:00Date/Time To: 26/10/2017, 15:00Type: B** 4X4 Turbo Diesel smallPickup: Chania AirportReturn: Chania AirportExtras: GPS NavigationBooking ID: 5578Deposit: 24.40 EURTotal: 244.00 EURTax: 0.00 EURJa siis 2018 aastal 32€ päevas 11 päeva.

Mul on ka Romoss ning kindlasti 2-3 korda saab täis laadida kui just samal ajal Youtube`st videoid ei vaata.

Kslaurale:Päris korralik ülevaade oli sul Tripadvisoris- ja ka päris otsekohene teatud välismaalaste suhtes. Kuigi jah käib mullegi pinda see uskumatu enesekindlus sellel rahvusel ikka selles keeles edasi rääkida kui sinuga suheldakse juba inglise keeles;-)

Tänud kõigile vastamast! Tegime siiski ühtedel või teistel põhjustel seekord jälle! valiku Kreeta kasuks. Hea on ka tallatud radadel käia. Nagu juba eespool juttu oli, siis saar on piisavalt suur, et veel ja veel uusi kohti avastada ning ka vanu lemmikuid külastada. Tänan ka selle eest, et lihtsalt plõksijad suutsid ennast ohjeldada ning jõudu säästa mõnele uustulnukale ära tegemiseks:-) Kuigi loodan, et siiski mitte ning, et selline asi siit keskkonnast kaoks!Siinjuures kõigile head reisiaastat soovides!

Oleneb, kas teil on ka auto või mitte. Muidu seal ümbruses ju tunni kuni paari sisse mahuvad ka ida, lääne või lõuna poole rannad ja restoranid, kurud ja mäed ning külad.

Ma vist jätaks ka Phi Phi välja ja vaataks midagi muud ja tõesti ka mulle on see Kho närvidele käinud. Koh on õige kindlasti Tai saarte puhul.

Algatuseks, et paari kuu vanused postitused on täiesti okeid kuna paari kuuga ei toimu kuskil mingeid kardinaalseid muudatusi toidu hindades- ei meil ega ka seal mitte.Ma küll ei kujuta ette puhkust Tais, kus peaks ise süüa hakkama tegema. Tai köök on ju omaette väärtus, mida väljas söömas käies täiega nautida, mitte oma konservi kallal nokitseda.Igatahes kui mees joob õlut ka ja ise ka vahest veini või õlut, siis päevas koos rolleri rendiga ja mõningate atraktsioonidega ning lubades lastele jäätiseid, smuutisid jne., ilma igasuguse koonerdamiseta saaks u 75- 100€ päevas minu kalkulatsiooni järgi kui hommikusöök hinnas ja lõunad ning õhtusöögid kõik väljas teha. Loomulikult kui alkoholile üldse mitte kulutada läheb kohe u 25€ soodsamaks.Muidugi saab hakkama ka tänaval süües v ise oma konserve nosides 100€ nädalas, aga no veelkord- mis puhkus see on?

El Nido oleks vast koht kuhu minna ja kus sukelduda ka. Söök on euroopalik, veinid menüüs, saab ka oma veiniga minna kui maksad korgimaksu. Vesi oli siis kui meie käisime külm- 24 kraadi, mis Eestis tunduks ju supp, aga seal ikkagi külm. Kogu loodus ümberringi on ilus, vaated ilusad, mobosid saab laenutada ja kõik toimib.

Tagatisraha pole ka mina 15 aasta jooksul veel maksnud, küll aga teinekord passi jätnud, aga need on ka tuttavad kohad, kuhu ei karda jätta. Olen saanud ka Eesti juhilubade vastu v siis lihtsalt passikoopia vastu. Ise võtan tavaliselt kohe u 10, 20 v enamaks päevaks ja siis seda probleemi tõesti ei teki. Mart T sõnade kinnituseks saan öelda, et kui oma hotellist võtad, siis ei pea midagi panti panema- ükskõik, kas Tais, Vietnamis, Laoses, Indoneesias, Kambodžas v Myanmaris.

Ma valiksin ka vast Borneo. Sinna nagu igapäev ei satuta ka ning tegevust küllaga. Saar siis jaotatud 3 riigi vahel- Brunei, Malaisia ning Indoneesia, kus seda kutsutakse Kalimantaniks. Olen ise käinud Borneol Sabahi osariigis koos paaripäevase Brunei väisamisega. Tegime Kota Kinabalu, küll kahjuks ilma samanimelise mäe vallutamiseta, Sandakanist Sepiloki orangutanide rehab keskusesse, Kinabatangani jõe tuuri ninaahvide ning Pügmee elevantide vaatlusega, Tawau koos sukeldumistripiga Sipadanile ööbimistega Mabuli saarel. Selles mõttes ise tahaks Sarawaki osariiki ning Kuchingit väisata kuna pole seal veel käinud, aga meie tripp oli ka ekstraordinaarne.Olen ka läinud Singapurist Johor Bahrusse ning sealt öörongiga Kota Bharusse, kust läinud paadiga Perhentiani saartele, aga seda küll eelkõige siis kui oled sukelduja kuigi ma tol ajal veel polnud, aga see ajendaski mind hakkama pabereid ajama. Sealt läksime edasi läbi maismaa piiripunkti Sungai Golokist Taisse Krabile.

Jah eks see riskantne on küll veidike. Peab siis veel vaatama, äkki mõne teise lennu ikkagi. Tänud Veigo!

Kas 2,5 h võiks olla piisav, et jõuda Finnairi lennu pealt Lao Airlines lennule? Kõik toimub siiski International lennujaamas. Ilmselt vaja ka läbida passikontroll ja saada kätte kotid ning teha check- in.