trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Sel aastal hoopis teised hinnad kui eelmisel- ehk siis kallimad. Juba praegu- mais, augustiks broneerides on enamus võimalikke huvitavaid autosid broneeritud.

Autorentals Crete soovitaksin mina- Maini, et suggestion from Estonian guy ja sujub- juhul muidugi kui neil on autosid, mida rentida.

Kui pikk oli kogu reis ning kas see täitis soove, millest eelnevalt olid unistanud? Kas oli ka piiranguid seoses võibolla edasi eksisteeriva Corona viirusega? Millised on soovitused seoses kaasa võetava valuutaga, turvalisusega etc.?

Ma arvaks sama nagu bosser. See pole küll mingi kõva mehe tunnus, et oo me küll maske ei kandnud.

Ma olen olnud jaanipäeval (ehk et mitte lihtsalt mais, vaid juba juuni lõpus) Samuil aastaid, aastaid tagasi ja ei mäleta üldse, et oleksime vihma v halva ilmaga võidelnud. Mis puudutab Morchana appi, siis me seda üldse ei tõmmanud ja tegime lihtsalt pildid vajalikul kuupäeval koos passidega- keegi seda kunagi ei kontrollinud. Ei propageeri mingit valskust, aga siis küll neid sinna üles laadida ei saanud, ütlesid meie tuttavad ja me ei hakanudki jamama.

Peaks vist seda Taisse reisimise aega pikendama- Praegu mu sõber, kohalik ütleb, et kõik ikka okei. Aastad ju erinevad. Võib muidugi ka üle mõistuse palav olla, aga väidetavalt nt. Koh Changil pole mitu aastat juba niimoodi olnud. Samas jälle ütles ta, et jäi täna Coronasse. Mine võta siis kinni, mida teha. Ise on ta rannarestorani pidaja, kus nagu ei tohiks suurt riski eriti praegusel ajal, kus vähe turiste olla. Ma läheks kui võimalik oleks igatahes. Tavaliselt on äike ja sajab öösel ja päeval kõik värske ja uus.

Huvitav, et nii vähe huvi Taisse reisimise vastu on. Olen ise juba 3 nädalat tagasi Taist naasnud ja ühtegi teemat pole, kus saaksin kasulik olla. Aga saan aru ka, et Euroopa hakkab juba ju soojemaks minema.

Ma ei hakkaks siin keskkonnas mingit rahvuslikku kammi üles tõmbama. Neid probleeme mujal niigi.

Nüüd sa siis ütled kui ma just tulin tagasi :-) Aga teistele ikka abiks!

Lisan siinjuures, et me küll olime täielikult vaktsineeritud ja vbl sellepärast ei küsitud.

Viienda päeva testi tegime meie ära ja asetasime selle passi kõrvale ning tegime pildi ja hoidsime testid kilekotis alles- keegi seda ei küsinud ning nagu kuulsin teistelt, siis seda sinna Morchana appi laadida ei saanud ja ma ise seda Morchanat üldse ei tõmmanudki. Kõik sujus ja väljumisel seda tõesti keegi ei küsi.

Ega keegi (ka kohalikud mitte) lõpuni seda teagi. Valitsus teeb enam- vähem iga päevaselt uusi otsuseid. Räägin oma kogemuse pealt, mida täheldanud olen. Pidime samuti 16.02 lendama, aga pea võimatu oli saada Koh Changil 5. päevamajutust koos testimisega. Lõpuks saime u 300€. Loobusime 1 öö eest koos testimisega, mis asus 6 km kaugusel seda maksmast ning lükkasime reisi edasi märtsi esimesse kolmandikku. Nüüd juba pakuti sama asja 105€ eest. Loomulikult ei pruugi see midagi selleks ajaks enam tähendada, aga asjad on läinud paremaks. Mu naine hädaldas juba detsembris, et mis nüüd saab jne. Aga siiani on läinud reeglid lahedamaks ja loodetavasti see trend jätkub. Ise olen küll optimistlikum kui olin seda veel nt jaanuari keskel v - lõpus.

Sa pead ise mingi Ko Pha Ngani hotellidega ühendust võtma nende meili aadressi kaudu ja siis saab. Meil oli Koh Changiga sama lugu. Millal reis läheb? Kui aega vähegi on, siis oota veel ja kõik läheb paremaks ning hinnad soodsamaks.

Mul sama küsimus, mis @ priben juba küsis. Kuidas Bangkokist Koh Changile saada? Pole nagu mingit infot kuigi see ka nüüd ju sandbox ja 01.02 alates peaks ju ka sinna saama.

No põhimõtteliselt võtaks veelkord sõna. Sain enda ülekanded PayPal- iga kõik tehtud- sujus ja õnnestus. Maksud väikesed ning ülekanded kiired. Mingi kohalik sul seal küll kindlasti midagi krüptoga teha ei oska ega saa ilma, et mööda pükse vahendajate käest saaks.

Äkki ei peaks nii palju aega ette hädaldama? Mul ka veebruaris minek ja iga päev ju asjad muutuvad. Elame, näeme. Miks peaks igal pool paanikat külvama? Ootame ära ja näeme, kellel on aega oodata nagu see eelmine, kes alles märtsis läheb.

See on nagu elementaarne juba ja ei vaja ekstra tutvustamist:-)

Saadavus tippajal jah nigel ja ise olen olen alati netiteel ette broneerinud, aga iga kord ikka mõtlen, et miks? Iga nurga peal on rendiauto firmad ja peaks hõlpsasti leidma. Kuigi ka nüüd kui lähen, siis on juba ette broneeritud, aga vist lihtsalt sellepärast, et olen harjunud ühest ja samast kohast võtma. Mul küll hinnaklass natuke teine kui siin eespool kommenteerijal- 19 päeva tuttuus Kia Stonic kokku 650€.

Tere,

Tulin just eile Kreeta nädalaselt reisilt 15 ja 18 aastaste lastega. Ainukesena oli vaktsineerimata noorim, kellele tegime antigeeni testi ning, mida kontrolliti Tallinnas minnes, aga mitte enam Heraklionis Kreetal ega ka mitte tagasi tulles Tallinnas. Maski peab kandma lennukis ja lennujaamas, on nõutav ka poes, aga täidetakse valikuliselt. Restoranides, kohvikutes mitte. Rääkimata siis mujal avalikes kohtades nagu nt rannas ja tänavatel ei tee seda keegi peale mõne üksiku entusiasti. Reis on kindlasti väärt, vaatamata Eesti peaaegu sarnasele temperatuurile on seal mere vesi kõikjal selge ja puhas ning kohati ka jahutavam kui Eestis ning ilma igasuguste sinivetikate ja viirusteta. Restorani arved samuti 3- 4 korda soodsamad. Söögidki oluliselt paremad seoses värske tooraine ohtra saadavusega (kalad, mereannid puu- ja juurviljad). Tomatid Kreetal on midagi täiesti muud kui meie restoranides/ poodides. Tasub minna küll kindlasti oleks minu arvamus! Hoidke ikka inimestega vahet ja jälgige mis ümberringi toimub ning saate endale mõnusa vahelduse. Kreeta teenindus vajab samuti ühte ekstra kiitust. Need olid meie pere muljed- kahju kui mõnel need võibolla nii head pole olnud.

Meie käisime 2019 Costa Bravas ning ka kõik sujus. Tänast olukorda ei oska kommenteerida.

Tänud jagamast! Cabarete on ka mulle korduvalt koduks olnud meie paarinädalaste trippide ajal aegu tagasi 1999 ja 2009.

Meil vist neid kahte tüüpi teste ei tehta ja hetkeseisuga vist PCR kõige kindlam, aga iga päevaga asjad muutuvad ja võibolla isegi lihtsuse poole. Oleneb, millal su reis toimub.

Ma ka ei saa sellest inimeste mõnitamisest aru, kes alles laekuvad siia keskkonda- kust nemad teavad, kuidas need otsingud siin käivad? Tuli inimene, kes oli kuulnud, et ka Eestis on selline reisiteemaline portaal- miks me ei võiks teda ilma noomimiseta siia sisse sulandada? Päike 12 sa võiks enda nime Öö 12 vastu vahetada selliste sapiste märkustega?! Anna inimesele nõu! Praegu sellisel Corona ajal eriti veel!